» »

Tek - vprašanja, nasveti, vzpodbude ...

Tek - vprašanja, nasveti, vzpodbude ...

Temo vidijo: vsi
««
24 / 39
»»

MxxW5 ::

Machete je izjavil:

Razumem. Hrib je kot ženska, radi jih gledamo, lazimo pa samo na enega po določeni starosti :D


Hahaha. Exactly.

libreus ::

Wow, just wow. Star pri štiridesetih? Samo to bom napisal: poguglaj Rich Roll.

MxxW5 ::

libreus je izjavil:

Wow, just wow. Star pri štiridesetih? Samo to bom napisal: poguglaj Rich Roll.


Hvala, hvala. Nam starim je všeč, če nam kdo pove, da še nismo stari. :D

mikhaair ::

Ha, ha....letnik 78. Starejši par let in 6 let intenzivnejše aktivnosti teka v naravi. Asfalt me odbija.
Prej malce migal. Bolečin pa nč kaj dosti. Poškodba kolena pa od smučarije grrrrr

Machete ::

Se doma skiravte al tečete kaj?
Meni je super, včeraj pri -2 sem rabil celo jakno in kapo. Druga polovica pa že čisto slečen in prešvican :D Vsaj folka ni v prirodi, razemre pa več kot odlične, razen zgodnje teme.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

carota ::

Machete je izjavil:

Se doma skiravte al tečete kaj?
Meni je super, včeraj pri -2 sem rabil celo jakno in kapo. Druga polovica pa že čisto slečen in prešvican :D Vsaj folka ni v prirodi, razemre pa več kot odlične, razen zgodnje teme.

Trening ni le brezglavi tek. Pomembno je tudi to kar je v glavi. In ko je hladno, deževno, piha, torej ne-komot, je prilika za umski trening, za vizualizacijo in za degeneracijo na kavču. :D

gusto ::

Machete je izjavil:

Se doma skiravte al tečete kaj?
Meni je super, včeraj pri -2 sem rabil celo jakno in kapo. Druga polovica pa že čisto slečen in prešvican :D Vsaj folka ni v prirodi, razemre pa več kot odlične, razen zgodnje teme.

Tečemo. Je pa "umetnost", da se pravilno oblečeš. Ti si se preveč. Na začetku te mora rahlo zebsti. Sam grem dvakrat na teden. Med tednom zvečer z lučko, za vikend podnevi.

Jerry000 ::

Ne (še), rabim še ene rokavice in "jajca" da se spravim na mrzlo :D

Machete ::

gusto, zakaj bi te moralo rahlo zebsti? Nisem se preveč odel, saj mi ni bilo vroče na začetku, čito prijetno. Dejansko idealno. Segrel sem se po petem in začel striptiz. (Sicer je pa itak bolj odvisno od vetra, kot od gole temperature.. )
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Furbo ::

Se strinjam z gustom, za tek se jaz oblečem tako, da bi me pri mirovanju zunaj orenk zeblo.

Mislim, da je nek napotek, da se za tek obleče tako, kot bi se sicer oblekel, če bi bila temperatura višja za 10 stopinj.

Jaz sem ravnokar nazaj iz teka, zunaj -5, oblečeno sem imel tanko jakno (ki orenk diha, ne kak windstoper), pajkice in kapo.

Prvi km malo zebe v roke, potem je pa ok.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Machete ::

Ne vidim prednosti, da bi moral biti premalo oblečen. Jakno zavežeš malo kasneje okoli pasa, kapo daš za pas, rokavice pa v roke ali v žepe jakne.. Sicer pa itak imamo vsak svoj sistem nadmudren. hehe
Pa še to je samo za zdaj relavantno, ko je minus. Ostalih 10 mesecev itak rabiš samo kratke hlače in ktratko majco :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Furbo ::

Saj nisi premalo oblečen, ampak ustrezno za pol, ko se ogreješ. Tisti prvi km pač malo (res malo) potrpiš.

