» »

Nakup telefona :)

Nakup telefona :)

«
1
2

ana_kor45 ::

Pozdravljeni !! :)

Torej, kupujem si nov telefon...šee posebej so mi všeč ti novi Nokiini modeli - Asha, in sicer: Asha 200, 201 in 302. Zanima me, če ima kdo od vas katerega izmed teh telefonov in kako se vam zdijo.. V bistvu mi stari telefon še dela in vse, star je pbl. 1 leto ampak mi je zelo žal da sem si kupla telefon na touch, tako da kupujem novega iz tega razloga...lahko pa mi predlagate še kak drug telefon (po možnosti Nokio ali pa tut kakšnega drugega).. :D


Hvala že vnaprej in LP :))

koyotee ::

Moja prva nokia je bila n70, bla je tak tak, druga je bla e52, odpovedal je zvočnik, slušalka, polnjenje baterije, vse to v roku enega leta. Dobil sem novo, pri kateri pa se je zgodba ponovila. Če sem imel odprte 3+ zavihke v operi mobile, sem dobil prijetno sporočilo, da primanjkuje pomnilnika in zadeva se je sesula, sledil je ponoven zagon... Sedaj sem na htc one x, in vse kar si želim je boljša baterija.
Nočeš zaslona na dotik, ker ti trenutni telefon šteka, al je tu kak drug razlog?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

flameir ::

kaj točno pa pričakuješ oziroma hočeš od telefona?

ana_kor45 ::

koyotee je izjavil:

Moja prva nokia je bila n70, bla je tak tak, druga je bla e52, odpovedal je zvočnik, slušalka, polnjenje baterije, vse to v roku enega leta. Dobil sem novo, pri kateri pa se je zgodba ponovila. Če sem imel odprte 3+ zavihke v operi mobile, sem dobil prijetno sporočilo, da primanjkuje pomnilnika in zadeva se je sesula, sledil je ponoven zagon... Sedaj sem na htc one x, in vse kar si želim je boljša baterija.
Nočeš zaslona na dotik, ker ti trenutni telefon šteka, al je tu kak drug razlog?



Hm v bistvu si ne kupujem novega telefona zato ker bi mi ta ''štekal'' ampak zato ker mi na splošno niso všeč telefoni na touch, ne rečem po izgledu pa to so vse kul ampak zdijo se mi bolj nepraktični...v bistvu mi je žal da sem si kupla tega, drugače ga še tak nebi zamenjala..

:)

flameir je izjavil:

kaj točno pa pričakuješ oziroma hočeš od telefona?



telefon ne rabi bit zaj neki wuhuhu, pač bol preprost, edino rada bi da ima celo tipkovnico...pa da ma fotoaparat, pa da se da fajn muziko poslušat pa to :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: ana_kor45 ()

flameir ::

če ti res ne leži touch telefon, potem kupi eno izmed teh nokij, ki si jih naštela. drgač pa je nokia E6-00 kar uredu zadeva, dober foto aparat, odlična tipkovnica, predvajalnik ok, zraven pa ma še zaslon na dotik, kar ti pride prav za brskanje po spletu. če je kakšna ta nova nokia tudi kombinirana (touch zaslon + tipkovnica), potem je to zate pomojm optimalna izbira. se ti splača dat kak evro več, da dobiš zravn touch zaslon.

pa še nekaj ti priporočam. ko boš v trgovini, samo probaj pisat sms na nokio lumio 800, al pa samsung galaxy 2/3. nekak se mi zdi, da maš ti star telefon iz dokaj slabim zaslonom in je tipkanje res bedno. tud sam sem biu na nokii iz polno tipkovnico, pa sem si zdaj kupil lumio 800, pa po 2h tednih pišem že praktično enako hitro, kot s prejšnim telefonom :)lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

ana_kor45 ::

flameir je izjavil:

če ti res ne leži touch telefon, potem kupi eno izmed teh nokij, ki si jih naštela. drgač pa je nokia E6-00 kar uredu zadeva, dober foto aparat, odlična tipkovnica, predvajalnik ok, zraven pa ma še zaslon na dotik, kar ti pride prav za brskanje po spletu. če je kakšna ta nova nokia tudi kombinirana (touch zaslon + tipkovnica), potem je to zate pomojm optimalna izbira. se ti splača dat kak evro več, da dobiš zravn touch zaslon.

