» »

Day Z

Day Z

wnbpotato ::

In na kerem serverju kej spilate? Loh bi se mal skup dobil na kakem serverju :)

VidKo ::

Jaz igram samo še na anyoneincherno (www.anyoneincherno.com) privat hiveu. na public je preveč cheaterjev in hackerjev.
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

wnbpotato ::

Kaka pa je kej populacija (število playerjev). Pa a je velik loota pa vozil pa takih?

VidKo ::

Čez 500 registriranih uporabnikov. Dupanje je popravljeno oz. ukinjeno. Hackerjev ni. Baza podatkov je stabilnejša (šotori ne izginjajo). Odpravljenih je ogromno bugov ki so prisotni v public hiveu.

Community je tisto pravo, ki nardi server zanimiv in pa to, da ni cheaterjev in hackerjev. Administrator je skoraj vedno na voljo, pa tudi 2-3 moderatorji so vedno prisotni na serverju in ukrepajo, če je potrebno.

To nedeljo bojo registracije odprte. Število je omejeno. Tako, da čimprej registrirat!
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VidKo ()

wnbpotato ::

Kako pa se lahko registriram? Kontaktiram na ta info email?

VidKo ::

Poglej na strani, registracije so se pravkar odprle, in bodo odprte do jutri 01:00 po našem času.
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

wnbpotato ::

Sem se prijavil pa zgleda je website down, se nemorem logirat pa priti do gesla za server...

Setsuno ::

Živ živ še kdo igra dayz? Jaz in moji prijatlji igramo Na privat hivu GB #500 in bi potrebovali še kakšnega igralca da povečamo skupino, da se lahko borimo proti drugim klanom. saj smo trenutno samo trije nasprotni clani pa imajo čez 8 igralceu saj so se združili.

emsi ::

Jaz sem začel igrati ta teden. A še igrate na GB #500 private ?
=

Sale_One0 ::

Sam igram igro ze cca. ~5 mescev(oz. bo 5. mesec enkrat januarja) in se nebi branil nekoga za two ali three man team, po moznosti nekoga ki ni ravno trigger-happy freak all the time, oz. ni njegov namen ubit vse kar priblizno zgleda kot another player, razen ce je pac threat ali bandit. Igram lahko kjerkoli, public hive(kjer mi je pred par dnevi glitchnil char po dolgem casu in sem spet bambi brez nic na obali oz. v Elektru ce se ne motim), whitelisted, private hive, dayz2017 mod, bilokatera mapa. Ce je kdo za live and let live unless a threat sistem igranja, ni vazno ce si bambi ali ce igras ze od aprila, let me know :D
Si vis pacem, para bellum.

Setsuno ::

ja, jaz in dva prijatelja že skoraj mesec dni igramo na GB #500 private hivu. In ne pobijamo folka razn banditou ali pa če smo u nevarnosti. če hočte me lahk dodate na skypu Enej Pergar al pa ass4sin36

wnbpotato ::

Js sm zacel igrati na mapi Taviana in sicer na nekem DE 1337 #2 al nekaj takega. Na serverju je 300+ vozil (vsi imamo radi vozila) in se najdejo res povsod, so pa igralci precej sovrazno nastrojeni... Sam igram se z enim slovencem in se ne bi branila okrepitev.

Setsuno ::

ta taviana mi ne ušeč sploh pa 300 vozil kar je potem kar prelahko

manniac ::

Mene zanima, ali se to splača kupi ali ne in ali te igra "zasvoji", pač igraš lahko dalj, časa ni preveč dolgočasno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: manniac ()

Sale_One0 ::

Komot lahko igras ure in ure brez problema, se posebej ce mas kolega ali dva da ti varujeta hrbet in ti njima. Samo mores pa vedet da to ni FPS tipa CS, CoD, BF3, Crysis, to je mod narejen na igri katera je sama po sebi klasificirana kot military simulator in je sele Alpha release tako da bugov je se pa se in mod nima "zgodbe" ali "cilja" ali "misij" ampak si sam dolocis svoje cilje in sam pises svojo zgodbo, bos bandit ki pobije vse kar se premika? bos hero ki resuje "bambije"(bambi=newbie v DayZ), bos lone wolf hermit survivor, zivel v gozdu in bil v mestih samo ko kaj nujno rabis, bos sniper kamper sedel na hribih in pokal bambije? ali bandite? ali herote? bos iskal in popravljal vozila, helikopter, bos imel ogromen team in claimal celo mesto zase, bos igral samo ponoci, samo podnevi, bo tvoja ekipa dominirala cel server ali bos ti dominiran in ugrabljen iz strani drugih. Moznosti je neskoncno.

