» »

Kateri router do 40-50 eur?

Kateri router do 40-50 eur?

1
2
3

blackbfm ::

Treba je se omenit da je 5ghz pas precej bolj obcutljiv na ovire, stene in podobno.

hojnikb ::

blackbfm je izjavil:

Ker pred vsakim flesanjem preveris celoten source ter nato zbuildas binary a ne :)

sej ti ni treba. je zato cel community odzadi. Itk pa močno dvomim, da bi si dd-wrt kej takiga prvošo.
Druga stvar so homemade firmware, tam se pa "lahko" najde kej.
V vsakem primeru je bolš opensource kot pa closed source firmware kar se tega tiče..
#brezpodpisa

pol3ni ::

Se bom priključil kar tej temi.Rabil bi 8 portni router.Z opcijo wi-fi.Kaj mi svetujete.Cena dobrih 100 eur.Lahko tudi iz tujine

blackbfm ::

sej ti ni treba. je zato cel community odzadi. Itk pa močno dvomim, da bi si dd-wrt kej takiga prvošo.
Druga stvar so homemade firmware, tam se pa "lahko" najde kej.
V vsakem primeru je bolš opensource kot pa closed source firmware kar se tega tiče..


Ravno dd-wrt je odličen kandidat za kakšno tako stvar, avtorjem v končni fazi gre za profit, sami uporabniki pa načeloma niso taki geeki da bi se spuščal v samo drobovje. Kar se tega tiče bi dal prej roko v ogenj za kakšen openwrt... Pač meni je samo smešno ker si nekateri delajo iluzije v glavi, da že sam obstoj neke alternative zagotavlja 100% čistost, varnost...pač lahko je, ni pa nujno.

solatko ::

Zakaj bi kupovali router, če vam ga danes že vsak operater ponudi zastonj, pa še priklop in povezave naredijo zastonj?
Delo krepa človeka

blackbfm ::

zato ker lahko izbereš optimalni router ter si ga prilagodiš, ne pa nek šit ki ti ga uturi operater

solatko ::

blackclw - skoraj vse routerje se da prilagoditi, uporabi malo bolj zahtevnih uporabnikov, tistih 10% res najbolj picajzlastih, bi si pa nabavilo router po svojih potrebah.
Delo krepa človeka

Jinto ::

solatko, moj Prospero 632+, kadar deluje kot router preneha delovati za par sekund vsakih nekaj minut (ne vem več na koliko, ga nisem že dolgo uporabljal). Kaj naj s takim routerjem?

BlaY0 ::

solatko je izjavil:

blackclw - skoraj vse routerje se da prilagoditi, uporabi malo bolj zahtevnih uporabnikov, tistih 10% res najbolj picajzlastih, bi si pa nabavilo router po svojih potrebah.

Ponavadi so ti ruterji last operaterja in potem nimaš dostopa do določenih nastavitev, kaj šele da bi ga nadgradil.

amigo_no1 ::

tac je izjavil:

dual band omgoča še 5GHz območje, ki je za zdaj še čisto prazno za razliko od 2.4 GHz, kjer serjejo bluetooth, mikrovalovke, RF daljinci,miške....
Torej imaš vsaj nekaj časa ekskluzivo in skoraj nič motenj...tko pravi teorija, v praksi ti bo pa glih en sosed smetil :)
ps Je že kdo sprobal wireless IPTV na e3200?, tudi jest ga že nestrpno čakam :)

Mikrovalovke imajo zanemarljiv vpliv, mislim da so testirali pri Monitorju, 1 m stran od delujoče in so bile degradacije signala ranga par %.

solatko ::

BlaY0 - Router je last operaterja, kot fizičen izdelek. Težko spreminjaš nastavitve v modemu, routar pa lahko kadarkoli nastaviš po svojih željah in nima operater z nastavitvami nič, razen to, da monter nastavi omrežje uporabnikom, ki to ne znajo sami. Tudi telefonska podpora je po navadi samo do modema, za probleme z routarjem pa ti pošljejo monterja, če ne znaš urediti sam.
Če ti operaterjev router ne dela, ti ga zamenjajo z drugim, tretjim....., dokler ne dobiš takega, ki dela.
Zato pravim, da so routerji operaterjev, čisto zadosti, za večino uporabnikov.


Pa še to - vse intervencije v zvezi z routerji in modemi, so zastonj.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

BlaY0 ::

solatko je izjavil:


Zato pravim, da so routerji operaterjev, čisto zadosti, za večino uporabnikov.

