» »

Tek - vprašanja, nasveti, vzpodbude ...

Tek - vprašanja, nasveti, vzpodbude ...

Temo vidijo: vsi
««
23 / 39
»»

TheBlueOne ::

Furbo je izjavil:

Vsi gadgeti za med tekom so nepotrebni, vzameš telefon enkrat, pomeriš dolžino poti in potem vedno tečeš isto relacijo, pogledaš na uro ko greš in ko se vrneš. Vse kar jaz rabim je kuhinjski timer. :)


To je navodilo za 5% ljudi, ki se kaj pocnejo zato, ker jim je vsec. Za ostale 95% pa je nezmoznost nekaj objaviti, se pohvaliti ipd. nesprejemljiva. :) Kaj ti bo tek, ce ti tvoja bestica ni favs...

Jerry000 ::

Apofis je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

rekt je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Ma kdo kakšen nasvet: ko tečem daljše razdalje (zame to pomeni 10km) me vedno začne boleti koleno pri cca 7 km. Bolo me pod "šalčko" spredaj. Po ravnem še nekako gre, če se pa teren začne spuščati (po hribu navzdol) je pa muka. To verjetno ni tekaški kolen?


Če zadeva mine po tednu ali dveh, omejena pa je na prednji levi ali desni del kolena, potem gre najbrž za vnetje kit. Nič nenavadnega, zdraviš pa tako, da daš mir, hladiš z ledenimi obkladki in - ojačaš koleno. jaz sem imel na neki točki s tem precej težav, "rešilo" pa me je striktno ogrevanje pred teki ter namenski intervalni in HI treningi, nakar sem spet lahko začel podaljševat razdalje.

Pa priporočam, da tek prekineš takoj, ko bolečino začutiš, ne pa da kljub bolečini trmasto vztrajaš še zadnjih 5 km (tako kot sem nekaj časa delal tudi sam). Trma zdravljenje zgolj podaljša.

Zadeva mine že po 2-3 dneh. Ta vikend se mi je zgodilo spet na Bledu (10ka). Pri cca 6km sem čutil da me bo koleno bolelo, zadnje 2km sem že malo grizel. Ampak ja...trma in vztrajnost da prelaufam do konca p ače mi kolen odpade :). Danes recimo je super, grem lahko spet teči. Je pa samo na desni nogi spredaj, pod "šalčko", me je pa začela tudi boleti ahilova tetiva med tekom proti koncu. Vidim, da bo potem potrebno ojačati koleno, kakšne dobre vaje za to? Trenutno hodim na bodypump kjer je veliko počepov in izpadnih korakov (z utežjo).

Hm, da nisi staknil kake poškodbe kolena pr bodypumpu...na hitrco je lohk kak korak napačen, pa je to to...če nisi kak hud težkokategornik začetnik, pa če nimaš totalno napačne tehnike teka ter copatov, ti tek nebi smel kr tko zj*** kolena...

Težko verjamem...bodypump že dolgo obiskujem in pri počepih ne pretiravam z težo. Pri teku pa sem začetnik, ne vem če težkokategorni začetnik, ampak sem :). Mislim, sem že tekel prej ampak čisto tako kot se mi je zdelo. Če grem nazaj, je izvor bolečine kolena od srfanja. Pred 4 let sem šel v španijo srfat (prvič) in me je v vodi razmetalo, od takrat (že takrat) sem potem čutil ob veliki obremenitvi (zlasti pri teku) to bolečino v kolenu. Ampak kaj bi lahko to bilo ne vem, morda bolje da grem k zdravniku in slikat?

Machete ::

TheBlueOne je izjavil:

Furbo je izjavil:

Vsi gadgeti za med tekom so nepotrebni, vzameš telefon enkrat, pomeriš dolžino poti in potem vedno tečeš isto relacijo, pogledaš na uro ko greš in ko se vrneš. Vse kar jaz rabim je kuhinjski timer. :)


To je navodilo za 5% ljudi, ki se kaj pocnejo zato, ker jim je vsec. Za ostale 95% pa je nezmoznost nekaj objaviti, se pohvaliti ipd. nesprejemljiva. :) Kaj ti bo tek, ce ti tvoja bestica ni favs...


