» »

Nokia napovedala menjavo vodstva, odpuščanje 10.000 delavcev

Nokia napovedala menjavo vodstva, odpuščanje 10.000 delavcev

Direktor Stephen Elop miri investitorje.

vir: The Verge
The Verge - Rdeče številke in znižanje bonitetne ocene na zgolj eno stopnjo nad špekulativno so Nokio prisilile v precej resne ukrepe. Že z 1. julijem bodo zamenjali kar pet članov uprave (za vse ključne sektorje), takoj zatem pa se začne delo na reorganizaciji podjetja. Do konca prihodnjega leta mislijo zapreti vse svoje tovarne v Nemčiji in Kanadi, ter še tovarno v mestu Salo na Finskem. Istočasno se bodo znebili še manj nujnih kadrov v IT, podpori in na pravnem oddelku. Skupaj naj bi jih v poldrugem letu, do konca 2013, zapustilo nekje deset tisoč zdajšnjih zaposlenih. Trenutno jih je sicer slabih sto petindvajset tisoč.

Preostali zaposleni bodo ves svoj fokus uperili v tri strateška območja - povečanje prepoznavnosti linije Lumia, lokacijske storitve in poslovne telefone.

Reorganizacijo so najavili skupaj z zadnjimi poslovnimi rezultati, upajoč, da bo to pomirilo investitorje. Ni jih. Delnice so že izgubile 15% svoje vrednosti in zdaj na NYSE trgujejo pri 2.5 dolarja za delnico, oz. na slabi četrtini vrednosti izpred dveh let. Analitiki zato zaključujejo, da so zdaj možnosti za prevzem ali združitev z Microsoftom kvečjemu minimalne, če sploh. Zdajšnjega sodelovanja sicer ne postavljajo pod vprašaj, ker Microsoft trenutno še kako potrebuje Nokio (tj. delež na trgu mobilnih naprav), za naprej se pa pač ne ve.

108 komentarjev

«
1
2 3

feryz ::

Microsoft ne potrebuje Nokie, ampak nekoga, ki mu bo plasiral OS na čimveč telefonih. Nokia, ki ji tržni delež pada iz meseca v mesec, to zagotovo ne bo več dolgo.
Sicer pa ni naključje, da OS na računalnikih povzema izgled po tistem na telefonih. Kar se Janezek nauči...
Tega se zavedata oba glavna igralca. S to razliko, da Google pleza navzgor (telefoni, tablice, računalniki), MS pa navzdol.

francek1 ::

Že dolgo od tega sem napisal, da si je Nokia s tem, da ne izdeluje telefonov z Androidom, podpisala smrtno obsodbo. Takrat so eni skakali, ampak tok dogodkov to potrjuje.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

jype ::

Takoj ko je Elop napovedal "naslednjo petletko" se je vedelo, da gre Nokia zu Grund.

darkolord ::

tok dogodkov to potrjuje.
To nič ne potrjuje. Enako kot če bi rekel "sem že davno napisal, da bi bila edina rešitev to, da bi začeli delat toaletni papir"

darkkk ::

Nah, nokia bi morala začet štancat pocen wp7 telefon (100-150€) kako leto nazaj, ker je v nasprotnem "premalo popularna" v primerjavi z Androidom in to vleče v manjek aplikacij etc.

jan_g ::

Imam občutek, da tako MS kot Nokia kratkoročno stavita na preboj v segmentu tablic. Tržni delež pri telefonih očitno ni tako preprosto dobiti nazaj, zato sklepam, da so tam bolj srednjeročni plani.

trnvpeti ::

jan_g je izjavil:

Imam občutek, da tako MS kot Nokia kratkoročno stavita na preboj v segmentu tablic. Tržni delež pri telefonih očitno ni tako preprosto dobiti nazaj, zato sklepam, da so tam bolj srednjeročni plani.

imajo plane povsod, in tablice, in telefoni, in...

ampak, ne gre jim
ms hotel kupit nokio, ko so videli knjige, so odstopili

dronyx ::

Nokia - the downfall.

