» »

Mnenja o Oknih 8

Mnenja o Oknih 8

««
4 / 27
»»

Cold1 ::

ZAKAJ BI PA JAZ NALAGAL WINDOWS 7 NA SISTEM?!? SAJ JE ISTI KOT WINDOWS XP, SAMO ŠMINKO IMA, DRUGIH NOVOSTI PA NIMA!!!!!

OK, pa se pojdimo to igro še enkrat: hitri seznami, knjižnice, vseprisotno iskanje, nova opravilna vrstica, itd.


ZAKAJ BI JAZ NALAGAL WINDOWS 8?!? SEJ JE ČISTO DRUGAČNA, KVAZI NEKA REVOLUCIJA!!!

Katere izboljšave pa lahko našteješ (pazi, govorimo o namizju)?

--------------------------

Po mojem predstavlja Sedmica precej večji korak naprej (glede na priljubljene pretekle verzije) kot Osmica; IMO si uporabil popolnoma napačno primerjavo.

Architect ::

zakaj naj bi sedmica predstavljala večji korak naprej, če osmica dela še veliko lepše kot sedmica? lol.

korak naprej je predstavljala že windows vista, ki so jo ljudje sovražili zaradi pisanj po forumih, čeprav je po sp1 delala naravnost fantastično.

Zgodovina sprememb…

fosil ::

Da dam en primer spremembe, ki je tam samo zaradi spremembe.
V novem metro IE-ju je navigacijska vrstica spodaj namesto zgoraj.
A je to napredek in novost? Arhitekt bo sicer verjetno rekel da ja :)
Tako je!

Architect ::

novost, ki je odlična za tablice, pri namiznem brkanju pa je povsem vseeno kje se nahaja.

dronyx ::

fosil je izjavil:

Da dam en primer spremembe, ki je tam samo zaradi spremembe.
V novem metro IE-ju je navigacijska vrstica spodaj namesto zgoraj.
A je to napredek in novost? Arhitekt bo sicer verjetno rekel da ja :)

Pri teh spremembah se moraš vedno vprašati, kako zadeva izpade na tablici ali telefonu, ker to ni delano samo za tvoj PC. Mogoče je kakšen trik v rotaciji zaslona na tablici, ko spodaj postane zgoraj?

Cold1 ::

Cenejša verzija Surface tako niti nima podpore za Win32, torej ne boš na njej videl klasičnih aplikacij.

Oh, boš, boš, začenši z Pisarno, ki bo na WinRT tekla kar na klasičnem namizju.

Uporabnikom namiznih računalnikov so pa na ta način omogočili dostop tudi do Metro aplikacij.

Katerih poanta pa je (razen umetno napihnjenega števila uporabnikov Metroja, seveda)?

--------------------------------


zakaj naj bi sedmica predstavljala večji korak naprej, če osmica dela še veliko lepše kot sedmica?

Definiraj ta tvoj "dela še veliko lepše".


čeprav je po sp1 delala naravnost fantastično.

Definiraj "fantastično".

Architect ::

pač dela lepše. Se lepše odziva, lepše izkorišča zmogljivost računalnika. je bolj optimizirana.

windows vista je bila osovražena, ker je imela na začetku slabe gonilnike (kar ni krivda microsofta). DO takrat, ko se je izdal sp1, ki je popravil manjše pomankljivosti OS, so bili izdani tudi že precej dobri gonilniki, tako da je Vista postala povsem stabilna in je delovala čisto OK.
Prav tako so ljudje jokali, ker je bila nadzorna plošča pri visti nekoliko spremenjena. lol.

dovolj razumljivo napisano?

Zgodovina sprememb…

Cold1 ::

pač dela lepše...

Definiraj, zapiši primere tega lepšega delovanja.

Se lepše odziva...

Definiraj, se odziva na kaj, na klike, na tipkanje, kako se odziva.

...lepše izkorišča zmogljivost računalnika...

Definiraj na kakšen način so zmogljivosti izkoriščene, tako da to opišeš kot "lepše".

