» »

Predlogi za smartphone z najboljso kamero

Predlogi za smartphone z najboljso kamero

«
1
2

harmony ::

Predlogi za smartphone z najboljso kamero
Cez en mesec pride v nas dom nov clan druzine - macka. Rad bi delal super cool posnetke, super fotke etc...in za to mi se ne ljubi vzeti DSLR iz omare, ker nimam na koncu casa za urejanje fotografij niti casa, da bi urejal video posnetke, zato bi rad posegel po novem smartphonu, ki to vse sam pocne.
Mogoce se slisi uvod, kot da sem n00b na tem podrocju, ampak enostavno zelim najboljso robo, katera je sedaj mozno dobiti.

Imam iPhone8. Slike so dobre, posebej ko jih delam v HDR ter na koncu z iPhone programom za urejanje uredim. Ponavadi slikam landscape, sedaj pa bo tudi macka v kadru in tu rabim hitrost, odzivnost...tu ne vem kako bi se obnesel iPhone8.

Veliko razmisljam, da presaltam ponovno na Android okolje zaradi parih razlogov.
- iOS je postal en velik dolgcas, sicer se lepo posodbalja, je odziven ampak boring
- z iPhone ne morem spremljati svojga sladkorja. Imam FreeStyleLibre in mi ze pocasi najeda nositi to napravo plus telefon zraven, ko pa lahko nosim samo telefon in z njim berem podatke s cipa, ki se nahaja na roki.
- enostavno sem fan novih stvari

Na slabsi telefon kot je iPhone8 ne zelim iti. Moj prvi resni Android telefon je bil Note 1. Sedaj ob osmici mi se cedijo sline, ampak v poplavi vseh ostalih proizvajalcev se vprasam ali je Note 8 najboljsi Android telefon na trgu.

Mogoce Huawei P20 Pro...ta je bil predstavljen vceraj al predvcerajsnjim. Pametnih testov se ni, razen to da ima 3 kamere in da je top shit...ali je to res je veliko vprasanje. Big stevilke kot so 40megapiksl kamera niso ravno nek super pokazatelj dobre kamere...

Evo taksne landscape sem naredil z Iphone8...ni slabo, lahko bi bilo boljse.



Predlogi?

PunkDude ::

Lumia 950 XL.

Sicer je Windows in ne Android ampak boljša kamera od večine telefonov na trgu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PunkDude ()

K0l1br1 ::

Slikanje mačke z lečo, ki slika pri zelo širokih kotih, pri čemer mačka ni več kot 50 cm stran, je no go. Sploh, če se premika. Pri takih stvareh bi bila boljša budget namenska oprema v obliki enega kompakta. Kar pa veš, saj imaš SLR doma.

PrihajaNodi ::

Lumia 930, 1520

Zgodovina sprememb…

3p ::

Invictus ::

Sony XZ2, XZ1

Huawei P20

Kompakti so danes brez zveze, ker so slabši od telefonov...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

K0l1br1 ::

Invictus je izjavil:

Kompakti so danes brez zveze, ker so slabši od telefonov...

Bučke.
Večja leča, večji senzor, zoom.

harmony ::

Ne it v smer kompaktnih kamerc. Imam DSLR doma Canon 70D in kot sem povedal gre se za to, da dobim sliko na licu mesta, jo na hitro uredim in je to to. Zgoraj landscape...se namestil, skljocnil, uredil v iphone editorju in je to to.
Nobene Lumie, Windowsi ne pridejo v upostev.

K0l1br1 ::

harmony je izjavil:

Ne it v smer kompaktnih kamerc. Imam DSLR doma Canon 70D in kot sem povedal gre se za to, da dobim sliko na licu mesta, jo na hitro uredim in je to to. Zgoraj landscape...se namestil, skljocnil, uredil v iphone editorju in je to to.
Nobene Lumie, Windowsi ne pridejo v upostev.

Mačke ne boš videl na landscape. Ona bo 1 meter stran, da je tam mačka, boš vedel samo ti in noben drug.

3p ::

K0l1br1 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Kompakti so danes brez zveze, ker so slabši od telefonov...

Bučke.
Večja leča, večji senzor, zoom.


