» »

Kolesarska čelada

Kolesarska čelada

Okapi ::

Kakšne so v resnici razlike med kolesarskimi čeladami - glede na to, da so razlike v ceni kar velike?

Recimo tale, ki bo naslednji teden v Hoferju za 12 evrov?
http://www.hofer.si/si/html/offers/2867...

Sodeč po testu je čisto v redu, pa nekajkrat cenejša od kakšnih bolj znanih znamk (ki se na testu niso obnesle dosti bolje).

Do zdaj sem imel Giro Torero, ampak je notri že čisto razpadla podloga iz penaste gume in moram nekaj ukrenit - obnovit staro ali kupit novo.;)

O.

Dman ::

Po standardu morajo biti vse do neke mere varne.

Jaz sem to iz hoferja preizklusil, pa mi ni dobro sedla na glavo. Razmerje cena/kvaliteta pa je verjetno neprekosljivo.

Jaz bi vsekakor nabavil novo, ker imajo vse čelade nek rok trajanja, po katerem naj baje ne bi imele več enako dobrih lastnosti. Kako pa je s tem v resnici pa nisem preiskušal in upam, tudi ne bom.

dolenc ::

V sami varnosti verjetno ne bo večjih razlik.

Je pa v prepihu, ki ga ustvarja čelada in udobju. Težje je naresti več luken po čeladi, pa da kljub temu isto varuje. Pa enim so grami pomembni. Če ti je ta za 12eur ok, sam navali, ne boš nič na slabšem.
Če ti pa ne paše na glavo, pa nimaš kej naredit.

kitewing ::

Kupi tisto, ki ti 100% paše na glavo. Poceni čelade se praviloma ne, da dobro nastavit in pri padcu ne odigra svoje funkcije. Lani sem svojo 2x testiral in če bi tiste poškodbe dobil v glavo, ki so vidne na čeladi bi bila huda štala.

ducky ::

Čelada je nedvomno dobra po kakovosti --> varnosti. Po taki ceni vprašanje, če dobiš primerljivo kje. Sam moraš probat, če ti oblika ustreza - sede na glavo.

Okapi ::

Evo, poskusil danes in jasno, za mojo XL tintaro je tale iz Hoferja premajhna.:( So pa šle kot sveže žemljice.;)

In po brskanju na netu sem ugotovil, da tudi rezervnih podlog za staro Girotovo čelado ni nikjer več (discontinued).;((

Eh ja, pa bo že spet šel dinar.>:D

O.

popster ::

pa se splača nekaj odštet za čelado, saj pride lažja, bolj aerodinamična in ti lahko reši glavo:)

poglej na enaa.com majo par čelad, celo z lučko

matmel ::

Ja sam je kr razlika u €€ ena je 50€ druga pa 10€ :)

Odvisno je pomoje le to kok se folk vozi in kje, če mene vprašaš je tista čelada za 50 euru po kvaliteti dost boljša od hoferske sam nikjer ne piše, da ti ob hudem trku recimo reši glavo. Zame ki nardim recimo 500 km letno, pa še to se zelo izogibam prometa je pomoje dovolj hoferska, za enga k pa nardi 2000+ km pa je recmo boljš kupt nek boljša pa je.
Zadnjič sem videl reklamo v sportdirectu za 25 euru neka solidna čelada tako, jo bom tja skočil iskat.

Lp.

ducky ::

matmel je izjavil:

če mene vprašaš je tista čelada za 50 euru po kvaliteti dost boljša od hoferske sam nikjer ne piše, da ti ob hudem trku recimo reši glavo. Zame ki nardim recimo 500 km letno, pa še to se zelo izogibam prometa je pomoje dovolj hoferska, za enga k pa nardi 2000+ km pa je recmo boljš kupt nek boljša pa je.
Lp.


To je zelo relativno. Jaz sem enkrat googlal malo npr. za smučarske čelade iz Hoferja, in sem odkril, da da Hofer izdelavo čelad nekemu priznanemu podjetju za čelade (ne spomnim se blagovne znamke) in potem to podjetje za njih izdela dogovorjeno število čelad z enakimi stroji in materiali, kot jih sami proizvajajo, v bistvo povsem enake čelade, kot jih sami proizvajajo, razlika je samo v natisu in seveda v ceni. To podjetje prodaja te čelade nad 100€, medtem ko so bile Hoferje ca. 25€..

Sicer pa hoferjeve čelade dobivajo dobre ocene na različnih testih, kot je npr. StiftungWarentest ali pa AMZS (ADAC), tako da potemtakem ne morejo biti slabe..

MaterVola ::

Okapi je izjavil:

Eh ja, pa bo že spet šel dinar.>:D


Angleži nimajo DDV na čelade, zato so pri njih absosmrkno cenejše.

http://www.planet-x-bikes.co.uk/c/q/hel...

Okapi ::

Koristen podatek, hvala.

O.

Okapi ::

No, pa še update. Še enkrat več se je izkazalo, da je koristno RTFM;) Namreč, se pogovarjam s sosedom in pravi, da je v Hoferju nabavil to poceni čelado. In mu povem, da meni je pa premajhna. Pa me vpraša, če vem, kako se nastavlja velikost. Sem malo debelo gledal in mi razloži "finto" (zadaj vrtiš lučko in se notranji del širi in oži). In grem še enkrat v Hoferja pomerit in res je dovolj velika, če veš, kako se nastavi velikost;) Malo sem je znotraj še "tapeciral" in je čisto OK.

O.

bajsibajsi ::

Pa lucko lahko snames. :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarska čelada

Oddelek: Šport
152118 (1503) Han
»

Motoristična čelada homologirana ?

Oddelek: Na cesti
51449 (1254) scenic16
»

Obvezna čelada za vse kolesarje... (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Šport
29348963 (43261) LeQuack
»

Ne dobim čelade (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508691 (7033) Damjan Jagar
»

Nakup smučarske čelade

Oddelek: Loža
147930 (7712) Vikking

Več podobnih tem