Če se mene vpraša bi morali kot prvo takoj na cesto postaviti Stephena Elopa, torej sam vrh šefovja, ki jih je tako usodno spravil v (pogubno) navezo z Microsoftom. ;)

driver_x ::

Videti je, da sta tako Nokia, kakor Microsoft stavila na napačnega konja.

dux ::

@sammy73: bolj pravilo bi bilo: Nokia je stavila na napačnega konja (Microsoft).
Upanje je v nasih odlocitvah

RedZo ::

zamenjali bodo vodstvo, elopa bodo pa pustili? no, sicer pa je primer nokie dober nauk kaj se zgodi, ce dobijo v podjetju vecino (amreiski) investicijski skladi. nokia je imela se to nesreco, da so isti skladi tudi veliki lastniki ms delnic. kaj bi bilo za financnika bolj logicno kot to, da njegova "vrednejsa" (posebej po patriotskem merilu) nalozba "prevzame" neko evropsko firmo, brez objave razpisa in financnega vlozka. ms pa je ob tem svoje vlagatelje tako dobro prepariral, da je nokii lahko podtaknil svojega cloveka, ki sicer nima veliko sposobnosti, zna pa poslusati balmerja. no, v vsakem primeru ms pri eksperimetnu nokia ne nosi nikakrsnih financnih posledic. in zgleda, da je ameriskim vlagateljem veliko vec do tega, da ohranijo in okrepijo ms, tudi na racun propada njihove evropske nalozbe. saj veste; prosti trg pa to...

technolog ::

Microsoft je kot en velik rak, vsega česar se dotakne, uniči.

trnvpeti ::

technolog je izjavil:

Microsoft je kot en velik rak, vsega česar se dotakne, uniči.

v primeru nokie ni, se je kr sama nokia pokopala
pac ne znajo glede mobilnega OS

dronyx ::

RedZo je izjavil:

no, v vsakem primeru ms pri eksperimetnu nokia ne nosi nikakrsnih financnih posledic.

Microsoft je to potezo Nokie nagradil s finančno stimulacijo, ki menda obsega paket v višini 250 MIO USD na četrtletje. Letno torej okrogla milijarda USD (nepovratne) “podpore”.

Morda to res za MS ni noben velik denar, težko pa ob taki vsoti uporabiš besedo "nikakršne". :)

Looooooka ::

Microsoft unicil Nokio?Dejte bit naivni fanboyi.
Nokie ze kar lep cas ne kupuje skoraj nihce.Povozila jih je konkurenca.
Ce je Microsoft kj naredu je to, da je na njih izgubil nekaj kesha in jim dal moznost, da pred delnicarji nakladajo, da se bodo stvari obrnile okol.
Ampak ob vsem tem nakladanju na internetu se vedno ni nikjer nobenih stevilk...koliko % telefonov, ki so jih dal na trg(tehle z windows phone) so dejansko ze prodali.

dronyx ::

Za investitorja in lastnike delnic Nokie je prav malo pomembno, koliko telefonov so dejansko prodali. Vrednost delnice firme je padla iz 40 USD, kot je bila cena oktobra 2008, na 2,35 USD, kot je vredna danes. Izračunaj koliko je to v odstotkih. Je pa res, da je to samo malo več kot je padla delnica NKBM, za katero so se pred leti slovenci skoraj stepli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

BALAST ::

Nokia ima še kar nekaj maneverskega prostora, da se spravi med top 5 proizvajalcev pametnih telefonov.

Tole odpuščanje je bolj ko ne na račun outsourcinga tehnološkega razvoja in delno zakrnitev svojega symbiana, ki je medtem že migriral v open source.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

gemini ::

Moram reči da pravzaprav ne razumem zakaj nokiji ne gre, ker konec koncev njihovi telefoni so vsekakor precej boljši od tistih z vzhoda, pa tudi sam OS se mi zdi super, meni recimo android ni najbolj všeč, sam uporabljam android in pa ios in mi prvi res nikakor ne sede, se mi zdi bolj revno vse skupaj, vse bolj za silo, pred kratkim pa mi je prišla v roke ena Lumia, sem jo malo preizkušal in moram reči da mi je bila zelo všeč. Tako da ne vem no, mogoče je samo to, da so pač zamudili tisti prvi vlak in jih sedaj tepe predvsem pomanjkanje podpore.

trnvpeti ::

BALAST je izjavil:

Nokia ima še kar nekaj maneverskega prostora, da se spravi med top 5 proizvajalcev pametnih telefonov.

..ker ce njihovi vsi najboljsi ne pridejo gor, ti pa...

jan_g ::

gemini je izjavil:

Moram reči da pravzaprav ne razumem zakaj nokiji ne gre, ker konec koncev njihovi telefoni so vsekakor precej boljši od tistih z vzhoda, pa tudi sam OS se mi zdi super, meni recimo android ni najbolj všeč, sam uporabljam android in pa ios in mi prvi res nikakor ne sede, se mi zdi bolj revno vse skupaj, vse bolj za silo, pred kratkim pa mi je prišla v roke ena Lumia, sem jo malo preizkušal in moram reči da mi je bila zelo všeč. Tako da ne vem no, mogoče je samo to, da so pač zamudili tisti prvi vlak in jih sedaj tepe predvsem pomanjkanje podpore.


