» »

Čudne temperature?! (Epox8rda+ & MBM)

Čudne temperature?! (Epox8rda+ & MBM)

prehlajeni ::

Oj
men pa neki cudno kaze temp tale moja 8rda+. MBM mi kaze 3 temperature:
tole so podatki za standby oz. sam download in nenavit proc axp1700+@1466MHz:
Temp1: 28'C
Temp2: 31'C
Temp3: 41'C

temperatura 1 je zihr procesor -to temp mi kaze tud sandra in ob bootu ko se napise proc in kolicina rama, sprobu sem tud tko da sem mel ttV7+ na min pol pa na max in je temp padla za 3-4'C.

Mene zanima kaj bi ble 31'C in 41'C 8-O 8-O 8-O kaj hudica se mi to greje!?!? 31'C bi lahko bla temp v ohisju ceprav dvomim ker je odprto in MBM kaze temp s plate. Pa v sobi mam 20'C.

Hvala za odgovore in nasvete:)

frenk ::

Kva pa meš za ene senzorje gor? Ena od teh temperatur je zgrešena pomoje, tadrugedve sta pa proc in ohišje. Logično bi blo da bi biu proc višji.:\

frenk ::

Sej če povečaš obrate se ohišje tud bl shladi. Probej proc obremenit z Cpu test-om in poglej poj temperature.

prehlajeni ::

...sm z Primo probal in z 28'C na 33 ostale pa za enak oz +1'C


lp:)

PS: bi pripel sliko pa je nimam kam na netu dat.

prehlajeni ::

kje pa so pravzaprav te trije senzorji oz diode na plat, kaj merjo?

rap3r ::

Vidm da si zlo dejavn na forumu oz velik tem maš odprtih in večina jih je nebom reku brezveznih ampak nepotrebnih probi mal google uporablat! Na MBM strani ti lepo piše seznam plat in kaj je ker senzor če boš to hotu pol si sam najd, jz ti sam povem, da winbond 2 senzor ti kaže temp procesorja, winbond 3 ti kaže pa temp ohišja!Pa še to 41 stopin k ti kaže je tvoj procesor, 31 k ti kaže je ohišje za tazadnga nevem, saj jz tko mislm nevem pa kako si v MBM naštimu. Za MBM sm ti pa povedu ker senzor je kaj!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

OwcA ::

Zadnja, neznana, meritev je "duhec". Imaš le smolo, da ima dokaj verjetno vrednost, nekateri se lahko nasmihamo -135 in podobnim.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

mISOk ::

Jaz mam tudi to plato, tk da poglej katero temperaturo mas pod Winbond2, Winbond3 je okolica (mogoce tudi disk, al ne?), Winbond 1 pa je verjetno plata!

rap3r ::

Misok ni res, za winbond 3 je res da je plata ker je temp v ohišju za winbond 2 je pa nemogoče ker mi kaže da je 10 stopin tok pa plata nima tko da ta tamperatura je pač za okras:|
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

mISOk ::

Ok rap3r! Torej je Winbond 3 plata! Thx, jaz mam Winbond 1 = 25°C Win 2 47°C in Win 3 33°C, pa sem pac sklepu, da je najvisja proc. pol se mi je pa 33 zdelo prevec za plato, pa se reku, je verjeten plata 25 pa 33 okolica al pa disk (bolj sem mislu da je disk)!

rap3r ::

Hm v škatli je kr toplo! Na KD/ je kazal temp plate 45 stopin ker je biu senzor zravn NBja!
Drgač diski majo pa senzor od IBMa in Maxtorja in sicer prek SMARTa drgač ne to niso senzorji na plati!
Če te zanima kako se to nastav povej
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Dr_M ::

Board Sensor Chip Case Sensor CPU Sensor
EP8 RDA+ W83697HF Winbond 3 Winbond 2

rajt??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

dexter_II ::

temp2 je 38 sklepam da je procesor
temp3 je 28 verjetno osnovna
temp1 je 9 ???
hd0 je maxtor je pa 37

speedfan 4.07:|

_Dejan_ ::

Mene pa zanima a je ta senzor za temp. procesorja točen in kje jo meri?
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

frenk ::

Baje uporablja senzor v samem procesorju.

OwcA ::

@frenk, _Dejan_: senzor je v socketu in kot takšen ni zelo natančen. Notranji se uporablja izključno za zaščito pred pregretjem.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

_Dejan_ ::

Aha to pol pomen da moramo dodat še ene 10 stopinj?
Ker men se moj procesorček greje max. 36 stopinj pri 1.9V
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

OwcA ::

@_Dejan_
Aha to pol pomen da moramo dodat še ene 10 stopinj?

Ne vem. Morda, lahko pa da je kompenzacija dokaj dobra. V dvome me spravlja dejstvo, da če prag za pregrevanje nastavimo 60C (notranji senzor), računalnik veselo deluje pri 54C (senzor v socketu).
Otroška radovednost - gonilo napredka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

motherboard monitor 5

Oddelek: Pomoč in nasveti
81419 (1244) SeTAr
»

Čitalec XP temperaturne diode (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
905853 (4578) Jux
»

?? Temperatura grafične

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
262215 (1829) mmisv
»

Temp Detection

Oddelek: Pomoč in nasveti
131334 (1206) Marjan
»

BE6-2 laze?

Oddelek: Navijanje
151434 (1299) Belac

Več podobnih tem