...je bolj optimizirana.

Na pram čemu, in kako si to opazil v praksi.

---------------------------------

dovolj razumljivo napisano?

Tisto kar si zapisal v obrazložitev ni imelo zveze s tvojimi trditvami o tem da je Vista delovala fantastično.

Architect ::

ne odgovarjam na tvoje več kot očitno trolanje.

S svojimi posti si dokazal da nisi temeljito preizkusil niti windows viste, niti prihajajoče windows 8. pišeš povsem na blef, ker si videl filmček o win8 in ti ni bil všeč.

In edina stvar ki ti ni všeč je nov videz, ostalih reči nisi niti preizkusil, niti se poizkusil navaditi na njih.

tako da ne, fant, ne bom ti pojasnjeval. Sem razložil že dovoljkrat, vendar niti ti, niti stari onyx nista zmožna doumeti zakaj je treba delati nove OS. Če bi bilo po vajino, bi še vedno živeli v času dosa.

Apple recimo ima identične reči tako na namiznih računalnikih kot tudi na mobilnih napravah. Zdaj je to storil tudi microsoft, za kar lahko rečemo le KONČNO.
Če ti ni všeč, pa uporabljal ubuntu. aja počakaj malo, tisti je tudi prenovil svoj uporabniški vmesnik. Oh, ti šment, spet vama nekaj ne bo všeč.

Zgodovina sprememb…

fosil ::

Architect je izjavil:

novost, ki je odlična za tablice, pri namiznem brkanju pa je povsem vseeno kje se nahaja.

Hahaha sem vedel da bo taka izjava :))
Mi znaš razložit zakaj je to tako odlično in zakaj potem tega ni pri drugih tabličnih browserjih?
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

cen1 ::

Sem ravno šel brat wiki in nekih omembe vrednih novosti razen UI ne vidim. Mogoče Storage Spaces in pa Hyper-V ostalo bi pa lahko bolj ali manj spravil v W7 patch..


Če dobiš W8 z novim računalnikom se ga pač ne bi branil ampak nadgradnja iz W7 je pa zelo vprašljiva in je metanje denarja stran.

Architect ::

se niso izmislili a?

če bi naredili win7 patch, bi se ljudje navadili na win7, ga uporabljali 5 let, nato pa zavračali vsako novost. Poglej onyxa recimo.

sicer ja, win7 je odličen. samo mi je čudno da ljudje zavračajo nove OS, nove patche, posodobitve, medtem ko je pri ubuntu in applu posodabljanje OS vsakdanja praksa in se večina ne pritožuje.

zanimiva mentalnost, ki samo potrdi kar sem rekel zgoraj. microsoft je predolgo zavlačeval z XP.

Zgodovina sprememb…

Cold1 ::

ne odgovarjam na tvoje več kot očitno trolanje.

To da ne znaš argumentirati je jasno, tisto kar me je zanimalo (ali imaš morda kak smiseln argument, dobro skrit za fasado slabih izrazov) bo očitno ostalo neznano. Oh, kakšna škoda.

S svojimi posti si dokazal da nisi temeljito preizkusil niti windows viste...

Kje pa.

...niti prihajajoče windows 8.

Jasno da ne.

In edina stvar ki ti ni všeč je nov videz,

Videz je grd, ampak ne-uporabnost je grša.

...niti se poizkusil navaditi na njih.

Pa ja ne misliš, da se bo kdo "privajal" na slabe rešitve? Komu na čast?

tako da ne, fant, ne bom ti pojasnjeval.

Saj ne znaš, ne skrivaj se za močnimi besedami, če ti je zmanjkalo argumentov.

Sem razložil že dovoljkrat

Ne, nisi, odtod tudi moja vprašanja.

--------------------------------------------


Apple recimo ima identične reči tako na namiznih računalnikih kot tudi na mobilnih napravah.

Ne, nima. Niti OS-a (ki je sicer soroden) niti vmesnika, ki je prilagojen vsaki napravi posebej.

