» »

USB vs. PS/2 za tipkovnico

USB vs. PS/2 za tipkovnico

neres ::

Vedno manj tipkovnic ima PS/2 priklop, čeprav sem večinoma slišal da je boljši od USBja (za tipkovnico, se razume). USB je bolj future proof (in tudi za kake prenosnike, ki nimajo PS/2ja), medtem ko PS/2 deluje tudi na starih matičnih in baje ne obremenjuje toliko procesorja/sistema.

Zanimata me ti dve stvari:
1. veliko število hkratnih pritiskov na gumbe - teoretično naj bi bil PS/2 v prednosti, kako pa je v praksi s cenejšimi tipkovnicami?
2. hitro osveževanje (hardcore gaming) - koliko je to pri PS/2 in ali se sploh da "navit" PS/2 tipkovnico? Kaj pa USB?

Kupujem nekaj takega kot je Logitech Internet 350, ki je v obeh različicah. Če ima kdo to tipkovnico naj pove kako se obnese. Predvsem me zanima število hkratnih pritiskov, da ne slučajno odpove že po treh tipkah...

Nekje sem tudi bral, da preko USBja pride do kakšnega zakasnjenega pritiska (zaradi preobremenjenosti USBja). ??

Spajky ::

Ps/2 tipkovnica ima že na matični in Bios-u hardverski dostop, zato dela zmeraj! Za OS ima pa lowest layer sprogramirano, zato tudi najbolj zanesljivo in hitro dela; da, da se tudi z nastavitvijo v registru Win naštimat refresh rate ... Če ma komp tak priključek, vedno svetujem PS/2 miško in tipkovnico 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

destroyer2k ::

neres

Jaz ne opažam nobeden delay in imam že vse na usb (še slušalke). In tudi obremenitev procesorja ni.

neres ::

Ja, sej verjamem da zadeva mora delat dobro (vsaj v veliki večini primerov), ker če ne bi se lahko prebralo že več o kakih problemih. Mogoče se kakšna obremenitev bolj pozna na zelo starih švoh sistemih..
Sem pa našel nekaj na to temo tukaj, če koga zanima: http://geekhack.org/showthread.php?t=55....


Edit:
Kar se pa tiče hkratnih pritiskov, moja poceni tipkovnica Genius PS/2 sicer to omogoča, ampak zelo selektivno. Določene kombinacije lahko pritisnem z vsemi prsti, če pa hočem hkrati pritisnit Z, U in O pa ne gre. Isto na primer tudi W, S in D ali B, N in M...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

zcetrt ::

PS2 je komunikacijski protokol. Koliko tipk naenkrat je pritisnjenih, pa je odvisno od tipkovnice, kaj podpira.. Tipkovnica namreč pošlje podatek za vsako tipko, ko jo pritisneš in ko jo spustiš. Torej je omejitev prepusnost vodila, a tako hitro pritiskat ti ne more uspet. sprejemnik pa ima nek buffer, ki pa tudi ne bi smel predstavljat težave.

Zdaj govorim na pamet: Ponavadi so tipke na tipkovnici razdeljene na segmente, ki se zaznavajo. Omejitev je glede na določen segment (3 tipke naenkrat na segment, recimo). Ampak to je ugotovljeno empirično in na brezveznih tipkovnicah. Od gamerskih izvedenk bi pričakoval, da znajo prebrat vsako tipko vsakič.
4.

Key Quest ::

Malce prevec pricakujes. Vecina "gamerskih" tipkovnic je dalec od idealnega. Se pa vsekakor najde tipkovnice, ki imajo poln n-key rollover (NKRO), torej lahko pritisnes poljubno stevilo tipk in ti bo vse zaznalo.

Pri tapoceni tipkovnicah pa so zadeve res razdeljene na segmente, zaradi tega ker vsaka tipkovnica bi morala naceloma omogocat pritisk vec modifijerjev ter nekaj crk hkrati, ker to so ze neke osnovne bliznjice pri delu za racunalnikom (ctrl+shift+z, ipd). Torej ponavadi imas modifierje locene od crkovnega dela tipkovnice, ta pa je kasneje razdeljen na matrico vrstic in stolpcev, ker kontroler zaznava kateri stolpec je v stiku s katero vrstico (=pritisk natancno dolocene tipke). Zato si potem malce omejen ko prihaja do veliko pritiskov istocasno.

Dr_M ::

Razlika pri tipkovnicah med PS2 in USB je bila 10+ let nazaj, leta 2010 pa je ni vec.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zcetrt ::

Key Quest: Nimam pojma, kako je realizirano znotraj tipkovnice, ampak matrično odčitavanje ne bi smelo biti nikakršen problem, če jim ne bi bilo škoda diod vgrajevat. Če se pa špara na tem, potem je pa to druga zgodba.
4.

Key Quest ::

zcetrt je izjavil:

Key Quest: Nimam pojma, kako je realizirano znotraj tipkovnice, ampak matrično odčitavanje ne bi smelo biti nikakršen problem, če jim ne bi bilo škoda diod vgrajevat. Če se pa špara na tem, potem je pa to druga zgodba.


Tukaj se ponavadi zatakne, ja. Tako imajo to reseno NKRO tipkovnice. Malce pa je hecno da Microsoft in Logitech, tega ne dajata niti v svoje 100+ eur tipkovnice.

Dr_M je izjavil:

Razlika pri tipkovnicah med PS2 in USB je bila 10+ let nazaj, leta 2010 pa je ni vec.


Bolj ne. Na povezavi z GeekHack foruma si lahko preberes v cemu je sostancialna razlika.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Na povezavi z GeekHack foruma si lahko preberes v cemu je sostancialna razlika.


Sem prebral. Razen nekaj precej nepomembnih malenkosti, drzi, kar sem povedal. Vsaj kar se tice same funkcionalnosti.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Key Quest ::

Ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mehanske tipkovnice IBM- Model "M" (Unicomp), a koga zanima ?

Oddelek: Kaj kupiti
383940 (1510) sbawe64
»

Ne morem v BIOS

Oddelek: Strojna oprema
333412 (2791) Han
»

Katero tipkovnico priporočate?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7911856 (8272) Half-Saint
»

Tipkovnica (taka da ne piska če sistneš več tipk)-mehke tipke

Oddelek: Kaj kupiti
101523 (1277) ;-)
»

Kje prodajajo kvalitetne tipkovnice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556840 (5620) Jan987

Več podobnih tem