Jaz vedno trackam, nikoli nikamor ne objavljam. Od leta 2010 imam vsako športno aktivnost zabeleženo. Zanimivo je malce nazaj pogledat včasih, all time seštevke čekirat po letih in si zapisat kdaj npr začneš z novimi supergami in kaj podobnega itd.. Pa kakšno fotko met zraven in se čudit kako čas leti. Skratka ni nujno biti attention whore, če trackaš. (Sem pa res pred desetletjem na začetku sem pa tja objavljal na FB, ker sem rabil pozornost, pa še gps tracking je bil v povojih in zato toliko bolj imeniten).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Han ::

@Jerry000: difinitivno k zdravniku in po možnosti na magnet. Zadnja leta so BP počepi in izpadni potencialno škodljivi, ker je preveč hitrih ponovitev in kratkih polovičk. Plavanje, kolesarjenje, zmerna hoja v hribe...

Jerry000 ::

Han je izjavil:

@Jerry000: difinitivno k zdravniku in po možnosti na magnet. Zadnja leta so BP počepi in izpadni potencialno škodljivi, ker je preveč hitrih ponovitev in kratkih polovičk. Plavanje, kolesarjenje, zmerna hoja v hribe...

Ravno to sem zadnji mesec malo se zadržal na treningu, počepe ne izvajam v polnem obsegu. Ampak ja, zdravnik bo najbolje

Alamar ::

Kombinacija obeh bolečin nakazuje na neustrezno obutev. Sploh, ko sem prebral, da se uporabljajo random Nike copati iz SD za 40 EUR. Pojdi v intersport/tomassport/extremevital in naj ti zmerijo stopalo s skenerjem in tehniko teka na tekalni stezi. Nato kupi ustrezne kvalitetne copate. Ne rabijo biti najnovejši po redni ceni za 150 EUR. Lahko so tudi iz sezone ali dve nazaj, le da so kvalitetni, ustrezni za tvoj tip stopala in podlago, na kateri največ tečeš.

Jerry000 ::

Kam pa lahko grem da se zmeri tehniko teka? In koliko to stane?

Alamar ::

Resno? Daj nauči se brati sporočila in uporabljati google. Na več mestih sem zasledil res smešna vprašanja...
Še zadnjič podpiram tvojo lenobo:)

https://www.extremevital.com/sl/novice/...
https://www.intersport.si/corpo/storitv...

Jerry000 ::

Vprašanje je bilo bolj mišljeno glede osebnih predlogov in izkušenj :). Thx

Vazelin ::

Kaj mojstri, tečete kaj ali čakate na boljše pogoje?:D:D

Furbo ::

Ob 6:00 zjutraj so pogoji povsem ok.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

gusto ::

Vazelin je izjavil:

Kaj mojstri, tečete kaj ali čakate na boljše pogoje?:D:D

Jaz tečem, sicer kak km manj, raje nadoknadim s kolesarjenjem. Iz izkušenj vem, da so poleti časi pač slabši, se pa vseeno telo trenira in ko pride jesen, se žanje rezultate (dobre čase).:D

Machete ::

Na morju štart 5:45 ;)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Vazelin ::

Evo po nekaj teka se mi že malo vidi, da se mi kondicija dviguje, kot tudi boljšajo časi. Se že vidi da bolj lahkotno pretečem razdaljo kakšnih 4km.
Ratalo mi je preteči 2km pod 5 min na km. :D Skupno imam pri 4-5km teka tja pod 5:30 na km. Začel sem z nekje 6 min.
Sicer pa zelo pazim. Če občutim kako bolečino v nogah ali kaj podobnega vzamem 2-3 dni pavze.