Zdaj je to storil tudi microsoft, za kar lahko rečemo le KONČNO.

Bluziš, MS se je usmeril v povsem nasprotno smer od Appla - identičen OS (kar je smiselno iz stališča vzdrževanja, nima pa nujno pozitivnih posledic za uporabnika) in skoraj identičen vmesnik, kar je dokaj tvegana odločitev, ki se jim je v preteklosti že krepko maščevala (ja MS ponavlja svojo staro strategijo, s katero neuspešno poskušajo že deset let).

dronyx ::

@Architect: Jaz nisem proti napredku, če je ta na bolje. V primeru Metroja oz Windows 8 pa nisem prepričan, da je temu res tako, ker kot večkrat omenjeno želi MS dati na skupni imenovalec zelo različne naprave, kar pomeni, da se mi lahko zgodi, da me bodo na PC posiljevali z nečim, kar lahko sicer na telefonu ali tablici čudovito deluje, je pa skoraj neuporabno na klasičnem računalniku. Isto mi ne bi bilo všeč, če bi mi na računalnik podturili nekaj, kar se v redu obnese na Xbox 360 s kinectom pod pretvezo napredka, da se ne bom mučil z različnimi OS na raznih napravah. Ampak jaz kot potrošnik si pa upam lastiti pravico da ocenim, ali je neka novost zame napredek, ali korak nazaj.

Recimo pri Officu nisem s spremembo vmesnika opazil zame niti ene same pozitivne spremembe, edino iskati je potrebno, kje se ista funkcija nahaja po novem. In kakor opažam to velja za 99% uporabnikov, ki so na začetku preklinjali, ker so dobili novo verzijo, potem so pa itak ugotovili, da za tipkati dopise je čisto vseeno, kako izgleda orodna vrstica, ker to solidno počne že Write.

Je pa daleč od tega, da bi bila zadeva po novem tako samoumevna, da bi vse takoj našel.

Če bi se proizvajalci avtomobilov podobno obnašali kot Microsoft pri svojem "napredku", potem bi imeli enkrat v avte vgrajene volane, čez par let joystike, potem krmila kot na ladjah, potem spet volane, pa drsne ploščice...Samo zato, da se volan ne bi prijel, ker bi to pa ustavilo napredek!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Architect ::

napredek mora biti. ali je dober ali ne pa pokaže čas. če se zadeve ne preizkusi, napredka ne more biti.

ideja o identičnem vmesniku na več napravah je odlična. metro je fantastičen za tablice in telefone. To je dejstvo. kako se bo obnesel na pc pa bo pokazal čas. V kolikor bo zavrnjen, bo pač nov videz prišel ven.

Kakorkoli obrnemo, tudi če bo win8 katastrofa, se to pri microsoftu bistveno ne bo poznalo, saj konkurence trenutno nima v nobenem pogledu.

glede officov pa daj no, lepo te prosim. urejanje še nikoli ni bilo tako enostavno kot je z ribbon orodno vrstico. Da je ne razumeš je le še en dokaz da te je čas prehitel.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Ampak jaz kot potrošnik si pa upam lastiti pravico da ocenim, ali je neka novost zame napredek, ali korak nazaj.


Ponavadi za to področje skrbi konkurenca.

dronyx ::

Architect je izjavil:

napredek mora biti. ali je dober ali ne pa pokaže čas. če se zadeve ne preizkusi, napredka ne more biti.

Se bom citiral:
Če bi se proizvajalci avtomobilov podobno obnašali kot Microsoft pri svojem "napredku", potem bi imeli enkrat v avte vgrajene volane, čez par let joystike, potem krmila kot na ladjah, potem spet volane, pa drsne ploščice...Samo zato, da se volan ne bi prijel, ker bi to pa ustavilo napredek!


Nenazadnje tudi miška in tipkovnica sta na sceni dolgo vrsto let, pa nihče ne vidi neke nujne potrebe, da to vrže na smetišče zgodovine. desktop in ikone so zame kot miš in tipkovnica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Cold1 ::

napredek mora biti. ali je dober ali ne pa pokaže čas.