Prihaja pa tudi standalone verzija katera naj bi bila zunaj enkrat konec januarja ali enkrat februarja(mogla bi prit pred koncem leta vendar so jo prestavli za nedolocen cas), bo pa isto poceni nekje med 10-15€, tako da jaz sem vedno imel namen imet obe, se posebej zato ker standalone bo imel na zacetku samo eno mapo, res da bo velika skoraj 250km2, ampak vseeno, trenutni private hajvi imajo moznost 15+ map katere skupaj predstavljajo OGROMNO igralno povrsino.
Si vis pacem, para bellum.

Setsuno ::

jah jst igram po kake 3 urce na dan in se še nism naveličou, šele po enmu mescu sm se prvič za 30 min vozu s helikopterjem. Kupil bom tudi standalone, upam le da bo vasj tako realna kot dayz

bajsibajsi ::

wnbpotato je izjavil:

Js sm zacel igrati na mapi Taviana in sicer na nekem DE 1337 #2 al nekaj takega. Na serverju je 300+ vozil (vsi imamo radi vozila) in se najdejo res povsod, so pa igralci precej sovrazno nastrojeni... Sam igram se z enim slovencem in se ne bi branila okrepitev.


Po parih mesecih moje sole sta se vedno oba nuba. Najbolj primerna v timu za sekanje drv in pa mogoce voznje... na kolesu. :P

Sale_One0 ::

bajsibajsi je izjavil:

wnbpotato je izjavil:

Js sm zacel igrati na mapi Taviana in sicer na nekem DE 1337 #2 al nekaj takega. Na serverju je 300+ vozil (vsi imamo radi vozila) in se najdejo res povsod, so pa igralci precej sovrazno nastrojeni... Sam igram se z enim slovencem in se ne bi branila okrepitev.


Po parih mesecih moje sole sta se vedno oba nuba. Najbolj primerna v timu za sekanje drv in pa mogoce voznje... na kolesu. :P


Kaj to pove o ucitelju pol? :D:D:D
Si vis pacem, para bellum.

wnbpotato ::

Ucitelj je pred parimi meseci rage-quital:D

emsi ::

huh, men je danes v 1h igranja na GB #500 private uspelo crashnit letalo na sredi NWAF in helikopter 10m od heli crashsite :D
=

Setsuno ::

hehe kako pa ti je ime?

emsi ::

Marko ;) z enim Slovencem sem se danes pogovarjal na serverju, zgubil pa sem njegov skipe...
=

Setsuno ::

vrjetno je to moj prjatu vid. drgač mamo pa večinoma use [SLO]uspredi^^

Arntor ::

Lp! Torej, pred kratkim sem si ubavil Armo 2 + dodatek, ter naložil "Play with SIX" in inštaliral omenjen MOD. Vstopil sem v igro, trikrat biu pokošen z strani zombijev in razočaran nad dejstvom, da kljub temu, da zapreš vrata, zombi pride skoz. Špil sem zbrisu, saj sem mnenja, da je zadeva preveč zbugana in noob unfriendly. Zdej, ko pa vidim, da je tle na Slo-Techu, kar nekaj sonarodnjakov, ki zadevo igra, me pa stvar spet mal mika. Bi se lahko kako pridružil komu izmed vas v upanju na pomoč popolnemu začetniku? :))

Hvala.

Arntor ::

Imam pa še en problem. Na Phenomu II 955, HD 6870, 8gb rama, mi zadeva laufa v povprečju na 18FPS @Full HD in vse na high (brez AA in post). Sem mal pogooglu in nisem naletel na nikogar s podobnimi problemi. Ni mi jasn, zakaj outdated spil tako slabo dela, po drugi strani pa borderlandse in far cry 3 furam brez problemov.

emsi ::

Mislim, da je bil Vid ja. Bom si dal odspredaj slo in vaju dodal na skypu.