S tem se popolnoma strinjam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

floyd1 ::

solatko je izjavil:

Zakaj bi kupovali router, če vam ga danes že vsak operater ponudi zastonj, pa še priklop in povezave naredijo zastonj?

Ima tašča tistega Telemachovega (poceni) TP-linka in je v bistvu res kar praviš. Edino WL domet je pa tam res bogi, prekleta stara stanovanja s polmetrskimi stenami... Dve steni, pa že signal prekinja.

djordjevic ::

Mi smo doma imeli taisto to TP-link sranje za 10 evrov. Meter od računalnika še vleče, po hiši pa prekinja sto na uro.
No grave is deep enough to keep us in chains.

floyd1 ::

Si me malo potolažil, vidim, da nismo edini.
Kako pa kaj "špila" novi Linksys? Kolega mi mojega pripelje danes.

pol3ni: Vzameš enega od routerjev, omenjenih zgoraj (v tej temi), zraven pa še 10/100/1000 switch, recimo 6-8 portni. Vse skupaj te pride okrog 100 EUR, mogoče kak eur več. Jaz imam tega in dela čisto spodobno.

djordjevic ::

Čuj, čisto okej. Po dometu sicer ne opažam kake večje razlike od enega Belkinovega N ruterja, ki sem ga imel prej (že tisti je bil zelo dober), se mi pa zdi, da je povezava bolj konstantna - da je dejansko večino časa blizu oglaševane.
No grave is deep enough to keep us in chains.

solatko ::

djordjevic - Čudno, meni ta isti zastonj Tp - link, zadovoljivo pošilja wi-fi signal iz 3. nadstropja, do klopce na dvorišču, brez da bi mi v dveh letih, enkrat prekinil povezavo.
Je pa res, da imam problem na stacionarcu (prenosnik šiba b.p.), kjer sem hotel povezavo na pci-e wi-fi kartico (prej sem imel PCI, ki je delovala odlično), v prostoru, z dvema vmesnima stenama. Rešil sem to z USB ključkom - najcenejšim.

Za dobro delovanje je večji problem sprejemnik signala.

Sicer se pa take stvari rešuje z dvema routerjema ali tp-link - i mini powerline adapterjem, preko 220V-ih vtičnic v hiši.

Naprimer:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
Delo krepa človeka

floyd1 ::

Se ta dva poceni (telemach) TP-linka da spravit tudi v WL bridge? Ker enega še lahko dobim preko moje naročnine, pa bi tako mogoče malo porihtal zadevo. Itak je problem, ker je tisto stanovanje velikansko (zelo dolg hodnik in sobe na vsako stran), stene pa so debele kot da bi bilo zaklonišče - stara meščanska hiša pač.
Glede sprejemnika je res, z laptopi (en ca. 8 let star centrino HP in en novi Probook) ni nekih problemov (ne prekinja), telefoni, ipodi in tablica pa porazno.

Vem, da je samo v moji glavi, a preko 220V mreže nočem delat. Sunki, nevihte... Elektrika je edina kur**, ki se ne pusti šlatat in to sem že prevečkrat skusil, sem se enih 20 let nazaj precej z elektroniko igral ;-).

darkolord ::

amigo_no1> Mikrovalovke imajo zanemarljiv vpliv, mislim da so testirali pri Monitorju, 1 m stran od delujoče in so bile degradacije signala ranga par %.

Jaz sem tudi "testiral", pa mi video streaming na TV zašteka, ko prižgem mikrovalovko (takoj na drugi strani stene iz armiranega betona)

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

blackbfm je izjavil:

sej ti ni treba. je zato cel community odzadi. Itk pa močno dvomim, da bi si dd-wrt kej takiga prvošo.
Druga stvar so homemade firmware, tam se pa "lahko" najde kej.
V vsakem primeru je bolš opensource kot pa closed source firmware kar se tega tiče..


Ravno dd-wrt je odličen kandidat za kakšno tako stvar, avtorjem v končni fazi gre za profit, sami uporabniki pa načeloma niso taki geeki da bi se spuščal v samo drobovje. Kar se tega tiče bi dal prej roko v ogenj za kakšen openwrt... Pač meni je samo smešno ker si nekateri delajo iluzije v glavi, da že sam obstoj neke alternative zagotavlja 100% čistost, varnost...pač lahko je, ni pa nujno.