pa še nekaj ti priporočam. ko boš v trgovini, samo probaj pisat sms na nokio lumio 800, al pa samsung galaxy 2/3. nekak se mi zdi, da maš ti star telefon iz dokaj slabim zaslonom in je tipkanje res bedno. tud sam sem biu na nokii iz polno tipkovnico, pa sem si zdaj kupil lumio 800, pa po 2h tednih pišem že praktično enako hitro, kot s prejšnim telefonom :)lp




Najprej hvala za nasvet :D torej, zdaj sem komaj vidla da prej sploh nisem omenila katero Nokio imam zdaj...in sicer: Nokia x3-02 (Touch and Type) -->
... ki v bistvu deluje na podoben princip kot Nokia E6-00, ker imaš vse tipke normalne pa še zaslon je zraven na dotik...tako da nisem mela celega telefona na dotik...zato si pa zdaj nameravam kupit novega iz tega razloga, ker mi to ni všeč, pa čeprav ima vse tipke pa to :D bom pa probala čimprej it v trgovino in malo pogledat kak je kaj s temi novimi Nokijai :)

LP

keitai ::

Predlagam ti, da prej probaš kakšen drug touchscreen s kapacitivnim zaslonom, dosti ljudi odvrne resistivni.

flameir ::

kot je reku "keitai", te telefoni majo slabse zaslone na dotik, kot novejsi. no sej, vazn je, da je telefon teb vsec ;) vedno je najbols kupit tist, kar ti najbl sede v roko :)
lp

NoXy ::

Nameravam kupiti sony ericsson live, ali priporočate kateri drugi telefon v tem cenovem rangu(100€ orto u nulo) Ali bi biv ta pravi :)
Kolikor sem gledal je sony ericsson live kar prava izbira.

manniac ::

Mene pa zanima kkateri telefone je najbolj rangiran po P/P?
Ali je možno, da je to Sony Xperia arc S

bajsibajsi ::

Dva meseca nazaj je bil v Sloveniji verjetno HTC Evo 3D za dobrih 200 evrov pri Mobitelu z vezavo 24 mesecev. Ampak verjetno se je ponudba sedaj ze spremenila.

IvoJan ::

how female is that?? :D
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

GeForce ::

manniac je izjavil:

Mene pa zanima kkateri telefone je najbolj rangiran po P/P?
Ali je možno, da je to Sony Xperia arc S

Nov ali rabljen? Pri novih je možno da je to arc S, pri rabljenih pa Galaxy S, Galaxy S2 ali Nexus S.

puffs ::

Kaj je P/P?

amigo_no1 ::

Okrajšava za ceno/zmogljivost.

puffs ::

A, ic. Ja, jaz sem ocenila da ima arc S najboljše power/price razmerje v okvirih mojega budgeta (do 300ojro), zato sem ga kupila :) je pa res da je bilo skoraj pol leta nazaj.

MacGyver141 ::

bajsibajsi je izjavil:

Dva meseca nazaj je bil v Sloveniji verjetno HTC Evo 3D za dobrih 200 evrov pri Mobitelu z vezavo 24 mesecev. Ampak verjetno se je ponudba sedaj ze spremenila.


http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...

manniac ::

No katerega se mi najbol splaca potem kupiti(do 300eur)?

RejZoR ::

LG Optimus 2X (star ampak na istem nivoju kot enakocenovni dandanes), Sony Xperia Sola, HTC One V...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

koyotee ::

manniac je izjavil:

No katerega se mi najbol splaca potem kupiti(do 300eur)?

samsung s2?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

flameir ::

z galaxy s2 ne bos zgresil, p.s. nokij se izogibaj, vsaj do prihoda WP8

whitefish ::

Torej sposodil bi si temo da ne odpiram svoje.. Razmišljam o nakupu novega android telefona..Trenutno imam SGS i9000...Zaenkrat mi je najbolj všeč Sony Xperia S...Mislite da je to najboljše kar se da dobit za ta denar? Ali je kaj boljšega?
Lp

Thunder wave ::

Boljši je S3 in HTC One X definitivno. Cena pa tudi temu primerna. Price/Performance je ta telefon res .

whitefish ::

In katerega od teh 2 naj vzamem?

flameir ::

htc feni ti bojo priporocal htcja, samsungovi pa samsunga.
jaz bi teku da pejt oba sprobat, pa bos vidu ker to je lepsi.
sgs3 ma boljso baterijo in ekran, ce ti to kaj pomeni.
po drugi strani pa je kolegu padel iz visine 30cm na leseno mizo in se mu je razbil ekran :D glede tega je mislm da htc malce boljsi.
drugace pa ti svetujem, da raje za pol manj denarja na bolhi kupis sgs2, ne bo ti zal, razen ce imas res toliko denarja.

whitefish ::