1) Več zuma je prednost, če ga hočeš/rabiš. Ker istočasno praviloma pomeni bistveno svetlobno slabši objektiv. Na kompaktu boš slikal z zaslonko 4 (recimo), na telefonu pa z 2, kar pomeni, da boš na kompaktu imel občutljivost privito na 1600, ko bo na telefonu še na 400.
2) Ni res, razen če govoriš vsaj o "premium compactih" z 1'' senzorjem. Sicer ima tale Huawei 1/1.7 senzor, navadni komakti pa 1/2.3 ali še manjši.
3) Ja, imajo večjo lečo, ampak slabšo svetlobno jakost.
4) Telefoni imajo kup inovativnih tehnologij, kot je fotografiranje z več senzorji za boljšo sliko v slabih svetlobnih razmerah, simulacijo "bokeh-a", itd...
5) Telefoni imajo tudi totalno zanič ergonomijo, ki se mi zdi še največji problem.

rdecaluc ::

Kaj pa novi Huawei p20 pro?
Est modus in rebus. ,typos

Invictus ::

K0l1br1 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Kompakti so danes brez zveze, ker so slabši od telefonov...

Bučke.
Večja leča, večji senzor, zoom.

Kar se tiče optike, mogoče drži.

Kar se tiče senzorja, softwara, je pa navaden bullshit.

Izkušnje kar nekaj folka zadnje čase, ki je šel v nakup kompakta... Vsem je žal...

Kompakt pod 300 EUR je danes slabši od dobrega fotiča na smartphonu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

K0l1br1 ::

Evo, tole naredi telefon, fotoaparata pa nisem imel pri roki. Vendar bi na fotoaparatu imel srno čez cel zaslon. Simple zoom. Lashko pa poskusimo cropati srno.

 Maček in srna

Maček in srna



Invictus je izjavil:

Izkušnje kar nekaj folka zadnje čase, ki je šel v nakup kompakta... Vsem je žal...

Kompakt pod 300 EUR je danes slabši od dobrega fotiča na smartphonu...

Možno. Vendar še nisem videl situacije, kjer bi phone bil boljši od kompkta. Recimo pri slikanju otrok v dvorani. Slabi svetlobni pogoji, oddaljeni otroci. Lahko jih cropamo, lahko pa uporabimo zoom ali cropamo. Za mojega kompatka sem dal 150 EUR recimo enih 3-4 leta nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

3p ::

K0l1br1 je izjavil:


Možno. Vendar še nisem videl situacije, kjer bi phone bil boljši od kompkta. Recimo pri slikanju otrok v dvorani. Slabi svetlobni pogoji, oddaljeni otroci. Lahko jih cropamo, lahko pa uporabimo zoom ali cropamo. Za mojega kompatka sem dal 150 EUR recimo enih 3-4 leta nazaj.


Kar pomeni, da ima precej kilav (in majhen) senzor. Manjši kot telefoni. Ko uporabiš teleobjektiv verjetno zaslonka pade na ~6, ISO pa gre na 3200. Optični zoom na takih fotoapratih (predvidevam da do okolo ~"20x") je vsekakor boljši kot crop na telefonih, slika pa na koncu ni kdo ve kaj.

K0l1br1 ::

3p je izjavil:

Ko uporabiš teleobjektiv verjetno zaslonka pade na ~6, ISO pa gre na 3200.
Grem probat. Dvomim, da ima 3200. Zoom je 10x max.

3p ::

K0l1br1 je izjavil:

3p je izjavil:

Ko uporabiš teleobjektiv verjetno zaslonka pade na ~6, ISO pa gre na 3200.
Grem probat. Dvomim, da ima 3200. Zoom je 10x max.


Kar poglej EXIF tistih slik.

Za take razmere bi potreboval vsaj kaj takega: https://www.dpreview.com/reviews/sony-c.... Samo moraš pa bit pripravljen tak cigl nosit s sabo in dat lep denar zanj.

Invictus ::

Ko sem sam iskal enega kompakta, se je na koncu izkazalo, da bi moral nabavit DSLR.

Pa se mi ne da vlačit s sabo cele torbe objektivov...

Poceni kompakti ziher nimajo dobrih leč ;). Pa imaš potem preveč popačenj. Sicer mi jih ne opazimo (ali pač). Ampak, ker imajo danes telefoni bistveno hitrejše CPUje od kompaktov, lahko softversko precej popravijo zadeve...

Poleg tega kompakti postajajo vedno bolj butasti, z vedno manj opcijami za nastavljanje. Razen seveda tistih 500+ EUR...

Kolega čisto znorel, ko je zamenjal stari Kanon trotlc z novejšim, ki je pa delal slabše slike in imel manj nastavitev. Marsikateri trotlc danes sploh ne shranjuje več RAW formata in blazno kompresira JPEG.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

K0l1br1 ::

Probal. Zoom 10x F7, 800, brez zooma F3,6, 100. Manj kot 100 nima, ima pa tudi kao 3200.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

3p ::

Invictus je izjavil:


Poceni kompakti ziher nimajo dobrih leč ;). Pa imaš potem preveč popačenj. Sicer mi jih ne opazimo (ali pač). Ampak, ker imajo danes telefoni bistveno hitrejše CPUje od kompaktov, lahko softversko precej popravijo zadeve...


