» »

Kako do ustreznega sedeža za kolo

Kako do ustreznega sedeža za kolo

Sebz ::

Dragi Slotech-ovci, ker me še nikoli niste razočarali, se na vas obračam v upanju, da mi
kdo od vas lahko pomaga, oziroma poda kakšen koristen nasvet.

Nekaj let nazaj sem v Hervisu kupil kolo znamke X-fact. Iz kolesarnice so mi odtujili sedež tega kolesa. Sedež je imel zelo debelo
nosilno cev, ko sem pa malo povprašal naokoli, kje bi imeli cev take velikosti, mi
nihče ni znal pomagati (imeli so tanjše ali debelejše). Ker sem kolo kupil v Hervisu sem poklical tja in jim povedal kakšen problem imam, pa so mi odgovorili, da ne prodajajo
teh nosilnih cevi za sedež.

Tavam v temi, ima kdo kakšen predlog, kaj naj naredim, da bi dobil ustrezen sedež za kolo?

smacker ::

Sebz je izjavil:

da ne prodajajo teh nosilnih cevi za sedež.

Nosilnih cevi najbrž res ne prodajajo. Mogoče te niso najbolje razumeli, ker se jim po telefonu itak ne da pogovarjat. Pojdi v Hervis in tampovej da rabiš sedež za to in to kolo. Majo svoj servis za kolesa, bi morali tudi sedeže met. Če nimajo, pa naj ti dajo kontakt od dobavitelja/uvoznika za to znamko.

DOOM_er ::

Vzameš kljunasto merilo, izmeriš notranji premer cevi, greš v najbližjo kolesarsko trgovino, poveš dimenzijo in viola dali ti bodo ustrezno cev.
Robots will steal your job. But that's OK

fosil ::

Mogoče so ti ga pa zato ukradli, ker se ga ne da kupit :P
Sicer pa so ti na hervisu dolžni zagotovit rezervne dele, če se ne motim je po zakonu obvezno 3 leta po preteku garancije.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

BlaY0 ::

Dimenzije (premeri) zic-šticn v mm so sledeče:

25,4
26,8
27,2
30,9
31,6

Najbolj _popularni_ sta 27,2 ter 31,6 mm, ostalo je eksotika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

MIHAc27 ::

DOOM_er je izjavil:

Vzameš kljunasto merilo, izmeriš notranji premer cevi, greš v najbližjo kolesarsko trgovino, poveš dimenzijo in viola dali ti bodo ustrezno cev.


Sem imel isti problem, isto kolo kupljeno v Hervisu. 100m stran mi živi kolesar, pa mi reče da nima takega. Hervis tudi ne. V Bauerju BTC sem pa dobil brez težav.

Sebz ::

MIHAc27 je izjavil:

DOOM_er je izjavil:

Vzameš kljunasto merilo, izmeriš notranji premer cevi, greš v najbližjo kolesarsko trgovino, poveš dimenzijo in viola dali ti bodo ustrezno cev.


Sem imel isti problem, isto kolo kupljeno v Hervisu. 100m stran mi živi kolesar, pa mi reče da nima takega. Hervis tudi ne. V Bauerju BTC sem pa dobil brez težav.


Se mogoče spomniš koliko si odštel? :D

MIHAc27 ::

25€ ... je pa bilo to ene 2-3 leta nazaj. Pa bil je še en cenejši model sedeža na voljo (zgledal je bolj za na žensko kolo).

Vanich ::

...se opravičujem, ker si bom sposodil temo, ampak ima primeren naslov:
torej; iščem en udoben sedež za kolo, ker mi nikakor ne ležijo tisti minimalistični trdi sadistični sedeži, ki jih ponavadi prodajo skupaj s kolesom in ki zgledajo kot, da jih je dizajniral Torquemada in španska inkvizicija.
Imam pa gorca z, sedaj tako modernimi, 27,5 gumami. Vzmetenje samo spredaj.

DOOM_er ::

jaz imam na enduru WTB Volt, fajn zic
Robots will steal your job. But that's OK

Martin Krpan ::

Išči nekaj malo širšega in filano z gelom.
Jaz imam takega
http://www.sportourer.com/index.php/wor...
Imajo pa občasno v Lidlu neke precej solidne Wittkop po 10 €.

jype ::

Ježešna, kakšni neverjetni pussyji ste konzervativci.

Sedež na biciklu ni namenjen temu, da se gor sedi, ampak temu, da kolo lahko bolj stabilno držite med stegni pri bolj zapletenih manevrih, ko zgolj noge, pripete v pedala, niso dovolj.