Še vedno je manjša možnost, da se pojav kej takiga v OS firmware-u kot pa v nekem closed source..
#brezpodpisa

MrStein ::

Glede telemachovega TP-Linka: Eni znanci ga imajo. Smo po težavah izklopili in prešaltali na že obstoječ "dobri stari" Asus WL-500G Deluxe.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

solatko ::

Nekaj teh TP-linkov pri Telemachu je imelo težave, vendar jih pridno menjajo.

floyd1 - Nastavitve so take, da nebi smelo bit problema.
Delo krepa človeka

nanoleet ::

Če kupim Linksys E3200, bo domet vsaj enak temu kot ga imam z WRT54G? Skeptičen zaradi notranjih anten...

pol3ni ::

floyd1 je izjavil:

Si me malo potolažil, vidim, da nismo edini.
Kako pa kaj "špila" novi Linksys? Kolega mi mojega pripelje danes.

pol3ni: Vzameš enega od routerjev, omenjenih zgoraj (v tej temi), zraven pa še 10/100/1000 switch, recimo 6-8 portni. Vse skupaj te pride okrog 100 EUR, mogoče kak eur več. Jaz imam tega in dela čisto spodobno.


Ja vem še vedno pa bi rajši en 8 portni router.Imam teh kablov že malo morje pa bi rad vse priključil na eno škatlo.

medenko ::

nanoleet je izjavil:

Če kupim Linksys E3200, bo domet vsaj enak temu kot ga imam z WRT54G? Skeptičen zaradi notranjih anten...


vsaj 2-3x boljše.

blackbfm ::

eno je občutljivost čipovja, drugo so antene

in notranje antene so šit, res pa da lepše izgleda

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Bergi ::

krho ::

djordjevic je izjavil:

Evo, jaz sem svojega že dobil, dobim pa vsaj še enega (za kolega). Zna biti torej, da bom imel enega viška. Potrdim, če dobim, pa če koga mika, se lahko kar tu zmenimo.

Kako za vraga si naročil tega Linksysa iz nemškega amazona, ker meni pravi, da tega artikla ne pošiljajo v slovenijo...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

nanoleet ::

Lol, pa res ne gre več! 8-O
Jaz svojega dobil danes :) Naročilo sem oddal pa 6. 7.

BlaY0 ::

Swashta... jaz sem svoja dva dobil v ponedeljek. Verjetno bom enega prodal naprej.

broken/link ::

tudi sam sem ponosni lastnik enega, smo trije skupaj naročili, je šlo skozi brez najmanjše težave :) dobil router v 3dneh :o

djordjevic ::

Kaj naj rečem? Očitno so skapirali, da bojo imeli vsi Slovenci E3200. :D
No grave is deep enough to keep us in chains.

pol3ni ::

Me prav zanima meni ga je kolega naročil včeraj popoldne.Ali naročilo sprejmejo in te šele potem obvestijo ali že v štartu sploh ni možno oddati naročila.Kako je v takem primeru?

BlaY0 ::

Ne ne, če ne gre, že v štartu ne gre.

pol3ni ::

Fino.Očitno se je včeraj še dalo.
Hvala

Jinto ::

Izgleda da jih je Amazon razprodal, trenutno jih prodaja sb-direct.

edit: napačen artikel gledate
http://www.amazon.de/exec/obidos/ASIN/b...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jinto ()

floyd1 ::

Dober je ta E3200. In pri wirelessu (pa čeprav na 2.4) precej hitrejši od mojega starega (tudi Linksysa) WRT160n. V bistvu se na starem sploh ne spomnim, da bi mi kdaj laptop na "n" povezavi nameril take hitrosti, kot jih na 3200-ki (konkretno - merjeno na istem mestu, je s starim napisal, da je povezan pri 72Mbps, zdaj pa pri 141Mbps in to kar konstantno). Kar se tudi v praksi zelo pozna - če streamam full HD film iz NAS-a na laptopa dela presenetljivo tekoče, kar mi prej nikoli ni uspelo.
Zanimivo - signala pa namerim praktično čisto enako kot pri starem - ampak sem žal testiral le z android telefonom (in Wi-Fi analyzer-jem).
Še en hec, ki mi ni čisto jasen - imel sem 2 kom WRT160n v wireless bridge povezavi, oba na DD WRT. Zdaj sem prvega odklopil in ga nadomestil z E3200, ter mu nastavil (kolikor se le da) enake nastavitve. Skoraj nisem mogel verjet, ampak WL bridge dela brez vsakega problema, ne da bi na drugem routerju (160n) karkoli nastavljal - različna routerja, eden na DD-WRT, drugi na originalnem linksys FW.
Mimogrede - ga je kdo že flashal na DD WRT?