To že en čas (~10 let?) počnejo tudi fotoaparati.

https://www.dpreview.com/articles/56537...

Res pa je razvoj bolj domislenih funkcij, ki so jih dodali v telefone, čisto zastal.

harmony ::

rdecaluc je izjavil:

Kaj pa novi Huawei p20 pro?

Izgleda obetavno. Cena je tudi kar visoka. 900€ ni malo in v kolikor je npr. Note 8 boljsi bi sel rajsi v to smer...mogoce pa verjamem samo Samsungu in podzavestno ne zelim nich drugega kot Samsung.
Bi pa moral stvar dobiti najprej v roke in malo stestirati.

WaterBoy ::

Pixel2?

NikolormousB ::

iPhone 8 je bolj kot ne v vrhu. Škoda menjat, ker bodo razlike zanemarljive, ne glede na to kaj boš kupil.

blackbfm ::

harmony je izjavil:


Evo taksne landscape sem naredil z Iphone8...ni slabo, lahko bi bilo boljse.



Predlogi?


A to je dobro.. Jz vidim sam sivino in plasticnost fotke, tipicna telefonska kvaliteta.

chebela ::

OnePlus 5T mogoče. Tudi kakšen Samsung s8 ali pa Iphone 8.

jernej47 ::

Moje izkušnje:
Nokia 808 (izgubljena) -> Nokia 808 (razbita) -> Nokia 808 (v predalu) -> Lumia 950
Do danes še noben telefon ni naredil boljše slike kot 808. Čakam na review P20 Pro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jernej47 ()

PrihajaNodi ::

jernej47 je izjavil:

Moje izkušnje:
Nokia 808 (izgubljena) -> Nokia 808 (razbita) -> Nokia 808 (v predalu) -> Lumia 950
Do danes še noben telefon ni naredil boljše slike kot 808. Čakam na review P20 Pro.



L930, 1520. Smo primerjali z s8 pa slika na s8 ni boljša.

Zgodovina sprememb…

harmony ::

blackbfm je izjavil:

harmony je izjavil:


Evo taksne landscape sem naredil z Iphone8...ni slabo, lahko bi bilo boljse.



Predlogi?


A to je dobro.. Jz vidim sam sivino in plasticnost fotke, tipicna telefonska kvaliteta.

Prvic se srecujem z besedo plasticnost fotke. Razlozi, kaj to pomeni.

NikolormousB ::

jernej47 je izjavil:

Moje izkušnje:
Nokia 808 (izgubljena) -> Nokia 808 (razbita) -> Nokia 808 (v predalu) -> Lumia 950
Do danes še noben telefon ni naredil boljše slike kot 808. Čakam na review P20 Pro.


http://www.allaboutsymbian.com/features...

Primerjava S7 edge in n808.

jernej47 ::

NikolormousB je izjavil:

jernej47 je izjavil:

Moje izkušnje:
Nokia 808 (izgubljena) -> Nokia 808 (razbita) -> Nokia 808 (v predalu) -> Lumia 950
Do danes še noben telefon ni naredil boljše slike kot 808. Čakam na review P20 Pro.


http://www.allaboutsymbian.com/features...

Primerjava S7 edge in n808.


Videl ta test, ko sem kupoval nov telefon. Nokia tu veliko izgubi v macro in ultra low light, ki jih ne uporabljam. 1/1,2 41mpx senzor in Xenon flash naredita svoje.

shadeX ::

sedaj pa bo tudi macka v kadru in tu rabim hitrost, odzivnost...tu ne vem kako bi se obnesel iPhone8.


Nasvet iz prve roke, od nekoga ki se ukvarja s slikanjem mačk, psa, te posnetke pa obdela, naloži na splet in mesečno dobi okol 30 jurjev ogledov.

- Kot si sam povedal zadeva mora biti odzivna. Če imaš telefon pri roki, swipe levo in gumb za snemanje/slikanje. Kar je tukaj za telefon tukaj najbolj "heavy" je:

- Odpiranje kamera appa
- Začetek snemanja
- Če je posnetek dolg, uspešno shranjen posnetek.

Na Androidu sem največkrat mel probleme pri zgornjih naštetih zadevah. Telefon mi je večkrat štekal tudi ob shranjevanju dolgega posnetka (npr 15, 20min). Spodnja slika je pa narejena z uporabo "burst" funkcije na iPhonu 7 (pridržiš gumb za več časa v slikovnem načinu).