Občasno seveda lahko gor naslonite tudi zadnjico, če ne morete več.

crniangeo ::

Jure, nimajo vsi ritnic kot ti. Eni imajo riti kot kardashianke :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Heisenberg ::

Sedež je zelo zakomplicirana stvar za kupiti. Sam sem jih kar nekaj že zamenjal v zadnjih letih.
Zame recimo bi bil idealen tak da je spredaj, od polovice sedeža naprej, odrezan! Da nima sprednje špice! Tam je zame največji pritisk. Včasih me zagrabi da bi ga kar odžagal. Po dobri uri že čutim precejšen pritisk pod jajci in na prostato.

Ker je nakup tudi precejšen strošek, priporočam da se kupuje na kitajskem, kjer je cena PRECEJ nižja!

PRIMERI:
https://www.aliexpress.com/af/bike-sadd...

K0K0 ::

Zame recimo bi bil idealen tak da je spredaj, od polovice sedeža naprej, odrezan! Da nima sprednje špice! Tam je zame največji pritisk. Včasih me zagrabi da bi ga kar odžagal

Verjetno nimaš prave širine. Praviloma bi moglo bit večina teže na kosteh. Sam če zic ni prave oblike oziroma širine res sediš na srednjem delu. Če rabiš sedež brez konice vzami nekaj od ISM-a. http://www.ismseat.com/help-choosing-sa...
V živo zgledajo še grši kot na sliki, ker so čisto kratki. Sam baje so tisti k majo probleme z jajci full zadovoljni.

Drugače je dost dober wtb sedež je okol 30-40€ tko da nevem zakaj bi naročal neke noname sedeže iz kitajske. Najbolj važna je pravilna oblika za tvojo rit, ker če ti pade med medenične kosti oz te žuli po notranjosti bokov ti noben gel ne bo pomagal.
Če bi koga zanimalo imamo tudi testne sedeže. http://www.bajkmanija.si/testni-sedezi-...

Heisenberg ::

K0K0 je izjavil:

Zame recimo bi bil idealen tak da je spredaj, od polovice sedeža naprej, odrezan! Da nima sprednje špice! Tam je zame največji pritisk. Včasih me zagrabi da bi ga kar odžagal

Verjetno nimaš prave širine. Praviloma bi moglo bit večina teže na kosteh. Sam če zic ni prave oblike oziroma širine res sediš na srednjem delu. Če rabiš sedež brez konice vzami nekaj od ISM-a. http://www.ismseat.com/help-choosing-sa...
V živo zgledajo še grši kot na sliki, ker so čisto kratki. Sam baje so tisti k majo probleme z jajci full zadovoljni.

Drugače je dost dober wtb sedež je okol 30-40€ tko da nevem zakaj bi naročal neke noname sedeže iz kitajske. Najbolj važna je pravilna oblika za tvojo rit, ker če ti pade med medenične kosti oz te žuli po notranjosti bokov ti noben gel ne bo pomagal.
Če bi koga zanimalo imamo tudi testne sedeže. http://www.bajkmanija.si/testni-sedezi-...


Hvala, ravno včeraj sem ga naročil, sicer ne tam :)
https://www.aliexpress.com/item/New-Arr...

Bojan xxxx ::

@Heisenberg. Sorry, ampak meni ta sedež, kot sedež za moškega, zgleda nevarno. Mislim, AUVAAAA nevarno :)

@ Sebz. Ni mi povsem jasno - ti iščeš sedež ali podsedežno oporo (torej tisto cev med sedežem in okvirjem).

jype ::

Jaz prisegam na



sicer pa sem ogromno (več kot 50.000 km) prevozil tudi na zelo starem Recordu, ki ima zdaj novega lastnika.

Heisenberg ::

jype je izjavil:

Jaz prisegam na



sicer pa sem ogromno (več kot 50.000 km) prevozil tudi na zelo starem Recordu, ki ima zdaj novega lastnika.


Se podpišem, da je tale sedež (ali podobnei izvedenke) res dober! Še najmanj problemov sem imel prav na takem, ki je na srečo prišel že namontiran na kolesu, drugače ga verjetno ne bi nikoli kupil.

BlaY0 ::

Zelo udoben je recimo Selle San Marco Concor Supercorsa - zic star 25 let ampak veliko jih še vedno prisega nanj, predvsem za daljše večdnevne ture ala razni RAAM-i, DOS-i in podobno. Med drugim ga je fural Lance. Je pa malo krajši in nekaterim ne paše ravno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sedež za kolo-z luknjo al brez?

Oddelek: Šport
145275 (4196) mr1two
»

Nakup kolesa

Oddelek: Šport
475829 (4608) Okapi
»

Kolesarjenje in impotenca?

Oddelek: Šport
226876 (6012) DimmniBurek
»

Nakup novega kolesa

Oddelek: Šport
263530 (2948) AlesLJ25

Več podobnih tem