» »

Mnenja o Oknih 8

Mnenja o Oknih 8

««
8 / 27
»»

krneki0001 ::

Tiste majhne firme, vsaj večina njih, bodo pa še nekaj let na windows XP, ker so šele kaki 2 leti šaltale iz windows 98 SE na XP-je. Šele kakega leta 2016 bodo šli na windows 7.
Delam z eno takih firm, kjer jim je vsakega evra škoda za hardware. Šefica bi še danes bila na win98se, če ji nebi računalnik crknil (plata je shodila) in se ni dalo dobit take plate (v trgovinah - nove), kjer bi njen še delujoči procesor delal na njej (celeron 433 MHZ). Windowse Xp in office 2003 je pa kupila preko bolhe (licenčne), da je prišlo ceneje. In to smo pred kakim letom naredili potem zanjo prehod na XP-je, s tem da je imela kar nekaj časa (mislim da do decembra 2011) gor virtualko z win98se z image kopijo njenega prejšnjega računala, da si je počasi vse smeti prestavila v nov sistem. Ostalim smo pa v dogovoru kaj pokvarili, da so imeli izgovor it iz win98 na XP in vendar je še vedno najboljši računalnik P4-2400MHz s 512Mb rama in 40Gb diskom.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

dronyx ::

Za te male firme se mi zdi to absolutno najboljša in najcenejša možnost. Na bolhi kupiš par let star računalnik za 150 do 200 € (core2duo, 2 GB rama) z licenčnimi Windowsi XP in po možnosti še Office, pa si zmagal. Za delo je več kot dovolj, inšpektorji in BSA pa ti tudi nič ne morejo. Za razliko do 800 € si pa potem kupiš raje kakšen dodatek za službenega Touarega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

borutzi ::

tolk jamrate okrog teh proxyev. Moja izkusnja je da ce je domain controler 2008 r2 win8 niti GPOja ne zna prav prebrati. Nisem pa se poglabljal zakaj ne deluje, del policya pač pobere vrstice z configuration skriptom pa ne. Ko bo final, se bomo pa sekirali in reševali :).Delam v okolju z okolju z 1000+ uporabniki. Drugače je moja izkušnja z win8 ok. Dal sem si kar na produkcijski laptop, pod pokrov nisem še kaj zelo gledal, par stvari mi je všeč, par jih je mimo tako kot zmeraj.... Definitivno je pa za neukega uporabnika vsaj na prvo žogo več sprememb med win7 in win8 kot pa med Lion in Mountain Lion. Pa še cena je konkurenčna. Bistveno prednost pri tablicah z win8 vidim pri poganjanju nativnih aplikacij za windowse. Da pa bojo naredili ekosistem ki bo uporabniku približan tako kot iOS bojo pa še veliko polente pojedli. Moja napoved je, da se bojo tablice z win8 prijele ravno ene toliko kot wp7 oz. 7.5 telefoni.

krneki0001 je izjavil:

Tiste majhne firme, vsaj večina njih, bodo pa še nekaj let na windows XP, ker so šele kaki 2 leti šaltale iz windows 98 SE na XP-je. Šele kakega leta 2016 bodo šli na windows 7.
Delam z eno takih firm, kjer jim je vsakega evra škoda za hardware. Šefica bi še danes bila na win98se, če ji nebi računalnik crknil (plata je shodila) in se ni dalo dobit take plate (v trgovinah - nove), kjer bi njen še delujoči procesor delal na njej (celeron 433 MHZ). Windowse Xp in office 2003 je pa kupila preko bolhe (licenčne), da je prišlo ceneje. In to smo pred kakim letom naredili potem zanjo prehod na XP-je, s tem da je imela kar nekaj časa (mislim da do decembra 2011) gor virtualko z win98se z image kopijo njenega prejšnjega računala, da si je počasi vse smeti prestavila v nov sistem. Ostalim smo pa v dogovoru kaj pokvarili, da so imeli izgovor it iz win98 na XP in vendar je še vedno najboljši računalnik P4-2400MHz s 512Mb rama in 40Gb diskom.


upam da ni tudi za plačevanje storitev tako škrta :D
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: borutzi ()

Lonsarg ::

Microsoft bi moral portati glavni del Nadzorne plošče portati v Metro čim hitreje, če ne že RTM pa z kakimi updajti.

