» »

Ocenjevanje fotografij ter nasveti

Ocenjevanje fotografij ter nasveti

Temo vidijo: vsi
««
2 / 62
»»

eric_cartman ::

če hočeš da ti bo zaslonka delala..potem mislm da ja... :D

Janac ::

a drugace pa ne? Mislim gor bo slo na to od fotoaparata?

eric_cartman ::

Lej... tko kot sm že reku... če ti zaslonka ne dela je objektiv neuporabn... To pomen da ne boš mogu niti prbližno slikat brez adapterja.. Pa še to je potem vprašanje ali vse skupej sploh paše na tvoj fotkič... To če ma isti navoj ne vem.. Nauču sm se pa tok od fotografija, da vem, da se ti pol bol splača še 20 € dodat pa kupt nekej drugega... vse to se ti potem tudi obrestuje.. Ker z zanič objektivom ne bodo dobre fotke...Ti boš pa jezn ker si za to dav 15 €...al pa 20...

Jst ti predlagam, da ko greš kupovat objektiv.. uzamš svojga fotkiča s sabo.. Nardiš s tistim objektivom vsaj ene 20 slik... Jih pogledaš doma kašne so in potem se odločš a boš kupu objektiv al ne...

Janac ::

Ok.

Kater rabljen objektiv recimo do 50EUR mi pa priporocas(rabljen), pa da bo zaslonka delala:)

eric_cartman ::

Mogoče clo isti objektiv... ker bi se mogu fajn pozanimat za druge objektive.. Namreč sam uporablam objektive za SLR fotkiča.. Drugače pa najbol prašat v kšno trgovino.. Sej pravim npr. Beseničarja...

bluefish ::

Tako poceni boš dobil le starejše objektive z ročnim fokusom, ki potrebujejo adapter.

Janac ::

ja sej to me sploh nemoti, lahko kupim tudi ustrezen adapter...

kako se vam zdi ta(marjetice):

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Okapi ::

Kolikokrat ti bo treba povedati, da glavni predmet ne sme biti v sredi slike, preden si boš to zapomnil?>:D

O.

Janac ::

tega mi ni se noben rekel.

in zakaj ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

jype ::

Janac> tega mi ni se noben rekel.

Vsi smo ti že.

Janac ::

kdaj pa?

bluefish ::

Predmet je lahko na sredini, vendar ne v vseh situacijah.

Janac, malce si preberi o pravilu tretjin ter zlatem rezu.

Janac ::

dobro. Mene zanima kako se vam zdi fotografija taka kot je...

bluefish ::

Pač, tri marjetice. Nič posebnega.

Fino bi bilo, če pred objavo slik na forumu malce premisliš, ali so dejansko vredne objave. Skratka, več samokritike.
Pojdi na Flickr, deviantArt, 500px, 1x, slo-foto,..., fotografije sortiraj po najbolje ocenjenih ali priljubljenih ter se potrudi doumeti, kaj jih dela dobre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Janac ::

a mora biti posebna?

Okapi ::

Skratka, več samokritike.
Pa vedeti moraš, kaj bi sploh rad s sliko povedal. Če si hotel pokazati marjetice, so premajhne na sliki. Če si hotel pokazati travnik z marjeticami, se travnika ne vidi dobro. Če hočeš izpostavit glavni predmet na neostrem ozadju, mora biti to po vsej sliki enakomerno - na tvoji je zgoraj en drugačen pas neostrine, ki izrazito moti.

V glavnem, ti si videl tri marjetice in pritisnil na sprožilec, ne da bi za hip razmislil, kaj (in kako in zakaj) bi rad na fotki pokazal. Ko boš minuto ali dve razmišljal, kaj bi rad s fotko povedal, in ko boš potem naredil 10-20 fotk istega motiva iz različnih zornih kotov, z različnim zumom, in med njimi izbral najboljšo (in potem z računalnikom popravil izrez), se pa oglasi znova.;)

O.

Janac ::

Okapi, dej se ti kaksno tvojo sliko.

Pa cakam se predloge za objektiv + adapter...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

genesiss ::

Sova



Kaj pa ta? Slikana s telefonom. :)
Je pa na sliki Picassova keramična sova. In poster sove za njo. Morda je moteče da je vaza odrezana spodaj?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Okapi ::

Evo moje doslej največje fotke (tista črno-bela na steni - na razstavi o Laibachu).8-)

...



O.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Janac ::

lepa slika!;)

jype ::

Okapi> Evo moje doslej največje fotke (tista črno-bela na steni - na razstavi o Laibachu).