EDIT: V burst načinu je kvaliteta slik slabša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

feryz ::

NikolormousB je izjavil:

http://www.allaboutsymbian.com/features...

Primerjava S7 edge in n808.
Popolna manipulacija. Nokia je boljša samo tam, kjer ima S7 drugje focus. To je zelo očitno.
S7 dodaja ostrino!? V resnici Nokia blur-a sliko. Ali pa celo nima ostrine.

jernej47 ::

feryz je izjavil:

NikolormousB je izjavil:

http://www.allaboutsymbian.com/features...

Primerjava S7 edge in n808.
Popolna manipulacija. Nokia je boljša samo tam, kjer ima S7 drugje focus. To je zelo očitno.
S7 dodaja ostrino!? V resnici Nokia blur-a sliko. Ali pa celo nima ostrine.


https://www.dpreview.com/forums/thread/...
Tale review me je kot lastnika treh 808 bolj prepričal. S7 nisem uporabljal, L950 imam več kot leto in ni slaba kar se kamere tiče. Samo res pogrešam čisto sliko 808, kjer se je dalo ob dobri svetlobi tudi 100% crope delat.

jb_j ::

je zlo zanimiv, da z dobrim softwareom, se lahko povoz marsikakšen fotoaparat.

sem zlo impresiran z google camero (panoramski posnetki, ali hdr posnetki)
uporablam lg4 ki ima baje lasersko ostrenje in optično stabilizacijo.

1x se spomnm sm mel jvc kamero z nekajkratnim optičnim zoomom in digitalno stabilizacijo slike.
res neverjetno iz roke snemaš (ko se ti trese) na zumu, in maš še vedno mirno sliko. (sicer mal pobluran samo vseen)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

Ales ::

Hm, mačkoni so presneto zahtevne zverinice za lovljenje v objektiv. Situacije se hitro dogajajo, razen zaspanega poziranja se večina ostalega začne in konča v trenutku. Tudi z dremanjem hitro zaključijo ravno ko bi ti pritisnil sprožilec, so nadarjeni za splošno za..vanje fotografov in njim podobnih entuziastov.

Zaradi tega pri nas pri "uspešnosti" lovljenja trenutkov zmaguje tisti, ki je najbolj pripravljen na akcijo, kar ne pomeni vedno niti najboljši telefon v sobi, kaj šele Minolta ali Sony iz omare... sem se hitro nehal sekirat, tako pač je.

V glavnem, moj nasvet bi bil, da je iPhone 8 s te strani čez glavo dovolj, če bo le ready za akcijo. Sicer pa bi Huawei P20 Pro znal biti dober, a je res potrebno počakati na dejanske teste, pa tudi da morda malo pade cena. Od sedanjih modelov pa res Samsung Note 8 pa morda še kak LG V30?

Sicer pa DSLR iz omare in v pripravljenost, burst mode in akcija. Pravo fotko bo itak ujela dečva s staro Nokio ker bo ravno prišla iz kopalnice medtem ko bo mačkon visel z lustra... :))

O primerjavah telefonov in polprofesionalnih fotkičev (da o dražjih ne govorimo) pa raje ne bi, nima smisla. :P

blackbfm ::

Prvic se srecujem z besedo plasticnost fotke. Razlozi, kaj to pomeni.


Slabe barve in pomankljiv dinamični razpon se na telefonu kompenzira s postprocesiranjem in rezultat daje občutek plastičnosti, cenenosti, fejk, vodenke.. V primerjavi s fotkičem ki dejansko zajame neke detajle. Ampak ja, največji problem fotkiča je da ga nimaš vedno pri roki in ne gre enostavno sharat slik.

harmony ::

Bom moral potem pocekirati po kaksnem novem objektivu, saj te, ki imam doma so samo za landscape.

Andy9 ::

Samsung Galaxy s9 plus ima boljši foto, kot Note 8. Tako pravijo testi.

Linko ::

Pixel 2 / LG V30

jb_j ::

blackbfm je izjavil:

Prvic se srecujem z besedo plasticnost fotke. Razlozi, kaj to pomeni.


Slabe barve in pomankljiv dinamični razpon se na telefonu kompenzira s postprocesiranjem in rezultat daje občutek plastičnosti, cenenosti, fejk, vodenke.. V primerjavi s fotkičem ki dejansko zajame neke detajle. Ampak ja, največji problem fotkiča je da ga nimaš vedno pri roki in ne gre enostavno sharat slik.


ne vem točno, samo po občutku včasih hdr na telefonih dela kar čudeže.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

koyotee ::

Huawei p20/p20pro
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

next3steps ::

Huawei p20 pro. Edina izbira glede superiorne mobilne fotografije.
Mogoce Huawei P20 Pro...ta je bil predstavljen vceraj al predvcerajsnjim. Pametnih testov se ni, razen to da ima 3 kamere in da je top shit...ali je to res je veliko vprasanje. Big stevilke kot so 40megapiksl kamera niso ravno nek super pokazatelj dobre kamere

Ker ne razumeš, kako njihova rešitev funkcionira.