Kar se zadeva nastavitev imamo trenutno Nadzorno ploščo za večino stvari in command line za vse stvari.
Po novem bomo imeli še dodatno Metro za osnovne stvari, torej 3 možnosti upravljanje z nastavitvami. Neugodno za power userje.

dronyx ::

Mi lahko prosim kdo razloži, zakaj za desktope ne preidemo samo na x64 verzijo in pozabimo na x32? Konec koncev bi lahko tudi Windows 7 delali še vedno v verziji x16. Tako pa obstaja najprej poplava raznih izdaj (Windows 8 jih bo imel na srečo nekoliko manj kot 7), vsaka izdaja je pa lahko še 32 ali 64 bitna.

techfreak :) ::

Ker je v poslovnem okolju še možno najti 16 bitne aplikacije, ki jih 64 bitne verzije Windowsa ne podpirajo. Ter seveda podpora strojne opreme, ki ni 64 bitna.

Lonsarg ::

Jah, Microsoft bi komot 32bitno in 64bitno verzijo združil. Torej vedno bi kupil oboje hkrati, licenca ne bi bila odvisna od tega, preprosto bi od inštalaciji izbral 32 ali 64bit(ki bi bil defult), en next okno. Ne pa da prodajajo ločeno 32bit in 64bit, kriza...

darkolord ::

Azgard> Torej vedno bi kupil oboje hkrati, licenca ne bi bila odvisna od tega

To je že sedaj. Samo namestitveni medij je drug.

Lonsarg ::

A celo, no pol niti ni tako bad:) Sam ni pa to dejstvo znano povprečnemu kupcu, ki je tako zmeden med 32 in 64 berzijo, namesto da bi dobil namestitveni medij z obema zraven in se ne bi sekiral.

darkolord ::

Šele potem bi bil zmeden, ko bi dobil oba!

krneki0001 ::

darkolord je izjavil:

Azgard> Torej vedno bi kupil oboje hkrati, licenca ne bi bila odvisna od tega

To je že sedaj. Samo namestitveni medij je drug.


Nope, če imaš windows 7 ultimate imaš možnost na enem mediju imeti obe verziji (64 in 32 bitno), pa še v večih jezikih.

Sam imam tak medij (8.5Gb DVD) , kjer so win 7 ultimate in to v obeh verzijah, ter v štirih jezikih (slovensko, slovaško, hrvaško in angleško). Medij je originalen.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

darkolord ::

nebivedu> Sam imam tak medij (8.5Gb DVD) , kjer so win 7 ultimate in to v obeh verzijah, ter v štirih jezikih (slovensko, slovaško, hrvaško in angleško). Medij je originalen.

Kaj pa piše gor?

dronyx ::

Lonsarg je izjavil:

A celo, no pol niti ni tako bad:) Sam ni pa to dejstvo znano povprečnemu kupcu, ki je tako zmeden med 32 in 64 berzijo, namesto da bi dobil namestitveni medij z obema zraven in se ne bi sekiral.

Tudi če dobi medij za oba sistema, se bo povprečen kupec spraševal, kaj je smisleno namestiti oz. ali lahko 64 bitni sistem sploh namesti na svoj računalnik in nisem prepričan, če je odločitev vedno trivialna (tudi sam sem bil v dilemi). O tem mislim da tudi na tem forumu potekajo dolge debate. Če bi obstajal samo še 64 bitni OS za desktope, potem ta dilema odpade, in 32 bitni OS bi izginil, tako kot so šli v pozabo 16 biti OS, poleg tega pa ne bi bilo več vprašanj, ali za posamezno napravo sploh obstajajo 64 bitni gonilniki in ali bo delala. Nisem se pa poglabljal, ali so novejši procesorji res vsi 64 bitni in kako je s procesorji za tablice in telefone. Ampak to je načeloma druga tema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

techfreak :) ::

darkolord je izjavil:

Azgard> Torej vedno bi kupil oboje hkrati, licenca ne bi bila odvisna od tega

To je že sedaj. Samo namestitveni medij je drug.

Poleg tega pa deluje pri vseh jezikih. Vendar MS še vseeno ne ponuja možno menjave jezika, brez ponovne namestitve ali uporabe Ultimate verzije.

@dronyx: Torej imamo:
- 16 bitne aplikacije (predvsem v poslovnem okolju),
- gonilnike naprav, ki nimajo 64 bitne verzije (za starejše naprave ne moreš pričakovati posodobljenih gonilnikov),
- 32 bitne procesorje.