Napredek je definiran kot izboljšava napram preteklemu stanju; to kar ti zagovarjaš so spremembe zaradi sprememb, larpurlartizem v imenu preganjanja tvojega dolgčasa.

---------------------------

Ponavadi za to področje skrbi konkurenca.

Ja, Apple se zna okrepiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

Icematxyz ::

Ja, Apple se zna okrepiti.


Drži.

Architect ::

apple se ne bo okrepil pod nobenim pogojem, razen pri ljudeh ki so pripravljeni plačati po 2x več za isti računalnik.

Za 1000 eur dobiš zverino od računalnika, pri applu pa povsem povprečen računalnik. sori, ne.

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Cold1 je izjavil:

Ja, Apple se zna okrepiti.

Pa Nokia bi znala tudi hitro končati v likvidaciji. Mislim da se trenutno pri njej samo še odloča, na kakšne način in kdaj odklopiti naprave za umetno ohranjanje osnovnih življenjskih funkcij. To je mislim da jasen signal, kako nepomemben je Microsoft na področju pametnih telefonov in tablic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Architect ::

ja, je nepomemben. kar se zna spremeniti zaradi metroja.

pač ima microsoft izjemno bedno reklamo v primerjavu z applom. žal. če imaš appla si kao "kul", če imaš microsoft pa kao nisi.

krneki0001 ::

windows 8 32bitne sem naložil na 2 prenosnika S10e (1.60Ghz atom + 2gb ram + 160gb disk) in S10 3T(1.83GHz atom + touch screen + 2gb ram + 250gb disk). Na obeh zadeva deluje odlično, se pa pozna, da S10e ima boljši(hitrejši - wd scorpio) disk in se še hitreje štarta.

Kaj mi je všeč?
Hitrost in optimizacija. u bistvu so windows 7 predelali in optimizirali. Prej sem imel na obeh prenosnikih win7 ultimate. Že win7 delujejo zelo hitro in so odzivni, ampak win8 jih prekašajo. Definitivno jih bom julija, ko pridejo ven, tudi kupil.

Pa to;
V win7 sem moral inštalirat secureW2 klienta da se lahko priklopiš na Eduroam, z win8 prideš, vpišeš uporabnika in geslo, pa že veselo brskaš po eduroamu, brez klienta.

Metro je pregleden in vse, ampak rabiš touch screen, brez tega je u bistvu neuporaben, zato sem ga na ženinem prenosniku(S10e) izklopil, da ima samo desktop. Z beto visual studia express 11 sem že naredil nekaj aplikacij za metro, ki jih s pridom uporabljam na svojem prenosniku.

Na desktop mašino pa jih nebi nalagal. Tam bo ostala 64 bitna sedmica, ki je po vsem času kar je na mašini, še vedno odzivna kot prvi dan in deluje brez napak.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Cold1 ::

ideja o identičnem vmesniku na več napravah je odlična.

Ne, ni. Identični vmesnik na vseh napravah je že pokopal obstoječe MS-ove tablice, Metro zna naluknjati še namizje.


metro je fantastičen za tablice in telefone.

Ne, ni. Je bolj ali manj problematičen UI, ki je doslej MS-u omogočil doseči enega izmed najmanjših tržnih deležev v katerikoli od kategorij naprav v katerih se je MS doslej pomeril na trgu.


To je dejstvo.

Svoje osebne preference posplošuješ na celotno populacijo, pogosta napaka.


kako se bo obnesel na pc pa bo pokazal čas.

Kako se Metro obnese (na telefonih) je čas že pokazal - slabo.


Kakorkoli obrnemo, tudi če bo win8 katastrofa, se to pri microsoftu bistveno ne bo poznalo, saj konkurence trenutno nima v nobenem pogledu.

Apple seveda ne obstaja. Microsoft pa je povsem nedotakljiv monopolist, mar ne...