Egidij88 ::

Več tečem pomladi in jeseni, zdaj kombiniram s kolesom. Sploh čez vikend mi paše, pa klanec imam rad. Neke hude zime ni bilo, tekel sem praktično vseskozi 3x tedensko in aprila za istrski polmaraton sem bil kar dobro pripravljen. Trenutno pa npr. 2x tek (cca 10km) in 1x kolo (lahko le urco na klanec ali pa tja do 3, 4 ure) ali obratno na teden.

carota ::

Vazelin je izjavil:

In kaj nenaravnega v tako naravnem človeškem gibanju si delal?:D

En komolec sem držal preveč od telesa, rame zaprte, desno stopalo malo preveč vstran zasukano. Predvsem to zadnje me je zaskrbelo.

Tek je res naravno gibanje, a superge niso naravne.

impre ::

Je naročil že kdo kaj od tu? Od kje jim take cene?
https://www.shoesshopping.club

Jerry000 ::

Tole je fake 1000%

impre ::

In kako vedeti, da tudi v naših prodajalnah ni fake, kjer preplačaš glede na zgornje cene x5?

Jerry000 ::

Ne veš ;)

Machete ::

Jao. Ja daj naroči.
(lol na neobstoječe socilane linke)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

impre ::

Ne razumem tistega v oklepaju...?

Machete ::

Spodaj imaš kao social media linke (FB, twitter, instagram, Youtube), tako kot vsaka moderna firma ima, a surprise surprise, noben ne dela. :D

Our 2,50 Employees Work Together Every Day To Meet Your Needs
lol
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

TheBlueOne ::

Po opremo pridite v Celovec, Adidaslergasse. Tam so outeleti od Adidasa, Nike, Puma in nezanimivo za tek G-Star.

Moja ima profi tekaske copate, redna cena 200€ ona jih je odnesla za 50€. Sam za tekaske copate nisem placal vec kot 60€ ze kaksno desetletje, pa imam samo Adidas visje kakovosti. :)

Niso vedno enaki popusti, je pa vedno vse vsaj 30% ceneje. Torki so ponavadi 25% cenej na vse ali pa na nek segment.

Jerry000 ::

TheBlueOne je izjavil:

Po opremo pridite v Celovec, Adidaslergasse. Tam so outeleti od Adidasa, Nike, Puma in nezanimivo za tek G-Star.

Moja ima profi tekaske copate, redna cena 200€ ona jih je odnesla za 50€. Sam za tekaske copate nisem placal vec kot 60€ ze kaksno desetletje, pa imam samo Adidas visje kakovosti. :)

Niso vedno enaki popusti, je pa vedno vse vsaj 30% ceneje. Torki so ponavadi 25% cenej na vse ali pa na nek segment.

Da ni tako kot palmanova? Greš tja (outleti) in sama slaba roba (nič všečnega) popustov pa bol malo. Bo treba enkrat it pogledat če je res tako kot praviš

TheBlueOne ::

Jerry000 je izjavil:

Da ni tako kot palmanova? Greš tja (outleti) in sama slaba roba (nič všečnega) popustov pa bol malo. Bo treba enkrat it pogledat če je res tako kot praviš


So gotovo najbolj zalozeni ouleti, kar sem jih kdaj videl, je pa res da moras imeti za super popuste malo srece. Jaz vem steivlke nog za vse frende in jim kupujem istocasno, kot sebi, ce so super akcije.

Sam grem tja morda strikrat na leto, imam pa prakticno vso opremo od tam. Ce se spomnem naredim anslednjic kako fotko ponudbe in postam... Cez vikende je morda najmanj ekstra popustov...

Jerry000 ::

TheBlueOne je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Da ni tako kot palmanova? Greš tja (outleti) in sama slaba roba (nič všečnega) popustov pa bol malo. Bo treba enkrat it pogledat če je res tako kot praviš


So gotovo najbolj zalozeni ouleti, kar sem jih kdaj videl, je pa res da moras imeti za super popuste malo srece. Jaz vem steivlke nog za vse frende in jim kupujem istocasno, kot sebi, ce so super akcije.

Sam grem tja morda strikrat na leto, imam pa prakticno vso opremo od tam. Ce se spomnem naredim anslednjic kako fotko ponudbe in postam... Cez vikende je morda najmanj ekstra popustov...

Mogoče veš kdaj so ti popusti večinoma (v septembru, poleti,...?) ali je čisto random?

