» »

Ocenjevanje fotografij ter nasveti

Ocenjevanje fotografij ter nasveti

Temo vidijo: vsi
««
12 / 62
»»

Qcube ::

HDR običajno pridejo boljše, če narediš 6 ali več slik. Jaz delam tako, da z ročnimi nastavitvami hitrost zaslonke nastavim tako da je popolnoma temna slika, in nato držim sporžilec po +1/3 EV-ja koraki dokler ni popolnoma preosvetljena. Običajno pride nekje 6-9 slik in nato v Photomatixu ali Photoshopu naredim hdr.

floyd1 ::

Okapi je izjavil:

nardi sliko samo po sebi že skoraj nerealno.
Vse HDR slike so videti bolj ali manj nerealno, malo zato, ker nismo navajeni videti takih fotk, in malo zato, ker tudi človeško oko tako ne gleda. (oziroma sivinsko).O.

Tu se pa ne strinjam. Če je HDR dobro (brez pretiravanja) narejen, dobiš ravno to, kar vidi človeško oko. Se pravi ni "zabite" črne v sencah in "overblown" svetlejših delov (nebo). Ko bodo naredili senzor, ki bo vsaj približno imel tak dinamičen razpon kot "kombinacija oči + možgani", bodo zmagali. Ampak to so (trenutno) sanje.

jype ::

floyd1> Tu se pa ne strinjam. Če je HDR dobro (brez pretiravanja) narejen, dobiš ravno to, kar vidi človeško oko.

Okapi je napisal, da nismo vajeni gledat takih _fotografij_ (in da človeško oko ne gleda tako kot se informacija posname pri HDR, kar tudi drži).

floyd1 ::

Seveda ne dobiš točno tega, dobiš pa po mojem boljši približek kot z eno samo fotko. Koliko je pa človeško oko navajeno takih fotk, pa res ne vem. Meni se zdijo precej naravne. Vsaj tiste, kjer pač iz senc in svetlih delov potegnejo nekaj detajlov, da niso barve "zabite". Jih pa med poplavo tistih hudo umetniških res bolj težko najdeš.
Malo sem čudno napisal, a verjetno bi se dalo razbrati misel tudi brez dodatnega pojasnila ;).

bluefish ::

Še najboljše se mi zdijo take z bolj subtilnim efektom:

...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Okapi ::

Tudi ta je videti, kot bi bila narisana. Se pravi, deluje nenaravno.

O.

Tear_DR0P ::

ne se ustavit pred določeno tehniko, samo zaradi tega, ker nekdo ki (morda) dela boljše fotografije kot vi (trenutno), pravi da ta tehnika ni OK.

sam sicer tudi ne maram uporabe HDRja, kjer je efekt pretirano "narisana" ali "zasanjana" fotografija - dočim tam, kjer nam HDR omogoča imeti večji svetlobni razpon na fotografiji, lahko deluje super. nekoč sem menil da HDR sux, potem pa so mi pokazali fotografije, na katerih nisem opazil da gre za HDR.

prav tako ne maram določenih načinov uporabe fleša - pa se ti načini uporabljajo skorajda v vseh katalogih športne opreme.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

floyd1 ::

Se popolnoma strinjam z vsem zgoraj napisanim.
In zgornja HDR fotka res ni primer tega, o čemer govoriš. Že s tem polarizacijskim do "daske"...

darkolord ::

 Ne tako izstopajoč HDR

Ne tako izstopajoč HDR



Sicer pa je v precej primerih bolj primeren Exposure Blending / Exposure Fusion, ker da bolj "naravne" rezultate:

 Zgoraj exposure blending, spodaj HDR

Zgoraj exposure blending, spodaj HDR

Ziga Dolhar ::

No ja - tudi v Photomatrixu in HDR Efexu se lahko precej ukvarjaš s parametri (intenzivnost), v slednjem tudi po poljubnih posameznih območjih slike ...
https://dolhar.si/

Super Sonic ::



Precej lahko prideš do tega, vzameš prvo sliko in jo mal predelaš. Sicer ne poznam tovrstne umetnosti na HDR, ampak men se ne zdi nič posebej zahtevnega. Sploh pa to zna vsak telefon, they say.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Anney ::

Sem se malo na balkonu igral, in nastalo je tole. Kritike zaželjene :)


 Planika1

Planika1



 Planika2

Planika2

Okapi ::

Predvsem bi bilo koristno malo samokritike.>:D

O.

