» »

Softwersko DEKODIRANJE z SkyStar 2

Softwersko DEKODIRANJE z SkyStar 2

««
5 / 18
»»

Sandi79 ::

BarabeX
poizkusi na 5W, če tega ne dosežeš z zdajšno pozicijo motorja ker imaš obseg precej širok (30 stopinj) malce premakni anteno na zahod in izpusti tisti satelit na 28E.

Ali obstaja možnost, da bi željeni program odkodiral sam. Morda obstaja program?
niti ne itak rabiš ključe programe pa že itak imaš (yankse,soft-cl,conax-ci....)


Hočem kjuče za,,,, mmov ;( ;(

brabex ::

A to pomeni naprimer: da se že vozim z avtom pa še sprašujem če lahko dobim ključ za ta avto:D
Torej z Yanksee lahko po želji odklepam tudi ostale
programe?
Z satelitom 5W bom pa imel verjetno malo težav.
Namreč na teh stopinjah imam pred sabo že dimnik. Bom šel na streho in začel rušit saj se itak nikoli ni kadilo iz njega:D

Ciao B.

kango ::

Ključev za stream paket (mmov) še najbrž en lep čas ne bo , ker je zadeva prešla na kodirni sistem druge generacije:'(

lp !

Sandi79 ::

BarabeX. Tak ja kramp v roke pa udri po rajfnku. >:D

Ok zdaj sta pa že dva rekla, da je ponudnik stream zamenjal kodirni sistem bo že moglo držat. ;((

Drgač pa dejte malo Hotbird skenirat baje je Pika TV začela prenos na HB trenutno mi scan ne uspe ker zdaj uporabljam Hauppauge TV NOVO.:|

brabex ::

TV PIKA
freq-12149000
vertikal
symbol r. 27500
sid-7222
tid-7200
nit-318
pmt-66
video-192
pcr-192
HOT BIRD seveda8-)
Prepričan sem da sem vstavil preveč podatkov, vendar zaenkrat še ne vem natačno kateri so nujni. Bi pa še enkrat vprašal ali z YANKSEE lahko
odkodiram tudi program po želji, ki naprimer še ni odkodiran. Nekaj sem gledal v nastavitvah ma mi ni jasno kaj je kaj;((

Ciao B.

Aljo1 ::

Ne vem, kaj bi odkodiral po želji. lahko si po želji zmisliš kakšen ključ za kodirne sisteme, katere yankse podpira: Irdeto/seco1/viaces1/nagravision/conax.
Ostale sisteme ki pa ne ve odkodirat pa še niso "razbiti"

Sandi79 ::

Ok thanx man za TV PIKA specifikacije. :8)

Sicer pa TV Pika ni vredna počenega stotina ;(

Aljo1 ::

Bomo pa zato POPTV lahko gledali preko SAT :D

kango ::

Ko že govorite o Yanksee in o zadevi conax potem sledi ne mlehet iduška,ker je velka blatoša oziroma na kratko malo morgen !!! :D

Sandi79 ::

Čak mal APJ hočeš rečt da bomo kmalu gledal POP TV na HB ?:))

Kangu nisem čist razumio kwa s hotu povedat :'( !.

Drkač pa free X TV kar seka.. >:D

kango ::

Conax je do nadaljnega mrtev ! :(

Aljo1 ::

Ja zadnjič je bilo na 24ur da bo POPTV na hotbirdu. Upam da sem prav razumel ali pa so samo hoteli povedet da bo odaja 24 ur na satelitu, kar tudi trenutno je, na Piki.

Sandi, x-free?! tak te, a si pogledal kaj premiere austrija po 12 uri zvečer??

danes končno dobim še en LNB in diseqc da ne bom rabil sukat antene med hotbirdom in astro

krneki ::

Samo 24ur bo na satelitu preko Pike. Če bo poptv na satelitu, bo 100% zakodiran

Sandi79 ::

Ma ja APJ itaq vendar free x-tv ima tudi hard sceno vendar ne vedno.
drgač pa ponoč rajš multivision 1,2,3 pa XXL gledam. :8)

POP-TV-ja pa gotovo ne bodo kodirali. Prvič ker je itak FTA in imajo profit od oglaševanja. Drugič pa ker bi par milionov dolarjev stran vrgli. Pa a je že kdo videl da ima ponudnik zakodiran samo en TV kanal, spet škoda denarja za kartice..|O

Zagotovo si upam trditi, da POP TV ne bo zakodiran !>:D

krneki ::

