» »

[Zračno hlajenje] Hlajenje nVidia grafičnih kartic

[Zračno hlajenje] Hlajenje nVidia grafičnih kartic

«
1
2

sid911 ::

Tema je namenjena splošni razpravi o hladilnikih, namenjenih za grafične kartice nVidia.
Razpišite se.:)
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

sid911 ::

Koristna tema za vse lastnike grafičnih kartic GeForce 6600GT z AGP vodilom: Hlajenje GeForca 6600GT AGP

Test: NV Silencer 5 rev.3 na 7800GTX by cole-22
Test: Zalman 700Cu-Led na 7800GTX by cole-22
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sid911 ()

XS!D3 ::

Pomoje je zlo fajn cooler za nvidia grafe kar Arctic-Cooling NV Silencer (verzija pa je odvisna od grafe), o očinkovitosti pa si lahko preberete mnoga mnenja uporabnikov na forumih in razne teste, pa še cena ni preterana (napram Zalmanu).

EvilDare ::

Cene Arctic hladilnikov se gibljejo okoli 6-6.5 k zalman vf700 pa stane 6.360 (bakrena verzija) pri mlacomu tako da ta trditev ne drži. Pa če zamenjaš grafično ti ni treba novega hladilnika kupovati ker zalman paše na vse razen 6600 gt agp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilDare ()

Nande ::

...ker zalman paše na vse razen 6600 gt agp...

Z malo pazljivosti pri montaži in z malo sreče pri prostoru v ohišju, se da Zalman Vf700-Cu brez težav pritrditi tudi na agp različico...
Na Leadtekovo A6600GT gotovo...

Lp!

EvilDare ::

Mislil sem bolj tako da gre brez problemov oz posegov. V večini prinerov moraš pa brusiti hladilničke za rame in dokupiti rebra za hsi. Lahko pa se tudi pojavijo težave s preozkim ohišjem.

Nande ::

Aha, razumem...
In se popolnoma strinjam...

Lp!

sid911 ::

Če kdo kje naleti na kako koristno povezavo na temo hlajenja nVidia grafičnih kartic naj prosim prilepi link v to temo.:)
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

cole-22 ::

Cene Arctic hladilnikov se gibljejo okoli 6-6.5 k zalman vf700 pa stane 6.360 (bakrena verzija) pri mlacomu tako da ta trditev ne drži. Pa če zamenjaš grafično ti ni treba novega hladilnika kupovati ker zalman paše na vse razen 6600 gt agp

Ni res!
Cene so odvisne od trgovine do trgovine!
Npr. jaz sem dal za mojega Silencerja 5.3k! Pač Zalman je v osnovi dražji! V Mlacomu je bakrena verzija 6.3k, če pa hočeš še, da je LED je takoj 8k...

sirotka ::

hjah, k maš ti led na arcticu:)? Da ne omenjam igleda, ki je pri vf700 100x bolši. Cena za alcu verzijo je pa nekaj čez 5k sit.

cole-22 ::

Pa kaj ma veze LED s Silencerjem :\ ? Kaj bi sedaj radi?
1. Silencer bolje hladi!
2. Cenejši je!
3. Manj hrupa proizvaja!
4. Izpihava vroč zrak iz kište!

Če bi bila oba iste cene in istih performancev, bi najbrš vzel raje Zalmana, ker ima LED diodo (meni je pač to všeč) Ker je pa Silencer boljši se ga pač bolj splača kupit!

kixs ::

Imam Leadtekovo 6600GT in ima s stock hladilnikom pri obremenitvi (Doom4 kaksno urco) max temperaturo 57 stC (seveda ne navita). Navita na 550MHz pa stopinjo vec...

Torej, je menjava hladilnika cisto brez veze :D

Raje dodajte kaksen ventilator v ohisje, da je vecji pretok zraka (imam 2 dodatna zadaj in oba pri 1800 obratov).

5pellfire ::

Imam Leadtekovo 6600GT in ima s stock hladilnikom pri obremenitvi (Doom4 kaksno urco) max temperaturo 57 stC (seveda ne navita). Navita na 550MHz pa stopinjo vec...