----------------------------------------------

apple se ne bo okrepil pod nobenim pogojem, razen pri ljudeh ki so pripravljeni plačati po 2x več za isti računalnik.

Mnogi kupujejo telefone po 600€, pa ne bodo zmogli PC-ja za 1500€?! Zdi se mi da tvoje sklepanje močno šepa.


Za 1000 eur dobiš zverino od računalnika...

Definiraj "zverino".


...pri applu pa povsem povprečen računalnik

Definiraj "povsem povprečen".


pač ima microsoft izjemno bedno reklamo v primerjavu z applom.

Slaba promocija je en problem, slab izdelek pa drug, ne kaže ju mešati.


----------------------------------------------
----------------------------------------------


Pa Nokia bi znala tudi hitro končati v likvidaciji.

MS bi znal odpreti denarnico; če pade Nokia se lahko tudi projekt Okenskega telefona znajde v precejšnjih težavah.


To je mislim da jasen signal, kako nepomemben je Microsoft na področju pametnih telefonov in tablic.

MS bo ostal relevanten dokler bo lahko vlagal v razvoj in nove modele telefonov in tablic, konec koncev še nikoli niso bili uspešni v prvem poskusu, ne z Okni, ne z Pisarno, ne z Šatuljo X...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

Architect ::

ljudje kupujejo račuinalnike za 500 eur in telefone za 600 in več eur. zkaj? ker se s telefonom lažje pokažejo v družbi.

ali pa misliš da bodo šli s prenosnikom v diskoteko?!?

reklama za dosedanje metro mobilnike je bila extremno slaba, oziroma je ni bilo. Medtem ko se apple oglašuje na veliko.

case closed. :D

Zgodovina sprememb…

Cold1 ::

ker se s telefonom lažje pokažejo v družbi.

Zanimivo motivacijsko strukturo imaš.

reklama za dosedanje metro mobilnike je bila extremno slaba, oziroma je ni bilo.

Beden izgovor, kje so reklame za Applove telefone (ki jih sam ne opazim nikjer)?

case closed.

Ponovno nisi navedel nobenih argumentov, zgolj svoje preference in predsodke, zakaj domnevaš da to zadostuje?

Architect ::

kaj si slep? ne opaziš reklam za applove izdelke?
Seveda našo kmečko slovenijo pustimo pri miru kar se tega tiče. Poglej tujino. (če hodiš kaj v tujino).

motivacijske strukture jaz nimam. Sem z mojo 2 leti staro nokijo s starim symbianom zelo zadovoljen.

Niti nimam izgovorov, zakaj je microsoft slabši pri prodaji telefonov, navajam zgolj dejstva.

prav tako ti ne navedeš niti 1 protiargumenta. Si izključno samo nastrojen proti microsoftu in proti novemu win8, ker si užaljen da je dal ven start meni. oh in sploh kako je to grozno, kajne? :D

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

To, kako je MS neuspešen na tablicah je zelo mimo izjava, glede na to, da bodo šele čez par mesecev na trgu tablice, ki imajo prvič v zgodovini Windows OS, ki je med drugim namenjen tablicam.
Z poudarkom, -med drugim- namreč prostor kamor lahko z miško najhitreje in z zaprtimi očmi prideš so ravno vogali. Iz tega vidika je Windows 8 bolj prijazen miški, kot prejšne verzije. Če se pa še vedno rabi veliko stvari za kliknit, je pa MIcrosoft pokazal, kako se da narediti vmesnik, ki je hkrati za touch in miško, to je ribbon.

Marketing je pa malo hujša znanost kot samo reklame. Vse ima dolgoročni efekt, znamka je pač videna v ljudeh na nek način. Microsoft se na VSE pretega trudi že par let spremenit pogled potrošnikov na Microsoft in v neki meri mu je celo ratalo. Še največ bo pa spremenil kako ga drugi vidijo prav z izdajo Windows 8, bolj kot z katerimkoli marketingom.

