» »

sedež za kolo-z luknjo al brez?

sedež za kolo-z luknjo al brez?

princevp ::

Hej,
pišem v imenu frenda.
On ima namreč težave, ker mu po dolgotrajnejšem kolesarjenju vedno delajo spolovila neke probleme. Probal je že več sedežev, ampak noben mu ne ustreza preveč. Vedno mu mrtvi prenis, pa v modih ima čudne občutke, pa curek vode je bolj šibek, ko gre na wc. O erekciji se sploh ne pogovarjava, ker nočem, da bi bil še bolj prizadet zaradi tega.

Če razmišljam mal po kmečko, sklepam, da on rabi en totalno po meri narejen sedež, varianta odlitek.
A obstaja kera kolesarska trgovina, kjer bi tipa dejansko slekli do nazga, in mu izmerili dimenzije tam dol pod jajci in za tičem?

Za mnoge sprašujem bedarije, ampak tip res trpi. Mora bit neka rešitev, tako da lepo prosim za nasvete.
Hvala :)

WarpedGone ::

Rešitev je, da občasno vrti pedala z dvignjeno ritjo. Gibanje in sprostitev pritiska normalizira krvni obtok in vse zopet tiktaka kot mora.
Zbogom in hvala za vse ribe

bluefish ::

Rešitev je nastavitev pravilne pozicije sedenja in/ali nakup ustreznega zica. Jype je enkrat ponujal neke kartonske šablone, ki naj bi pomagale pri izbiri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Ejsi_Disi ::

Verjetno to:


+ naslednji video o višini in oddaljenosti zica:
Rock n' roll ain't noise pollution!

Duhec ::

Lahko ima neustrezen okvir in s tem pozicijo in naklon zica. Priporočajo, da mora biti zic v vaservago ampak iz izkušenj vem, da temu vedno ni tako. Odvisno tudi kakšno kolo ima, gorca, cestno, trek...
Lahko se sam (no v dvojici) brihta z nastavitvami:

ali pa enostavno gre do kolesarskega servisa, ki opravlja meritev, recimo:
http://www.funsports.si/index.php/novic...
da povedo kaj vse ima narobe in mu/ga naštelajo tako kot je treba :)
http://blackbird.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

kozmy ::

Najprej je najbolj pomembna pravilna nastavitev celotnega kolesa (visina, koti,...). Glede sedeza je pa tako, da moras pac najti taksnega, ki ti ustreza. Za idealen sedez so nekateri dali tudi vec kot 1000eur, da so nasli pravega. Nekatere trgovine imajo tudi najem sedeza, da vidis ce ti ustreza.

SkIDiver ::

kozmy je izjavil:

Za idealen sedez so nekateri dali tudi vec kot 1000eur, da so nasli pravega.


Kaj je zlat in zato rit ne boli? Par hitrih klikov po znanih trgovinah in najdražji, ki sem ga našel je nanesel malce preko 400€.

OP tvoj frend naj najprej ugotovi širino svoje medenice kot je prikazano v videu, ki ga je prilepil Ejsi_Disi. Potem pa v iskanje za primernim sedežem. Luknja sicer je dobrodošla, ker razbremeni pritisk v predelu presredka ampak čudeža pa spet ne naredi, če je neprimeren sedež. Nekatere trgovine ponujajo tudi sedeže za testiranje. Plačaš kavcijo, namoontiraš na kolo, narediš eno ali dve daljši vožnji, da sprobaš in se odločiš ter sedež neseš nazaj.
Ko najde pravi sedež pa je potrebno nastaviti položaj telesa na kolesu, sicer bo vedno imel težave. Poleg tega pa kot je že padel predlog. Včasih se je treba tudi dvigniti iz sedeža in malo premigat rit.

