» »

Ocenjevanje fotografij ter nasveti

Ocenjevanje fotografij ter nasveti

Temo vidijo: vsi
««
4 / 62
»»

BigWhale ::

Janac je izjavil:

s kje si?


Sprehajam sem med stajersko in ljubljano. :) Kar pogosto.

Janac ::

a drugace si ze ucil koga?

skyline ::

BigWhale je izjavil:

Janac je izjavil:

a mi lahko prosim sploh razlozis kako deluje bliskavica, kakor sem gledal grejo v 4xAA baterije, kako potem pridejo podatki do fotoaprata sploh?


V foto aparatu je en tak mejhn mozicelj s kristalno kroglo in pol not pogleda kako je nastavljena bliskavica. Se vse vidi!


Glej, da bos pred njim odprl fotoaparat in mu pokazal moziclja!

Janac ::

moziclja?

tega nerazumem s kristalno kuglo?

a to je samv dslrjih?

mislim da v mojem ni dost prostora v fotoapratu za kristalno kuglo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

figula ::

To pa res ni težko razumet! Majhni možiclji imajo majhne kristalne kugle.

Sploh pa v vseh elektronskih naprav prebivajo majhni možiclji, ki neprenehoma tekajo sem in tja in prenašajo čenče od enega odjemalca do drugega. V ta namen imajo mičkene nahrbtnike, kamor zbašejo podatke. Hranijo se izključno z dobro voljo. Tako prideš tudi do fenomena, ko se namrgodenim ljudem kvarijo aparature :)

BigWhale ::

Janac je izjavil:

a drugace si ze ucil koga?


Seveda, sem. Ne sicer tako resno ampak ti si lahko moj prvi uradni ucenec. Za zacetek si lahko omislica se taksna oblacila, da bova v stilu!

Killermode ::

BigWhale je izjavil:

Janac je izjavil:

a drugace si ze ucil koga?


Seveda, sem. Ne sicer tako resno ampak ti si lahko moj prvi uradni ucenec. Za zacetek si lahko omislica se taksna oblacila, da bova v stilu!


Dang dobra marketinška poteza! :P

Janac ::

Not a compact. Not an SLR. It's a PEN

Janac ::

pa saj to nemores verjet. Noben na Olympus slovenija nima pojma kaksne bliskavice pasejo gor. Pa se skos posiljujejo z njihovimi.

bluefish ::

Jasno, ker to ni njihovo delo.
Z vprašanjem o združljivosti se moraš obrniti na proizvajalca posamezne bliskavice.

Janac ::

seveda je njihovo delo. Zakaj pa potem delajo spiske vseh ramov na svetu kidelajo z maticno plosco?

bluefish ::

Aha, hruške in krompir.

Janac ::

torej se lahko vsaka bliskavica pritrdi na hot shoe?

skyline ::

Ja, fizično lahko vsako spraviš gor.

Če bo delala, je pa drugo vprašanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyline ()

Janac ::

No tip z Olympus slovenije mi je rekel da misli da ravno poskodovati aparata z nekompaktiblno bliskavico nemorem...

skyline ::

Jaz ti pa garantiram, da ti lahko z nekompatibilno bliskavico skurim aparat.

Še enkrat: http://www.olympus-europa.com/consumer/...

Janac ::

glej, napisal mi je:

Pozdravljeni,

na tem fotoaparatu načelno lahko uporabljate veliko bliskavic, vendar je zaradi TTL popolne sinhonizacije med fotoaparatom in bliskavico najbolje
uporabiti Olympusove FL-14, FL-36R, FL-300R, FL-600R in FL-50R. Vse razen FL-14 je možno krmiliti tudi brezžično, kar pomeni, da jih lahko držite tudi v roki, ali pa
jih imete postavljene v prostoru.

bluefish ::

Jah, potem pa poskusi.

Janac ::

sem pisal se Sigmi.

skyline ::

'misli da ravno poskodovati aparata z nekompaktiblno bliskavico nemorem'

Iz katerega stavka v mailu si potegnil tale zakljucek? Jaz ga ne najdem.
Povedal ti je nekaj cisto drugega (v bistvu ti je povedal popolnoma isto kar ti ze sam govorim).

http://www.bolha.com/bliskavice-svetila...
http://www.bolha.com/bliskavice-svetila...

Janac ::

napisal mi je vec mailov, ti citiram:

Pozdravljeni,

odkrito povedano ne vem, mislim pa, da fotoaparata ravno ne morete pokvariti z uporabo druge bliskavice.
Verjetno bo potreben preiskus ali pa nabava Olympusove bliskavice.

skyline ::

Kul, tip nima pojma.