Današnji čas marketing dejansko bolj vpliva na prodajo telefona, kot sam izdelek. Mogoče je razmerje 1:2 v prid marketinga.

Cold1 ::

kaj si slep? ne opaziš reklam za applove izdelke?

Mnogo manj (nič za iPhone) kot za, recimo, Lumio.


navajam zgolj dejstva.

Ne, izmišljaš si jih, nato pa jih pripisuješ neki imaginarni večini uporabnikov.


prav tako ti ne navedeš niti 1 protiargumenta.

Še vedno čakam na tvoje argumente, do sedaj jih nisi ponudil, čeprav sem te mnogokrat pozval k temu.

--------------------------------------------


To, kako je MS neuspešen na tablicah je zelo mimo izjava, glede na to, da bodo šele čez par mesecev na trgu tablice, ki imajo prvič v zgodovini Windows OS, ki je med drugim namenjen tablicam.

Bluziš, MS je s svojimi tablicami začel že pred desetletjem, doslej so bili povsem neuspešni (kljub temu, da do l.2010 niso imeli nobene konkurence).


Iz tega vidika je Windows 8 bolj prijazen miški, kot prejšne verzije.

Ne, ni. Gumbi ki jih ne vidiš, ne obstajajo; skriti vroči vogali so izjemno problematična ideja.


...kako se da narediti vmesnik, ki je hkrati za touch in miško, to je ribbon.

Trak niti pod razno ni primeren za dotične naprave - večina gumbov na njem je mnogo premajhnih.


Marketing je pa malo hujša znanost kot samo reklame.

Torej priznavaš, da si si tisto o vseprisotnih reklamah za Apple kratkomalo izmislil?


Današnji čas marketing dejansko bolj vpliva na prodajo telefona, kot sam izdelek.

Si ponovno izmišljaš fantazijska dejstva, ali pa boš morda podkrepil tole izjavo?


Mogoče je razmerje 1:2 v prid marketinga.

Vir, podkrepitev,... karkoli?

Lonsarg ::

Cold1 je izjavil:


To, kako je MS neuspešen na tablicah je zelo mimo izjava, glede na to, da bodo šele čez par mesecev na trgu tablice, ki imajo prvič v zgodovini Windows OS, ki je med drugim namenjen tablicam.

Bluziš, MS je s svojimi tablicami začel že pred desetletjem, doslej so bili povsem neuspešni (kljub temu, da do l.2010 niso imeli nobene konkurence).

Pozorno še enkrat preberi moje stavek. Prvi OS od Microsofta, ki je spisan za tablice(med drugim). Prejšne tablice so imele desktop OS gor.

Virov za to koliko je marketing pomemben/nepomemben nisi tudi ni nič popal, od kje potem to tvoje vzvišeno spraševanje po virih??

Jaz sem z svojo glavo razmislil in iz svojih opažanj kako deluje marketing na stanje na trgu ustvaril SVOJE mnenje, ti pa sklepam iz tvojih postov si mnenja sploh nisi ustvaril, ampak brezglavo trdiš tisto, kar ustreza tvojim vnaprej predpostavljenim nazorom. Kar pogost pojav pravzaprav.

Če boš šefu rekel, da marketing ni tako pomemben te bo zlo grdo vprašal, zakaj pol dajemo miljone v to. Ne rabiš dlje od svoje lokalne trgovine pogledat, da vidiš podobne izdelke, ki se prodajajo v razmerju količin 1:100. Tisti, ki se prodaja 100krat več so, če nisi še uganil tisti, ki se več/bolje oglašujejo. Če pa zaradi zacementiranega mnenja o določenih zadevah misliš, da je pri trgu telefonov pa drugače potem pač bohpomagaj.

Meni in pravzaprav vsem ljudem, z katerimi debatiram so take stvari kot je to samoumevne. Torej da zaradi marketinga lahko prodaš za kar nekaj velikostnih redov več identičnega izdelka, kot bi ga sicer.