Da bi nosil kup oblačil s seboj med tekom, zavezanih okoli pasu, po žepih.. to sploh ni tek, ampak trening za rop trgovine s tekstilom. :))
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Machete ::

Ne vem, jaz sem ene 4-5km rabil, da sem se včeraj segrel na stopnjo odmetavanja cunjic. Torej bi me zeblo 4km. Ne vem zakaj bi se mučil, ker ni nekaj posebaj moteča lahka tekaška jakna okoli pasu.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Alamar ::

Bolj kot obleka, je pozimi problem zrak, ki je lahko ob nizkem pritisku pogosto zelo onesnažen. Še posebej na podeželju, kjer kurijo na drva. Mnogi tekači, še posebej tisti bolj občutljivi, zato vzamejo predah od zunanjih aktivnosti.

Furbo ::

Ne vem, a je lahko slabši od tistega, ki ga vdihavajo tekači, ki tečejo ob ljubljanskih prometnicah?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Alamar ::

Ljubljana je večinoma časa kar dobro prevetrena. Čim prideš malce ven v vaška predmestja, te že zabije smrad iz dimnikov. Sicer pa velika večina v Ljubljani teče po pst, roznik, golovec... če le ni vse zaledenelo. Potem si pač primoran na cesto.

Jerry000 ::

Danes odtekel ko se je že stemnilo 7km. Vrhunsko. Pomojem bom raje pozimi tekel kot poleti :D

Furbo ::

Ja tudi ponoči je fino teči ali še bolje, zavzeti kak hribček v temi. Ko greš čez gozd v temi sam samcat.. neprecenljivo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

PreviousUser ::

Jerry000 je izjavil:

Danes odtekel ko se je že stemnilo 7km. Vrhunsko. Pomojem bom raje pozimi tekel kot poleti :D


Meni tudi te temperature bolj ustrezajo kot tiste poleti, pa še manj gužve je, ker ni toliko pohodnikov in drugih tekačev.

Furbo je izjavil:

Ja tudi ponoči je fino teči ali še bolje, zavzeti kak hribček v temi. Ko greš čez gozd v temi sam samcat.. neprecenljivo.


Hodil enkrat s Krima, ko me je sredi poti ujela tema... Uf, nikoli več...

Zgodovina sprememb…

MxxW5 ::

Nekako do 5 stopinj še gre. Kar je pod tem, je - vsaj zame - trpljenje, saj me zebe kot psa, bolijo me pljuča in mi je na splošno neprijetno. Ob takih dnevih si zaželim, da bi imel doma zaprt ogrevan bazen in bi pozimi pač plaval namesto tekel.

Machete ::

Kaj pa če se malo več oblečeš?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Egidij88 ::

Se strinjam z @MxxW5. Dihala so problem ko je zadosti mraz... če je 5C in sonce, brez vetra, potem se da. Drugače pa malo premora zdaj pred novim letom in januarja, pa na kakšen sprehod za noge pretegniti (ali pa da greš 2x v tednu tečt namesto 4x...). Letos je bilo za tekače super leto, aprila je bilo že 20C, pa mraza ni bilo do sredine decembra... še nekajkrat računam da grem letos.

Machete ::

Ne vem od česa je sicer to odvisno, ampak meni dihal nič ne moti ali draži tudi pri minus 10 npr. Ne bom pameten zakaj vas bolijo pljuča. Trenutne razmere okoli nule so mi idealne praktično za vse športe, tudi kolesarstvo npr, samo malo več pozornosti je treba posvetit kaj pade v ruzak, to je pa minuta več dela kot poleti. Dejansko je vsako leto super leto. Idealno podnebje imamo za rekreacijo. Problem bi bil samo dolga deževna obdobja (konstantnih padavin, ker med plohami se še vedno da stisni kako suho uro) ali ogromno snega.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

MxxW5 ::

Machete:
Oblečem se zelo. Ampak mrzel zrak je težko dihati (pa imam buuf, ali kako se reče tisti zadevi za čez usta, ampak težko diham, če imam nekaj čez usta), poleg tega pa se prepotiš in te zebe kljub oblačilom. Saj ne rečem - da se, ampak mi ni v veselje. Če bodo dolgo take temperature bom itak moral nekaj storiti; v zadnjih letih sem namreč opazil, da brez (orenk) fizične aktivnosti zbolim. Prehlad, vročina, itd. Pojma nimam zakaj, nek čuden medicinski pojav. Preden sem se začel ukvarjati s tekom (in kolesarjenjem ter hribolazenjem) sem bil vsako leto nekje 2x na bolniški. Od takrat skoraj nikoli, oziroma le če za kakšen mesec opustim fizične aktivnosti (letos februarja, recimo, ko je bilo mrzlo kot pes).