Na bolhi mi je predrago ker bom vzel na narocnino sgs3.Nosil ga bom v etuiju ter imel zascitno folijo.Htc ima tegro,beats audio,htc sense,cenejsi je...Tezka izbira

flameir ::

tezka odlocitev, vendar ce si imel do sedaj sgs1 in si z njim zadovoljen, ti predlagam da gres kar na trojko.
drgač pa si napiš na papir kaj rabš na telefonu in potem preveri kaj od tega imata oz kaj nimata ter se potem odloči. recimo jaz sem kupil lumio 800 ker je nokia, ker sm fen nokie in mi je sedaj pošteno žal, da nisem bodisi počakal na WP8, bodisi kupil sgs2.
prvo glej kaj res rabiš na telefonu, šele nato glej razne bonbončke, ki jih ima telefon.
itak pa sta oba dobra, tak da velik ne boš zgrešu ne z enim, ne z drugim. ;)
lp

whitefish ::

Rabim ga za internet,igrice ter glasbo (slušalke)... :)

iceman3 ::

Je kak dober android phone z fizicno tipkovnico, podoben nokii e7, razen htc desire z?
The knowledge is the only true power!

flameir ::

glede glasbe kolikor vem, ti bo boljšo predvaju htc (naj me kdo popravi, če ni res)
internet je na sgsju bolši, ker je večji zaslon, če ti kaj pomeni pol centimetra al kok je :D
igrice so pa na obeh enake.. :)

iceman3@
jaz sem mel nokio e72 pa potem e7, ko sem prešaltal na lumio800 sem si mislu, kakšna napaka zaradi pisanja, sedaj pa pišem praktično enako hitro, kot na fizični tipkovnici :) pa še ne rabiš pritiskat, ampak samo lepo prisloniš prst. aja pa še to. lumia nima ravno velik ekran (3,7), tako da je verjetno na kakem večjem androidu tipkanje še lažje in hitreje :) uglaunm priporočam da si za 2 tedna sposodš nekje enga spodobnga toucha ter se sam prepričaš o mojih besedah ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

iceman3 ::

Ma touch nekako ni zame, malo sem probal, pa mi ne potegne ta virtual keyboard, je pa res da je internetna izkusnja na teh vecjih zaslonih enkratna, gledu sem Droid 4, pa ni videti da je pri nasih mobilnih operaterjih v ponudbi.
The knowledge is the only true power!

flameir ::

kupiš na ebayu ali amazonu. cene so kar ugodne.
če si bil do zdaj na nokii, bi se morda splačalo počakat na WP8, ker sem skoraj prepričan, da bojo dal tak telefon vn. WP8 bo pa res ornk zadeva.
drugače pa naj ti kdo drug svetuje glede tega, ker o androidih vem velik manj kot o nokiah ;)
lp

bdoxx ::

sicer sem fen samsunga, če bo fone ''primarno'' za igrce pol definitivno htc, zaradi tegre.

whitefish ::

No ja,bom šel danes/jutri v mobitel in sprobal oba ;)

GeForce ::

Audio Quality ima sigurno boljši SGS3, ker ima Wolfson čip za zvok. Res je da ima HTC One X Beats Audio, ampak to je le popravek na software ravni.

whitefish ::

Glede na to kar sem slišal na ytju (glasbo od obeh) mi je HTC dosti bolj všeč glede tega..

GeForce ::

Ja, saj je možno da se lepše sliši HTC (obeh še nisem slišal), ampak pač če si pikolovski glede kvalitete zvoka je boljši SGS3, ampak za navadnega uporabnika je to čisto vseeno. :)

iceman3 ::

flameir je izjavil:

kupiš na ebayu ali amazonu. cene so kar ugodne.
če si bil do zdaj na nokii, bi se morda splačalo počakat na WP8, ker sem skoraj prepričan, da bojo dal tak telefon vn. WP8 bo pa res ornk zadeva.
drugače pa naj ti kdo drug svetuje glede tega, ker o androidih vem velik manj kot o nokiah ;)
lp


Če bi nardil WP8, podoben nokii E7 bi pocakal, sam ne vem ce sploh nameravajo nardit tak telefon.
The knowledge is the only true power!

flameir ::

iceman3 je izjavil:

flameir je izjavil:

kupiš na ebayu ali amazonu. cene so kar ugodne.
če si bil do zdaj na nokii, bi se morda splačalo počakat na WP8, ker sem skoraj prepričan, da bojo dal tak telefon vn. WP8 bo pa res ornk zadeva.
drugače pa naj ti kdo drug svetuje glede tega, ker o androidih vem velik manj kot o nokiah ;)
lp


Če bi nardil WP8, podoben nokii E7 bi pocakal, sam ne vem ce sploh nameravajo nardit tak telefon.


to je tist vrag, ko človek ne ve, a bojo to nardil al ne... :D
sam mislm da je za njih bolš, da to nardijo, ker bi bil telefon zagotovo zelo prodajan. bomo videli, telefona še eno leto pri nas tako ali tako ne bo naprodaj, tako da je čakanje kar dolgo.

