» »

Ocenjevanje fotografij ter nasveti

Ocenjevanje fotografij ter nasveti

Temo vidijo: vsi
««
3 / 62
»»

Janac ::

meferdo kaj pa moja?

bluefish ::

Pa dajte limat fotke nekih razumnih dimenzij (recimo 1200px po daljši stranici) ter velikosti. Osnovno kompozicijo ter ostalo se namreč da komentirati tudi v tem primeru.

Janac ::

zakaj pa?

jype ::

Janac> dva drevesa sta

Dve drevesi.

eric_cartman ::

drugače pa.. jype... Vedno imaš pravico do svojega mnenja.. samo.. problem je v tem, da poznam veliko dobrih fotografov, ki so v Slo tudi že močno uveljavljeni in se z njimi tudi veliko pogovarjam...

In vsak, ki si želi bit top fotograf in imeti same lepe slike je zelo samokritičen... in ne poznam niti enega takega, ki bi mu bile všeč vse fotografije, ki jih je posnel.. Pa čeprav jih je večina šla tudi v Afriko in nekaj tudi na Novo Zelandijo itd.

Vrjami mi.. tak fotograf, ki nardi od 2500 slik 2500 dobrih bi bil danes že A klasa med fotografi... Merim na svetovno raven.. In tak fotograff je potem moj idol...

Samo bojim se, da se ravno ne ujameva pri pojmu dobra fotografija...

figula ::

Janac, moje laično opažanje: marjetice še vedno vodijo. Zazri se v svojo zadnjo sliko in opazil boš, da desna ploskev drsi proti levemu hribu. :). Človek bi kar prst podstavil, da se ne bi cerkvica dol zapeljala :). Drevesi sta pa kul.

Janac ::

no, dobro.

eric_cartman ::

Janac je izjavil:

meferdo kaj pa moja?



janac.. tvoja fotografija je lepa oz. če bi temu tako rekli slovenska klasika.. samo tisto drevo na desni me moti... če ga nebi bilo bi bila slika veliko lepša.. Pogled namreč vleče na desno stran k drevesu kar pa dvomim, da je bil to tvoj namen...

jype ::

meferdzo> Vrjami mi.. tak fotograf, ki nardi od 2500 slik 2500 dobrih bi bil danes že A klasa med fotografi... Merim na svetovno raven.. In tak fotograff je potem moj idol...

Govoriva o zelo različnih kategorijah. Jaz poznam predvsem take, ki delajo izbore fotografij za potopise in si pulijo lase, ko morajo ven zmetat tričetrt slik, ki so z njihove perspektive odlične predvsem zaradi zgodbe, ki jo ob njih lahko povedo.

meferdzo> Samo bojim se, da se ravno ne ujameva pri pojmu dobra fotografija...

Drži in povsem razumem pojem, ki ga imaš v mislih ti - ampak takšnih dobrih fotografij nimam :)

bluefish ::

Janac je izjavil:

zakaj pa?
Ker imamo mnogi bandwidth še za kaj drugega in nalaganje strani z desetimi fotkami polne velikosti traja in traja.

Janac ::

se ena:

komar88 ::

odlična.
MAN UTD <3

eric_cartman ::

Janac je izjavil:

se ena:




Tole sliko bi jaz naredil v sončnem zahodu z rdečkastimi toni in bi bila zelo lepa...Ali pa mogoče ob sončnem vzhodu... samo ideja.. Probaj... :D

drugače pa zanimiva fotka.. xD

Zgodovina sprememb…

figula ::

Če lahko še jaz pohvalo pristavim!
(pa ne pozabi dreves ujeti v istem položaju, ko sta krošnji poravnani)

komar88 ::

spet rože:



zanima me kaj pravite, se mi zdi kar posrečena. 1-10 ?
MAN UTD <3

TechBeats ::

Evo 2 moje iz oldschool mobilca,.. kaj pravte, je kar ok? :)