In zdaj še najbolj očitno vprašanje: S kerim mobitelom si pa to sliku? :)

Janac ::

mislim da je bil to DSLR

eric_cartman ::

Ko pridem domov še jst nalepm par svojih... hehehe :D

Okapi ::

mislim da je bil to DSLR
Ja, in to full frame;)

O.

figula ::

Verjetno bo Janac še nekaj časa slikal vse po vrsti in s tem tudi ni nič narobe :). Ko pa pridobiš prakso in utrudiš prst na sprožilcu, pa le upoštevaj Okapijeve nasvete.

Nek fotograf je opisoval svoje foto izlete ravno s stališča prevelikega števila posnetkov. Namesto neprestanega škljocanja si je zadal, da bo vsak dan naredil samo 3 posnetke (približno, ne spomnim se natančnega števila).

S takšno nalogo pred seboj se je moral res zelo potruditi in izbirati motive. Kaj če bi zvečer našel nekaj čudovitega, pa bi že presegel kvoto? Fotografovo oko je vedno na preži za tistim naj-shotom, ne? Pustimo dileme ali bi prekršil lastno pravilo ali ne, hočem le ponazoriti Okapijev nasvet, da naj ima fotografija poleg tehnične dovršenosti tudi vsebinsko sporočilnost.

Limit-sky ::

Okapi je izjavil:

Kolikokrat ti bo treba povedati, da glavni predmet ne sme biti v sredi slike, preden si boš to zapomnil?>:D

O.

Kar nikakor ne drži.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

eric_cartman ::

Bistvo kadriranja pri fotografiji je odpiranje v smer pogleda določenega objekta ali pa nekega bitja... Recimo če bi bila tista marjetica, ki jo je slikal Janac nagnjena v levo ali desno, bi ji moral odpirati kader v tisto smer v katero se nagiba... Se pravi.. če se marjetica nagiba desno bi jo kadriral tako, da bi jo postavil bolj na levo stran in odpiral pogled v desno... in seveda obratno..

V tem primeru, pa je lahko marjetica tudi v centru kadra...Je pa res, da bi potem moral cropati nekaj odvečne trave, ki se nahaja na obeh straneh slike...Jaz bi tudi še malo popravil barve in čisto malo potemnil sliko...

figula ::

jaz si pa te marjetice zlahka predstavljam kot sončen in barvit plakat. še posebej bi dvignile kakšno temačno stopnišče :)

jype ::

Izrez po tretjinah z odpiranjem pogleda naprej in fotografiranje proti soncu da na obrazu ni ostrih senc:

Robi :P ::

jype je izjavil:

Izrez po tretjinah z odpiranjem pogleda naprej in fotografiranje proti soncu da na obrazu ni ostrih senc:


ki si to sliko full mi je znano?

jype ::

Na mostu.

Janac ::

figula je izjavil:

jaz si pa te marjetice zlahka predstavljam kot sončen in barvit plakat. še posebej bi dvignile kakšno temačno stopnišče :)


hvala;)

Ziga Dolhar ::

Zgolj ena anekdota.

Kolega je šel za dva tedna v Avstralijo. Pohvalil se je, da je naredil dva tisoč petsto fotografij.

Sem ga vprašal, koliko od tega je bilo "res dobrih", mi je odvrnil, da vse.

(Sam žal, odkar mi je jype prodal svojo staro opremo, nimam več take sreče. Od stotih fotografij si drznem morda za dve reči, da ju upam pokazat javnosti.)
https://dolhar.si/

Robi :P ::

jype je izjavil:

Na mostu.

kerem mostu lol?

eric_cartman ::

Vsi ki pač rečejo, da so naredili 2500 fotografij in od tega 2500 dobrih pač za moje pojme niso in in niti nimajo pojma kaj pomeni biti dober fotograf..Sploh pa nimajo pojma kaj pomeni dobra slika...tko kot sm že reku...če sam prtiskaš na sprožilc zato da nardiš slike pa nč ne razmišlaš zravn...potem si pač paparazzo :D

jype ::

sLo TigerMaN> kerem mostu lol?

Chez nous.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

jype ::

meferdzo> Vsi ki pač rečejo, da so naredili 2500 fotografij in od tega 2500 dobrih pač za moje pojme niso in in niti nimajo pojma kaj pomeni biti dober fotograf..Sploh pa nimajo pojma kaj pomeni dobra slika...

Pejt enkrat mal po centralni aziji... Tam se moraš zelo potrudit, da narediš slabo fotko.