BTW... Sam sem imel podobne probleme, ki so se vedno začeli, po 2,5 urah kolesarjenja. Rešitev je bila malenkost krajša fajfa.

carota ::

Kolo nima sedeža ampak sedlo (angleško "saddle"). Na sedlu se ne sedi ampak sloni. Sem naredil tudi 200 km v enem dnevu, 60 km pa je bil popoldanski sprehod, na specialki s sedlom iz leta 1989, ko še ni bilo luknje za prdce. :) Nikoli nisem imel težav, verjamem da tudi zato, ker nisem sedel.

HeiJack ::

kozmy ::

SkIDiver je izjavil:

kozmy je izjavil:

Za idealen sedez so nekateri dali tudi vec kot 1000eur, da so nasli pravega.


Kaj je zlat in zato rit ne boli? Par hitrih klikov po znanih trgovinah in najdražji, ki sem ga našel je nanesel malce preko 400€.

OP tvoj frend naj najprej ugotovi širino svoje medenice kot je prikazano v videu, ki ga je prilepil Ejsi_Disi. Potem pa v iskanje za primernim sedežem. Luknja sicer je dobrodošla, ker razbremeni pritisk v predelu presredka ampak čudeža pa spet ne naredi, če je neprimeren sedež. Nekatere trgovine ponujajo tudi sedeže za testiranje. Plačaš kavcijo, namoontiraš na kolo, narediš eno ali dve daljši vožnji, da sprobaš in se odločiš ter sedež neseš nazaj.
Ko najde pravi sedež pa je potrebno nastaviti položaj telesa na kolesu, sicer bo vedno imel težave. Poleg tega pa kot je že padel predlog. Včasih se je treba tudi dvigniti iz sedeža in malo premigat rit.

BTW... Sam sem imel podobne probleme, ki so se vedno začeli, po 2,5 urah kolesarjenja. Rešitev je bila malenkost krajša fajfa.

Narobe sem se izrazil, za vse sedeže skupaj, so dali 1000eur, da so prišli do pravega ;((

SkIDiver ::

To pa vrjamem ja :)

oemdzi ::

Ima kdo izkušnje s sedežem Brooks B17 ? http://www.rosebikes.com/article/brooks...

Nekoliko sem googlal in pogledal reviewe, samo se mi je zdelo, da je šlo za precej pristranske pohvale. Glede na to da je sedež 70eur in relativno "grd", se res nebi rad skeširal samo zaradi znamke :) Me pa izgled seveda ne moti, če bo kaj bolj udoben. Sedalne kosti sem si nameril cca 13cm razmika, tako da bi moral ustrezat po formuli (sedalne kosti + cca. 3mm). Baje ga moreš zgonit cca 40 ur in se "naravna" po tvoji riti oziroma kosteh. Ima kdo kakšne praktične izkušnje s sedežem iz usnja ?
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

;-) ::

Sedeza nikoli ne kupuj preko spleta razen ce delas 5km dnevni in je vseeno na cem sedis. Z bajkom v stacuno, pa ti tam pomagajo profesionalci in ti ga tud posodijo za par ur. Take izkusnje imam jaz z bivsim funsport in se je obneslo, prej pa sem menjal zicov mali milion pa nobeden ni pasal na mojo rit.

oemdzi ::

Ah za 5km niti sedeža ne bi rabil :P Pa si sedeže menjal na pamet oz po občutku ali si si prej izmeril razmik sedalnih kosti ?
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

mr1two ::

Za brooks sedeže imaš tudi v pici-bici shopu na Celovški 50 v Ljubljani nekaj testnih modelov.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako do ustreznega sedeža za kolo

Oddelek: Šport
194635 (3616) BlaY0
»

Katere prigrizke vzeti s seboj pri kolesarjenju (daljše ture)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
8213681 (11138) mr1two
»

Nakup kolesa

Oddelek: Šport
475863 (4642) Okapi
»

Kolesarjenje in impotenca?

Oddelek: Šport
226925 (6061) DimmniBurek

Več podobnih tem