» »

Ogljikove hiše na n2m ravni

Ogljikove hiše na n2m ravni

>>><<< ::

Torej, bil sem na predavanju, kjer se je šlo o ogljikovih hišah, ki se začnejo graditi na nanometerski ravni in pol hišica raste, recimo po 1 meter/24h, vključno z okni, inštalacijami itd.

Cel princip izgradnje takih hiših nadzorujejo nanoroboti, ki jemljejo CO2 iz okolja in gradijo ogljikove strukture v obliki kocke. Seveda je od uporabe v realnem svetu koncept oddaljen še par desetletij.

P.S.: Področje me zelo zanima, lahko kdo priporoči knjigo na temo "nanorobotics"? Upam samo, da kdo ne misli, da sem zmešan ;((
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Pyr0Beast ::

Ker je naredit zid iz betona tok faking nemogoče.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

>>><<< ::

CO2 je problem, ki se ga na tak način da rešit. Poleg tega se to gradi samo od sebe, ni treba zidarjev, ometa štemat... Cel kup prednosti je pred betonskim zidom!
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

jest10 ::

CO2 ni glih problem

zee ::

BS2 if anything.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

c3p0 ::

Prej bomo uploadani, hiša, zgrajena iz bitov je pa neverjetno poceni...

Keyser Soze ::

>>><<< je izjavil:

Torej, bil sem na predavanju, kjer se je šlo o ogljikovih hišah, ki se začnejo graditi na nanometerski ravni in pol hišica raste, recimo po 1 meter/24h, vključno z okni, inštalacijami itd.

Ki pa si bil to?

Nikoli ne reci nikoli, je pa to vseeno dalekosežno razmišljanje in vprašanje, kakšne sorte domicile bomo potrebovali takrat.
OM, F, G!

nejcek74 ::

Pa se babo, otroke in psa ti tud notri sestavi ce si zelis verjetno.

WarpedGone ::

Sploh pa - čemu sploh?
Tole men povsem zadostuje, ne potrebujem nobnenga EcoMumbojumba, in OgljikaGorinDol:

Peter Vetsch

Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

>>><<< ::

Danijel Rebolj, rektor Univerze v Mariboru je imel predavanje v sklopu kariernega centra UM. Vem, da ste zee in podobni strokovnjaki tu na forumu, zato sem pač odprl temo, da malo podebatiramo... O temi vem samo toliko, kolikor sem tam slišal, me pa zelo zanima področje nanorobotike. Lahko kdo priporoči kakšno literaturo na to temo?
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

c3p0 ::

Me je pred leti učil, saj ima dobre ideje, ampak je malo preveč zasanjan... :)

>>><<< ::

Saj zdaj, ko že malo dlje razmišljam o ideji, tudi sam vidim, da je res preveč sci-fi :))
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: >>><<< ()

WarpedGone ::

Me ni učil, sem ga pa imel priliko parkrt slišat. Tip je mogoče zasanjan ima pa čvrste temelje za svoje sanje. Takšnih nas je premalo.
Zbogom in hvala za vse ribe

gzibret ::

Meni se tole tudi zdi malo preveč vesoljsko. Da bi hiše rastle same od sebe. Morda čez 500 let... No, saj je fajn imet vizije, samo jaz se tukaj pridružujem W1, imam raje vizije, ki malo bolj trdno stojijo na tleh.

Drugače pa... mi je fascinantno, kako so dizajnirali bivališča 2000 in več let nazaj (predvem imam v mislih rimljane, ker to bolj poznam, pa veliko sem že videl na lastne oči), kjer je bil dizajn že takrat zelo funkcionalen in udoben, z minimalno rabo energije. Ne pa tako, kot danes, ko delajo velike steklene bajte, katere moraš pozimi nenormalno močno ogrevat, poleti pa nenormalno močno hladit, da je sploh možno notri živet.

Priporočam knjigo na to temo: http://www.amazon.com/Ecological-Design...
Vse je za neki dobr!

kunigunda ::

Enkrat doooolgo nazaj sem gledela oddajo, ki je govorila o "objektih" pod vodo, ki naj bi se vecinoma sami delali.
Bi pa rad dobil ta dokumentarc da vidm v cem je provzaprov slo. Nekaj v stilu da konstrukcijo-okvirje namestijo pod vodo, vanj spustijo
mocan tok in se samo dela, na koncu se na roke sam se okna notr da in izsesa vodo. Nek eksperiment al neki.

Keyser Soze ::

gzibret je izjavil:

Meni se tole tudi zdi malo preveč vesoljsko. Da bi hiše rastle same od sebe. Morda čez 500 let... No, saj je fajn imet vizije, samo jaz se tukaj pridružujem W1, imam raje vizije, ki malo bolj trdno stojijo na tleh.

Uf, ti pa si pesimist. Tole je dejansko v veliki meri odvisno od razvoja nanotehnologije. Sej ni nujno da so glih na molekularni ravni. Gremo lahko kakšno velikostno stopnjo višje. Samo material bo treba prej navozit na kup. Nekako tako kot današnji 3D printerji.

