» »

Ocenjevanje fotografij ter nasveti

Ocenjevanje fotografij ter nasveti

Temo vidijo: vsi
««
38 / 62
»»

nejcek74 ::

A jaz zjutaj slabo vidim in je del z gradom precej neoster? A je to zlepljeno iz vec fotk?

RedDrake ::

Ena fotka. Je bila malo stresena, ob bolj ostrih prehodih se zna poznati, ja, ampak jaz na mojih monitorjih niti ne opazim kaksne pretirane neostrine.
Zal druge, ki so bile ostre niso imele enake svetlobe ...

globoko grlo ::

A to je kao nek HDR?
Al sam moj monitor tolk špona barve :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

no comment ::

RedDrake je izjavil:

Zal druge, ki so bile ostre niso imele enake svetlobe ...

Sej tut ta ni imela take svetlobe. Bistveno preveč si matral fajl v PP. Za moj okus, seveda...

RedDrake ::

Mnja, fajl je konkretno zmatran v PP (pa se na hitro je bilo, tako da se pozna), ampak ce bi slikal z ocmi bi bilo tole prekleto blizu. Ker pa tehnika ni dorasla ocem, je pa treba mal matrat ...
Glede svetlobe, odtenek rumene se je hitro spreminjal, in oblaki so sli nad grad. Dejansko, svetloba je bila drugacna ze za drugi shot (iz druge lokacije, kjer crop ne bi bil potreben) samo dobro minuto kasneje.

no comment ::

RedDrake je izjavil:

Mnja, fajl je konkretno zmatran v PP (pa se na hitro je bilo, tako da se pozna), ampak ce bi slikal z ocmi bi bilo tole prekleto blizu. Ker pa tehnika ni dorasla ocem, je pa treba mal matrat ...

Ja, ampak s tem, ko si matral fajl si samo vsem nam pokazal, da je "tehnika nedorasla". Delaj s tehniko, ne proti njej. Fenomenalne sončne zahode slikajo že 50 let na medij, ki ne premore kaj več kot 5 stopov dinamičnega razpona.

Če linkam par na random iz flickr-ja...

Orange Margarita
house bus, new zealand 2012

Ko gledaš, a misliš, da če bi lahko videl vsak detajl v ospredju scene, da bi bila fotografija boljša? A res ne moreš nič prepustit domišljiji, naredit fotografijo bolj intrigantno? Moram res preštet vse vijake na kolesu avtobusa in vedet barvo svetilnika?

Samo zato, ker imamo sedaj 14 stopov, še ni treba delat takele zmazke:

Gallery Show! Nikon D800E / D800 HDR Malibu Landscapes / Seascapes for my Gallery Show!

Sunset

Zgodovina sprememb…

RedDrake ::

Se strinjam, popolnoma!

Osebno mi pretiran "HDR" ni ravno vsec, in tisto so dejansko zmazki, kar si linkal. Mi je pa vsec, ce lahko fotografijo priblizam "realnemu" stanju.
Ampak, potem clovek objavi tole: sunset malo drugace pa je kritika: prevec crne, nic se ne vidi, ipd (pa ne samo tu, tudi drugje). Zal, vecini ljudi je bolj vsec, ce se "nekaj" vidi, ne pa silhueta. Ce delas staged stvari, se da tudi s silhueto dobit marsikaj zelo ljudem vsecnega, ampak tega se jaz ne grem. Kar vidim okoli, pofotkam, da bi postavljal ljudi/objekte samo za fotografijo - not crazy enough ;)

seminal ::

Pa še jaz enih par dopustniških slik(vse brez stativa, jpg direktni, imam še raw na disku)
 Varšava- Stalinka :) F5.6, ISO 1600, 1/5

Varšava- Stalinka :) F5.6, ISO 1600, 1/5


 Krakow  F4.5, ISO 1600, 1/20

Krakow F4.5, ISO 1600, 1/20



Mam pa kar neaj slik enakih, pa malo kadrovsko drugačnih, pa se je težko odločit kaj uplodat, bi pa bilo zanimivo da bi dal reicmo 5 slik istega objekta gor različnih kera bi vam bila najbolj všeč :)

no comment ::

seminal je izjavil:


Mam pa kar neaj slik enakih, pa malo kadrovsko drugačnih, pa se je težko odločit kaj uplodat, bi pa bilo zanimivo da bi dal reicmo 5 slik istega objekta gor različnih kera bi vam bila najbolj všeč :)

Tista, ki bi bila vsaj pravilno obrnjena...

seminal ::

To pa nevem zakaj je zdaj tak obrnilo? Sliki sta obe pokončni, ko sem shranjeval na net je elpo shranlo sedaj pa je slotech forum nekaj zabrklal.. bom dal linke

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: seminal ()

gddr85 ::

še vedno postrani, prva not found

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

garamond ::

Sliki na original URLju sta pokončni. Zelo zanimiv bug!
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

seminal ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: seminal ()

Unknown_001 ::

seminal je izjavil:

Pa še jaz enih par dopustniških slik(vse brez stativa, jpg direktni, imam še raw na disku)
 Varšava- Stalinka :) F5.6, ISO 1600, 1/5

Varšava- Stalinka :) F5.6, ISO 1600, 1/5


 Krakow  F4.5, ISO 1600, 1/20

Krakow F4.5, ISO 1600, 1/20



Mam pa kar neaj slik enakih, pa malo kadrovsko drugačnih, pa se je težko odločit kaj uplodat, bi pa bilo zanimivo da bi dal reicmo 5 slik istega objekta gor različnih kera bi vam bila najbolj všeč :)


Prva je za moje pojme enkratna, druga pa mi ne deluje ravno najbolje, ker je spodnji del pretemen, pa vinjetni učinek na vrhu pokvari vse skupaj.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

kuglvinkl ::

Zelo zanimivo: http://petapixel.com/2015/08/12/midi2lr...

Me zanima, če bi bil s tem hitrejši...
Your focus determines your reallity

freesty ::

http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

dottor ::



D7100+18-105 @ ISO250/62mm/f8/ 1/160
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Onlyx ::

Prebujanje jeseni



D3200+18-105, 40 mm, f/9,0, 1/30 sek, ISO 100, Belopoško jezero

no comment ::

Onlyx je izjavil:



Vzeto direktno iz učbenika. Lepa uporaba komplementarnih barv (split-complementary).

Dolguješ sam sebi, da greš nazaj in poskusiš najti še boljšo kompozicijo.

Zgodovina sprememb…

Onlyx ::

Malo me je priganjal čas, saj je sonce že zahajalo za gorami. S snopom svetlobe, ki osvetljuje jesensko obarvane dele drevesa, sem želel poudariti prebujanje jeseni.

Sem se sigurno še vrnem, saj je resnično lepo, priporočam pa obisk tudi vsem ostalim :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Onlyx ()

korenje3 ::

fotka je skoraj super... samo bilo bi še bolje še bi 50% slike prikazovalo jezero.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Mustang2142 ::

Kakšno mnenje mogoče glede slike? Slikano pa je bilo res na hitro.

korenje3 ::

turistična fotka, nič posebnega.
če hočeš oceno kot umetniško delo, potem je slika za v smeti.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Onlyx ::

korenje3 je izjavil:

fotka je skoraj super... samo bilo bi še bolje še bi 50% slike prikazovalo jezero.


Sem želel poudariti bolj kontrastna razmerja na drevesu, zato sem se odločil za 2/3 : 1/3.
Očitno preveč teorije iz knjig in zaenkrat premalo prakse :)

one too many ::

@Onlyx, mislil si najbrž na Belopeško jezero?

Onlyx ::

Opa, Belopeško ja.

msjr ::

Onlyx je izjavil:

Opa, Belopeško ja.


Ena izmed boljših fotk v tej temi, to je to.

korenje3 ::

Onlyx je izjavil:

korenje3 je izjavil:

fotka je skoraj super... samo bilo bi še bolje še bi 50% slike prikazovalo jezero.


Sem želel poudariti bolj kontrastna razmerja na drevesu, zato sem se odločil za 2/3 : 1/3.
Očitno preveč teorije iz knjig in zaenkrat premalo prakse :)


ja že, sam veja je čez 90% slike. če bi slikal cca 15% nižje, da bi bila verjetno tista pika na i.
všeč so mi pa predvsem barve oz. kontrastno razmerje med zelenim in modrim.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Onlyx ::

Hvala za mnenja in komentarje.