In ja, Microsot je začel bit dober v marketingu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

dronyx ::

Meni se zdi, da nam Microsoft tokrat z Windows 8 želi na desktope skozi stranska vrata namestiti še demo verzijo sistema za tablice in telefone, ki pa bo skoraj zanesljivo na navadnih PC računalnikih povzročila bistveno več zmede, kot pa prinesla koristi.

Kot sem nekje zgoraj napisal sem mnenja, da so desktop in ikone v kombinaciji z miško in tipkovnico nekaj podobnega kot volan pri avtomobilu. Seveda so možne tudi drugačne rešitve in morda lahko celo izpadeš frajer, če se voziš z avtom, ki se ga upravlja z joystickom, ampak volan se je kljub vsemu tekom dolge vrste let dokazal kot najprimernejša rešitev za upravljanje vozila, medtem ko imajo motorna kolesa večinoma klasično balanco in nihče ne čuti potrebe, da se to poenoti.

Saj Metro UI bi lahko za desktope Microsoft izdal kot "skin" ali če hočete demo, ki ga naložiš in zlahka tudi odstraniš, samo oni so zavestno naredili hud kompromis in to v škodo navadnih desktop uporabnikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mr.B ::

onyx, v poslovnih okoljih dolgo let niso prešli iz XP-jev na novi os zgolj in edino zaradi aplikacij, ki niso delale.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mjolnir ::

Res si ne predstavljam, da bi v kakem podjetju uporabljali windows 8 (predvsem metro), večopravilnost bi bila na psu. Prav tako pa nihče v nobenem podjetju ne bo plačeval več tisoč evrov, da bi nato moral čakat par mesecev, da se delavci navadijo na nov UI (in ja, vem da se da metro izklopit).

pviran3 ::

Največja napaka v Win8 je skrit start gumb - kdor prvič vidi win8, ne zna starta(metroja) odpret z namizja. (zakaj tapknit, kliknit nekaj, kar ni tam)

Druga pa je odsotnost starega start menuja, saj je na desktopu klikanje po metroju z miško zoprno za umret - ko bodo pa touch screeni pa tablice povsod, bo pa vredu.

Taktika združevanja tablice in desktopa je tek na dolge proge, pomoj v win8 ne bo pretirano zaživela, izpiljena bo šele v prihodnjih verzijah win.

Lonsarg ::

Ja, zanimivo, kako se je v Windows 8 odločil Microsoft vse skriti, ni pa enako naredil z Windows Phone 8, ki ima še vedno gumbe. Ampak ta skritost menijev ni dolgoročni problem za upoorabo OS, je sam problem prve uporabe. Ljudje, ki bodo dobili Windows 8 prednaložen pa bojo morali vsaj par dni uporablat, preden jim bo kak mulc prišel starejšo verzijo inštalirat, par dni zna bit zadost tut za najbolj lesene:)

Architect ::

cold1, preden trolaš se vsaj nauči brati kdo je napisal kakšen post.lol.

Mr.B ::

Azgard, kaj windows tipka ne prime, itd...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

krneki0001 ::

pviran3 je izjavil:

Največja napaka v Win8 je skrit start gumb - kdor prvič vidi win8, ne zna starta(metroja) odpret z namizja. (zakaj tapknit, kliknit nekaj, kar ni tam)

A dej, dej, a je tok težko windows tipko na tipkovnici kliknit (imajo jo že prastare tipkovnice iz leta 1998)

pviran3 je izjavil:


Druga pa je odsotnost starega start menuja, saj je na desktopu klikanje po metroju z miško zoprno za umret - ko bodo pa touch screeni pa tablice povsod, bo pa vredu.

zakaj bi pa uporabljal metro če nimaš touch-a?

pviran3 je izjavil:


Taktika združevanja tablice in desktopa je tek na dolge proge, pomoj v win8 ne bo pretirano zaživela, izpiljena bo šele v prihodnjih verzijah win.