TheBlueOne ::

Vsak torek je nekaj v Adidasu. Poglej njihovo FB stran, menda se tam kaj najde. Sam nimam FBja, tako da nisem preverjal, ce je tam...

Za G-Star se lahko prijavis na mailing listo. Tam so popusti lahko ekstremni, ves Jeans za 80% ceneje od outlet cene, 3 artikli se 30% popusta na outlet ceno... Dobis plasc ki je bil 500 za 50€, ce imas sreco, kavbojke jaz dobivam za 50€ ali manj, nove so 100€+++, placal tudi 10€ za kavbojke, ki so bile prej 150€...

Vazelin ::

Sedaj, ko se je ohladimo tečemo na polno, kajne?:D

Machete ::

Kot ponavadi, je pa mnogo lažje, seveda. Majca je isto mokra, tako da rabim še 10° dol, pa bo idealno. 8-)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Jerry000 ::

Glede na to da bom skoraj prvič tekel v mrzlem času, kaj ponavadi oblečete za tek (jesen/zima)?

Machete ::

Superge, kratke tekaške hlače, kratko švic majico.

Če je pod 8° tekaške dolge pajkice + rokavice za začetek,
če je pod 0° kratko švic majico zamenja dolga.
Če je minus in še veter za začetni km kapo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

MxxW5 ::

Mene spet nekaj hrbet matra, tako da bom moral tek spet zamenjati za Šmarno goro. Jeba, ker mi ŠG vzame 3x toliko časa (vožnja, čakanje na parking....).

Machete ::

Zadnjič sem ujel neke 'čanke', mislim, da na siolu, ko je nek 'strokovnjak', seveda trener, ki se promovira, nabijal, da je tek najbolj naravno človeško gibanje. Seveda ni res. To je hoja.
Provaj hitro hojo. Bojda je ultimativna rekreacija za longterm. nimam pa izkušenj z njo.
Ali kolo seveda.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

MxxW5 ::

Meni najbolj dobro dene hitra hoja v hrib s palicami. Če bi imel Šmarno goro pred vrati, ne bi tekel sploh. Tečem zato, ker je to glede na porabljen časa najbolj intenzivna vadba. Skratka, če češ v čim krajšem času izgubiti čim več kalorij oziroma pridobiti čim več kondicije, ga ni čez tek. Če odpišem bazene in fitnese.

Kolesarim pa itak precej. Ampak poleti, ko je temperatura čez 20 stopinj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()

Machete ::

Razumem. Jaz imam srečo in hribe okoli hiše, tako, da kombiniram celo leto po dnevnem navdihu.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

MxxW5 ::

Še to: Ker sem precejšnji hipohonder, se pri teku res skušam paziti. Ne grem čez 5-8 km, ne pretiravam, če me kaj boli, ne tečem. Kolikor slišim, sicer med tekači to ni ravno pravilo.Baje gre precej ljudi povsem nepripravljenih in z 20 kg preveč na maraton, obstajajo pa tudi taki, ki, če jih kaj boli, vzamejo tableto in tečejo naprej. Ne vem. Morebiti sem preveč previden. Navsezadnje redno srečujem ljudi, ki tečejo navzdol s Šmarne gore (kar je menda smrt za kolena in hrbet), pa nikome ništa.

Vazelin ::

Nikome ništa ja. Pri 50ih pa invalidi pa na artroskopije kolen:D
Jaz svinjsko pazim pri teku. Tudi vzamem si dva, tri dni frej, če občutim, da kaj ni v redu v nogah. Včasih sem pretiraval in vem, da sem imel težave z eno mišico dolgo časa. Sedaj pazim. Tudi vsaj kilometer prehodim pred tekom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Machete ::