Seveda da bo kodiran. Si ti kaj pomislil kdo bo plačal pravice za predvajanje vseh teh ameriških filmov ki se vrtijo? Plačuje se namreč po potencialnih gledalcih, katerih je v sloveniji recimo 2 mil v evropi pa 400 mil. Če bo nekodiran bo tko kot SLO1, kadar bo domača produkcija bo FTA (24ur, trenja, Preverjeno..), drugače pa kodiran...ker verjemi mi da oni nimajo denarja za plačevanje pravic in če bi hoteli to pokriti z reklamami bi cene reklam/sekundo poskočile do neba.

sulio ::

a bi se dalo s skystar odkodirat tut plačljivo tv na kabelski

Sandi79 ::

Krneki prav imaš ja vendar pa pravice niso tolk drage kot 10 MIO $ za način kodiranja kot je SECA2 IRDET02,,,
Možno pa da bo zakodiran z nagravision kot je SLO2,1 vendar to ni za nas omejitev. >:D

Sulio Skystar kartice so namenjene sprejemu visokih frekvenc nad 11.7 GHz "digitalnia TV"
Za kabelsko potrebuješ običajno TV (analogno) kartico novejše so tudi digitalne odvisno kaj rabiš in od TV Kabel-ponudnika.:)

Slovenija skoraj ne (sicer ne vem)

V nemčiji majo pa itak vse shackano kar se Kabelske tiče.|O

krneki ::

Sej pomoje ni panike če bo poptv kodiran, ker če živiš v Sloveniji potem boš lahko kartico dobil zastonj.

Tomy_MMX ::

Hmmm, zdaj sn prebral samo par sporočil iz te tema pa me je malo začelo zanimat!
Pred časom ko še je bla aktualna analogna satelitska sn prek računalnika dekodiro različne kanale in je bla kar finta, sam od kar je postala aktualna digitalna satelitska sn malo zaostal!
Zanima me če je kdo pripravljen mi poslat en mail z podatki o tem kaj rabiš za takšno početje (imam anteno 80cm in Analogno-digitalni LNB) kakšni sprejemnik ali kartico v rač, drigo opremo (kartice itd.) programje itd..?
In tudi kakšne podatke o tem kje dobim dodatne informacije?


Res bi me veselilo če bi se komo dalo!

lp

Sandi79 ::

Tommy ma tukaj itak vse piše.
Rabiš samo še kartico (skystar2) računalo že imaš.
Kartico kupiš lahko v Mariboru kot je napisal APJ ali pa v Škofji Loki pri Ric computers vendar tukaj stane 18100 sit. |O

Potem pa zdownloadaj iz neta softver recimo iz www.progdvb.com

Enostavno kot mačka lovi miško ! ;(

Aljo1 ::

Če si kje blizu Ptuja, tu imajo za 40kSIT vse komplet

Skystar 2 kartico (mislim da je sama kartica okrog 14.000SIT)
80cm krožnik
2 LNB (recimo enega daš na astro drugega na hotbird)
diseqc (za preklop med LNB)
pa nekaj kabla, brez montaže, vse novo in z garancijo

no to sem jaz kupil, lahko si tudi kak mortorček omisliš samo pojma nimam za ceno.

To je glede opreme, vse drugo pa je softwear, ki je zastoj na netu. max 3Mb

na astri maš več kot 350 kanalov, na hotbirdu pa preko 400, seveda pa moraš narest selekcijo ker je zanimivih recimo kakih 60 kanalov,

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aljo1 ()

jeggy ::

Drugače pa vse zveš na tem naslovu: http://forums.dvbnetwork.com/index.php

Tomy_MMX ::

APJ kje na Ptuju?
No jaz bi kupo sam kartico, ker krožnik in LNB mam sicer sam enega, a trenutno nebi investiro v dva!

Tomy_MMX ::

In katerei kanali so na astri najbolj zanimivi (premiere world se da odkodirat?)?

lp

kango ::

Na astri je kar precej zanimivega, mislim da prevladuje premiere, ki ga trenutno še lahko normalno gledamo je pa še ostalih programov kar dovolj.
Mislim da nimaš kaj čakat,da ne greš na dva nlb.Potem je izbira še večja Astra in Hotbird.

APJ res,kje na Ptuju si nabavil te zadeve ?

lp !

Tomy_MMX ::

Jaz poznam na ptuju samo sat-com ko prodaja takšne stvari sam teh kartic oni nimajo!

brabex ::

Pozdravljeni!
Enkrat mislim da sem že spraševal nekaj podobnega. A morda še komu pri snemanju stisne
sliko?:\ Jaz se preprosto ne morem zanesti, če
bi šlo zares. Sem tudi na Durona 1200 pri prjatlu videl, da mu dela isto ker sva pač skupaj kupila.
Kaj hudirja bi to blo??? :(

Tomy_MMX ::

Še kdo ve ke se da te SkyStar 2 kartice kupit?
Kje v mariboru?