Poleg tega pa imam trenutno odprtih več kot 20 aplikacij, medtem ko sta samo IE in MPC-HC 64-bitna, torej 32-bitni programi še dolgo ne bodo šli v pozabo.

dronyx ::

@techfreak: Po tej logiki bi ljudje še danes nameščali 16 bitne OS, ker v poslovnem okolju ponekod še vedno uporabljajo dosove clipper aplikacije. Kakor vem so vsi novejši procesorji 64 bitni, tako da tu razloga za nameščanje 32 bitnega OS na nov računalnik ne more biti. Poleg tega zagato s kompatibilnostjo v Windows 7 lahko rešiš tudi z virtual XP mode, ki ne zahteva nobene dodatne licence.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

flbroker ::

Jaz sem šele to leto preklopil na Win7 iz XP-jev, mislim če ni pokvarjeno, ne popravljaj. Prehitro štancajo te sisteme, točno da sem izpuščal vsak drugi release, 98, potem sem ME ignoriral, nato xp, visto sem izpustil, zdaj win7, osemko bom komot izpustil do naslednje verzije čez ene dobrih 5 let če ne še več.

Lonsarg ::

Windows XP mode sem inštaliral enostavno kot program na 64bit Windows 7 in lepo priklopil skener z 16bitnim programom in 32bitnim driverjem. In poskeniral vse analogne albume svojega življenja, problem solved:)

In da pomisliš, da bom kaj takega jaz lahko naredil na Windows 8 tabletu! Ni konkurence za tako uporabo, ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

amigo_no1 ::

Nima win xp mode na win 7 osnove iz "Microsoft Virtual PC", kjer usbji ne delajo ?

energetik ::

Kako misli, USBji ne delajo? V XPmodu prav lepo uporabljam stari USB skener in USB printer.

Sicer pa - na Win7, ki jih uporabljam že 3 leta, bom ostal do konca Extended supporta, kar je baje tam do leta 2020. Če do takrat pri kakšnem Win9 ne ločijo Metroja in Desktopa v 2 verziji Oken, bom pač prešel na Linux, kot že nekaj časa nameravam.

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Zadnji MS VPC 2007 nima podpore za usb sploh.

Spc ::

krneki0001 je izjavil:


Resnično so se vsi zalčeteli v metro, v funkcije sistema, ki pa so res uporabne pa nihče ni niti pogledal.


Mail 1


Mail 2



Pa tudi če metro odstranimo so te full screen aplikacije zelo čudne in zelo zelo nepregledne.
 

pickle_rick ::

Eno vprašanje na hitro, ker nimam časa brskat po temi. A če upgrejdam in dam da obdrži osebne datoteke ne izgubim nobenih podatkov, priljubljenih ipd.?

krneki0001 ::

Samo iz windows 7 ti ostanejo podatki in programi.

Darklord - Imaš dve taki verziji - windows 7 ultimate laptop series in navadne windows ultimate. Jaz imam navaden dvd in ima obe verziji gor.

Tukaj si pa lahko pogledaš kako zgleda
http://coolrelease.net/2011/02/windows-...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

Spc je izjavil:

Pa tudi če metro odstranimo so te full screen aplikacije zelo čudne in zelo zelo nepregledne.

Če bi Android aplikacije uporabljal na 24" bi se mi tudi zdele čudne.

Spc ::

techfreak :) je izjavil:

Spc je izjavil:

Pa tudi če metro odstranimo so te full screen aplikacije zelo čudne in zelo zelo nepregledne.

Če bi Android aplikacije uporabljal na 24" bi se mi tudi zdele čudne.

Ja sej, zato pa je Win8 največja polomija za desktop / notebook / netbook / ultrabook.
 

darkolord ::

Samo zaradi tega, ker nisi navajen immersive aplikacij?

krneki0001 ::

Spc je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

Spc je izjavil:

Pa tudi če metro odstranimo so te full screen aplikacije zelo čudne in zelo zelo nepregledne.

Če bi Android aplikacije uporabljal na 24" bi se mi tudi zdele čudne.

Ja sej, zato pa je Win8 največja polomija za desktop / notebook / netbook / ultrabook.


Na lenovo S10 3T (netbook in tablica v enem) in na S10e (samo netbook), windows 8 laufajo hitreje kot win 7, funkcionalnosti so praktično iste, le da dobiš zraven še nekaj novih iz win 8. Pa ta novost ni samo metro, kateri vam gre stalno v nos, ampak v sistem vgrajena virtualizacija, nov task manager, veliko krajši čas boota, družinski filtri (da otroci nimajo dostopa do ...), boot security, picture password, windows to go, skydrive,...
Fullscreen aplikacije so pa na 10" čisto pregledne. Celo mnogo bolj pregledne od androidovih, ki je bil prej nameščen na isto računalo.