Janac ::

kako se vam zdi ta slika(nisem jaz posnel, samo tako sprasujem)

Anney ::

Samokritika je, da je popravek narejen s neki amaterskim programom, plus tega je napačno odrezana, pač žal nimam objektiva slikano s prastarim Canon power shot A1000is :) Drugače mi je pa všeč :) Zdaj pa bi rad zvedel še iz profi vidika :)

Duhec ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

;-) ::

Janac je izjavil:

kako se vam zdi ta slika(nisem jaz posnel, samo tako sprasujem)


lepa slika z rdečim objektom, meni je všeč

Tac20 ::

Nam je profesor na fakulteti rekel če želimo začeti delati dobre fotografije da naj takoj nehamo slikati pse/dojenčke/rože in vaze :)

Janac ::

fakulteta za?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihco ()

Tac20 ::

Sej nima veze, ampak zgoraj napisano kar drži.

 Slika 1

Slika 1



 Slika 2

Slika 2



 Slika 3

Slika 3

Janac ::

koliko si jim placal da so ti tako pozirali? :))

Tac20 ::

Tele fotografije pa žal niso moje :)

Ampak od tegale gospoda:

Henri Cartier-Bresson @ Wikipedia

Janac ::

obujam temo in:







BigWhale ::

Soncni zahodi so dolgcajt, bogomolka je pa preslabo osvetljena. :)

Janac ::

kaj pa ptici?

ty

BigWhale ::

Ptici so tam ... nic kej zanimivega se ne dogaja z njimi. :)

Okapi ::

Predvsem so premajhni.

O.

Janac ::

ok ty

BigWhale ::

En portret, ki sem ga snapnil med samim shootingom. Fotka povsem brez poziranja, narejena med pavzo. Na zalost rahlo out of focus, drugace pa precej posrecena kompozicija.



Pa se en semi-random portret iz istega shoota:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Janac ::

a to takrat ko ste snemali film o mizi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

BigWhale ::

Oh, ne. :) Filma o mizi se nismo snemali. Ljudje imamo zabasane urnike. :/ Zal.

Janac ::

Meni je druga zelo vsec ;)

Drugace pa ce rabis lahko pridem pomagat

puffs ::

Od bolj recent, v glavnem vse posneto s telefonom.








Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Super Sonic ::

puffs - tko telefonsko se mi zdi vse ;)

Jaz sem pa sedaj prilezel do D200 in se spravil malo na HDR. Zna bit zanimivo težko, zato me čaka še veliko vaje.


Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

jype ::

Pozabu sm nalimat še eno luštno od kak mesec nazaj:

Super Sonic ::

Škoda tistega porezanega drevesa na desno, pa umazanega tipala, drugač se mi zdi fenomenalna (strela kot strela).
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

darkolord ::

To se hitr reš:

 od jypeta

od jypeta

figula ::

Super Sonic - mislim, da ti je sploh na zadnjih dveh kar dobro uspelo pričarati tisti čuden HDR efekt.

Super Sonic ::

darkolord - ja vem ja.

A je kdo kdaj delu s splashi?

Recimo ta fora:


na


Super Sonic - mislim, da ti je sploh na zadnjih dveh kar dobro uspelo pričarati tisti čuden HDR efekt.

