» »

Preko bolhe kupiš nekaj, vendar ti pošlejo nekaj čisto x

Preko bolhe kupiš nekaj, vendar ti pošlejo nekaj čisto x

Axl Rose ::

Mene zanima, kaj lahko naredim preko bolhe smo naročili galaxy note za kolegico, ker njeni starši ne smejo izvedeti, da je kupila nov telefon. Pa so mi poslali nek razbit telefon.
Je možno da prijavimo ali kaj takega? smo pa posneli ko smo odprli paket, kaj je bilo notri (če kaj pomaga).

Furbo ::

Seveda je možno, saj gre za prevaro. Obrni se na policijo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Architect ::

Zato rabljenih reči ne kupujem.

prijavi na policijo, vendar nekako ne upaj da boš denar dobil nazaj. No, tudi čudeži se včasih dogajajo.

Zgodovina sprememb…

mgermo ::

Ponavadi je najprej najbolje kontaktirati prodajalca in od tam eskalirat na policijo.

St235 ::

Ali je možno, da se je telefon poškodoval med transportom? Najprej kontaktiraj prodajalca, potem pa pač podaš prijavo na policijo zaradi goljufije.

Axl Rose ::

Kaj pa lahko ubistvu naredi policija? Prodajalec se ne javi na telefon. Njej so telefon ukradli čez vikend v eni gostilni pa je sedaj naročila novega, da ne bi imela težav s tastarimi :)

Architect ::

pokliči ga iz neke druge številke, morda se bo javil

c00L3r ::

Ne odobravam takih fint. Če pa bi se lotil takih nategov, bi si kupil 1 posebej predplačniško sim kartico za nategovanje folka.

Kaj imena in naslova osebe pa nimaš? Če si plačal po prevzemu, bi moral dobit tisti listek, komu gre denar. Ali se motim?

Architect ::

kakšnih fint ne odobravaš? Da tipa pokličeš iz druge številke, da se bo mogoče javil, ker na tvojo številko se zagotovo ne bo, glede na to da gre za nateg?:D

Axl Rose ::

Oče ima tisti listek v avtu, tako da ga dobim šele zvečer, ker je on prevzel paket. Drugače pa je številka sedaj nedosegliva. Nisem pa tak tip človeka, ki bi šel komu grozit ali karkoli na dom, raje imam lepo vse preko policije ali sodišča, če se to seveda da.

mr1two ::

Policisti pa komaj čakajo, da bodo rešili tvoj problem... Človek, kje ti živiš?

Zgodovina sprememb…

Axl Rose ::

Ko se mi je to naredilo v tujini preko ebaya, so vse uredili policisti, še denar je bil povrnjen.

mr1two ::

Kar sem hotu povedat je, da se ne bodo premaknili kaj dosti, če bo prijava ena ali dve, in še to ne za velike zneske.
Če bi prijave delovale in če bi resnično raziskovali vsak primer, potem bi verjetno sanjal... Koliko % prijav uspešno razrešijo? Koliko ukradenih stvari se najde? Niso tolko motivirani, da bi se jim dalo zaradi enega telefona cirkus zganjat, verjemi.
Najboljše šanse imaš, če se poskusiš kot človek pogovorit s tem prodajalcem. Če ne gre, prijavi policiji, drugegati ne preostane, ni pa nujno, da bo od tega kaj haska.
LP in vso srečo.

draciel ::

mr1two je izjavil:

Kar sem hotu povedat je, da se ne bodo premaknili kaj dosti, če bo prijava ena ali dve, in še to ne za velike zneske.
Če bi prijave delovale in če bi resnično raziskovali vsak primer, potem bi verjetno sanjal... Koliko % prijav uspešno razrešijo? Koliko ukradenih stvari se najde? Niso tolko motivirani, da bi se jim dalo zaradi enega telefona cirkus zganjat, verjemi.
Najboljše šanse imaš, če se poskusiš kot človek pogovorit s tem prodajalcem. Če ne gre, prijavi policiji, drugegati ne preostane, ni pa nujno, da bo od tega kaj haska.
LP in vso srečo.


Ma dvomim. Če on to prijavi policiji, ga bo potem policija prodajalca lepo obiskala na domu in preverila če je "nategnil" še koga. Če ne bi vsi tako delali.

Phantomeye ::

Kaj pa ce je tip poslal telefon, ki ga je vzel na naročnino... ni potem IMEI vezan na to osebo... in bi jo bilo mogoče izslediti s pomočjo policije in sodelovanja simobila/mobitela.

Groove ::

Nekaj podobnega se je zgodilo meni.
Menda najboljši postopek:
1. Stopiš do upravnika vaše pošte, lahko tudi kar na okence in razložiš situacijo. Skupaj bosta izpolnila nek formular.
2. Ta formular odneseš na policijo.
3. Ker policisti verjetno ne vedo (v mojem primeru niso vedeli), kako ukrepati, jim lahko razložiš, da mora čez par dni oseba dvigniti denar na pošti (če je bilo z odkupnino), saj je verjetno "poštno ležeče" (če ni "poštno ležeče", majo itak njegov naslov)... Tam ga lahko pričakajo v civilu ali kaj podobnega (v mojem primeru je bila pošta, na kateri je storilec dvignil denar zraven policije... ko je prišel tip po denar, je ženska skočila nazaj po denar in vmes poklicala kriminalista).
4. Čez nekaj časa boš moral na sodišče... upaj, da denar dobita nazaj še prej.

Srečno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Groove ()

turk1990 ::

Denar gre v vsakem primeru nekomu v roke ali račun. Če je ali ni poštno ležeče nima niti toliko veze, ker tako ali tako mora podati pravo ime in priimek.

Mare3 ::

Mi lahko podaš logično razlago kako sploh pomisliš da bi kupil neko rabljeno tehnično stvar preko interneta? Kot prvo na veš kako je sploh telefon ohranjen, kot drugo se ti lahko kaj hitro zgodi to kar se ti je zgodilo da dobiš nekaj čisto drugega kot si naročil.

mihec87 ::

Mare3 je izjavil:

Mi lahko podaš logično razlago kako sploh pomisliš da bi kupil neko rabljeno tehnično stvar preko interneta? Kot prvo na veš kako je sploh telefon ohranjen, kot drugo se ti lahko kaj hitro zgodi to kar se ti je zgodilo da dobiš nekaj čisto drugega kot si naročil.


Sploh ni problem dokler ni na drugi strani nategun..

marvin42 ::

Groove je povedal pravi postopek v tem primeru, vse ostalo je mlatenje prazne slame. Vendar je potrebno biti izjemno hiter, na pošto bi bilo potrebno iti še isti dan ko je bil odprt paket.
Mostly Harmless

Jaffa ::

Tudi kolega je naročil telefon preko bolhe, dobil pa škatlo od telefona v njej pa polno obeskov za ključe. Zadevo je prijavil policiji in so tudi rešili primer in je dobil denar nazaj ...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nateg preko bolhe (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
38382385 (25832) budnost
»

Nateg na bolhi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9818847 (14094) francek1
»

Ukraden telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
4115320 (13688) Mcsin
»

bolha prevara

Oddelek: Loža
4813814 (11234) Blinder
»

Pomoč - facebook,msn - hackerji

Oddelek: Pomoč in nasveti
295023 (4173) slavkorajko

Več podobnih tem