Pa ker lahko v desktop mašinah spremeniš velikost ikon, napisov in vsega, si prilagodiš vse, da zgleda normalno. Ne vem zakaj bi se matral. Tudi ne vidim uporabnosti metroja na desktop mašinah ali pa na katerihkoli mašinah, ki nimajo touch screena.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Pesimist ::

win 2 go je za mene najbol pricakovana zadeva. Koncno se lahko losam teh bednih USB linux kluckov, ceprav vse dosedanje verzije niso ravno bile hitre na USBju. Na prenosnem USB 2.0 disku pa so ble skoraj nativne hitrosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Icematxyz ::

Kakšna bo pa kaj licenca in pogoji uporabe? Izdelam takšen ključek in je torej zadeva prenosljiva? Ali kako je točno s tem.

krneki0001 ::

To bo samo v win 8 ultimate (ne vem če bo lih ultimate, ampak v najboljši verziji). Bo del sistema in zadeva bo prenosljiva.

Je pa zadeva taka, da rabi minimalno 32GB ključek, čeprav se da tudi na manjšega spravit. Je pa tako, da se z USB3.0 ključka boota celih 20 sekud (12 sekund dlje kot na pc-ju)
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

dronyx ::

Čemu pa naj bi bil namenjen Windows To Go? Domnevam, da na ključek ne bo šel cel računalnik z vsemi nameščenimi programi, ali pač?

Tole piše na wikipediji o tem:

It is intended to allow enterprise administrators to provide users with an imaged version of Windows 8 that reflects the corporate desktop and as such is aimed at enterprises...

Torej namesto da mi administratorji postavijo računalnik, dobim prvi dan službe poleg kartice za registracijo delovnega časa in ključa za pisarno še USB ključek dobrodošlice z namestitvijo OS, ki ga moram potem sam namestit na prazen računalnik? Fino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

borutzi ::

ne, dobiš ključek z instaliranimi windowsi in vsemi programi ki spadajo zraven hkrati pa nastavljen profil. Ključek potem vtikaš v različne računalnike dokaj neodvisno od hardvera.
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

krneki0001 ::

Točno tako. Deluje tudi na mac pro-ju, preverjeno. Boot je enako okoli 20 sekund na applu.

To je u bistvu sedaj tvoj disk, le da je orenk kriptiran in da deluje skoraj na vseh PC mašinah z 1Gb rama in 1GHz procesorjem.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

borutzi ::

deluje tudi na airu :)
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

k4vz0024 ::

Se potem tvoje nastavitve shranjujejo na ključek?

darkolord ::

ja

Icematxyz ::

Torej si lastiš N računalnikov in prvič lahko uporabljaš "eno kopijo" Windows OS na vseh in to lahko počnejo tudi različni uporabniki in nekako tako tudi piše v EULA?

dronyx ::

Icematxyz je izjavil:

Torej si lastiš N računalnikov in prvič lahko uporabljaš "eno kopijo" Windows OS na vseh in to lahko počnejo tudi različni uporabniki in nekako tako tudi piše v EULA?

To verjetno ne bo podprto v OEM verzijah, ampak samo v kakšni Enterprise varianti, kjer se pa itak plačuje licence glede na število zaposlenih ali računalnikov.

Drugače pa še vedno ne vidim velikega smisla v tej funkcionalnosti. To, da po novem v firmah ne bi bilo več na računalnikih in prenosnikih naloženega OS, ampak bi se ta nalagal kar iz ključka, se mi zdi malo verjetno, če že zaradi drugega ne mora biti boot take naprave precej počasnejši, saj mora najti še vse gonilnike in to vsakič, ko se zažene.

borutzi ::

ja samo v enterprise. Kar se tiče driverjev so pri velikih firmah itak tipizirani modeli desktopov in laptopov in problem driverjev ni problem povrhu vsega pa jih lahko vključiš za tistih par modelov kar v .wim. Itak ko se greš masovno take stvari poskrbiš tudi za mass deployment takih ključkov.
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

Icematxyz ::