Določeni deli Avstralije, sem prepričan, so po tem kriteriju lahko zelo podobni.

komar88 ::

kaj pa pravie na tole:


sem hotel dati cvet malo temnejši pa mi nikakor ni uspelo..
MAN UTD <3

figula ::

Oprosti, ni mi všeč. Nebo je preveč umazano, največji cvet ima eno čudno senco, kot razmazan poteg v PS, bele lise (oblaki?) delujejo moteče, najbolj pa me strese srednja cvetlica, ker se mi zdi, da so na njej uši :)

eric_cartman ::

zdej pa je čs da razjasnemo kašni so kriteriji za dobro fotko...tako k jo recimo lahko prodamo.. ne tako k jo lahko pokažš atiju pa mamici...

1. Pravilno osvetljena fotografija
2. Pravi WB
3. Pravilno kadrirana fotografija
4. Zanimiv kader
5. Točno mora biti razvidno kaj hočeš s tem kadrom pokazati in zakaj
6. Dobra fotografija ima tudi lepe in zanimive barve in barvne tone (to ne pomeni da je barv miljon..lahko sta samo dve)
7. POJEM DOBRA FOTOGRAFIJA MORA BITI ENOTEN ŠIRŠI JAVNOSTI ne le enemu ali dvema..
8. Pravilna ostrina fotografije


Kot sem že omenil...Fotografija je lahko tudi precej subjektivna.. Vendar zame je dobra fotografija tista ki bo ljudem všeč in jo bodo mogoče celo kupili...

zame je pač dobra fotografija tista, ko med 2500 fotkami zagledam fotografijo in REČEM: WAUUUU!! HUDO!! noro dobra fotka.. tole bi si dav pa rd na steno...

Al boš na steno prilimov vseh 2500 ker so ti vse tako lepe?...

komar88 ::

figula je izjavil:

Oprosti, ni mi všeč. Nebo je preveč umazano, največji cvet ima eno čudno senco, kot razmazan poteg v PS, bele lise (oblaki?) delujejo moteče, najbolj pa me strese srednja cvetlica, ker se mi zdi, da so na njej uši :)


hehe, tisto ni nebo ampak bela fasada :D
MAN UTD <3

bluefish ::

Bela?

komar88 ::

da, in je, nevem kako bi se izrazil, malo bolj hrapava..

_______________________________________________________________________________________________

Takole z Janacom sva tekmovala kdo bo naredil boljšo fotko, jaz sem doler mi ni umrl aparat naredil tole:



ampak se mi njegova zdi boljša..

dajte tole ocenit od 1-10 ;)
MAN UTD <3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: komar88 ()

jype ::

meferdzo> boš na steno prilimov vseh 2500 ker so ti vse tako lepe?...

Tut to se da, če potuješ dovolj daleč!

Janac ::

tole je moja zadnja fotka:

jype ::

No, lepo, vsaj drevesa nisi na sredino postavu!

komar88 ::

oprosti ne bi te rad kritiziral ampak se mi zdi da bi bilo bolje če bi tisto desno drevo podrl :D
MAN UTD <3

Janac ::

jype je izjavil:

No, lepo, vsaj drevesa nisi na sredino postavu!


dva drevesa sta

eric_cartman ::

Rorry tukej se vmes urine še malo likovne kompozicije.. Črta ki je na tvoji fotografiji tako razvidna (meja med poljem in gozdom) naj nebi bila nikoli na sredini oz. blizu sredine.. Kader si razdeli na tretjine in črto premakni na zgornjo ali spodnjo tretjino...

Mogoče bi kadriral tako, da se vidi malo manj neba in malo več polja... s tem bi pridobil uravnovešeno sliko...

Same barve pa so drugače lepe...


jype slika ni izostrena..in pač zelo pusta.. upam, da nimaš v mislih takšnih slik...

komar88 ::

eric_cartman je izjavil:

Rorry tukej se vmes urine še malo likovne kompozicije.. Črta ki je na tvoji fotografiji tako razvidna (meja med poljem in gozdom) naj nebi bila nikoli na sredini oz. blizu sredine.. Kader si razdeli na tretjine in črto premakni na zgornjo ali spodnjo tretjino...

Mogoče bi kadriral tako, da se vidi malo manj neba in malo več polja... s tem bi pridobil uravnovešeno sliko...

Same barve pa so drugače lepe...


jype slika ni izostrena..in pač zelo pusta.. upam, da nimaš v mislih takšnih slik...


bom jo poizskusil malo obrezati pa jo potem prilepim gor ;)

EDIT: raje ne ker izgleda zelo pusta...
MAN UTD <3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: komar88 ()
««
2 / 62
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvečer ne zamudite Luninega mrka (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7714752 (9335) Duhec
»

Predlogi za smartphone z najboljso kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8214669 (12666) next3steps
»

Foto - Aprilska norost

Oddelek: Zvok in slika
294138 (1764) Super Sonic

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20425549 (22391) bluefish

Več podobnih tem