» »

Na grafični kartici ne deluje ventilator. Kakšne so lahko posledice ?

Na grafični kartici ne deluje ventilator. Kakšne so lahko posledice ?

puma982 ::

Zdravo, rad bi vedel do kakšnih defektov lahko pride na grafični, če na njej ne dela ventilator.
Gre za staro grafično ati 9600pro na agp vodilu na kateri mi ne dela več ventilator.
Predvidevam, da je bolj kritično ko je pod obremenitvami, v primerih ko ni obremenjena pa ni večjih nevarnosti.
A to načeloma drži ? Kar me najbolj zanima je, če se lahko zgodi, da se agp vodilo poškoduje zaradi neaktivnosti ventilatorja in posledično pregrevanja?

Hvala pa lep dan
Jan

Grega_K ::

Vse je odvisno od temperatur.
Preveriš jih lahko s tem programom, drugače pa ne bi priporočal uporabe grafične kartice brez delujočega ventilatorja.
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grega_K ()

freesty ::

Star ventilator daj dol, pa novega 80mm gor zmontiraj z vezicami pa se ti ne bo pregrevalo:)

Clubraider ::

Pozdravljeni.

Bom izkoristil temo, da ne odpiram nove.

Imam problem. Na grafični kartici Sapphire Radeon 6870 mi je začel ropotati ventilator.
Zanima me, če ga lahko kako popravim?
Ali pa mi ga bodo vzeli not pod garancijo in ga popravili oz. zamenjali?

Hvala.

Lp
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

amigo_no1 ::

Predvidevam, da je bolj kritično ko je pod obremenitvami, v primerih ko ni obremenjena pa ni večjih nevarnosti.

Napačno predvidevaš, brez ventilatorja bo zakuhala.

freesty ::

Ja ce imas v garanciji lahko das pod garancijo. Drugace pa ce se sam lotis, kot sem ze napisal v zgornjem postu vendar ni najbolj estetsko.

puma982 ::

amiga:

In kaj se zgodi, ko zakuha ? A mi lahko poškoduje matično oz. agp vodilo ali kaj drugega ? Mislim, da ventilator ne dela že vsaj en mesec oz. takrat sem prvič opazil.

Ciklamen ::

Če zakuha ti gre grafična, ne matična ali kakšno koli vodilo (najbrž imaš na PCI-E vodilu, ne na AGPju (lahko da se motim)). :)
- End of the Post ->

freesty ::

Niti graficna ti ne gre. Racunalnik se ti bo sam od sebe ugasnil, ker bo zaznal previsoko temperaturo graficne. Glede na to da gre za staro 10€ vredno grafiko pac zmontiraj en ventilatorcek gor pa je.

amigo_no1 ::

Lahko ti povem da ta kartica "idla" z ventilatorjem na temp. okoli 45°C (se ga ne sliši), če se prav spomnim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

solatko ::

To je AGP kartica in glede na starost, ni preveč dobro, da dela brez ventilatorja. Poglej na bolhi, če je morda kak zalman (v obliki podkve), drugače pa z vezicami daš gor en 80 ali 92 ventilator in ga priklopiš preko regulatorja obratov, da ti ne bo deloval na polno (zadosti je že začetna 7V napetost).

Kartica ti bo ob nedelovanju ventilatorja, najprej začela delat zmazke, potem pa bo počasi ugasnila. Matični in vodilu ne bo nič.

Ni nujno, da zaradi pregrevanja grafike, ugasne sistem, samo slika izgine, ko kartica spusti dušo.
Delo krepa človeka

puma982 ::

Aha, tako. Hvala. Zaenkrat kartica deluje normalno, ni nobenih zmazkov in ne daje znakov, da bi bila pokvarjena.
Ne vem...Mah ventilatorja ne bom menjal za tole, ker dobiš veliko močnejšo rabljeno za 20€.

Pa temperatur v Gpu-z ne najdem. Morale bi biti pod 'sensors', pa vidim samo gpu memory clock in core clock.
Kje so ?

solatko:
A regulator obratov se nahaja na matični ali je to dodatna komponenta ?

Hvala

freesty ::

Cudno, naj bi blo tam.

Ne, da kupis nov hladilnik. Sam ventilator dol odsraufaj pa kupis enega za 3€ pa ga gor pritrdis na hladilna rebra.

solatko ::

Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

xxxgeekxxx ::

Kaj mu tu neke linke, ma potem hladilnik več vreden od grafične, pa še rabljeno je, ne moreš rabljenih ventilatorjev kupovat :P

Tam če maš kak stari ventilator z vezico gor pa gremo, če nimaš pa maš v računalniških trgovinah za par evrov. Glede regulatorja pa ni treba kupovat tega tudi ne, ko kupiš ventilator dobiš molex konektor, pa zamenjaš 2 kabla pa maš 7V, da se nebo ravno na polno vrtel pa se drl brezveze. Bolj podrobno KLIK
Edino kaj moraš pazit če to narediš, da ne uporabiš tega molex konektorja za kak disk ali kaj podobnega. Označi z nečim da veš da je 7V.
Ke te češ

solatko ::