Škodi ne če možnost obstaja in z gonilniki je malo drugače, kot pri operacijskih sistemih, ki uporabljajo Linux jedro to je res ampak osebno predvsem ne vem, če bodo resnično pogoji uporabe tako "liberalni", kot sem omenil višje. Kakorkoli kot sem rekel škodi zagotovo ne, če takšna zmogljivost obstaja, nenazadnje sam pogosto takšno/podobno zmogljivost uporabljam v kombinaciji s operacijskim sistemom, ki uporabljajo Linux jedro in verjetno bi kdaj prišla prav tudi Windows uporabniku. Se pravi klasična namestitev je tako najbolj optimalna izbira, ampak so pa primeri, ko se takšna opcija bolje obnese!

krneki0001 ::

dronyx je izjavil:


Drugače pa še vedno ne vidim velikega smisla v tej funkcionalnosti. To, da po novem v firmah ne bi bilo več na računalnikih in prenosnikih naloženega OS, ampak bi se ta nalagal kar iz ključka, se mi zdi malo verjetno, če že zaradi drugega ne mora biti boot take naprave precej počasnejši, saj mora najti še vse gonilnike in to vsakič, ko se zažene.

Normalen boot win8 je 8 sekund, s ključka USB 3.0 pa 20 sekund. Še vedno hitreje kot večina ostalih sistemov.


Ti bom povedal za eno funkcionalnost, ki bo večini prišla zelo zelo prav. No meni sigurno, ker se mi ne da prenosnika s seboj nosit.

Si programer in si plačan za 24 urni support firmi. Zato moraš s seboj stalno nositi prenosnik. Kamorkoli greš, rabiš prenosnik imeti s seboj, tudi v tujini.
In sedaj z windows to go lahko namesto enega celega računalnika nosiš naokoli samo lep obesek za ključe, v katerem je 128GB ključek USB3.0 in so gor windows 8 z vso tvojo podporo, ki jo potrebuješ za normalno delo s tvojim profilom in vsem zraven.
Prideš do računalnika v mreži, ga reštartaš in se boota w windows 8 iz tvojega ključka, ti pa preko VPN-ja popraviš vse kar je potrebno, da tvoja firma laufa naprej.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Pesimist ::

Dans sem jih hitro updejtal prkeo windows 7 z vsemi apsi in settingsi pa se mi odzivnost zdi slabsa kot windows 7. Ze to da desni klik na namizje in spreminjanje perzonalizacije rablo kakih 30 skeund da je odprlo. Vse to na SSD disku.

Tak da bi mogo na novo isntallat ker sem uporablo prejsne verzija na USB 2 disku in so bile hitrejse kot to zdaj, ampak bom reje pocako an finale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

To funkcijo lahko sprobas z bilo kerim Windows 8 relesom do zdaj. http://www.borncity.com/blog/2011/09/21...
Vse kaj rabis je VirtualBox Win8 install z USB podporo. En file iz windows 7 "imagex" pa si ready to go. Postopek traja kako uri na USB 2.0 40GB old HDDju.

USB creator so odstranili iz vseh zadnjih relesov, vendar je rocni postopek sevedno bil mozen. Predvidevam da bo tako tudi z vsemi ostalimi Windows 8 relesi.


Vendar imam slabe izkusnje z USB3.0 kljucem, zato sem uporablajl externi USB2 40GB disk kateri je imel skoraj nativne hitrosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

techfreak :) ::

@nebivedu: Imam občutek da bo to oglaševano kot da so prvi, ki so kaj takega naredili. So pa kar nekaj let za Linux/OS X, ki omogočata nameščanje na USB naprave.

Še vseeno pa bo kar velik fail, če ne bo kaj takšnega možnega tudi z domačimi verzijami OSa.

para! ::

Glede na videno bo treba tud stacionarce zamenjat z Maci. Končno dober razlog. Hvala MS.

lp
Death before dishonor!

krneki0001 ::

techfreak :) je izjavil:

@nebivedu: Imam občutek da bo to oglaševano kot da so prvi, ki so kaj takega naredili. So pa kar nekaj let za Linux/OS X, ki omogočata nameščanje na USB naprave.

Še vseeno pa bo kar velik fail, če ne bo kaj takšnega možnega tudi z domačimi verzijami OSa.


Kako bo oglaševano ne vem, vendar je napredek, po tem ko si moral v windowsih uporabljat "tiny windowse" ali pa PE variante. Je pa to zelo stara zadeva, celo današnji linux jo je povzel od drugod (od QNX-a).

In prvi tak sistem, da sem ga jaz uporabljal, je bil QNX, ki je delal kompletno v grafičnem načinu iz ene diskete, vključno s podporo mreži in modemu. Pa je bilo to kakih 15 do 20 let nazaj. Imel pa sem kopijo zato, da sem lahko sprobaval, če ljudem deluje mašina, mreža in internet v tistih časih, ko sem še mašine šraufal.