 Pot čez gozd  - Zima1

Pot čez gozd - Zima1



 Pot čez gozd - Zima2

Pot čez gozd - Zima2

AciD TriP

Janac ::

desetka :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

darkolord ::

zanima me kaj pravite, se mi zdi kar posrečena. 1-10 ?
Glede na kateri baseline bi pa rad ocenjeno?

komar88 ::

Ne razumem ?
MAN UTD <3

Janac ::

mee to:)

Okapi ::

Glede na kateri baseline bi pa rad ocenjeno?
Glede na 16-letnika, ki je ravnokar dobil fotoaparat.;)

O.

Janac ::

17letnik.

skyline ::

Janac, viseči horizonti pri landscape fotkah so no-go.

Janac ::

ami lahko priporocate kaksen objektiv z adapterjem, rad bi takega z vec zoomom...

panteist ::

 Ena stara fotka :)

Ena stara fotka :)

fr4nc ::

skyline je izjavil:

Janac, viseči horizonti pri landscape fotkah so no-go.


To je res ja... osnovna napaka je visenje, pazi na to.

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Tear_DR0P ::

https://slo-tech.com/forum/t522789/p359...

Okapi - glede na fotko kar težko verjamem da si jo posnel z DSLRjem - tole bolj spada v čas filma.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

BigWhale ::

Janac je izjavil:

se ena:



Odrezi plevel spredaj in pocakaj na kak dan, ko bo kak oblak naredil senco na tleh. Pa resno, naredi se kakih 5000 fotografih in si preberi kaj o kompoziciji, potem pa pridi nazaj in pokazi se kaksno fotko. Res, ne rabis obljavljati deset fotk na dan. :>

figula ::

Janac je izjavil:

tole je moja zadnja fotka:



Janac, premislila sem se. Tale zgornja slikica mi ugaja, včasih postanejo stvari všečne in zanimive šele na drugi ali tretji pogled :).

Všeč mi je nakazan kontrast med divjim travnikom na levi in urbanimi njivami in naseljem v dolini. Tudi drsenje desne ploskve proti sredini je nekak zanimiv efekt.

Malo bi le očistila barve. Saj ne, da prehuda saturacija deluje naravno in je prijetna za oko, recimo nekaj takega bi pa znalo pozitivno prispevati: Colour cast @ Wikipedia

ps
BigWhale, saj vidiš, kako je mladenič navdušen. Če je muha enodnevnica, bo vnema sama popustila. Mislim da fant ima potencial.

Okapi ::

Okapi - glede na fotko kar težko verjamem da si jo posnel z DSLRjem - tole bolj spada v čas filma.
Ja, brez D je bil, seveda.

O.

BigWhale ::

figula je izjavil:


BigWhale, saj vidiš, kako je mladenič navdušen. Če je muha enodnevnica, bo vnema sama popustila. Mislim da fant ima potencial.


Jaz se bolj bojim, da mu bodo vsi negativni komentarji vzeli pogum in zagnanost. :))

Qcube ::

Me pa se zdi Photoshop odlično orodje za se naučit fotografirat. Vzameš katerokoli sliko, si jo dobro ogledaš in poskušaš ugotoviti kaj bi bilo potrebno narediti, da bi izgledala dobro. Že v Camera raw, ki ima samo par orodij se da veliko narediti. S tem pridobiš prakso, ki zelo pomaga pri fotografiranju.

Janac ::

a bi tole delovalo z mojim fotoaparatom. Na nekem drugem forumu sem bral da Sigma bliskavice niso kompaktibilne z 3\4 sistemi...

http://www.bolha.com/bliskavice-svetila...

ali pa

http://www.bolha.com/bliskavice-svetila...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

skyline ::

Ta dva fleša nista kompatibilna s PENom.

Sej maš tle seznam:
http://www.olympus-europa.com/consumer/...