Ja to že, samo fotki sta pa hudo povprečni. Kar mi je sicer zelo všeč, ker HDRja res ne razumem dovolj. Zahteva čisto drugo logiko fotkanja. Pri avtomobilih fajn deluje. Brat ima ene 25 let starega BMWja in je izpadlo kar ok v HDR. Sicer pa hvala ;)


Sploh če mu dodaš mal gibanja (fotka obdelana samo na hitro), ima dober potencial:
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

figula ::

Ja to že, samo fotki sta pa hudo povprečni.


Včasih tudi s povprečjem ni nič narobe. Ali pa postane v pravem kontekstu odlično. Dodaj jima pravljico in škrate - pa se bosta osmislili. :)

Pri zadnjem avteku se mi ob gledanju vrti v glavi - torej je namen dosežen.

Super Sonic ::

Pri zadnjem avteku se mi ob gledanju vrti v glavi - torej je namen dosežen.

Ampak za volanom ni pa nobenga ;)
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

figula ::

Kdo pa danes še sploh verjame kar vidi/ne vidi na digitalni fotografiji ... hehe

luxxx7 ::

Super Sonic je izjavil:



Jaz sem pa sedaj prilezel do D200 in se spravil malo na HDR. Zna bit zanimivo težko, zato me čaka še veliko vaje.




Imam tudi sam D200 in je super aparat, za nekoga ki že malo ''več'' ve o fotkanju... Drugače pa gor natakni dobre leče, šele takrat boš videl da je precej dober body za tako starost :))

Te fotografije pa so slabe, malo z občutkom delaj HDR posnetke...

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: luxxx7 ()

žana ::

Še nekaj mojega fotografiranja z navadnim dig. fotoaparatom Kodak EasyShare C183 - 14 mega pixels.. to je predvsem moj hobi, vendar vsaka slika pa tudi ne nastane kar tako .. malo so obdelane z navadnim Microsoft Office 2010 :)







 naš mucek

naš mucek



 naše maline

naše maline



Play music with real instruments.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: žana ()

no comment ::

Street?!









(Se opravičujem za "obdelavo". Ni moja krivda - majkemi!)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Qcube ::

@žana
Ni posebnega. Pravzaprav pri vseh so delih preosvetljeni in malo out of fokus. Za dobro sliko s kompakta rabiš res dobre svetlobne pogoje. Mogoče bi še šlo z blažjim HDR in dobrim postprocesiranjem v Photoshopu.


@no comment
Dobre slike. Všeč mi je umetniški pridih.

figula ::

no comment - tretja slika - ljudje brez glav - mega :)

žana ::

@ Qcube .. hvala za komentar :) ja težko je ujeti pravo svetlobo .. vendar jaz slikam tako, da enostavno prižgem fotoaparat, mogoče zamenjam sceno, vidim ali rabim bliskavico ali ne in je to to.. nimam nekih znanj iz fotografiranja, zato pa ko mi omenjaš nek HDR in postprocesor.. jaz to prvič slišim :D
Play music with real instruments.

Super Sonic ::

zato pa ko mi omenjaš nek HDR in postprocesor.. jaz to prvič slišim :D

Malo poguglaj ti bo takoj vse jasno. Se bom pa tudi jaz počas začel strinjat, da je tale HDR kot umetne prsi na ženskah, ali pa lih še slabš.

Včeri sem se nekaj igral z vazo in vrtnico, bolj zato da sem svetlobo lovil in se učil kako pada na objekt.


ps
no comment - lepe fotke!
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

figula ::

Hja, v dnevno sobo je ravno ne bi obesila, zna pa biti dober ovitek za plošček metal benda 8-)
««
12 / 62
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvečer ne zamudite Luninega mrka (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7714749 (9332) Duhec
»

Predlogi za smartphone z najboljso kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8214669 (12666) next3steps
»

Foto - Aprilska norost

Oddelek: Zvok in slika
294138 (1764) Super Sonic

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20425538 (22380) bluefish

Več podobnih tem