» »

Kolesarjenje in impotenca?

Kolesarjenje in impotenca?

guest #44 ::

Sicer daleč od tega, da sem impotenten ;), ampak me zanima kako je z kolesarjenjem. Sicer sem že kolesaru na daljše razdalje, vendar sem dokaj slabo teoretično podkovan na tematiko kolesarjenja.

Pred kratkim sem naredil 40 km pa sm čutu tako "urtujeno" bolečino največ na sedalnih kosteh (pod ritnicami) in nekaj čutim tudi vmes med enim in drugim, saj veste kje :P
Je normalno nekaj bolečine tam ali bi moralo biti popolnoma nedotaknjeno?

dolenc ::

Si lahko bolj natančen?

shadeX ::

40km ni tako malo. tudi jaz ob daljšem kolesarjenju čutim malo bolečine tam...

Boobiz ::

slabo naštelan/slab zic. jst nimam teh težav :D
I'm drunk, what's your excuse?

jype ::

jverne> Je normalno nekaj bolečine tam ali bi moralo biti popolnoma nedotaknjeno?

Ni normalno, če voziš 40km na dan, če si pa prvič po več letih vozil bicikl, pa seveda je (vseeno pa ni dobro, da te boli).

Če ti je "zaspalo" mednožje ponavadi pomeni, da je sedež premehak in ti stiska žile, ki napajajo mednožje, če te pa na sredini boli pa ponavadi pomeni, da sediš na napačnem delu sedeža.

guest #44 ::

Sedež res ni tisti skoraj dska, kot jih vidim na kakem kolesu, ampak ima cirka centimeter al kej več spužve, je pa vseeno dokaj rigiden.

In ja enkrat mi je zaspalo mednožje ja, mravljinci pa to.

Sumim, da ga imam preveč pod negativnim kotom (sprednji del višje od zadnjega).

Drgač pa mogoče nimam še v krvi, da sedim dovolj zadaj, kakšenkrat se spozabiš.

DimmniBurek ::

Malo si poglej kako more biti sedež nastavljen in si kupi kakega boljšega. Večji kot je, manj je udoben načeloma (vsaj na daljše ture, tisti v fitnesih recimo so useless). Jaz imam takega, ki ima po sredini luknjo čez celo, ne samo na sredini in je spredaj navzdol ukrivljen. Tak kot ta na sliki:


Največ sem naredil 120km na dan, v 4 dneh pa 420km. Rit me je sicer bolela, ampak nism mel pa nobenih drugih problemov.
There Is No Stronger Drug Than Reality

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

Pa fino je če imaš kolesarske hlače,ki so podložene.Ko sem jaz začel kolesariti in sem bil še brez opreme se pravi navadne kratke hlače sem mislil,da mi bo vsa rit in ostalo odpadlo.2 dni me je vse bolelo.Sicer ima moj sedež neki gel notri pa je zelo ozek tako kot gor na sliki.Ampak,ko sem si kupil prave kolesarske hlače teh problemov nisem imel več.

jype ::

jverne> Drgač pa mogoče nimam še v krvi, da sedim dovolj zadaj, kakšenkrat se spozabiš.

Tisti sedeži, ki zgledajo najmanj udobni, so za dolgotrajno biciklarjenje najmanj zoprni. Pa itak je fino, da večino časa ne sediš s polno težo, ampak "stojiš" na gonilki (tako gre precej hitreje, seveda pa moraš imeti ustrezna pedala in obutev).

carota ::

jype je izjavil:

jverne> Pa itak je fino, da večino časa ne sediš s polno težo, ampak "stojiš" na gonilki (tako gre precej hitreje, seveda pa moraš imeti ustrezna pedala in obutev).

Bravo! Ta reč na kolesu ni sedež, ne kavč in ne fotelj, temveč sedlo. Namenjeno je temu, da si naslonjen, ne da sediš.

Sam sem naredil tudi 200 km v enem dnevu in 40 km je bil reden popoldanskih špancir. In to na oldtimer specialki iz 80-ih, ko teh kanalov na sedežu še ni bilo. Nimam pa nobenih težav s potenco. Res pa je tudi, da nisem sedel kot na fotelju. Če pa ti katerikoli del telesa začne spat, pomeni da je nekaj narobe.

phantom ::

Že pred leti sem bral en članek o tem (mislim da na New Scientistu), samo ga zdaj ne najdem. Tisti, ki veliko kolesarijo, naj bi bili bolj nagnjeni k impotenci, ker se jim poškoduje živec, ki oživčuje glavico ali klitoris (ja, tudi ženske niso imune).

p.s. Sem pa tole našel:
http://www.nytimes.com/2005/10/04/healt...
~
~
:wq

jype ::

phantom> Že pred leti sem bral en članek o tem (mislim da na New Scientistu), samo ga zdaj ne najdem. Tisti, ki veliko kolesarijo, naj bi bili bolj nagnjeni k impotenci, ker se jim poškoduje živec, ki oživčuje glavico ali klitoris (ja, tudi ženske niso imune).