Aljo1 ::

v MB pri proel (na začetku so jo imeli za 16kSIT sedaj pa okoli 20kSIT), na Ptuju pa mi email pošljite da vam dam telefonsko, (btw sat com jo lahko naroči če želiš, samo cena je 22kSIT) cene so okvirne!!

dodatni lnb stane le 3200 + 3000 preklopnik, tak da se splača kar na 2 LNB ja sistem uredit.

brabeks: te ne razumem kaj bi rad povedal?!

brabex ::

Ko snemam film ali karkoli mi enkrat snema v zožani sliki drugič spet normalno. To mi dela tako v DVBviewer-ju kot v ProgDVB. Je pa tako da naprimer če snema zožano bo tako ostalo dokler ne
bom spet zaprl program in ponovno zalaufal. In če je sreča bo slika normalnih dimenzij sicer pa zožana. Mimogrede VIDOMI odlično pretvarja v DIVX ali kaj podobnega. Namig za novopečene:D

Pozdrav!

Aljo1 ::

Aja, sam imam iste težave. Če pa recimo daš da ti film zazdeli npr. po 10MB, bo prvih 10MB slika zožana, vsi ostali deli pa normalni.

Sem malo sprobaval in če maš nastavljeno v ProgVB na fullscreen in daš snemat film (tipka R) potem je vse ok, recimo v mediaplayerju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aljo1 ()

Sandi79 ::

To z sliko je problem v ponudniku in stvar formata in pa tudi stvar aplikacije z katero jo poganjaš. recimo MTV ima tisto skrčeno sliko prblizno(58x*34xc !!) :\

Stvar urediš takole: narediš 2pass xvid ali dvix z programčkom Vidiomi in stvar je normalna
oziroma jo pregleduješ v mpeg2 formatu z Intervideom.
:))
Če pa že kdo misli kupiti kartico skystar za 22K po pošti jo pa naj rajši naroči pri Ric Computers 04-506 3100 za 18100 sit je originalna Technisatova in jo ne rabiš odklepati ! :8)

celica ::

Oj....

V Mariboru se da kartica dobit pri Pinosat.

Lp.
negre..! gre ..? joj GORI ..!

kango ::

Ko smo že pri ss2 me zanima,če kdo od Vas ohlaja zadevo s kakšnim ventilatorjem,ker se vsa stvar kar precej segreva in kako je zadeva rešena glede tega,ker original ventilatorja po mojih podatkih za ss2 ni ?

Druga zadeva so Stream pidi za nekatere programe,ki oddajajo naprimer v francoščini CS France - Nat Geographic ima trenutno pid 116,če mu dodaš pid 117 angleščina je potem vsa zadeva nekoliko bolj razumljiva.A še kdo ve za kakšen takšen primer ?

Hvala in lep pozdrav ! :\

NoBody ::

Kango, pomaga 8cm ventilator (usmernik). Enostavno ga s plastiko zalepiš na slot... Pomaga 100%
SS2 sem nabavil v Trstu za 15K, ...
Krožnik + 2 glavi + nosilec z montažo cca. 30K
Naj mi prosim kdo pomaga pri PROGDvb-ju ?!?
Kako naj enostavneje menjam astra-hotbird ??8-O
V samem PROGdvb, ali pa je še potrebno kaj pri sami nastavitvi (ikona pri uri). TNX

kango ::

Jaz sem nabavil ventilator 4 cm in upam da bo dovolj !

Za preklop med astro in hb mislim,da še moraš imeti diseqc preklopnik da imaš enkrat signal z astre drugič pa z hb vsaj upam da je tako ,ker si zadevo še urejam.

več o tem je na www.kerman.hr

Sandi79 ::

Imel sem 12 cm fan, ki je prišel do izraza šele ko sem prejemal z kartico po 15GB podatkov na dan. Drugače samo za gledanje TV-ja ga ne potrebuješ. Sicer pa zdaj uporabljam TV NOVO, ki se ne segreva toliko!

Za premikanje med sateliti imam pa pol automatski motor.

Realman ::

Mene pa zanima, ce mi lahko da kdo kaksen uporaben link, kako se uporablja Yankse.
Imam Pinnacle Pctvsat + WinSTB 0.66 + najnovejsi Yankse.Meni laufa YAnksee sam slike pa ni od kodiranih kanalov.A mi lahko kdo razlozi, tocen postopek nastavitev za omenjen program.Neki sem gledal na montsat-u sam je bilo za ProgDVB z Yanksom.Sam imam isto nastavljeno pa ne dela.A je mogoce se kaksna fora z kodeki.Meni v glavnem ni nic jasno.