BlaY0 ::

Jaz. V bistvu takoj ko sem ga razpakiral. Jah 5 GHz delu se je treba odpovedat (ni še driverja za ta radio). Amapk mene to sploh ne moti, 2,4 GHz mi je za po bajti čez glavo zadosti.

floyd1 ::

Jaz ga bom zaenkrat pustil na originalnem FW, ker se mi zdi, da dela precej dobro. Edino škoda, da ne bom mogel nastaviti, da se mi WL ob polnoči izklopi za nekaj ur, kot sem imel narejeno prej.
To o 5 GHz pa sem nekaj bral na DDWRT strani. Ampak zaenkrat itak hudo malo WL naprav dela na tej frekvenci. Meni bi prišlo zelo prav, ker je okrog mene (pač stanovanje v bloku) enih 5 WL omrežij in bi verjetno na 5 GHz delalo boljše zaradi manj "gužve".

broken/link ::

torej DDWRT na 5Ghz ne deluje, original firmware na tej frekvenci pa dela?

nanoleet ::

Mora delat na original firmware, saj je oglaševano, da ima to možnost...

floyd1 ::

Verjetno že dela OK, nimam pa nič takega doma, da bi preizkusil.

kmetek ::

voila

Linksys AE2500 Dual Band Wireless-LAN USB Stick (300Mbit)

izredno poceni :)

pri nas cca 35EUR, potem ni več poceni...ignore that :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

floyd1 ::

Zdaj ravno gledam, da je v mojem laptopu (Probook 6540b) menda dual band "Intel(R) Centrino(R) Advanced-N 6200" WL kartica, tako da je potem verjetno to to, in sem testiral že na 5 GHz pa nisem niti vedel ;((. Kje se sploh to vidi? Bom še enkrat pogledal zvečer, če bo čas.
Itak sem zadnje dni bolj "zombi", premalo spanja pa to...

BlaY0 ::

kmetek je izjavil:

pri nas cca 35EUR, potem ni več poceni...ignore that :)

Je. S poštnino je pri nas dražje kot s poštnino z Amazona. Če kupiš dva toliko bolj.

broken/link ::

kmetek ::

BlaY0: če greš v trgovino pa ni sile....če kdo rabi AE2500 za dobro ceno, ZS :D

floyd1 ::

Ko sem kupoval WL mrežno za (stacionarni) računalnik od punce in malo primerjal cene, sem se na koncu odločil za še en router in WL bridge povezavo. In mi ni žal. Za rabljenega sem dal približno toliko (ali manj), kot bi dal za solidno mrežno kartico, povezava pa dela "u nulo". Ravno zdaj je spet eden WRT160n na bolhi za 25 EUR. Za tak denar je to (kljub notranjim antenam) zelo, zelo dober router, samo DDWRT gor, pol pa gas ;).

BlaY0 ::

Od maja je na voljo Kong dd-wrt mod tudi za 60k routerje imenovan KingKong, torej za E3200/E4200 (z integriranim DLNA serverjem - MiniDLNA). Me prav zanima če bo vleklo direktno z USB diska prek DLNA-ja na TV. Malo me skrbi format diska. Z NTFS-ja je throughput full švoh pa CPU do konca navija. Ga bom še v XFS za štos sformatiral. Smola, ker v 2.6.24 kernelu še ni solid ext4 podpore...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

BlaY0 ::

Mah, XFS podpore tudi ni notri (sem 90% da jo "originalni" dd-wrt ima). Sem poskusil z EXT2/3 pa je razlika minimalna... okrog 6 MB/s. Hmm, sem bil prepričan, da bo teh 600 MHz potegnilo vsaj do 10 MB/s. Skratka ni veliko, še vedno pa čez glavo zadosti za DLNA server...
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov router (optika 20/20) - že spet

Oddelek: Pomoč in nasveti
498824 (2248) Han
»

TP-Link TL-WR1043ND (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Omrežja in internet
813166394 (31287) hojnikb
»

Kateri ROUTER za cim večjo hitrostjo prenosa (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7020710 (14911) broken/link
»

Kateri router? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6317814 (13297) Poldy

Več podobnih tem