Zgorej mas dva linka z bolhe, to bi moralo delat.

Ampak se enkrat premisli, preden bos na minimini aparat sraufal OGROMNO bliskavico. Uporabljaj tisto k si jo dobil zraven, zate je dobra.

Janac ::

to mi je prevec... dam max 60EUR. Ja vem da bo carsko zgledalo, malo bi se samo rad igral.

skyline ::

Če si z gorenjskega konca, ti podarim Minoltin fleš za analogne aparate. Je star, vendar dela.

Ampak uporabljal ga boš na lastno odgovornost.

Janac ::

lahko preizkusimo...

BigWhale ::

Janac je izjavil:

lahko preizkusimo...


A je res tako tezko najti tole?

http://www.olympus.co.jp/en/support/ims...

Druge zadeve bodo pogojno delale v manual mode, pa se to vprasanje kaj in kako.

bluefish ::

Eh, pusti ga.
Kupil je m4/3 in pričakoval, da bodo fotke na avtomatiki carske in vredne objave v NG. Sedaj pa išče rešitev v nakupu bliskavice ter objektiva za par fičnikov.

Janac ::

kaj je NG?

Ziga Dolhar ::

National Geographic.
https://dolhar.si/

Janac ::

BigWhale je izjavil:

Janac je izjavil:

lahko preizkusimo...


A je res tako tezko najti tole?

http://www.olympus.co.jp/en/support/ims...

Druge zadeve bodo pogojno delale v manual mode, pa se to vprasanje kaj in kako.


ja spodaj pise da manual flash cannot be used.

bluefish je izjavil:

Eh, pusti ga.
Kupil je m4/3 in pričakoval, da bodo fotke na avtomatiki carske in vredne objave v NG. Sedaj pa išče rešitev v nakupu bliskavice ter objektiva za par fičnikov.


Ja zato da bi se malo igral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

BigWhale ::

Janac je izjavil:


bluefish je izjavil:

Eh, pusti ga.
Kupil je m4/3 in pričakoval, da bodo fotke na avtomatiki carske in vredne objave v NG. Sedaj pa išče rešitev v nakupu bliskavice ter objektiva za par fičnikov.


Ja zato da bi se malo igral.


Glej, zato, da se bos mal igral ze imas foto aparat. Ce bi se rad s fotkanjem zacel bolj resno ukvarjati, potem se loti te opreme, ki jo imas in jo nastudiraj do konca. Nauci se kadriranja, osnov fotografije. Kaj so goriscna razdalja, zaslonka (aperture), zaklop (shutter) in kaj je ISO v prvi fazi. Potem si poglej pa se malo bolj postranske zadeve.

Nato si poglej kako se kadrira slike, kaj moras pazit, kako se fotka portrete, pokrajine, stvari, kaj je zlati rez, kaj je 'rule of thirds' in tako naprej.

In ko bos vse to znal se zacni ukvarjat s tem kaj ti manjka pri trenutni opremi.

TechBeats ::

Še en mal starejši flaš, spet telefon..





Bi si kar nabavil en konkreten fotič, ker sem že dostikrat videl par lokacij za hudo fotko


A imam občutek ali ne? :P
AciD TriP

Ziga Dolhar ::

TechBeats je izjavil:




Fotkano pod Svinjakom, pri onih vojaških rovih? :)
https://dolhar.si/

TechBeats ::

Nevem, vem pa da je bilo nekje v kransjki gori :)


evo še ena iz Krvavca



A je tu problem ker je ležeča pokrajna oz a se vredu zlije?
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TechBeats ()

Ziga Dolhar ::

Aja, potem sem pa fejst zgrešil ;). Le scena me nadvse spominja na eno fotko, ki sem jo naredil na bovškem :).
https://dolhar.si/

Killermode ::

 Še jst :)

Še jst :)



Hočem kritike k se že glih grete to igrco. Prenesem vse :)

jype ::

Manjka predmet, ki ga pes opazuje, pa bolj bi morala bit odprta zaslonka, da se ne bi videlo tistih nog zadaj, sicer pa kar kul.

Ni666 ::

Zj pa takle, men se ne da vsega brat...sam ka obvlada kdo lomografijo? pa ne mi limat linkov ko sm pregledla vse :)

komar88 ::

sicer ni umetniška, ampak opiše moje občutke:



držite pesti zame :)
MAN UTD <3

kuglvinkl ::

jype je izjavil:

meferdzo> Vsi ki pač rečejo, da so naredili 2500 fotografij in od tega 2500 dobrih pač za moje pojme niso in in niti nimajo pojma kaj pomeni biti dober fotograf..Sploh pa nimajo pojma kaj pomeni dobra slika...