Arntor špil je v aplha stanju, tako da je buge za pričakovat. Za zombije pa moraš poznat par trikov in potem več niso tako velik problem.
=

connel ::

Ah lol, zato ker so te zombiji ubili zbrisal igro. Kaj pa si mislil, da je ta mod? Da ti zombiji rožice delijo? So pa le najmanjši problem v modu, pazi se drugih soigralcev, ne pa zombijev, tem bp lahko uideš skozi stavbo, se skriješ v grmovje int.
Arma ti pa zato slabo dela, ker ima ogromno animacij, za vsako telo zombija je cel kup kalkuliranja, potem podatki se pošiljajo ves čas sem in tja in to spet cel kup in še in še bi se dalo dodat. Konec koncev je le vojaška simulacija.

Arntor ::

Heh, kar se tiče FPSjev sm rešu težavo. Zdej mi dela maxed na full hd in AA na normal. Bom dau še eno šanso. V štartu sm zbrisu zarad slabih fpsjev in ne zarad tega, ker so me pač zombiji ubil zarad lastne neumnosti. Je pa res, da je pa hoja čez stene nadvse moteča. U pizdi boxi, i guess. Mi je pa zanimivo, da je tip šel Modat najbolj u pizdi pogon, ko pride do optimizacije in kodiranja. Bi lepš pršu skoz z kakšnim UDKjem oz. CE2,3.

bajsibajsi ::

Naredi ti real time mapo velikosti 200 km? z CE. ;)

Igra oz. mod je mojstrovina. Skoda le, da je ARMA security v kur**, tako da lahko vsak script kiddie dela kar se mu sprdne.

connel ::

Hja, kje pa še vidiš tako velike mape? Jih ni ne. Pa Chernarus sploh ni med večjimi, so še precej večje. Že sam ingame editor ima ogromno možnosti za ustvarjanje, potem so še zunanji programi. Je pa igra pač zelo zaupljiva do igralcev, redka praksa :) Po drugi strani pa ravno to da lepe možnosti za poganjanje home serverja recimo, si lahko daš duška pri ustvarjanju celotnih novih mest itn.
Mi je po eni strani kar žal, da je Rocket odprl kodo, community je v veliko primerih šel v k. Živi primer je Taviana, pa še kaj bi se našlo.

bajsibajsi ::

Kje jih vidim? Ravno originalna mapa je velika preko 200 km2. Mogoce bi to opazil, ce bi ze prej igral ARMA2, ali pa bi v Dayz tu pa tam zapustil Cherno in Elektro. :P

Ravno tako igra ni zgolj zaupljiva do igralcev. Ampak izhaja "odprtost" iz ARMA, kjer so devsi omogocili poganjanje lastnih skript/modiranje. Seveda pa prvotno ni bil namen cheatanje...

Pred meseci sem nekje zasledil, da naj bi bila standalone mapa z vsemi otocki..itd. velika 600 km2. Razmisljajo tudi o moznosti, da bi kasneje prodajali dostop do novih map/teritorij. Kar mi daje precej slutiti, da modiranje sploh ne bo vec podprto. Kar je slabo za community, a boljse in lazje prepreciti cheatanje.

connel ::

Đizs, prebral si selektivno da glava peče. Pa beri tako če hočeš.

Prva mapa bo tako ali tako Chernarus z dodatki in predelavami objektov na njej, velikost ostane taka kot je. Kasneje pride še kakšna druga.

To o kupovanju map oz. teritorijev pa prvič slišim, pa redno spremljam Rocketove poste in izjave. Modanja pa vseeno če ni, ker community je šel rakom žvižgat v tem primeru, že Villayer al kaj so že so precej škode naredili, da ne omenjam drugih. So tudi svetle točke, seveda, cel kup dobrih novih map, ampak enostavno ni več to to, kar je bilo prej. Goljufanja je pa toliko, da če imaš svoj server, enostavno niti igrat ne moreš več, ker je tolk dela s pregledovanjem logov, da glava peče. Sedaj je že zunaj spremljanje preko firefoxa addona, kje so igralci, vozila itn. Brezveze.

frix ::

Moraš igrat samo na private hive srvrjih, kot je gb 500, kjer v primeru hacker attack naredijo rollback in spremenijo stanje kot je bilo recimo 2 uri nazaj. Pomeni, da usi dobijo svoj gear nazaj. Na official hive srvrjih admine briga kaj se dogaja z playerji.

Berserker ::

Sicer sem veliko igral Arma 1 in tapravi Ofp. Ampak ne gre mi v glavo, kako jim je z takšnim skropucalom uspelo doseč tako popularnost ?

VaeVictis ::

connel ::

Malce več o SA na forumu :
http://dayzmod.com/forum/index.php?/top...

