» »

Nostradamus: 20. maj potres v Italiji

Nostradamus: 20. maj potres v Italiji

globalna80 ::

Nostradamus je napovedal, da se bo 20. 5. 2012 zgodil potres v Italiji. Za obdobje od 20. 5. do 5.6. 2012 napovedal redek astronomski pojav.

Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

donfilipo ::

A si vidu hudiča, kako ga u tenane do dneva natanko.

Zakaj pa tale španjolc ne pove lepo po slovensko?
Al je portugalc?
A je Nostradamus vse vedu?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

DragonHeart ::

vse lepo in prav....vendar potres ni astronomski pojav.


Meni osebno bi bilo zanimivo če bi nekdo prejšnji teden rekel. NASLENDJA 2 TEDNA JE VELIKA VERJETNOST DA BO V ITALIJI POTRES SAJ JE NOSTRADAMUS TAKO NAPOVEDAL. Nekaj povezati s prerokbo ki že obstaja pa je izjemno lahko.

Zgodovina sprememb…

Ted ::

Zanimivo da nihče ni še nikoli prej napovedal, da bo po Nostradamusovi prerokbi, recimo naslednji teden, potres/velika nesreča/stisko karkoli ;). Nostradamusa se v glavnem vedno omenja po takšnih dogodkih :).
Mah...

globalna80 ::

Vem, da potresi niso astronomski pojavi ampak očitno tale je in naj bi ga povzročile neke sile in položaji planetov.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

c3p0 ::

Praviš da to drži, ker to domnevno povedo v tem španskem videu? Kolikor vem, nikoli ni napovedoval nič datumsko, zato je razlagalcev njegovih kvartin toliko, kot bralcev.

DragonHeart ::

globalna80 je izjavil:

Vem, da potresi niso astronomski pojavi ampak očitno tale je in naj bi ga povzročile neke sile in položaji planetov.



To pa ne bom rekel da ni mogoče.

Vseeno je nekdo prerokbo povezal z dogodkom PO tem ko se je zgodil. Pred tem se o tej prerokbi ni vedelo nič.

Kot če bi baba wanga napovedala da bosta padla dvojčka, pa bi zdej se podrli 2 popolnoma identični cerkvi in bi ljudje mislili da je to to.

Zgodovina sprememb…

globalna80 ::

Še en video v angleščini:

Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

DragonHeart ::

aaaa hvala.


on ni napovedal potresa. Napovedal je le da bo redek astronomski pojav, kar je postavitev planetov. Glede na to da je bil astronom, sklepam da je bil toliko pameten da je znal izračunati položaj planetov.

potresa pa NI napovedal.

Glede na njegove napovedi postavitve planetov pa me izjemno preseneča da nekaj dni nazaj še nihče ni pričakoval potresa. In celo po napovedih Mayev, ki naj bi obstajale.... nihče ni vedel niti kaj bo, niti da nekaj bo.
Tebe to ne preseneča?

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Jebemti Nostradamusa, me je zbudu sred noci, da mi pove za potres...

:)):))

RejZoR ::

Jezst bom poklical na Astro TV pa mi bojo oni povedal al bo res potres al ne.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

globalna80 ::

Citiram Nostradamusove zapise iz različnih virov. Nekatere so objavljene že pred leti.

Nostradamus wrote 2 quatrains indicating a great earthquake.

A mighty earthquake in the month of May,
Saturn, Capricorn, Jupiter, Mercury in Taurus:
venus also, Cancer, Mars in Nonnay (cero)

Hail will fall larger than egg.

Sun twentieth of Taurus the earth will
tremble very mightily.
It will ruin the great theater
filled: To darken and trouble air, sky and land, then
the infidel will call upon God and saints.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

DragonHeart ::

link do vira?

Predvsem bi rad vedel ali gre dejansko za njegove besede ali le za neke prevode in predvsem domneve, kot je to pri babi wangi.

Iz čistega zanimanja ali je res napovedal potres ali ne.