Poglej si lenovo A7 računalo, ki ima 27" multitouch (10 prstno se da tipkat) in i7 procesor ter 8Gb rama vse v enem kosu za 1300 dolarjev.
 A7

A7

Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Icematxyz ::

techfreak :) ::

Mislim, da še ni nobeden omenil podpore za več zaslonov. W8 prikazuje taskbar na vseh zaslonih, ne samo na privzetemu kakor je to rešeno v prejšnjih verzijah.

dronyx ::

Glede Start menija sem danes prav razmišljal, ali jaz to sploh uporabljam in sem ugotovil, da ga uporabljam samo za dostop do Control panela, tiskalnikov in run opcije. Vse ostalo pa praktično nikdar ne klikam. Iz tega sledi, da je Start dejansko odveč. :D

Sem pa poskušal v Windows 8 najti kje so tiskalniki. Pa sem obupal. Očitno Metro ne predvideva več tiskanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

pviran3 ::

Printerje sem jz slučajno našel pomešane med naprave pod PC settings>devices :)

dronyx ::

pviran3 je izjavil:

Printerje sem jz slučajno našel pomešane med naprave pod PC settings>devices :)

Heh, saj po svoje demokratična odločitev. Zakaj bi bili tiskalnika kaj več kot skenerji, kamere, čitalci prstnih odtisov ali USB kuhalniki kave?:)

Mavrik ::

A si probal napisati "Tiskalnik" v iskanje v Startu?
The truth is rarely pure and never simple.

techfreak :) ::

Sicer imam imena Metro aplikacij prevedena, vendar je vse ostalo v angleščini.

Lonsarg ::

Jah zakaj pa ima Windows 8 charme. Zato da bo nekdo spisal "print" aplikacijo in boš v katerikoli aplikaciji dal preprosto share in sharal z print aplikacijo. No pravzaprav bi microsoft lahko že vključil print v charme. Sam glede na to, da se jim mudi, zna biti da bodo take stvari poštimal šele pri Windows 9... Do takrat bomo pa na Appih:)

Lepota tega share charma pa je to, da aplikaciji ne bo treba implementirat stvari, kot so print(lahko vseeno bojo, če hočejo), ampak samo implementirajo "share charm", ki se potem uporablja hkrati za print, pošiljanje emailov, pastanje v druge programe, itd itd..

Vsaj ene par let pa bo najbrž treba kar v desktop modu preživet še.

dronyx ::

Mavrik je izjavil:

A si probal napisati "Tiskalnik" v iskanje v Startu?

Kakšnem Startu, če pa je baje največja revolucija v Windows 8 da ni več Start gumba in na to temo se baje že delajo doktorati. Je pa po svoje ironično, da se je Microsoft odločil posloviti od gumba Start, na katerem je če se ne motim zasnoval celo promocijsko kampanijo za XP Start me up. :8)

bluefish ::

To, kar bomo pogosto naslovili kot Start, je Metro.

In ja, tako kot je MS naredil kampanjo oz. vodič za uporabo Start menija, bo po vsej verjetnosti tudi za Metro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Mavrik ::

techfreak :) je izjavil:

Sicer imam imena Metro aplikacij prevedena, vendar je vse ostalo v angleščini.


Sklepam da imaš potem angleški Windows in je to edino logično. V slovenskem jasno dela pri iskanju tudi "Tiskalnik". Probaj na kakem Win7, ne vem kako niste to že v Visti pogruntali :P
The truth is rarely pure and never simple.

darkolord ::

Probaj na kakem Win7, ne vem kako niste to že v Visti pogruntali :P
Ker so si valda start meni takoj nastavili na XP [win 95] style
««
4 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows 7 ali 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8518563 (15298) Mr Johnny
»

Bo Windows Blue dobil nazaj startni meni in namizje? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19746036 (39009) Bistri007
»

Prava nadgradnja na Windows 8 le s Sedmice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13636389 (32232) lopov
»

Windows 8 prihaja v štirih inačicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13937867 (32441) Lonsarg
»

Predogled Windows 8 na voljo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
42198500 (80445) techfreak :)

Več podobnih tem