Zato, ker se je vedno težko prebiti v nasičen trg. Razen, če nimaš res nekega inovativnega in precej boljšega produkta, ali pa da gre za kakšno integracijo s kakšnim drugim trgom, kjer že imaš prevlado. In, roko na srce, vsi top telefoni trenutno na trgu so izjemno hitri in zmogljivi. Ja, mogoče je kakšen model za milisekundo hitrejši pri skrolanju ali kaj podobnega, ampak ... who cares?

Zato pravim, da imam občutek, da sedaj stavijo na tablice (z začetkom letos jeseni, če se ne motim) in poslovno okolje, integracijo z windows ekosistemom.

driver_x ::

Mogoče je trg res nasičen, ampak so življenjske dobe mobilnih naprav kratke, največ nekaj let, vendor lock-in tudi še ni tako očiten, aplikacije se razvijajo v glavnem za vse platforme (vsaj za iOs in Android) tako da prostor za nove izdelke in proizvajalce definitivno je. V poslovnih okoljih pa se iOS in Android že sedaj dobro obnašata, saj oba normalno delujeta v povezavi s stržniki Exchange.

Mavrik ::

Nokia se predvsem mora pozdraviti te neumne shizofrenije, kjer kljub "fokusu na Windows" mečejo ven vse od Symbianov, Meegotov in vsega drugega sranja, tako da zgleda kot da sploh nimajo nobene strategije. Kako se naj razvijalci spravimo razvijat za njihove platforme, če pa nimamo pojma katera bo "platforma dneva" naslednji mesec?

Če hočejo biti napol resni naj vržejo vse symbiane, meegote in ostale eksperimente v kanto in pokažejo, da z Windows resno mislijo in da ne bo čez tri mesece prišel nov "flagship" s spet nekim drugim Linux koktejlom.
The truth is rarely pure and never simple.

Gregor P ::

Pri Nokii torej nič novega. Morda bi lahko nekega dne svetu razložili, njihovo famozno strategijo, ker zaenkrat zgleda kot da tam prevladuje naključni kaos; razen morda v zadnjem obdobju, ko se jim je zgodil MS, ki je v ta kaos kar porinil svojega človeka, ki mu še ni čisto jasno, kaj tam sploh počne, poleg da zastopa MS:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

darkolord ::

Mavrik je izjavil:

Nokia se predvsem mora pozdraviti te neumne shizofrenije, kjer kljub "fokusu na Windows" mečejo ven vse od Symbianov, Meegotov in vsega drugega sranja, tako da zgleda kot da sploh nimajo nobene strategije. Kako se naj razvijalci spravimo razvijat za njihove platforme, če pa nimamo pojma katera bo "platforma dneva" naslednji mesec?

Če hočejo biti napol resni naj vržejo vse symbiane, meegote in ostale eksperimente v kanto in pokažejo, da z Windows resno mislijo in da ne bo čez tri mesece prišel nov "flagship" s spet nekim drugim Linux koktejlom.
Na NTK je predstavnik Nokie rekel, da bo izšel samo še en "others" telefon (ne vem če je vmes že, nisem spremljal), potem se bodo ukvarjali izključno z MS zadevami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Mavrik ::

Na NTK je predstavnik Nokie rekel, da bo izšel samo še en "others" telefon (ne vem če je vmes že, nisem spremljal), potem se bodo ukvarjali izključno z MS zadevami.


To so nam rekli že na njihovi konferenci par let nazaj... pa jim nekak ne uspe držati obljub.
The truth is rarely pure and never simple.