če malce sanjamo, bi telefon z PureWiew 41MP fotoaparatom zgledal nekako takole :D
http://www.phonearena.com/news/Nokia-Lu...

koyotee ::

pri htc x one rabis obvezno silikon, drugace se ti spraska steklo objektiva.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

iceman3 ::

flameir je izjavil:

iceman3 je izjavil:

flameir je izjavil:

kupiš na ebayu ali amazonu. cene so kar ugodne.
če si bil do zdaj na nokii, bi se morda splačalo počakat na WP8, ker sem skoraj prepričan, da bojo dal tak telefon vn. WP8 bo pa res ornk zadeva.
drugače pa naj ti kdo drug svetuje glede tega, ker o androidih vem velik manj kot o nokiah ;)
lp


Če bi nardil WP8, podoben nokii E7 bi pocakal, sam ne vem ce sploh nameravajo nardit tak telefon.


to je tist vrag, ko človek ne ve, a bojo to nardil al ne... :D
sam mislm da je za njih bolš, da to nardijo, ker bi bil telefon zagotovo zelo prodajan. bomo videli, telefona še eno leto pri nas tako ali tako ne bo naprodaj, tako da je čakanje kar dolgo.

če malce sanjamo, bi telefon z PureWiew 41MP fotoaparatom zgledal nekako takole :D
http://www.phonearena.com/news/Nokia-Lu...


The good stuff man:D, škoda ker ni resnično.
The knowledge is the only true power!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iceman3 ()

whitefish ::

Sem bil v Simobilu in malo sprobal SGS3..Mi je bil srednje vsec..HTC One X-a pa ni bilo.

Politik ::

Pozdravljeni,

Kupujem nov telefon pri Mobitelu.
Najraje bi kupil model nokie, trenutno pa imam C5. Nočem pa ekrana na dotik.
Odlocam se med e5 ali e6, mogoče se kakšen predlog.
Zanima me ali se pri omenjenih telefonih da izklopit zvok kamere (ton) da je slikanje brezslisno? Mogoce koliko v realnosti zdrzi batarija.

Hvala za nasvete in odgovore.

djordjevic ::

GeForce je izjavil:

Ja, saj je možno da se lepše sliši HTC (obeh še nisem slišal), ampak pač če si pikolovski glede kvalitete zvoka je boljši SGS3, ampak za navadnega uporabnika je to čisto vseeno. :)

Indeed. Nisem neki audiofil, tako da se mi zvok na enki (one x) sliši več kot ok, dočim so stručkoti menda dejansko ugotovili, da je tisti beats bolj marketing trik kot ne in da je po strokovni plati zvok na enki porazen. Kot rečeno, na legendu mi je bil ok, na enki mi je super, ne vem pa, kako bi bilo, če bi mi dali za poslušati kaj bolj kompetentnega. Tisti wolfson čip pa je dejansko baje precej boljši od tega, kar ima enka. Ampak, again, za povprečnega uporabnika menda ni razlike.
No grave is deep enough to keep us in chains.

flameir ::

Politik je izjavil:

Pozdravljeni,

Kupujem nov telefon pri Mobitelu.
Najraje bi kupil model nokie, trenutno pa imam C5. Nočem pa ekrana na dotik.
Odlocam se med e5 ali e6, mogoče se kakšen predlog.
Zanima me ali se pri omenjenih telefonih da izklopit zvok kamere (ton) da je slikanje brezslisno? Mogoce koliko v realnosti zdrzi batarija.