Tebi in meni je to jasno, uporabnik pa, ki take stvari sprašuje tu gor, ne vem če bo sposoben stvar uštimat. Jaz dam linke za normalno rešitev, preračun kaj se mu splača, je pa v vsakem primeru njegov. So pa to dobri hladilniki za te kartice.
Lahko pa gre v nakup nove kartice, kjer pa bo verjetno hladilnik v zadnjih vzdihljajih, saj je ta roba že precej stara.
Delo krepa človeka

Nagi Bator ::

Radeon 9600pro bo slej ko prej crknil brez ventilatorja, ker je imel ponavadi gor en majhen aluminijast hladilnik.
Vzami crknjen ventilator dol pa daj prst na sredino tega hladilnika in ce ga ne mores drzat gor vsaj 5 sekund je prevroc.
Pojdi v trgovino in nabavi nek "brezvezni" vent 4cm premera za 2€ in ga nekako pritrdi gor, magari samo z enim samoreznim sraufom zasraufas nekam med dve hladilni rebri, al pa pritrdis z vezicami, kot so ti ze svetovali. Tolk da drzi.
Lahko pa kupis rabljeno drugo kartico za 10€, al pa ti jo kak prijatelj senka, sam spet reskiras, da bo ventilator na njej vsaj ruzil, ce ne ze bil hin.

r3dkv1c4 ::

puma982 je izjavil:

Zdravo, rad bi vedel do kakšnih defektov lahko pride na grafični, če na njej ne dela ventilator.
Gre za staro grafično ati 9600pro na agp vodilu na kateri mi ne dela več ventilator.
Predvidevam, da je bolj kritično ko je pod obremenitvami, v primerih ko ni obremenjena pa ni večjih nevarnosti.
A to načeloma drži ? Kar me najbolj zanima je, če se lahko zgodi, da se agp vodilo poškoduje zaradi neaktivnosti ventilatorja in posledično pregrevanja?

Hvala pa lep dan
Jan

vrži to vse skupaj v smeti...en kup dela za prazen nič

puma982 ::

Za grafično mi je malo mar. Vprašal sem, ker me zanima kakšne so posledice situacije. Hvala vsem.

amigo_no1 ::

Radeon 9600pro bo slej ko prej crknil brez ventilatorja, ker je imel ponavadi gor en majhen aluminijast hladilnik.

Ne nabijati na prazno... ta grafična idla na 40-50C (stock hlajenje) in če ne igraš 24/7 hudih iger zna še dolgo delati.

Daj gor NB hladilnik (obstaja tudi termalna pasta kot lepilo, si rešil 2 muhi na en mah) in nek ne prevelik ventilator.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Nagi Bator ::

amigo_no1 je izjavil:


Ne nabijati na prazno... ta grafična idla na 40-50C (stock hlajenje) in če ne igraš 24/7 hudih iger zna še dolgo delati.

Ja. Z delujocim ventilatorjem. Ko crkne vent gre pa tudi cez 90°C v idle.
Ravno zato ker ima gor lih tak hladilnik kot northbridge v tistem cajtu.
Ne govorim na pamet. Sem postimal ze nekaj 10 tocno teh radeonov.
Z zelezjem s slike, pa bi slo tudi brez venta.
Res je pa tud, da ce crkne ta grafa se mas priblizno enako za sekirat, kot ce ti pade polni pir po tleh ;((

Architect ::

pira je škoda, te grafe pa zagotovo ne.:P

Kak vent daj gor. Že tako je stara in je samo vprašanje časa kdaj crkne, brez ventilatorja pa so ji šteti dnevi.

Zgodovina sprememb…

xxxgeekxxx ::

solatko je izjavil:

Tebi in meni je to jasno, uporabnik pa, ki take stvari sprašuje tu gor, ne vem če bo sposoben stvar uštimat. Jaz dam linke za normalno rešitev, preračun kaj se mu splača, je pa v vsakem primeru njegov. So pa to dobri hladilniki za te kartice.
Lahko pa gre v nakup nove kartice, kjer pa bo verjetno hladilnik v zadnjih vzdihljajih, saj je ta roba že precej stara.


Vem, ampak pomisli, če bi znal hladilnik pa pasto termalno zamenjat bi pomojem tudi znal kabel preklopit. Pač pazit je treba da ne všaltaš kakega diska ali še slabše kake grafične na to :D

Sicer pa se strinjam, najboljše kar novo vzet, se dobijo boljše kartice na bolhi za 10€
Ke te češ

SLOarmy12 ::

Dober dan, imam hd radeon 7790 in ventilator se ne vrti ko pa temperature pride nad 80 stopinj se pa začne vrteti na full dokler temparatura ne pade na min 40°C... Se da kako naštimat da se bo ventilator stalno vrtel, ne pa se začne pri visokih temperaturah začne vrteti napolno...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamenjava ventilatorja na grafični kartici

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9833 (782) Heavy
»

Hlajenje GPU??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
202339 (1626) stock
»

[Zračno hlajenje] Hlajenje nVidia grafičnih kartic (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
539375 (7659) jebesemeni
»

Nova plata in proc

Oddelek: Kaj kupiti
101207 (1056) Pyr0Beast
»

VENTILATOR mi ga serje

Oddelek: Kaj kupiti
81634 (1527) asus

Več podobnih tem