No ja, maratona povsem neprirpavljen ne preteče nihče. Občudujem pa tudi jaz polmaratonske turiste. Sam si ne bi upal prijavti, pa tečem redno in kar veliko. Pretekli pa so ga znanci, ki jim je to skoraj edino gibanje v letu. To mi ni jasno kako. Ali hodijo, ali v čem je fora ne vem. Tek navzdol ja, a ne za vse in ne vedno predvsem pa ne z nabijanjem. Če nimaš problemov oz. bolečin, ne vidim hudega razloga, da si ne bi privoščil teka navzdol. Veliko tečem tudi navzdol s hribolazenja, če je huda strmina si blažim s palicami, ostalo provam čim manj sile na kolean prenašati. Zaenkrat ni težav. Hoja 1km prej se mi zdi pretirana, jaz tek začnem samo malo bolj počasi, pa pomembno je, da se na koncu malo raztegneš. Če pa se začnejo neke bolečine, pa je prekinitev določene aktivnosti za konkretno dobo edino pametno. Poslušati telo in delati premore na 2, 3 dni, dan ali dva je pomembno, ampak je pomebno hrakti biti tudi konstanten in vsak teden narest določeno število dni. Ne pa 1 teden 5x, potem pa 1 mesec nič.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Egidij88 ::

Mater že zdaj mi je mraz, ko je cca 17C ob 9 zjutraj. :)) Bo šlo na bolje, ko se enkrat prebije ta začetek in pridejo iz omare pajkice in dolgi rokavi.

MxxW5 ::

Machete: Ja, sumim, da je tole zadnje pri meni največja težava. Ko je vreme in čas, tečem 3x-4x tedensko, včasih (zelo hladno vreme, ni časa) pa tudi po mesec ali dva ničesar. In tudi tole s hrbtom se mi ni začelo pri teku, ampak na dopustu. Veliko sedenja in dolga obdobja brez aktivnosti. Tudi vaj za hrbet čez dopust nisem delal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()

Machete ::

Za hrbet je lahko sto stvari, to je ena najpogostejša težava sodobenga sveta. Lahko so superge, lahko je samo par CM previsok ali prenizek vzglavnik, lahko je nekaj čisto tretjega, ki se bo odkrilo samo z detajlnimi preiskavami. Ako so težave, konstantnost niti nima veze, ker itak moraš prej ugotovit vir problema. Problem predolgega zabušavanja je to, da se ne začne spet znova postopoma, skoraj kot od začetka, ampak na horuk gremo na polno. Tu so še leta. Vsake par let od oka je telo kar precej manj sposobno regeneracije.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

thramos ::

MxxW5 je izjavil:

Še to: Ker sem precejšnji hipohonder, se pri teku res skušam paziti. Ne grem čez 5-8 km, ne pretiravam, če me kaj boli, ne tečem. Kolikor slišim, sicer med tekači to ni ravno pravilo.Baje gre precej ljudi povsem nepripravljenih in z 20 kg preveč na maraton, obstajajo pa tudi taki, ki, če jih kaj boli, vzamejo tableto in tečejo naprej. Ne vem. Morebiti sem preveč previden. Navsezadnje redno srečujem ljudi, ki tečejo navzdol s Šmarne gore (kar je menda smrt za kolena in hrbet), pa nikome ništa.


Nočem sicer spodbujat neumnosti, ampak če si vsaj približno v formi in če ne tečeš ekstremnih razdalj, potem se da tudi čez kakšno bolečino preteči.

Ja, začetnik se lahko resno poškoduje in tudi bolj izkušenj lahko naredi kakšno neumnost pri pripravah na maraton ... Če si nekje vmes, pa vsaka bolečina ni nujno razlog za tedensko pavzo.

Ljudje smo si različni, nekatere ne boli nič, nekatere nas boli vse :). Če bi jaz ob vsaki bolečini v hrbtu, kolenu ali pa stopalu delal daljše premore, ne bi nič tekel. Ampak ja, vse moje razdalje so kratke, pod 10 km. Je pa seveda pametno spremljat in ocenit, ali se bolečina stopnjuje z večjim naporom in podobno.

mikhaair ::