Pa a se ne bi najprej naučil fotkat z naravno svetlobo? ;)

Janac ::

a samo te bliskavice so kompaktibilne? Zakaj sploh pa tiste 2 ne bi delale?

skyline ::

Različne bliskavice uporabljajo različno visoko napetost za proženje.
Na kratko - če boš na aparat šraufal nekompatibilno bliskavico, obstaja možnost, da ti ob prvem blisku skuri aparat.

V nobenem primeru pa ti ne bi delovalo merjenje svetlobe (po domače: avtomatsko prilagajanje moči bliskavice). Moč bi moral določati ročno (kar bi ti po dosedaj prebranem povzročalo OGROMNE težave).

Pa sej zraven minija dobiš bliskavico, če se ne motim?

Janac ::

kje pa pise kako napetost podpira moj fotoaparat? Pa pogledam kako ma bliskavico in ni problema? Itak je pa 20EUR drobiz...

ja eno mini pares dobis...

skyline ::

Lej, ni tako preprosto. Si spregledal tisti del o ročnem nastavljanju moči?

No evo - najprej se nauči fotkat s to, ki jo imaš. Še prej pa brez nje...

Janac ::

a mi lahko prosim sploh razlozis kako deluje bliskavica, kakor sem gledal grejo v 4xAA baterije, kako potem pridejo podatki do fotoaprata sploh?

skyline je izjavil:

Lej, ni tako preprosto. Si spregledal tisti del o ročnem nastavljanju moči?

No evo - najprej se nauči fotkat s to, ki jo imaš. Še prej pa brez nje...


sem prebral: da

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

skyline ::

https://www.google.si/#hl=sl&gs_nf=1&cp...

Veselo branje.

Pa vpiši se že na en foto tečaj. Mentorji ti bodo z veseljem pripravljeni odgovoriti na vsa tvoja vprašanja.

Janac ::

saj mam vas da mi odgovoritena vprasanja:)

skyline ::

Resno, dobronameren nasvet - reskirej tistih par deset evrov za tečaj in se pogovori z nekom, ki so mu stvari kristalno jasne.

Boš več odnesel kot od fehtanja ocen za fotke. Za to imaš druge forume (slo-foto, e-fotografija itd.).

Janac ::

Koga priporocas?

lej ni problema, samo vseenohocem kupiti bliskavico...

Bom pisal na olympus ce je katera kompaktibilna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

skyline ::

Zakaj sploh hočeš bliskavico (če eno že imaš)?

Pojdi na prvi tečaj, ki ga najdeš. Če si včlanjen v kakšen študentski klub, poglej pri njih...

Janac ::

jaz bi rajsi individalno, da pride k meni itd.

skyline ::

Sej obstajajo individualni tečaji, samo pripravljen jih moraš biti plačat.

BigWhale ::

Janac je izjavil:

a mi lahko prosim sploh razlozis kako deluje bliskavica, kakor sem gledal grejo v 4xAA baterije, kako potem pridejo podatki do fotoaprata sploh?


V foto aparatu je en tak mejhn mozicelj s kristalno kroglo in pol not pogleda kako je nastavljena bliskavica. Se vse vidi!

Janac ::

a se ne bi noben prijazen forumas javil?:)

Za simbolicno ceno?

BigWhale ::

Janac je izjavil:

jaz bi rajsi individalno, da pride k meni itd.


Jaz te pridem ucit za 35 EUR na uro + potni stroski, ce nisi kje v blizini doma. S sabo prinesem se svojo opremo od luci in stojal, do foto aparatov.

Janac ::

s kje si?
««
3 / 62
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvečer ne zamudite Luninega mrka (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7714749 (9332) Duhec
»

Predlogi za smartphone z najboljso kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8214669 (12666) next3steps
»

Foto - Aprilska norost

Oddelek: Zvok in slika
294138 (1764) Super Sonic

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20425540 (22382) bluefish

Več podobnih tem