DOOM_er ::

se je treba kje registrirati za gb 500 private hive?
Robots will steal your job. But that's OK

Setsuno ::

ne še mogoče se bo kasnej treba.

DOOM_er ::

Kako pa dostopam do njega, katere mape
Robots will steal your job. But that's OK

emsi ::

37.59.55.144:2302
DayZ GB 500 (v1.7.4.4 / build 100409 / GMT -6) Private Hive | 60+ Vehicles + 4 Helicopters | Custom Weapons | Hosted By EPM-Gaming.co.uk
7 DayZ Chernarus on chernarus
50/50 players
=

chrispy ::

igra kdo od vas še to??
sem si kupil igro pa imam problem predvsem kako začet, da mi stvar zalaufa kot je treba

connel ::

Dayz wiki, potem ti pa mora uspet ;)
http://www.dayzwiki.com/wiki/How_to_ins...

emsi ::

A je vedo kdo da je Panthera, mapa za dayz, zasnovana na osnovi slovenske gorenjske regije :D

http://www.dayzwiki.com/wiki/Panthera
=

connel ::

Več ali manj kar vsi slovenski igralci to vejo, pa še cel kup tujih tudi ;)
Anyway novi intervju:
http://dayzmod.com/forum/index.php?/top...

Kapsi ::

Pozdravljeni,

Sprašujem vas ali kdo igra igro arma2 mod "zombies" (DayZ), od kolega sem izvedel da se ga da igrati preko Tungla in sem res probal in mi je kul, zanima me ali je kdo sprobal to zadevo in bi rad par nasvetov.
Kako lahko ustvariš svoj server? (ker ako preko Tungla dela samo LAN) kako to gre ne vem
In pač kakšno pomoč v igri če jo še kdo igra...

Sem jaz že naredil server i v datoteki uredil pass in admina in vozila vse sem uredil ampak ko grem v igro mi ne najde mojga serverja niti pod LAN prav tako Internet, če mogoče veš k so pod tunngel serverji Dayz pol so pa naprej [2], [3], in naprej pol so pa še države nevem kako bi prenesel v server na tunnglu pod 2 ali pod 1....
Sploh mi ne sezna serverja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kapsi ()

Sale_One0 ::

Prvo poskušaj igro pripravit do tega da deluje LAN na 127.0.0.1, torej na istem PCju iz katerega kreiraš. Ko prideš v igro in vse deluje prav, pol lahko začneš ugotavljat kaj je narobe da se ostali ne morejo joinat. V večini primerov je za to kriv firewall.
Si vis pacem, para bellum.

BladE_ ::

Kolikor berem je možno igrati tudi free? Ste kupili igro ali imate free verzijo?

http://kodabar.blogspot.dk/2012/05/how-...
Akcija - Reakcija

Kapsi ::

Sem pogruntal kaj je bilo, ja Sale blokirati sem moral firewall in pol blokiraš cifro od compa katero ti ne podpira in nato ti zažene server...
Hvala za pomoč...

Dejte mi sam še povedat v kolikor sem preveč oddaljet od centrale je brezveze dealti server ker bi imeli drugi k bi se konektali preveč pinga...imam prav?
Najbolje je da naredi tisti ki ima najači comp in najbližje centrale....

Sale_One0 ::

@BladE_ kolikor vem, DayZ popolnoma free ne moreš igrat, lahko uporabiš ArmA 2 free, vendar še vedno rabi kupit ArmA 2: OA(Operation Arrowhead), Arma 2 Free Edition ima pa tudi zelo slabe texture.

@Kapsi če postavljaš server preko tunngla je odvisno kdo se ti bo joinal, če se ti joina američan bo imel tudi 150+ pinga, če imas FTTH se ti načeloma lahko katerikoli evropejec joina in bo imel ping pod 100.
Si vis pacem, para bellum.

Kapsi ::

aha hvala Sale itak se bojo joinali samo slovenci,
aja pa glede FTTH sem mal na tujem lahko malo več poveš?:P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Arma 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
6311325 (520) oo7
»

Najboljša survival igra?

Oddelek: Igre
486088 (2835) Berserker
»

H1Z1

Oddelek: Igre
334571 (1903) oo7
»

The War Z / Infestation: Survivor Stories

Oddelek: Igre
353961 (2960) Leprechaun
»

WAR-Z je released :)

Oddelek: Igre
81545 (1205) Pesimist

Več podobnih tem