Tody ::

Včeraj sem se igral z Lumnio in in WP7 zadeva dela zelo konkretno. Ampak razvada iz androida po nastavitvah te pusti nekam lačnega. Ampak nekemu mogoče starejšemu segmentu,ki ni tok mahnjen na widgete in premikanje ikonc bi bil pomoje čist pravi. So se pa smejal da bi imel turkizno moder telefon :)

Sicer je pa problem prodret na trg kjer mobilni operaterju ponujajo Samsunga Galaxy 3 za 200 eurov (40-50 eur naročnine), Lumnijo bi potem takem moral dat za 1 euro za majhno naročnino?

darkolord ::

Ampak razvada iz androida po nastavitvah te pusti nekam lačnega.
Nekaj časa res, potem pa nastavitev prav nič več ne pogrešaš.

amigo_no1 ::

Nokije z wp kupujejo fanboyi, Nokia dumb telefone (brez touch screena, baterije ni potrebno vsak dan polniti) ostali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Tilen ::

Mavrik je izjavil:

Na NTK je predstavnik Nokie rekel, da bo izšel samo še en "others" telefon (ne vem če je vmes že, nisem spremljal), potem se bodo ukvarjali izključno z MS zadevami.


To so nam rekli že na njihovi konferenci par let nazaj... pa jim nekak ne uspe držati obljub.


Šele letos februarja ali marca je izšel WP Tango s podporo za low-end segment. Na low end klasičnega WP Microsoft ni pustil namestiti, ker zahtevajo relativno visok minimalen standard delovanja od katerega ne odstopajo. To kar Nokia trenutno počne (selitev proizvodnje izven EU), bi morala že zdavnaj storiti. Tako več ni šlo naprej, MS gor ali dol.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Gregor P ::

Še prej bilo pa verjetno fino za njo, če ne bi vsega skupaj "prespala".
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Phantomeye ::

amigo_no1 je izjavil:

Nokije z wp kupujejo fanboyi, Nokia dumb telefone (brez touch screena, baterije ni potrebno vsak dan polniti) ostali.


A zdej je pa clovek kr fanboi, ce kupi telefon z wp. dfuck?

Looooooka ::

Problem je marketing.
Ce majo res tok dober hardware kot trdite uporabniki nokije...potem so krivi sami.
Grem stavit, da ce bi samsung presaltal na WP7 in zacel ven metat Androide bi jim zadeva uspela.Ampak to zato, ker ko gre Samsung nekaj delat...to speljejo do konca, uredijo software in potem tudi primerno reklamirajo.
Jst reklame za nokia telefone nisem videl ze par let.Nobenga plakata, nobenga tv oglasa...matr niti bannerja na internetu se ne spomnim.Se prav ni kriva izbira OSa...ampak pomanjkanje neke zgodbe za to izbiro.Pri WP7 so se ze mal potrudili...majo neke eksluzivne aplikacije, ki sploh niso slabe(map pa drive...) ampak izgleda, da so malce zamudli vlak.

jan_g ::

Pa saj Samsung je dal ven nekaj wp7 telefonov. In kolikor vem, imajo še celo nekaj svojega (BadaOS), ki se menda na nekaterih trgih prodaja v milijonih, ampak priznam, da ga v živo še nisem videl.

Gregor P ::

Od Nokie se je vedno pač pričakovalo več kot pa od nekega Samsunga. Za Samsung je čisto ok, celo zaželeno, da oni zgolj proizvedejo strojno opremo, OS si pa sposodijo; pri Nokii pa biti samo proizvajalec strojne opreme pomeni, da so nazadovali.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

nekikr ::

Problem je marketing.
Ce majo res tok dober hardware kot trdite uporabniki nokije...potem so krivi sami.


Problem je zasičenost trga in pa "razvajenost" "naprednih" uporabnikov na dva OSa. Nekdo, ki je zadovoljen z Android/iOS potrebuje konkretno vzpodbudo, da bo šel na nekaj česar ne pozna. In telefon, ki je sicer dober, a po ceni in vsem praktično enak vsem ostalim pač ni to. iPhone je uspel, ker je bil drugačen od telefonov tistega časa in na tem sedaj gradi, če bi ga predstavili sedaj, bi bil najbrž polom ali pa ena velika povprečnost.

cleanac ::

francek1 je izjavil:

Že dolgo od tega sem napisal, da si je Nokia s tem, da ne izdeluje telefonov z Androidom, podpisala smrtno obsodbo. Takrat so eni skakali, ampak tok dogodkov to potrjuje.


Prosim, če utemeljiš zakaj bi Nokia bila boljša z Androidom? Pa mislim zdaj tvojega "logičnega" sklepanja, ampak dejansko utemeljitev z analizami in podobno. Nokia že ve zakaj se je "sparila" z Microsoftom.

Sicer pa moje osebno mnenje je to, da Nokija izdeluje kvalitetne izdelke (vsaj včasih je, novih ne morem potrditi) in za kvalitetne izdelke potrebuje kvaliteten operacijski sistem. Razen tega, če bi Nokia šla na Android, bi bila pač še en telefon z Androidom, z WP-jem pa je skoraj edina, in tudi naveza MS-Nokia bo uporabnike, ki želijo imeti WP telefone verjetno prepričala, da kupijo Nokio kot pa kaj drugega.