Korenje, imam še eno fotografijo iz iste perspektive, ki zajema vec jezera, vendar ni dovolj ostra v zgornjem delu. Mogoce bi v photoshopu probal zdruziti v vertikalno panoramo in tako dodati se nekaj vec jezera, zgornji del pa bi pustil tak kot je.

Kaj misliš?
Preveč digitalnega poseganja v fotografijo?

Onlyx ::

Vse je ostalo isto, samo čisto spodnji del jezera sem podaljšal in sestavil iz druge podobne fotografije, zato je daljša stranica malenkost večja.

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity

korenje3 ::

prva bolj tako, druga je pa ratala :)



i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Super Sonic ::

Delam eno serijo fotk in tale ven padla, ki jo ne rabim:
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Unknown_001 ::

korenje3 je izjavil:

prva bolj tako, druga je pa ratala :)



Mu bl mal za jest daješ, kokr vidm :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Trocki ::

Naša mati dobila nov fotkič. Pa se še jaz malo igram...



msjr ::

Odličen fotič so dobili mati SX50 je dobro ocenjen, ni preglomazen , pa tudi potomstvo ga je lepo uporabilo. Glede kompozicije je prva boljša, glede barv pa druga. Objektiv za par stopinj v levo pa bi bilo to to, tako pa je levi metulj malo preveč ušel v rob.

Trocki ::

Kako pa veš, da je bilo slikano s tem fotkičem?

Janac ::

EXIF.

Okapi ::

Je treba pazit dandanes, ker je skupaj s fotko zapisan marsikateri podatek, lahko tudi, kje je slikano.

O.

jacal ::

S fotko so zapisani - v exif - metapodatki, ki so koristni, potrebni in transparentni. Če imaš aparat, ki se povezuje s sateliti in zapiše, kje je bilo slikano, lahko to izklopiš. Večina fotoaparatov tega itak ne počne. Canoni, edini, kolikor vem, pišejo tudi v xmp, ampak le "oceno", ničesar drugega.

jacal ::

Korenje3, na primer, je s sliko kužka objavilo tudi svoje (domnevno) ime. Trocki pa ne (KGB nikoli ne počiva).

Okapi ::

Malo je posijalo sonce in sem šel preizkusit fotoaparat.;)



Janac ::

Si zadovoljen?

Unknown_001 ::

@Okapi, slika vidre mi je zelo všeč, druga slika tudi (škoda da nisi celega martinčka ujel v objektiv), tretja mi pa ne potegne nikakor zaradi tiste grde sence, pa slika polovičarsko narejena zgleda. Na prvih dveh je pa ozadje všečno.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Okapi ::

Ni vidra ampak nutrija. Pri kuščaricah sem pa v bistvu samo testiral, kako blizu lahko pridem z zumom 40-150, in kako ostra je slika. Sem kar zadovoljen z rezultati.

Janac ::

Si kej testiral občutljivost? Tu se pomoje vidi velik napredek pri takih senzorjih.

Okapi ::

Nekaj sem. Ona nutrija je recimo slikana z ISO 1600. S tem da tipalo v tem Olympusu ni ravno novo. Se bolj pozna dober stabilizator, ki omogoča slikanje z daljšimi časi in manjšo občutljivostjo.

Okapi ::

Še dve fotki z "mestnega" preizkusa. Nisem se poglabljal v estetiko, ker sem še v fazi preizkušanja tehničnih lastnosti in nastavitev.


Onlyx ::

Fotografija posneta včeraj na Slemenovi špici. Jeseni je resnično must go destinacija, v kolikor ste vsaj približno navdušen hribolazec :)

korenje3 ::

lepa slika ta tazadnja. sploh to da si potemnil nebo da tak apokalitičen občutek.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W
««
38 / 62
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvečer ne zamudite Luninega mrka (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7714877 (9460) Duhec
»

Predlogi za smartphone z najboljso kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8214841 (12838) next3steps
»

Foto - Aprilska norost

Oddelek: Zvok in slika
294148 (1774) Super Sonic

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20425735 (22577) bluefish

Več podobnih tem