Hvala za nasvete in odgovore.


razlika v ceni med telefonoma je kar konkretna, vendar so tudi veliki plusi pri e6.
-boljši fotoaparat, zelo lepe slike, samodejno ostrenje, česar e5 nima + 8MP, e5 ma 5MP
-zaslon na dotik, zelo fajn pride pri internetu, in če ne maraš toucha, potem je ta telefon špica, ker ti bo omogočil tipkanje, zraven pa še izkušnjo touch vmesnika
-e6 dizajnersko pokoplje e5

zvok na kameri se da pri obeh izklopit.
baterije sta pa tam tam, moja e5 je držala 3,4 dni, tako kot sedaj kolegu drži e6.
priporočam definitivno e6 ;)
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

Politik ::

flameir je izjavil:

Politik je izjavil:

Pozdravljeni,

Kupujem nov telefon pri Mobitelu.
Najraje bi kupil model nokie, trenutno pa imam C5. Nočem pa ekrana na dotik.
Odlocam se med e5 ali e6, mogoče se kakšen predlog.
Zanima me ali se pri omenjenih telefonih da izklopit zvok kamere (ton) da je slikanje brezslisno? Mogoce koliko v realnosti zdrzi batarija.

Hvala za nasvete in odgovore.


razlika v ceni med telefonoma je kar konkretna, vendar so tudi veliki plusi pri e6.
-boljši fotoaparat, zelo lepe slike, samodejno ostrenje, česar e5 nima + 8MP, e5 ma 5MP
-zaslon na dotik, zelo fajn pride pri internetu, in če ne maraš toucha, potem je ta telefon špica, ker ti bo omogočil tipkanje, zraven pa še izkušnjo touch vmesnika
-e6 dizajnersko pokoplje e5

zvok na kameri se da pri obeh izklopit.
baterije sta pa tam tam, moja e5 je držala 3,4 dni, tako kot sedaj kolegu drži e6.
priporočam definitivno e6 ;)
lp


Ja res je razlika v ceni kar konkretna, samo če vzamem kaj drugega dobim se slabši tel kot ga imam trenutno (pa tudi izbira brez zaslona na dotik ni velika)na slabši tel pa me ne vleče.
Si prepeičan da se da zvok kamere izklopit, klical sem na mobitel center in na servis pa sem dobil podatek da se zvok kamere ne da izklopit?? Kaj je zdaj res :) Vsi imajo na izbiro 4 različne zvoke kamere, ni pa moznosti izklopi takšen sem dobil podatek.!
Ali je razlika menijih velika?

Hvala za odg
LP

flameir ::

zvok se da 100% izklopit, sem ravno zarad tebe še enkrat kolega povprašal o tem.
meniji so na e6 boljši, drgač pa ni neke blazne razlike.
lp

Politik ::

flameir je izjavil:

zvok se da 100% izklopit, sem ravno zarad tebe še enkrat kolega povprašal o tem.
meniji so na e6 boljši, drgač pa ni neke blazne razlike.
lp


Sem kupil tel E6 in nimam pojma kje se da izklopit zvok.
Bi mi prosi na krato opisal kje se da ta zvok kamer izklopit. Imam samo 4 moznosti :(

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Politik ()

Formula 1 ::

Imam sicer C6-01 ampak Belle bi moral biti isti.Skratka greš na kamero tam klikneš tiste 3pike( ...),prikaže se ti zaznava obraza,mreža in še nekaj stvari in nastavitve.Klikneš nastavitve in se ti odpre:
-kakovost slike
-shrani inforamcije o lokaciji
-...
in potem 5 je ton slikanja.Klikneš tisto in se ti odpre kamera 1,kamera2 itd to imaš 4 te kamere in če še enkrat potegneš gor imaš pod kamera 4 še izključeno tako da imaš 5 opcij le scrollat moraš.

Politik ::

Formula 1 je izjavil:

Imam sicer C6-01 ampak Belle bi moral biti isti.Skratka greš na kamero tam klikneš tiste 3pike( ...),prikaže se ti zaznava obraza,mreža in še nekaj stvari in nastavitve.Klikneš nastavitve in se ti odpre:
-kakovost slike
-shrani inforamcije o lokaciji
-...
in potem 5 je ton slikanja.Klikneš tisto in se ti odpre kamera 1,kamera2 itd to imaš 4 te kamere in če še enkrat potegneš gor imaš pod kamera 4 še izključeno tako da imaš 5 opcij le scrollat moraš.



Sem preveril vendar 5 opcije izkluči ni nikjer??!! :( me pa zelo moti, eni so trdili da je izklop mozen pa zgleda so se motili.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Mobitela (strani: 1 2 3 448 49 50 51 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2529511407 (7717) Leko
»

Prvi mobitel - se kdo spomne firme in modela? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9333201 (23739) DOOM_er
»

Nov telefon, razočaran nad nokio E6

Oddelek: Kaj kupiti
344204 (2781) fosil
»

Nokia C6-01 ali C7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
549433 (7374) krneki0001
»

Sony Xperia P vs Nokia Lumia 710 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7720011 (16156) SLO_Matej

Več podobnih tem