Zgodba MS-Nokia še zdaleč ni končana (spet moje menje).

driver_x ::

Bil sem priča uvajanju wp telefonov v poslovno okolje, ki pa se ni obneslo, saj preveč reči ni delalo tako, kot bi moralo ali pa jih sploh ni bilo.

dronyx ::

cleanac je izjavil:

Zgodba MS-Nokia še zdaleč ni končana (spet moje menje).

Drži. Vprašanje je samo, kje je tu dno. Nokia ima pri iskanju dna namreč še nekaj rezerve.

andromedar ::

cleanac je izjavil:

francek1 je izjavil:

Že dolgo od tega sem napisal, da si je Nokia s tem, da ne izdeluje telefonov z Androidom, podpisala smrtno obsodbo. Takrat so eni skakali, ampak tok dogodkov to potrjuje.


Prosim, če utemeljiš zakaj bi Nokia bila boljša z Androidom? Pa mislim zdaj tvojega "logičnega" sklepanja, ampak dejansko utemeljitev z analizami in podobno. Nokia že ve zakaj se je "sparila" z Microsoftom.

Sicer pa moje osebno mnenje je to, da Nokija izdeluje kvalitetne izdelke (vsaj včasih je, novih ne morem potrditi) in za kvalitetne izdelke potrebuje kvaliteten operacijski sistem. Razen tega, če bi Nokia šla na Android, bi bila pač še en telefon z Androidom, z WP-jem pa je skoraj edina, in tudi naveza MS-Nokia bo uporabnike, ki želijo imeti WP telefone verjetno prepričala, da kupijo Nokio kot pa kaj drugega.

Zgodba MS-Nokia še zdaleč ni končana (spet moje menje).


Bom jaz podal moje logično sklepanje:

Ker bi 'cvetela', če bi izbrala Android (an OS that everyone loves - well, almost everyone), namesto da je izbrala WP (an OS that everyone hates - well almost everyone (from MS, a company everyone hates - well, almost everyone)).

Koliko je proizvajalcev Android telefonov in za koliko od njih veš da se potapljajo kot Nokia?
Eh?

Tilen ::

andromedar je izjavil:


Bom jaz podal moje logično sklepanje:

Ker bi 'cvetela', če bi izbrala Android (an OS that everyone loves - well, almost everyone), namesto da je izbrala WP (an OS that everyone hates - well almost everyone (from MS, a company everyone hates - well, almost everyone)).

Koliko je proizvajalcev Android telefonov in za koliko od njih veš da se potapljajo kot Nokia?

Uporabniki Windows Phone 7 s svojimi telefoni najbolj zadovoljni

 Zadovoljstvo uporabnikov, vir PCMag

Zadovoljstvo uporabnikov, vir PCMag

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

andromedar ::

Tilen je izjavil:

andromedar je izjavil:


Bom jaz podal moje logično sklepanje:

Ker bi 'cvetela', če bi izbrala Android (an OS that everyone loves - well, almost everyone), namesto da je izbrala WP (an OS that everyone hates - well almost everyone (from MS, a company everyone hates - well, almost everyone)).

Koliko je proizvajalcev Android telefonov in za koliko od njih veš da se potapljajo kot Nokia?

Uporabniki Windows Phone 7 s svojimi telefoni najbolj zadovoljni

 Zadovoljstvo uporabnikov, vir PCMag

Zadovoljstvo uporabnikov, vir PCMag



Priznam, nisem prebral celega linkanega članka...ampak, ko vidim tak graf me kar mine:

Zanimivo je, kako 'frizirajo' rezultate...na primer s tem, da prikažejo skalo na grafu komaj od 6 dalje....namesto od 0 do 10. Tako se sugerira da so razlike res zelo velike.
Čudno da niso začeli skalo s 7,9 :)
To po moje kar nekaj pove o nepristranskosti članka...
Eh?

darkolord ::

Po tvoje razlik sploh ni, ker so na grafu od 0-10 manj izrazite?

andromedar ::

Kako si lahko to potegnil ven iz napisanega?

Citiram sebe:

Tako se sugerira da so razlike res zelo velike.
Eh?

darkolord ::

Saj so res zelo velike. Za povprečno oceno 8.7 morajo biti ocene konstantno 9 ali več.