Kako pa ti meriš temperaturo....a igro izklopiš in odčitaš temperaturo? Ker potem lahko mirno prišteješ
še kakih 10C zraven...tak način merjenja namreč ni niti najmanj natančen

Jaz mam Leadteka 6600GT Extreme in imam v idle temperature okoli 45C...load pa različno...npr. v Paikillerju
mi doseže tudi do 77C, v FEAR pa okoli 70C....s tem da imam Zalmanov VF700AlCu hladilnik gor na okoli 2200
obratov. Temperaturo pa nadziram preko Motherboard Monitorja.

angel_viking ::

LP! jaz sem pa mel 6600gt od gigabyte ko grafična ni bla obremenjena je mela okoli 65 do 70°
ko pa je bla obrenjena pa je imela tudi do 115 pa sem dal novi hladilnik
Zalman VF 700 Cu, za ATI/Nvidia pa se je spustila na 35 do 40 neobremenjena obremenjena pa na 60 do 65 potem sem pa kupil 6800 pa sem dal isti hladilnik pa se je temperatura znižala samo za 4°
nič tak je to

jc2k ::

Lp!
Zanima me kateri hladilnik priporočate za grafično kartico Geforce 6600GT 128mb,
ker tega kaj imam zdej gor je veliko preglasen pa ventilator se že zlo maja sem ter tja, zato
zadane ob rebre in grozno ropota.

sid911 ::

Prosim, brez nepotrebnih izpadov.

jc2k, a imaš AGp ali PCIe varijanto kartice?
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sid911 ()

jc2k ::

Imam PCI-E

sid911 ::

Če preletiš malo tole temo boš videl da je dilema med Zalmanom VF-700 ter primernim AC Silencerjem.

Osebno bi ti kakšnega zalmana priporočal, saj se ga da namestit na večino grafičnih kartic. Sta pa oba boljša od stock hladilnika.
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Carmack ::

Ali je kakšen Silencer za GF 7600 GS AGP? Imam Club-3d-jevo varijanto
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

macgajver ::

Meni se je 6800gt grela v igrah tudi čez 100stopinj gor sem zmontiral zalmana VF900 maximalno se je segrela okrog 65stopinj priporočam

Pa še zanima me če ima kdo kaj ve za 8800gtx če se da kšn bolši hladilnik dobit ker v mirovanju je kartica na 68stopinjah
tenstan krompir je pa zakon

blazius ::

ok doma mam en 8x8 cm ventilator in bi ga rad uporabu za dodatno hlajenje grafične kartice. težava je pa v tem, da ne vem kako ventilator namestit na kartico:8) zraven sem dobu 4 šraufe pa ne vem kako jih uporabit..

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blazius ()

TokioGangsta ::

Lep pozdrav!

Mene pa zanima kateri hladilnik pa mi priporočate za 8800GTS. Najbolj pomembno mi je da je tih in učinkovit, ter seveda po neki zmerni ceni. Torej kaj mi priporočate?

Hval in Lep Pozdrav
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

Pyr0Beast ::

Meni se je 6800gt grela v igrah tudi čez 100stopinj gor sem zmontiral zalmana VF900 maximalno se je segrela okrog 65stopinj priporočam

6800Gt navita preko frekvenc ultre, full load sredi poletja (30C u sob) - 52C :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bate ::

Zdravo, ena tema v okviru nvidie. Približno kolikšna je maksimalna temperatura sodobne grafične. Za procesorje se da zelo fajn najti na strani proizvajlca tabele v pdfju in vse kar češ. Za grafične nič takšnega, vsaj po mojih izkušnjah.
Konkretno me zanima za 8600gts.

Hvala

dxx ::

Res maximalna temp. sodobnih grafičnih je kot navaja proizvajalec tam med 110-125 stopinj, priporočeno je pa tam nekje do 85. Seveda se zna sedaj oglasiti kdo ki "fura" grafo že 2 leti na 110 stopinjah pa še ni bilo nič, lahko pa se zgodi hitro kaj nepredvidljivega čim je temperatura tam okoli 100. Sploh pa če se zadeva še kaj dodatno navija, govorim iz lastnih izkušenj.

bate ::

Hvala za odgovor, mal me jezi dejstvo, da če kupiš procesor je dostopna dokumentacija, kjer jasno piše do kakšne temperature naj bi cpu normalno deloval. Za grafične nisem niti približne ocene našel na uradnih straneh, forumih itd. Le "informacije", od 55° pa do 120°.

Baxxxter ::

Vse lepo in prav, le treba se je zavedat, da s takšnim gretjem čipov le krajšamo življenjsko dobo komponentam. Drugače pa tudi sam razmišljam o hlajenju moje grafične, odločam se med vodo in kakšnim thermalrightom. Je še kakšna dobra zračna alternativa zraven thermalrighta?