Egidij88 ::

Uf. Jaz sem oktobra pospravil kolo. Sem malo bolj zmrzljiv. Tečt se še da, ni pa nek užitek.

MxxW5 ::

Tudi jaz sem kolo oktobra pospravil. Najraje kolesarim, če je čez 30. Fino je tudi vse nad 25. Nad 20 se da. Pod 20 je muka. Pod 15 umrem.

Machete ::

Treba je v klanec obrnit, potem je poletjo stalno :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Furbo ::

MxxW5 je izjavil:

Machete:
Oblečem se zelo. Ampak mrzel zrak je težko dihati (pa imam buuf, ali kako se reče tisti zadevi za čez usta, ampak težko diham, če imam nekaj čez usta), poleg tega pa se prepotiš in te zebe kljub oblačilom.

Tisto za čez usta ne vem čemu naj bi služilo, razen kot ovira.
Ne more te zebsti, če si aktiven. Jaz imam vse na sebi od xbionica in me ne zebe. Verjetno furaš kake cunje, ki preveč dihajo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MxxW5 ::

Machete: Kolesarim v glavnem v hrib. Me vseeno zebe.:D

Furbo: Oblačila imam v glavnem iz Lidla (tista za tek oziroma kolesarjenje), saj sem se že zdavnaj odločil, da se bom s športom ukvarjal poceni (to velja še posebej za kolesarjenje, kjer je, če želiš zapravljati, le nebo meja). Le glede tekaških čevljev naredim izjemo (Asics).

Itak dvomim, da je v oblačilih problem. Bistveno je, da odvajajo vlago.

Sem pač bolj zmrzljive sorte.

Egidij88 ::

Jaz tudi kolesarim klance, ja pač ni prijetno. Pa še po senci ali pa malo vetra da je, pa navzdol...ne hvala, oktobra ali pa za praznike 1. novembra zadnja fura.

Jaz za tečt imam karrimor pajkice in tisto oprijeto dolgo majico iz sports direkt. Potem pa še eno majico (zgornji del trenirke) čez, pa kapo in rokavice in tisti elastičen večnamenski šal. Nekje ko gre pod 10C se tako oblečem.

Alamar ::

Če te samo zebe, se pač oblečeš. Če so problem dihala, je pa težje. Veliko jih ima probleme z onesnaženim zrakom pozimi, nekateri tudi s suhim mrzlim zrakom. Meni osebno so 0-10 idealne temperature za tečt. Kratke hlače, dolga majica, rokavice in kapa je vse kar rabim. Ne rabiš vode, minimalno švicaš. Rajsko proti poletne mučenju...:)

carota ::

Pussyji ... kaj pa tekači na smučeh, ko s(m)o aktivni pri -10 in nižje. Kaj pa tek, ko se ti udira sneg do kolen, ali ko sneži, ali ob poplavi, ko ti pride voda do in čez kolena (nederoča)??? Ne veste kaj zamujate.

Vazelin ::

Totalno sem se ulenil. Tekel nisem že 2 mesca.:'( Bom začel z novim letom resno bolj :P

Jenga ::

jaz osebno pa raje tečem v hladnejših delih leta. se pač malo bolj oblečeš in če nimaš pretirane kondicije tečeš temu primerno razdaljo.

jype ::

MxxW5 je izjavil:

Tudi jaz sem kolo oktobra pospravil. Najraje kolesarim, če je čez 30. Fino je tudi vse nad 25. Nad 20 se da. Pod 20 je muka. Pod 15 umrem.
Mene pri -15 po par urah začne zebst v prste na nogah. Verjetno imaš napačne vrste oblačil za hladno vreme.

Egidij88 je izjavil:

ne hvala, oktobra ali pa za praznike 1. novembra zadnja fura.
Moja zadnja fura je bila pred par urami in je bilo popolnoma brez posebnosti, kot se temu reče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

MxxW5 ::

jype je izjavil:

MxxW5 je izjavil:

Tudi jaz sem kolo oktobra pospravil. Najraje kolesarim, če je čez 30. Fino je tudi vse nad 25. Nad 20 se da. Pod 20 je muka. Pod 15 umrem.
Mene pri -15 po par urah začne zebst v prste na nogah. Verjetno imaš napačne vrste oblačil za hladno vreme.