Pejt enkrat mal po centralni aziji... Tam se moraš zelo potrudit, da narediš slabo fotko.

Določeni deli Avstralije, sem prepričan, so po tem kriteriju lahko zelo podobni.


To lahko rečem za moja potepanja po south easat asia. Bi lahko kaj naredil bolje? najbrž.

Je pa zlo odvisno, kolk si študiral. Če si zlo študiral in imaš vsaj malo distance do sebe...

Killermode ::

jype je izjavil:

Manjka predmet, ki ga pes opazuje, pa bolj bi morala bit odprta zaslonka, da se ne bi videlo tistih nog zadaj, sicer pa kar kul.

Ja sj vem sam k je pes mene gledu k sm ga sliku :(
Nevem zakaj bi bol odpru zaslonko pol bi ozadje izstopalo ven al ne?
Pr takšnem psu al je na eni strani al pa na drugi strani noga :P če ga orng pogledaš je bl podobn čuneku ko pa psu :P

Dej mi še za
 to

to

povej, Hvala.

skyline ::

Bolj odprta zaslonka (manjsa f-stevilka) -> bolj zamegljeno ozadje.
Dajte si osnove prebrat, no.

Tale z lego mozicem je krneki. Del mozica je odrezan, tiste pol palme na levi pa tudi nic ne doprinese k fotki...

panteist ::

panteist je izjavil:

 Ena stara fotka :)

Ena stara fotka :)


Nihče ni ravno komentiral te moje fotke s tehničnega vidika. Zanima me na kaj sem recimo pozabil...

jype ::

Nič, razen morda orientacije, ki bi verjetno bolj dramatično zgledala, če bi jo postavil drugače (fotografija je v tem pogledu super, ker na noben način ne prejudicira kje je "zgoraj").

korenje3 ::

Dam še jaz ene svoje najboljše slikice... not so private

Pred 6 leti...


pred 7 leti moja legendarna fotka ki je pristala na raznih večjih internetnih straneh brez mojih pravic...


pred 7 leti novo mesto...


pred 6 leti...


figula je izjavil:

Janac je izjavil:

tole je moja zadnja fotka:



Janac, premislila sem se. Tale zgornja slikica mi ugaja, včasih postanejo stvari všečne in zanimive šele na drugi ali tretji pogled :).

Všeč mi je nakazan kontrast med divjim travnikom na levi in urbanimi njivami in naseljem v dolini. Tudi drsenje desne ploskve proti sredini je nekak zanimiv efekt.

Malo bi le očistila barve. Saj ne, da prehuda saturacija deluje naravno in je prijetna za oko, recimo nekaj takega bi pa znalo pozitivno prispevati: Colour cast @ Wikipedia

ps
BigWhale, saj vidiš, kako je mladenič navdušen. Če je muha enodnevnica, bo vnema sama popustila. Mislim da fant ima potencial.


tale slikica je postrani... otrok še ne zna držat fotoaparata ;)
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

panteist ::

jype je izjavil:

Nič, razen morda orientacije, ki bi verjetno bolj dramatično zgledala, če bi jo postavil drugače (fotografija je v tem pogledu super, ker na noben način ne prejudicira kje je "zgoraj").

Sem nekaj časa obračal glavo in ugotovil, da je takšna orientacija res samo meni logična, ker vem kako je pajek postavljen :)

panteist ::

Se oproščam za double-post, ampak ne morem popraviti zadnjega komentarja. Še ena izmed mojih ljubših fotk:
 kozorog

kozorog

skyline ::

Bolj na izi z ostrenjem v Photoshopu, na skalah in nebu se orenk vidijo posledice.
Pa okrog kozoroga je sij od Dodge Tool-a ;)

panteist ::

Hehe, se popolnoma strinjam s komentarjem. To je bila ena od fotk v prvem letu fotkanja, kjer sem se šele spoznaval s fotošopom. Žal nimam več izvorne fotografije, da bi malo bolje opravil delo :)

jype ::

To je pa kr redko videt :)
««
4 / 62
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvečer ne zamudite Luninega mrka (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7714749 (9332) Duhec
»

Predlogi za smartphone z najboljso kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8214669 (12666) next3steps
»

Foto - Aprilska norost

Oddelek: Zvok in slika
294138 (1764) Super Sonic

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20425540 (22382) bluefish

Več podobnih tem