Vsekakor pa je za microsoft to napredek in zame zelo uporabna funkcija - ne bo več treba prenosnika s sabo na dopust nosit.
Zadeva je bila že takrat zelo uporabna.

Pesimist je izjavil:

Dans sem jih hitro updejtal prkeo windows 7 z vsemi apsi in settingsi pa se mi odzivnost zdi slabsa kot windows 7. Ze to da desni klik na namizje in spreminjanje perzonalizacije rablo kakih 30 skeund da je odprlo. Vse to na SSD disku.

Tak da bi mogo na novo isntallat ker sem uporablo prejsne verzija na USB 2 disku in so bile hitrejse kot to zdaj, ampak bom reje pocako an finale.


Update pri microsoftu (mislim iz ene verzije na novejšo z nadgraditvijo) nikoli ni bila najboljša zadeva. Bolje vedno novo svežo verzijo gor dat, ker se vedno najde kaj nekompatibilnega, kar potem zaustavlja sistem.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Mene je zelo presenetilo ko sem prvič zagnal računalnik, na katerem so bili naloženi XP-ji, iz nekega CD-ja z Linuxom in sem ugotovil, da lahko na tak način praktično delam po disku kar hočem in se povsem zaobide uporabniške pravice XP na mapah in datotekah. Mislim da to lahko preprečiš samo s šifriranjem. Tako da nebi jaz dajal mojega PC nikomur, da ga zaganja s svojim ključkom.

Pesimist ::

dronyx je izjavil:

Icematxyz je izjavil:

Torej si lastiš N računalnikov in prvič lahko uporabljaš "eno kopijo" Windows OS na vseh in to lahko počnejo tudi različni uporabniki in nekako tako tudi piše v EULA?

To verjetno ne bo podprto v OEM verzijah, ampak samo v kakšni Enterprise varianti, kjer se pa itak plačuje licence glede na število zaposlenih ali računalnikov.

Drugače pa še vedno ne vidim velikega smisla v tej funkcionalnosti. To, da po novem v firmah ne bi bilo več na računalnikih in prenosnikih naloženega OS, ampak bi se ta nalagal kar iz ključka, se mi zdi malo verjetno, če že zaradi drugega ne mora biti boot take naprave precej počasnejši, saj mora najti še vse gonilnike in to vsakič, ko se zažene.


Zakaj bi pa bil boot take naprave toliko pocasnejsi? USB 3 je skoraj tak hitri kot Sata 3. USB kljuci pa danes tudi ze berejo preko 100MB/s kar pomeni da prekasajo obične HDDje.

dronyx ::

Pesimist je izjavil:

Zakaj bi pa bil boot take naprave toliko pocasnejsi? USB 3 je skoraj tak hitri kot Sata 3. USB kljuci pa danes tudi ze berejo preko 100MB/s kar pomeni da prekasajo obične HDDje.

Ne gre samo za hitrost branja diska. OS mora pri vsakem zagonu preverjati vse naprave v računalniku in iskati najprimernejše gonilnike. Res je, da se bo dalo verjetno nastaviti kakšne HW profile, samo če sem prav razumel naj bi ta funkcionalnost delovala tudi če ključ vtakneš v računalnik, kjer pojma nimaš kaj je notri in se Windowsi še nikdar na njem niso zaganjali.

techfreak :) ::

dronyx je izjavil:

Mene je zelo presenetilo ko sem prvič zagnal računalnik, na katerem so bili naloženi XP-ji, iz nekega CD-ja z Linuxom in sem ugotovil, da lahko na tak način praktično delam po disku kar hočem in se povsem zaobide uporabniške pravice XP na mapah in datotekah. Mislim da to lahko preprečiš samo s šifriranjem. Tako da nebi jaz dajal mojega PC nikomur, da ga zaganja s svojim ključkom.

Saj lahko ti tudi trdi disk ven vzame, pa bo zaobidel uporabniške pravice Windowsa.
««
8 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows 7 ali 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8518675 (15410) Mr Johnny
»

Bo Windows Blue dobil nazaj startni meni in namizje? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19746342 (39315) Bistri007
»

Prava nadgradnja na Windows 8 le s Sedmice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13636642 (32485) lopov
»

Windows 8 prihaja v štirih inačicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13938078 (32652) Lonsarg
»

Predogled Windows 8 na voljo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
42199067 (81012) techfreak :)

Več podobnih tem