Sploh nimam kolesarskih oblačil za hladno vreme. :D Čeprav je to definitivno moj najljubši šport, je tak ravno zato, ker ga izvajam poleti ob lepem in toplem (vročem) vremenu, s postanki za pivo.

Machete ::

Meni je fascinantno, da lahko alkohol med rekreacijo pijete. Ga ni denarja, da spijem pir med športnim naprezanjem 8-)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

MxxW5 ::

Bistvo je v tem, da spiješ malo, ne nujno le pivo (radler...). Bistvo je druženje s kolegi, takrat je tudi tempo dosti počasnejši. Če grem sam, je tempo hitrejši in brez postankov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()

Jerry000 ::

Voda voda :)

Egidij88 ::

Najprej rekreacija, potem hrana, potem pivo.

Izvijač ::

Tudi sam še redno tečem,dokler ne bo preveč snega ne vidim ovir za tek,če me med tekom začne zebsti pač pulz zvišam.

krepki ::

Med tekom ali hojo v hrib se orenk zašvicam,tako da imam švic majico čisto mokro tudi kapa je mokra,do sedaj se sicer še nisem prehladil se pa bojim,da če bom tako nadeljeval,da se lahko zgodi,saj se rekreiram skoraj vsak dan od ene pa do dveh ur odvisno kam grem.

xx23 ::

Ne uporabljaj bombaža, ki dlje časa ostane moker. Vzemi nekaj iz poliestra.

No, pa še vseeno se boš tu pa tam verjetno prehladil. To spada zraven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xx23 ()

krepki ::

Saj švic majico imam iz poliestra,termo perilo pa je 50% iz poliamida in 43% iz poliestra ter se ne suši tako hitro,ko je bolj mrzlo oblečem oboje,ter en tanek termo pulover in tanek softshel.

Furbo ::

Če ne boš postaval na mrazu, se ne boš prehladil. Jaz sem nekaj stokrat šibal v hrib in tekel dol, pa nisem bil 1x prehlajen. Ravno obratno, odkar se rekreiram tudi pri -10 še nisem bil prehlajen.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Alamar ::

krepki je izjavil:

Saj švic majico imam iz poliestra,termo perilo pa je 50% iz poliamida in 43% iz poliestra ter se ne suši tako hitro,ko je bolj mrzlo oblečem oboje,ter en tanek termo pulover in tanek softshel.
Tole si preveč oblečen za trenutne temperature okrog ničle. Softshell ne diha in posledično se z vso navlako pod njim kuhaš. Najbolje se je obleči tako, da te preden začneš s tekom zunaj malce zebe. Če ti je to neprijetno, se lahko ogreješ že noter na hodniku in stopiš ven takoj pripravljen za tek.

Jerry000 ::

Fantje, pozna kdo kakšnega dobrega ortopeda da grem na pregled kolena? Območje LJ.

Vazelin ::

Jaz sem se odpovedal sladkani pijači (max 1 kozarec dnevno).
Marca začnem spet laufat.;)

jype ::

Vazelin je izjavil:

max 1 kozarec dnevno

Machete ::

Jaz sladkane pijače tretiram kot sladice. Po kakšni vadbi mi dejansko zapaše kokakokla, ampak to tretiram kot bi pojedel tortico. Pijača zame je voda/radenska in nesladkan čaj. Vse ostalo je treba jemati kot sladico, za sem pa tja in sploh ne vem kako to folk pije 'za žejo', saj te hudič niti ne odžeja.

* so pa T zadnje par dni spet idealne. Če kdo ve za poceni Kayano 24 ali 25 naj pove. Moram menjat, 800km je palo in parkrat sem že malo čutil kolena (ja ok lahko ni povezano).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()
««
24 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje za rekreativne tekače (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
677672 (5849) AnjaNja
»

Najmehkejši tekaški copati (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
8316005 (13956) m0LN4r
»

Poškodbe pri teku

Oddelek: Šport
274977 (4188) Aquinas
»

Je tek zdrav? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8725477 (22923) ThinkPad
»

tekaški copati - nike+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5819305 (16659) RejZoR

Več podobnih tem