» »

čudne temperature

čudne temperature

jest10 ::

A je možno da je temperatura sistema višja kot temperatura procesorja? Čudno se mi zdi ker je npr. sistem/procesor pri obremenitvi 52/39 neobremenjeno 46/36 pri odprti kišti pa 43/31. Kje se sploh meri temperaturo sistema?

VASkO ::

malo cudno to, da ne gledas narobnih temperatur?
kje gledas temp?

jest10 ::

V biosu in na hardware monitorju ki je biu na cdju od plate

jest10 ::

Še slikca

Yacksy ::

Kje ti bere temperaturo pa si preber v manualu. Lahko da so tisto sondo, ki naj bi merila temperaturo ohišja postavili proizvajalci za merjenje temperaturo severnega mostu. Najverjetneje, pa si narobe naštimal program, ki ti odčitava temperature. Spremen imena senzorjev, pa bo življenje takoj dobilo svoj smisel>:D

jest10 ::

Če bi v manualu pisalo nebi spraševau. Severni most je pa na otip hladen tako da to ne more biti njegova temperatura

Yacksy ::

Senzorje maš narobe označene in popolnoma nč druzga

nicksonn ::

Maš ziher kd7

vsaj jaz si jo lastim pa mam temp sistema za kake 5 več ku proca.
sys/proc = 48/43
tu so baje neki pr abiti zajebal.

gamer ::

:D :D :D .... a ne dajejo več hardware doctorja pr abitu zravn....:D
drgač pa probi z motherboard monitorjem, tm pa sam naštimaš kere senzorje sploh uporablaš, oz. kere ti pokaže...,pa ta višja je sigurn procesor :D

jest10 ::

Ne. Imam aopen ak77 plus

Yacksy ::

Pa sej vse en in isti kurac kaj je zaena plata. SENZORJE ZAMENI!!!!!!!!:D :D :D

jest10 ::

Ajd pol mi jih pa poišči:D

Yacksy ::

Pa ne mislm dobesedno senzorjev dol lotat pa druge gor. V MBM spremen imena senzorjev tako, da bo tisti senzor, ki kaže visoko temperaturo imel ime CPU, tisti drugi, ki pa kaže manjšo temperaturo pa Case, al ohišje, al kakor ti pač paše. To je vsa umetnost. Ne vidm zakaj je treba tle tolk komplicirat zaradi tega. Senzorja sta čisto v redu, sam preimenuj jih>:D >:D

the_unborn ::

plata kd7 ima 4 senzorje, enga v socketu, enga meri iz jedra, en je pri northbridgu in cetrti je pri southbridgu, zdej se pa znajdi

the_unborn ::

no jst mam temperature

37, 35, 45, 40

zdej pa povejte kera kej pomeni>:D >:D

Yacksy ::

No lepo od začetka. Samo logiko je treba met.
Najprej požen kakšen prime95 al pa Toast pol pa

1: Najvišja temperatura je 100% dioda v jedru Athlona

2: 2 Najvišja temperatura je Zunanja dioda v Socketu.

3: 2. Najnižja temperatura je pri Severnem mostu, saj se tudi on greje.

4: In najnižja temperatura mora bit pri južnem mostu, saj le ta meri temperaturo ohišja.

Mislim, da je to to. Itak pa ti je najbolj važna temperatura v jedru samega procesorja ter temperatura ohišja. Za Severni most ti najbrž ni treba skrbet, če maš aktivno hlajenje gor, dioda v socketu, pa je itak že preživeta.:\

jest10 ::

A boš reku da so tudi v biosu zamešali med senzorji?:D

the_unborn ::

no pa da povem

37 je temp v jedru
35 je temp v socketu
45 je northbridgeg in tole je tudi najvisja temp pri mojmu compu, gre posteno cez 50 proti 55 itd (klub temu da ima 8cm vent, ki piha tja)
40 je southbridge

seveda sem to vprasal samo za to, ker trdite da je najvisja temp temp proca>:D imam pa vodno hlajenje

>:D

Yacksy ::