Tek je seveda normalno človeško gibanje. Kar pa ne pomeni za večino časa. Tudi mačka je narejena za skoke in padce, pa večino dneva preleži.Tek navzdol pa gre ponavadi najbolj v nos pretežkim in z nahrbtnikom obteženimi pohodniki. Jaz odgovorim jim, če že nanese, odgovorim z vprašanjem, kaj je bolj škodljivo: hodit navzdol na trdo iztegnjeno nogo, kar planinci pogosto počnejo, z 10 kg preveč v trebuščku in dodatnimi 10 v nahrbtniku ali mehko elegantno drvet navzdol? Na isti razdalji menim, da si planinec bolj uniči sklepe, tekač pa v svoji življenski dobi seveda naredi več kilometrov, kar posledično lahko pomeni tudi poškodbe in obrabo, izrabo.
Vsem gredo v nos tekači, ampak kolena, kolke in gležnje imajo pa najbolj uničene košarkaši, rokometaši, odbojkaši. Sploh generacija, ki je to še resno davno trenirala na asfaltu.

sesobebo ::

MxxW5 je izjavil:

(vožnja, čakanje na parking....).


umm ... cist resno: zakaj pa ne gres s kolesom? saj ti je menda primarni namen rekreacija?

Egidij88 ::

Če redno tečeš, potem se pa ja dovolj poznaš, da veš kdaj teči in kdaj si je treba narediti pavzo.

MxxW5 ::

thramos: Verjetno bo držalo. Ampak, kot rečeno, pošteno priznam, da sem hipohonder. Celo tako hud, da sem zaradi podobnih bolečin v križu dve leti nazaj že bil na magnetni resonanci (in še nekaterih drugih testih), kjer niso ugotovili nič prav posebnega (starostne spremembe). Tako da ja, verjetno pretiravam. Moram pa vendar upoštevati, da (1.) sem že hudičevo star (letnik 1978) in (2.) da sem se začel s športom (bolje rečeno, konkretnim gibanjem) začel ukvarjati cca. 5-10 let nazaj, prej sem bil pa couch potato s petnajstimi kilami preveč. To se mora tudi nekje poznati, po mojem.

Ljudje smo si različni, nekatere ne boli nič, nekatere nas boli vse :).

Zelo se prepoznam v tem ;).


sesobebo: Razlog je ta, da pridem s Šmarne povsem premočen (23 minut čez Spodnjo Kuhinjo, če se smem pohvaliti, kar je le 12 minut več od rekorda), domov bi se s kolesom vozil vsaj dve uri. Saj bi se dalo s preoblačenjem in pri poletnih temperaturah bi celo šlo, verjetno. Ponavadi grem z avtom direkt iz službe.

mikhaair: Meni je fizioterapevt rekel, da je tek navzdol škodljiv za kolena in križ. Ne bom trdil, da je res, saj nisem zdravnik in dejansko ne vem. Pred časom sem brskal o tem na netu, pa so tudi tam, če se spomnim, različna mnenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()

Machete ::

Ampak če se voziš s kolesom od Šmarne 2 uri, a si siguren, da nimaš višjih hribov nekje bližje domovanja, vsaj po geografiji Slovenije bi lahko stavil na to :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

MxxW5 ::

Machete je izjavil:

Ampak če se voziš s kolesom od Šmarne 2 uri, a si siguren, da nimaš višjih hribov nekje bližje domovanja, vsaj po geografiji Slovenije bi lahko stavil na to :)


Imam. Ampak Orle mi ne potegnejo. Poleg tega sem človek rutine in ko se hriba navadim, grem težko drugam. Mi pa pravi kolega, da je menda Krim kar kul. Ne vem. Ne da se mi sedaj, na stara leta, navajati na drug hrib.

Machete ::

Razumem. Hrib je kot ženska, radi jih gledamo, lazimo pa samo na enega po določeni starosti :D
Jaz rad hodim različne, ampak je rutina razvita bolj iz praktičnosti in časovnega pomanjkanja za vozit se okoli.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
««
23 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje za rekreativne tekače (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
677672 (5849) AnjaNja
»

Najmehkejši tekaški copati (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
8316004 (13955) m0LN4r
»

Poškodbe pri teku

Oddelek: Šport
274977 (4188) Aquinas
»

Je tek zdrav? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8725477 (22923) ThinkPad
»

tekaški copati - nike+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5819305 (16659) RejZoR

Več podobnih tem