Ja. Ampak če pravilno sediš, se ti to ne dogaja - sediš s kostmi namesto z mehkimi tkivi na sredini mednožja, pa še to z razmeroma nizko težo, ker večino teže nosijo noge.

Seveda reči ni za zanemarjat in če čutiš, da ti deli telesa med kolesarjenjem "zaspijo" zaradi slabe prekrvavitve, potem je nujno, da si reč nastaviš drugače.

Zelo malo biciklistov poznam, ki bi pri resnih kilometrih kar vztrajali pri napačno nastavljenem sedežu.

Olajuwon ::

AFAIK problem inpotence nastane zgolj pri tistih ki veliko kolesarijo (npr profesionalni dirkači). Kot amater, pa četudi kolesariš vsak dan, načeloma teh problemov ne bi smelo biti.
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

guest #44 ::

Jype, kako to misliš na gonilki? Če prav razumem, to misliš "delno stati"?

Invictus ::

Sicer ne najdem linka, ampak bila je raziskava o kolesarskih sedežih.

Najboljši proti impotenci so bili navadni ženski široki sedeži. Ki so ponavadi na čisto navadnih biciklih. Izgleda pomaga velika površina sedala. Da se malo prerazporedi teža.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Invictus> Najboljši proti impotenci so bili navadni ženski široki sedeži.

Na katerih še nihče ni 8 ur na dan sedel. To je super proti impotenci, ja.

jverne> Jype, kako to misliš na gonilki? Če prav razumem, to misliš "delno stati"?

Ja. Če v resnici daješ vse od sebe, potem itak ne moreš sedet, ampak si zgolj naslonjen z ritjo na sedež. Za kolesarjenje kar tako to seveda ni najbolje, ampak tega se jaz itak ne grem :)

jest10 ::

jype je izjavil:

Invictus> Najboljši proti impotenci so bili navadni ženski široki sedeži.

Na katerih še nihče ni 8 ur na dan sedel. To je super proti impotenci, ja.


Hm, Robič ima(ozeroma je imel) na specjalki mehak, dokaj širok sedež za 20€

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Good Guy ::

jest10 je izjavil:

jype je izjavil:

Invictus> Najboljši proti impotenci so bili navadni ženski široki sedeži.

Na katerih še nihče ni 8 ur na dan sedel. To je super proti impotenci, ja.


Hm, Robič ima(ozeroma je imel) na specjalki mehak, dokaj širok sedež za 20€


Seveda ja :))
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

jest10 ::

Good Guy je izjavil:

jest10 je izjavil:

jype je izjavil:

Invictus> Najboljši proti impotenci so bili navadni ženski široki sedeži.

Na katerih še nihče ni 8 ur na dan sedel. To je super proti impotenci, ja.


Hm, Robič ima(ozeroma je imel) na specjalki mehak, dokaj širok sedež za 20€


Seveda ja :))


Poišči se kakšen star intervju z njim.

Good Guy ::

Daj ti :D

takim pravljicam ni za verjet
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

jype ::

jest10> Hm, Robič ima(ozeroma je imel) na specjalki mehak, dokaj širok sedež za 20€

Ti čist verjamem, ampak tle se jasno vidi, s čim se je vozu, ko se je resno lotu:

nitro2 ::

guest #44 je izjavil:

Sicer daleč od tega, da sem impotenten ;), ampak me zanima kako je z kolesarjenjem. Sicer sem že kolesaru na daljše razdalje, vendar sem dokaj slabo teoretično podkovan na tematiko kolesarjenja.

Pred kratkim sem naredil 40 km pa sm čutu tako "urtujeno" bolečino največ na sedalnih kosteh (pod ritnicami) in nekaj čutim tudi vmes med enim in drugim, saj veste kje :P
Je normalno nekaj bolečine tam ali bi moralo biti popolnoma nedotaknjeno?


zdravo
zic si nastavi v vaservago.
lp

DimmniBurek ::

Pomembno je tudi, daje višina prava, se pravi, ko je noga čisto spodaj na pedalu, da imaš nogo skoraj stegnjeno (ne na prstih!). Pa tudi, če ima sedež za nastavljati kolk je naprej/nazaj. Najbolje da stopiš do kolesarske trgovine (pa ne glih Hervis) in ti bojo tam razložili. Predlagam Imbbus, zeloooo prijazno osebje.
There Is No Stronger Drug Than Reality


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabljeno cestno kolo - na kaj paziti?

Oddelek: Šport
329047 (7745) GizmoX
»

Kako do ustreznega sedeža za kolo

Oddelek: Šport
194589 (3570) BlaY0
»

sedež za kolo-z luknjo al brez?

Oddelek: Šport
145276 (4197) mr1two
»

Nakup kolesa

Oddelek: Šport
475830 (4609) Okapi

Več podobnih tem