Alirio ::

a kdo slucajno ve kaj bi se splacal dat na 8800GT od EVGa... Se mi pregreva da ne mores verjet. Ko igram crysis mi mece vn ceu cas... Drugod se nisem zasledil problemov sam pac tukaj je pa obupno.

lp
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

krucymucy ::

mene bi tudi zanimal kak predlog glede hlajenja 8800GTS 320

dzinks63 ::

:)) @Alirio
Če se ti pregreva grafa , jo downclockaj in obrate ventilatorja na 100%, pa bo ok. Drugače pa dober ohišje prevetrit, kakšen dodaten ventikator vgradit predvsem za izpuh vročega zraka iz škatle ali pa daj stranico dol.

vbknez ::

Mene tut zanima kako bi se dal mojo 8800GTS 320MB ohladit. Na stock frekvencah mam na začetku 50°C8-O med crysisom mi gre do 80 ( v kompu mam samo en dodaten 8cm ventilator nad grafo ). Pol sm šel pa jedro na 600 Mhz, shaderje na 1350 rame pa na 900 navit pa moram met stranico odprto, da mam spet 50°c ob zagounu. Pregrevanje me moti predvsem zato, ker moram met na grafi max 50-52°c preden zaženem crysis da ga na res. 1280x1024 brez AA, DX 10 in medium nastavitvam igram s 60FPS, najmanj mi pa v cut scenah pade na 25 FPS. Fora je če ma grafa pred zagonom nekje 55°C, lahko z omejenimi nastavitvami igram nekje do 35FPS v kut scenah min pade do 12 pri zadnji sceni v demu ko je tm tista bela ladja pa pade in se predvaja na 8FPS-ju(kadar je temp Ok, min 32FPS). Nekater so mi rekl, da moram hladilnik dol pobrat pa vn pasto dat, kr jo je nut baje ku dreka. Bi lahka to bil razlog za pregrevanje?

PINki ::

A ma res veze temperatura s FPSji, če se še ne pregreva, ker za 8800GTS je normalna temp 80°C

vbknez ::

Jst ne vem kulk je za vas normalna temp. na 8800GTS , če je to8-O 80°C se lahka samo smejem. Velik je takih " herojev ", ki se hvalijo, da se jim grafa segreje na 110°c, že ko prižgejo majo kr 70°c, in vse jim lepo dela, ni efekta v špilih ... Kj tazga bi lahka mojmu 10 letnemu bratrancu za lahko noč povedu, če bo kdaj težko zaspal. Kakor koli, pregrevanje ima vsekakor efekt. Moj sošolc je mel 9800 pro, s katero mu je napr. carboon super delal vendar le za nekaj minut, pol se je pa segrela in mu je štekal, ku pr norcih. Pol si je 9600Xt kupu, špil mu je sicer malce slabše delal, vendar pa je to zmogljivost ohranila čez cel špil saj ni šla do 40°C in to so zame normalne temp. Po mojem, pa me lahka mate za največga norca, je 60°c že "overheating". Zdj če ima večina zelo hladne sobe (mogoče gikajo v kleti) jim seveda pregrevanje Gpu-ja pride kar prav, za ostale pa vsekakor ne.

Tic ::

Jaz imam 7600GT passive, pa med igranjem COD4 senzor kaze 117°, idle nekje 80. :D
persona civitas ;>

bate ::

Vbknez, vse je lepo in prav če se tebi zdi, da je 60°C preveč in tud nihče te ne bo imel za norca, vseeno pa poskusi kaj prečitat o polprevodnikih, sodobnih čipih kaj pa jaz vem o čem še, morda boš spremenil mnenje.
Tud sam se sprašujem in bom v kratkem poskusil določit kakšen vpliv ima temperatura na FPS. Sam govoriva o različnih rečeh, sem namreč eden tistih "herojev", ki imajo v idlu 70°C in sem jo največ do 104°C prignal. Sprašujem se tud kako dolgo bo zdržala v takem režimu. Tle je moje mnenje, da folk ki daje mnogo denarja za grafične ob njih ne bo tako dolgo zdržal, da bi jih krajša življenjska doba zaradi povišanih temperatur kaj zelo prizadela. O tem nisem prepričan, ker nisem ankete delal. Čist pa razumem, da je nekdo ki pljune 400€ za grafično nekoliko bolj paničen če pride do 80°C, moja je bila le 100€ in se ne sekiram tako zelo.
Še glede paste, zadeva je možna, sam sem poskusil isto in prišel do zares identičnega rezultata, kar po moje kaže na to da je problem v hladilniku, konkretno pa mam gigabyte 8600gts pasivno. Lahko poskusiš res pasto menjat, mogoče bo uspelo.