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

ne vem točno, samo po občutku včasih hdr na telefonih dela kar čudeže.


Nebo se npr dobro skompenzira na novejsih telefonih, vcasih je blo res vse prežgano..

Ampak ce na tisti fotki pogledas ograjo, seka ven na vrhu bela in spodaj neka kvazi sivo-rjava, to meni sploh ne izgleda kot les.. O tej dinamiki govorim, to je pa problem malih senzorjev

FiReFTW ::

Za najboljso kamero overall bi gledal samsung ali iphone.

blackbfm ::

FiReFTW je izjavil:

Za najboljso kamero overall bi gledal samsung ali iphone.


Sem gledal prej sample primerjavo huawei p20 in iphone x in je x za v kanto:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

NikolormousB ::

Ne pretiravaj. Razlike med flagshipi so v resnici precej majhne, opazne predvsem na testih, ne v RL.

npr:
https://www.forbes.com/sites/bensin/201...

harmony ::

next3steps je izjavil:

Huawei p20 pro. Edina izbira glede superiorne mobilne fotografije.
Mogoce Huawei P20 Pro...ta je bil predstavljen vceraj al predvcerajsnjim. Pametnih testov se ni, razen to da ima 3 kamere in da je top shit...ali je to res je veliko vprasanje. Big stevilke kot so 40megapiksl kamera niso ravno nek super pokazatelj dobre kamere

Ker ne razumeš, kako njihova rešitev funkcionira.

Lahko razlozis, kako ti razumes njihovo resitev? Za "neumen" folk bo to smarphone, ki ima 40megapikslov, v resnici pa...

3p ::

NikolormousB je izjavil:

Ne pretiravaj. Razlike med flagshipi so v resnici precej majhne, opazne predvsem na testih, ne v RL.

npr:
https://www.forbes.com/sites/bensin/201...


Joj, ne bodite taki brand zealoti.

Če primerjaš fotografije pomanjšane na 640x800 (kot večinoma v tistem članku) razlike res niso velike. Če pogledaš kak bolj resen test pač...

Seveda pa nihče ne pravi, da moraš takoj dati svojega iSamsunga na bolho in leteti po p20pro. Oba imata odlične foto module in tu se strinajm s tabo. Pixel peeping ni preveč pomemben za slike mačk na facebooku.

Sicer pa gre za lep iterativni napredek, ki bo, upajmo, v ganeraciji v iphonetu in galaksiji, v dveh generacijah pa v še v volkstelefonih, ne le v digitalnem nakitu.

harmony je izjavil:


Lahko razlozis, kako ti razumes njihovo resitev? Za "neumen" folk bo to smarphone, ki ima 40megapikslov, v resnici pa...


...za telefonske razmere velik senzor z 10 megapiksli v slabših razmerah, in senzor s 40 megapiksli, ki jih lahko v dobrih razmerah lepo obrežeš in dobiš uporaben digitalni zoom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

shadeX ::

blackbfm je izjavil:

FiReFTW je izjavil:

Za najboljso kamero overall bi gledal samsung ali iphone.


Sem gledal prej sample primerjavo huawei p20 in iphone x in je x za v kanto:))


Lahko še drugi primerjamo te sample?

Goody ::

shadeX je izjavil:

blackbfm je izjavil:

FiReFTW je izjavil:

Za najboljso kamero overall bi gledal samsung ali iphone.


Sem gledal prej sample primerjavo huawei p20 in iphone x in je x za v kanto:))


Lahko še drugi primerjamo te sample?


https://www.dxomark.com/huawei-p20-pro-...

predvsem tista nočna fotka ulice je fenomenalna...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

NikolormousB ::

Ja, iPhone in Pixel delata res katastrofalne fotke. V smeti z njima.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applovi poslovni rezultati: prodaja iPhonov še naprej pada (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
7024196 (21038) no comment
»

Nakup mobitela, dobra kamera

Oddelek: Mobilne tehnologije
458318 (6516) r3dkv1c4
»

Najboljša kamera pri mobilnih telefonih (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5513767 (12283) kmegli
»

Telefon..kamera

Oddelek: Pomoč in nasveti
313830 (3117) matobeli

Več podobnih tem