V redu. Shit happens. So pač zajebal v firmi. Mal poglej na netu, če je slučajno to kakšna serijska napaka. Ne boš pa mi reku, da maš ohišje 10 stopinj bolj vroče, kot procesor. Pa daj no, uporab mal logike. Resno.

the_unborn ::

ce to name leti, ti povem da se northbridge in kondiji okoli grejejo tako da jih ni mogoce drzati, seveda ce izklucim ventilator in gre temp tja do 70
ce pa ne leti name pa sorry
:)

Yacksy ::

No zanimivo. Najbolj zanimivo, da maš razliko med notranju in zunanjo diodo le 2 stopinji. A ni bilo na forumu rečeno, da bi morala biti razlika nekje v 10 stopinjah?

the_unborn ::

ja sej dokler sem mel zracno je bila okoli 15, zdej ko mam pa vodno je pa postala minimalna (mi ni jasno kako in me tudi ne zanima)

Yacksy ::

Ne, to ni letelo nate.
Tvoj primer pa je še en dokaz, da je od vsakega kosa opreme odvisno kako se obnaša. Seveda je vse možno, ampak moraš pa priznat, da se po večini bolj greje procesor kot pa S ali J most in da bi se lahko vsak zjebau, ko bi ugibal temperature.
Kolk maš pa temperaturo procesorja? K mam tut sam vodno (šele zdejle sestavljeno) Pa mam Xp 1700+ navit na 1740 (10x174), pa mi na zunanji diodi kaže max 33 stopinj. Pa to brez ventilatorjev, ki bi gonil zrak skozi hladilnika. Je pa temperatura okolice okol 10 stopinj.

the_unborn ::

proc na katermu je blo merjeno je bil xp1800+, na full load max 43 stopinj, v ciklu imam pa tudi geforca4 in "samo" black ice pro radiator, tudi ce povecam napetosti proti 2v se temp ne dvigne veliko

Yacksy ::

Jaz pa imam mk3 blok na procu, pa hladilnik od katre pa od petke zaporedno vezana. Pa imam temperature nekaj takega kot ti (zdej je šmorn, k ne moraš primerjat temperature, ker mam Abit KR7A, ki bere iz zunanje diode). Tut ta temperatura je full load.
Sam se bo vse skupi polet mal zvišal, k bo sobna temperatura zrasla tam nekje na 25 stopinj.
Pa nimaš nč navito? Res pa je, da ko malo naviješ ni ne vem kakšne drastične razlike v temperaturi. V nasprotju z zračnim.
Kolk pa maš močno pumpo? Sam mam 700l potopno. Pretok skozi sistem pa je okol 300l/h

the_unborn ::

pumpa je maxyjet-ova 1000l/h za 6.5k sit
na koncu se je izkazalo, da tale moj radiator sploh ni tako slab, res je zelo majhen (5mm na vsako stran vecji kot 12cm ventilator) hladi pa jako dobro.
seveda je moj sistem prakticno neslisen, vsi venti so na 5v

Yacksy ::

Mene pa moti samo ventilator na napajaču, ki ga bom utišal (če ne drugač za zmeri). Vodno pa še ni končano. V bistvu še cela modifikacija ohišja še ni končana, le malo skupaj je smetano, ker čakam da bom mel cajt vse skupi poštrihat. Zaenkrat sem s hlajenjem zadovoljen, ko pa bo vse skupi bo pa šlo itak vse na bolje:) Delam pa na tem, da bo sistem silent, ker hrup je glavni razlog, da sem šel vse skupi sploh pacat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Natančnost temperaturnih senzorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
232001 (1651) Spajky
»

Čudne temperature?! (Epox8rda+ & MBM)

Oddelek: Navijanje
171229 (1055) OwcA
»

Čitalec XP temperaturne diode (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
905853 (4578) Jux
»

Kakšno temparaturo ima vaš procesor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1017633 (5423) the_unborn
»

Koliko stopinj nad sobno temperaturo imate v ohisju?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101965 (1752) Donheled

Več podobnih tem