LP

horsovski ::

Lp

Mam tole grafično http://www.sparkle.com.tw/product_detai...

Nameravam pa nabavit tale hladilnik https://www.cool-pc.org/productdetail.p...

Zanima me če kdo ima izkušnje z tema dvema in če sploh paše eno na drugo?


Lp

DimmniBurek ::

Mam Leadtek 7600GS na AGP vodilu in me zanima kaj se kej splača nabavt za mal boljše hlajenje. Bi blo kul da ni lih ko jet engine, ker mam načeloma skor neslišn komp.
Pa za ene 20-25€.
There Is No Stronger Drug Than Reality

pavlopavlin ::

Zdravo! Mam Club3D 7950GT 512MB z stock ventilatorjem, ki ruži kot zmešan. Bi mi znali priporočit kaj naj kupim da utišam to stvar?

LP Lovro

Pyr0Beast ::

Mašinsko olje ali pa tako za motor bo tudi v redu.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

molotov ::

Mene zanima če ima kdo izkušnje z montažo tega hladilnika na to kartico.

in kako se odnese ta hladilnik.

kartica zasede samo 1 režo in ima šekar glasen ventilator, zato bi rad menjal...

edit: če kdo priporoča kašen drug hladilnik(lahko ima tudi vent samo da je tih), naj napiše

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: molotov ()

Urc ::

Ja ta hladilnik definitivno paše, saj ga imam jaz gor. Za to ceno je najboljši hladilnik okrog. Brez ventilatorja pride kartica do nekje 60 °C s tem da imaš dobro prezračeno ohišje, brez stranice + 120 mm vent na majhnih obratih nekje 38 °C v idle...

dukenukem ::

na moj 8800gt je v idle 48,če crysis špilam pa 80+ od šuba ,to je čist normalno,crysis res namatra grafično ,res pa da nism venta od grafe pucal že par mescev

Tim Burton ::

Mene pa zanima če bi na mojo 8800GTS G92 pasal sledeči hladilnik in če bi, kako bi se obnesel? :

http://www.mimovrste.com/artikel/218001...

Vuli ::

ni tolk dober. Vzem raje Acelerota ali pa Zalman VF1000LED.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Fr33man ::

LP. Zanima me ali na tole grafično: http://www.agt.si/racunalniska-oprema/g...

Paše gor tale hladilnik: http://www.agt.si/racunalniska-oprema/z...

Mislim na 8800GTS G92 paše gor bp, ali sta si ti dve karti tok podobni, da bi sedel gor tudi na 9800GTX?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fr33man ()

BuBBle.D ::

Paše na oboje.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

bi0s ::

Iščem hladilnik za Nvidia GeForce 8600 GT saj mam trenutno na idle 65°C, v igri pride tudi do 90°C. Rad bi da bi bil na idle vsaj 50°C ...

Vuli ::

Jaz imam na 8600GTS 850Mhz/1100Mhz Zalman VF1000LED in imam v idle okoli 44C vent na min, load pa med 53-55C vent na high. Glede na to, da je grafična navita in
vgpu je 1.72V, vddr je 2.3V , hladilnik opravlja odlično svoje delo. Je pa malo dražji hladilnik okoli 40E a je vreden nakupa.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

jebesemeni ::

Pozdrav.

Imam Palit GeForce 8800GT in me zanima s katerim programom naj izmerim temperaturo.
RivaTuner, Everest, FanSpeed, GPU-z...so nekoristni saj mi noben ne prikaže temp.

LP

Vuli ::

Kako ti noben ne prikaže temp., če pa vsi ti programi kažejo temperaturo?Razen Rive.
Gpu-z 0.2.4 drugi tab
Everest Računalnik/Senzorji grafični procesor(gpu)
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Hlajenje ATI grafičnih kartic

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
152768 (1670) nuclear
»

Hlajenje GeForca 6600GT AGP

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
192610 (1822) m.i.h.a.
»

Hlajenje grafične

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131605 (1354) Loaded
»

GF 6600GT AGP cooler?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
282378 (1621) 5pellfire
»

Hladilnik za XFX 6600GT

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
302683 (1542) Urke

Več podobnih tem