Za primer poglej filme (imdb) - oceno 7.x "zlahka" dosežejo, blizu devetke pa res tisti samo najboljši.

andromedar ::

Ja. Če tudi se na glavo postaviš in pogledaš vse filme na imdb, je razlika (po njihovih zagotovilih) samo 0.8 :)

Graf pa sugerira da je cca. 25%
Eh?

Zgodovina sprememb…

_Dormage_ ::

Dejstvo je, da hočemo še en OS, ki je drugačen !
Android in IOS sta si že tako podobna pri filozofiji, da brez neke svežine sta v nekem lokalnem maximumu.
Ni nujno, da so stvari v WP7 dobre/boljše, ampak važen je drugačen pristop.
Nokia je po mojem mnenju ubrala pametno pot.

Icematxyz ::

Mavrik je izjavil:

Nokia se predvsem mora pozdraviti te neumne shizofrenije, kjer kljub "fokusu na Windows" mečejo ven vse od Symbianov, Meegotov in vsega drugega sranja, tako da zgleda kot da sploh nimajo nobene strategije. Kako se naj razvijalci spravimo razvijat za njihove platforme, če pa nimamo pojma katera bo "platforma dneva" naslednji mesec?

Če hočejo biti napol resni naj vržejo vse symbiane, meegote in ostale eksperimente v kanto in pokažejo, da z Windows resno mislijo in da ne bo čez tri mesece prišel nov "flagship" s spet nekim drugim Linux koktejlom.


Težava je samo v tem, da je WP delež na Nokia telefonih trenutno ranga statistične napake in da WP ne more in niti nima ambicije dajati odgovor v nižjem segmentu.

Glede Linux pa se ti je želja uresničila, Elop je Linux oddelek ukinil. Zadnji Linux telefon s strani Nokia je torej kot kaže N9, ki je prinesel nekaj milijonov uporabnikov (zraven smernic za trenutne in bodoče Nokia WP telefone), ki jih v prihodnje s tega naslova več ne bo.

Torej kvečjemu, da WP telefoni in tablice začnejo doživljati strašansko rast. Ne bi me čudilo, če bi uspeli doseči tudi nemogoče in razvijalce odgnati tudi od Qt & Co.

Kakorkoli Nokia je imela pred Elopom v rokah vse tehnologije združene v N9, ki jih ni uspela vnovčiti niti v nižjem segmentu in sedaj po Elopu ima pa v grobem le še Windowse da in tako, da se ti je želja uresničila, core Symbian team, ki je ostal v bistvu ni omembe vreden in je tudi potreben za vzdrževanje obstoječega ekosistema in verjetno, kot rešitev za nižji segment, ki je Windowsi ne morejo nuditi, ker preprosto stanejo več, kot če karikiram naprava + OS v trgovini skupaj.

Ni nujno, da so stvari v WP7 dobre/boljše, ampak važen je drugačen pristop.


Windowsi na telefonu so pa res nekaj strašansko drugačnega da. Pristop, ki se vsaj zaenkrat neuspešno forsira že kar nekaj časa. Bomo videli, če bo tokrat drugače!

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

Cas tece, oblaki se zbirajo, in stranke pocasi ugotavljajo, da ne rabijo (nujno) vec winse,exchange,...
Da se marsikaj narediti tudi z tablico, telefonom, pa ni nujno da je w7.
Se malo bo vzel osx,malo ios, malo ubuntu, malo...

Icematxyz ::

Ukinitev Linux oddelka je tako v vsakem primeru začetek konca oziroma ne-forsiranje ena večjih strateških napak podjetja Nokia v preteklosti. Takšne strateške napake si danes pač ne moreš privoščiti, če so si ostale oslarije še lahko, to je strateško gledano prevelika napaka in s tega se ocenjujem, da se več preprosto ne bodo izvili.

Ironično je tudi to, da Elop ukinja Linux oddelek podjetja Nokia medtem, ko eno zadnjih večjih podjetij brez takšnega "oddelka", to je podjetje Microsoft, ta "oddelek" intenzivno uvaja.

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tesla pozitivno presenetila analitike (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
7519779 (15569) bobby
»

Uradno: Microsoft za 18.000 ljudi vitkejši

Oddelek: Novice / Ostale najave
115946 (4854) Mr.B
»

Nokia odpušča in seli vso proizvodnjo v Azijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8018680 (15956) para!
»

Nokia nadaljuje odpuščanja in zapiranje tovarn (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5413143 (10569) Griffith

Več podobnih tem