To je sigurno izvedljivo v nekej doglednem času. Na ravni enostanovanjske bajtice IMO. Potem gremo pa počas naprej. Na molekulrano raven. O čemer je govoril tale gospod. Predvidevam.
OM, F, G!

dzinks63 ::

Enostavneje je naredit robota ali par njih in mu pripeljat dovolj primernih (velikih in iz prvavega materiala) lego kock in bo zgradil hišo v nulo. Ljudje bodo le še za nadzor vsega skupaj ali pa še to ne.

TheRiddle ::

to bi znal bit zanimiv: zrišem konstrukcijo bajte v nečem autocadu podobnega, dodam še "poslikavo" pa sprintam :))
zakaj bi poenostavil, če lahko zakompliciram :D

DimmniBurek ::

Knjige
Tukaj si lahko ponajdeš marsikaj. Poštnina je zastonj, načeloma rabijo knjige nekje 10-14dni da pridejo.
There Is No Stronger Drug Than Reality

mn ::

>>><<< je izjavil:

Cel princip izgradnje takih hiših nadzorujejo nanoroboti, ki jemljejo CO2 iz okolja in gradijo ogljikove strukture v obliki kocke.


Hm, kaj ni nikogar drugega zmotilo, da naj bi bile te hiše iz ogljika. Kaj pa požarna varnost? Jaz že ne bi živel v takšni hiši :)

Oberyn ::

mn je izjavil:

Hm, kaj ni nikogar drugega zmotilo, da naj bi bile te hiše iz ogljika. Kaj pa požarna varnost? Jaz že ne bi živel v takšni hiši :)

Jaz pa. Odvisno od kristalne rešetke. Hiša iz diamanta v enem kosu bi bila relativno varna. Pa zidovi bi lahko bili tudi malo tanjši od 30 cm.

gzibret ::

Hmmm... ne ravno. Diamant je precej krhka zadeva. Zlahka ga zdrobiš in ne rabiš veliko, da poči.
Vse je za neki dobr!

>>><<< ::

Princip gradnje je nekako na principu fotosinteze, imaš začetni material, energija je iz sonca, CO2 dobiš pa dobesedno iz lufta. Nanorobotki vežejo ven ogljik in ga gradijo v strukture. Ideja je zanimiva, ni kaj. Energija porabljena za gradnjo bi bila 3.6 GJ, medtem ko za današjo gradnjo normalne hiše rabimo nekje 3 GJ. Nanorobotki so v bistvu tisto, v čem je finta, zato jih hočem podrobneje preučit.

Stene iz ogljikovih struktur pa niso glih krhke - 10 cm stena bi prenesla 36 GPa sile, kar je 10x več od jekla.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

GoodSatanist ::

Vprašanje, koliko potem še manjka do Grey goo:

Grey goo @ Wikipedia
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

GoodSatanist ::

(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

GoodSatanist ::

(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

>>><<< ::

Ti bôga, novo orožje namesto atomske bombe :O
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: >>><<< ()

>>><<< ::

Zaj vidim, da je mogoče res "blesava" ta ideja, ker se pojavljajo samo težnje k avtomatizaciji vseh možnih stvari, medtem ko ljudje sedijo doma pa TV gledajo... Smisel življenja je uživanje, sam se bom pa raje osredotočil na oprijemljive stvari, ki imajo možnost za izboljšavo...

Sicer pa tudi Einstein je rekel: "če bi znal, kaj bom izumil, tega ne bi delal." Gre se seveda za atomsko bombo ;)
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

AtaStrudl ::

Taksni roboti obstajajo, rastlinske celice. Samo se genetiki morajo kaksno drevo prepricati, da bo raslo v obliki hise. (lesene hise sicer poznamo ze zdaj)

>>><<< ::

Naj raje ljudje hiše zidajo, da ne bodo samo čepeli doma, nanorobotiko bomo pa imeli za nove materiale, ne pa take hiše ;)

edit: typo
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: >>><<< ()

kronik ::

Zadeva bo uporabna predvsem za izgradnjo postojank na različnih planetih. Ne ravno zgoraj omenjena metoda, ampak podobna. Pošlješ žakelj 'cementa' iz nano delcev na luno in se bloki programsko sestavijo v neko uporabno celoto.

gruntfürmich ::

AtaStrudl je izjavil:

Taksni roboti obstajajo, rastlinske celice. Samo se genetiki morajo kaksno drevo prepricati, da bo raslo v obliki hise. (lesene hise sicer poznamo ze zdaj)

hmmm, celico sprogramirat da naredi hišo in odmre. ali pa narediti nano robotke...
razlika NI teko zelo velika. v končni fazi je morda sploh ni (razlike)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gradnja hiše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14241479 (10946) edi123
»

zakaj američani, ki živijo v tornado alley še vedno gradijo enake hiše? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11420908 (9747) trancer01
»

Tudi Amazonovi zaposleni trkajo na vest uprave (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5414420 (12297) xmetallic
»

Mere hiš?

Oddelek: Loža
263789 (2867) jype
»

članki o hišah prihodnosti?

Oddelek: Šola
141688 (1397) d0rK

Več podobnih tem