ZA odgovor se vsem struckotom vnaprej zahvaljujem.

NoBody ::

Rabil bi nastaitve za HOTBIRD, da jih vnesem v orig. SS2 software...
Oz. ali moram najprej preklopiti med sat astra-hotbird v opravilni vrstici in šele nato
v progdvb-ju?
Mi kdo opiše postopek???
Z astro mi dela vse, ...če pa želim proklopiti na hotbirb se mi izgubi signal..:'(
TNX

Sandi79 ::

Raan
Nastavitve za Yanksee morajo biti slednje:
obkljukaj: active, loging ECM, Read PMT: Allways, Auto PID's in Auto ECM. seveda pa posnemi v root direktorija datoteko softcam.key (ključi) potem zaženi recimo Premiere 1 in malce počakaj. Klikni v Yanksee-ju show monitor in poglej kaj se dogaja, če vidiš FTA kanale potem je z kodeki vse uredu. :))

NoBody možno da imaš zaklenjeno kartico, drugače pa prosim ne uporabljaj originalne SS2 TV applikacije ki je totalni poden. ;(

NoBody ::

Sandy79, hvala za odgovor. Uporabljam PROGdvb, tudi odklepanje ni problem.
Težava nastopi takrat, ko želim menjati satelit:( ??? Enkrat dela HB drugič Astra, a moram skoraj vedno mašino ugasniti. Pomeni da je zaklenjena??? Moram skopirati nek file
v windows mapo? Ali ma pri tem kaj veze diseq?? TNX:D

Aljo1 ::

diseq je za menjavo LNB-jev torej maš t tem nekaj narobe. Maš pravilni tip pod seting nastavljen?

kovse ::

kaj če maš doma že analogno satelitsko ,kupiš samo še kartico+software in že dela???
Kaj je treba dokupit digitalni LNB ali je OK LNB iz analogne satelitske??
ZAnima me pa tudi kak je kaj z downloadom(zastonj) če gre in če je kaj pametnega za downloadat(filmi ,igre,mp3-ji)??

NoBody ::

Apj, verjetno nimam!??:'( Mam 2lnb-ja astra - hotbird. Misliva sto zadevo, je to to???
Kaj se pa nastavi za diseq, za enega ali drugega? Vem, da so neke nastavitve: none,
simple a, simple b,.... Nimam pojma kaj katera pomeni??? HELP ME OUT !!!:'(

Aljo1 ::

mislim ali maš pravilni diseq nastavljen? imaš mini, 1.2, poglej katerega maš, tudi za a in b je neka finta in ju moreš včasih zamenjat.


Kovse: če imaš univerzalni LBN potem samo kupiš kartico in gledaš. Recimo, če nimaš preveč stare analogne SAT, tiste v Obiju za 15kSIt imajo univerzalni LNB, drugače pa ga menjaj (3000SIT)

NoBody ::

Trenutno imam NONE, ker sem probal že vse živo... pa ni šlo. Veš mogoče kaj je potrebno za katerega ?

kovse ::

Lani vem da smo menjali LNB in je tisti ki je to menjal računal okoli 5ksit.JE pa takšen moder, bom šel pogledat in napisal kakšen,kateri čigav???:D

kovse ::

OK,pregledal sem LNB in podatki so sledeči:
-universal single LNBF
-model : DS-1
-NOISE: 0,7dB
-INPUT: 10,7-12,75 GHz
-LO :9,75-10,6 GHz

Sedaj pa vi presodite ale je ali ni tale LNB za digitalno SAT.???

Tomy_MMX ::

je ker že kar nekaj let ne delajo samo analognih LLNB-jev!
In kaj te tebi pove beseda "universal"???

Sandi79 ::

Kovse stari ti maš pa univerzalca. >:D
Sicer deluje tudi analogni LNB vendar samo LO BAND do 10.7Ghz.
Nekaj "digitalnih" kanalov ima še "nizke" frekvence.

Kar se pa diseq-ov tiče pa pojma nimam ker imam DualHeadNLB+Motor. Rajši imam močnejši signal (nevihte...) pa motorček kot pa 2 LNB-ja.:\
««
5 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVB-S2

Oddelek: Kaj kupiti
193039 (1593) mumbo
»

Total TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5113612 (11710) fulgur
»

satelitski programi in sprejemniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7215484 (13816) BlackHole
»

Kako s SkyStar 2 odkodirat programe (npr. premiere)???

Oddelek: Strojna oprema
61578 (1414) Freelancer
»

kartica za Digitalno satelitsko

Oddelek: Kaj kupiti
224553 (3929) ts

Več podobnih tem