Zgodovina sprememb…

s1m0n ::

Saj lepo napišeš za vsak mesec, za vsako leto, za vsak astronimski pojav, za vsako bederijo, da se bo nekaj zgodilo! Ma ni da ni, da ne boš vsaj z enim zadel :)

globalna80 ::

@Simon
če bi Nostradamus tako počel potem bi skoraj vse zgrešil in mu nihče več nebi verjel. Je pa v veliki meri kar dosti tega napovedal kar se je nato uresničilo. Je pa pri nekaterih napovedih malo preveč simbolično napovedano zato se nekatere ne dajo dešifrirat 100% natančno.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

DragonHeart ::

pa je napovedal da bo potres v ITALIJI? Ali je le napovedal da bo potres?

fosil ::

Nostradamus je bil mojster napovedi, kjer ni povedal nič konkretnega, ampak ki se jih vseeno da razlagat tako, kot da je nekaj pravilno napovedal.
Zanimivo da njegovi razlagalci nikoli nič ne napovedo vnaprej, ampak po določenem dogodku nekje v njegovih zapisih najdejo nekaj, kar naj bi ustrezalo temu dogodku.
Tako je!

Arto ::

In kje je omenjena kakšna lokacija potresa v teh verzih? Potresi se stalno dogajajo povsod.

francek1 ::

Glede na komentarjih nekaterih se za prihodnost vedeževalk ni bati...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Arto ::

Pa fino bi bilo, če bi bilo podano še kakšno leto ...
Pa kje je toča velika kot jajce?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arto ()

jest10 ::

globalna80 je izjavil:

@Simon
če bi Nostradamus tako počel potem bi skoraj vse zgrešil in mu nihče več nebi verjel. Je pa v veliki meri kar dosti tega napovedal kar se je nato uresničilo. Je pa pri nekaterih napovedih malo preveč simbolično napovedano zato se nekatere ne dajo dešifrirat 100% natančno.


Kdo razen bebcev pa mu sploh verjame?:|

Sicer pa, kateri redek astronomski pojav pa se je zgodil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Mesar ::

Zraven tega potresa je napovedal še 10 drugih potresov, ki jih nikoli nebo - tak znam jaz tudi napovedovat.
Your turn to burn!

globalna80 ::

V tem videu je pri 0:40 sekunde lepo razvidna lokacija oziroma črta potresa v Italiji.
Najbolj zanimivo pa je, da je video z informacijami objavljen že dne 29. dec. 2011.8-)

!
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

bluefish ::

Tisti pregovor o slepi kuri ter zrnu je tule kar na mestu.

In ja, če bi bila ta tema objavljena vsaj nekaj dni pred dejanskim dogodkom, bi napoved imela pomen.

globalna80 ::

@ Bluefish

Informacije v videu so objavljene 29. decembra 2011!
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Mesar ::

Torej je napovedal za nazaj? Še boljše...
Your turn to burn!

jest10 ::

Resno sprašujem, kateri astronomski pojav se je zgodil?

bluefish ::

Naj nekdo prevede tisto, kar človek pripoveduje v tistem delu videa. Brez tega je lahko govor o čisto tretji stvari.

DragonHeart ::

am. smeh. sem šel šele zdej pogledat kdaj so bili filmčki objavljeni na youtubu.

prvi filmček, je bil objavljen 29. dec. 2011
drugi filmček, ki je v angleščini, je bil objavljen februarja 2012.

S tem stvar postane bistveno bolj zanimiva. Dejansko so napovedal da bo 20.5.2012 potres. Nism pričakoval tega:D

Zgodovina sprememb…

s1m0n ::

Ma Italija je že skozi celo zgodovino prepletena s potresi zapisi so že od tam 760 pred Kristusovim rojstvom!
Tako, da ni tako težko zadet kaj takšnega :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

DragonHeart ::

s1m0n je izjavil:

Ma Italija je že skozi celo zgodovino prepletena s potresi zapisi so že od tam 760 pred Kristusovim rojstvom!
Tako, da ni tako težko zadet kaj takšnega :)


true dat.

globalna80 ::

@Simon, je težko zadeti če napoveš samo za 1 določen dan. Mislim na Nostradamusa. Nostradamus je zadel večino svojih napovedi, kar je zelo težko in sigurno ni naključje.

Pod videom je dolg opis. bom poskušal z špansko-slovenskim spletnim prevajalnikom, čeprav ne bo popoln prevod:

Prevod:
Nostradamus in maj 20, 2012

Dan dvajset Taurus tako močan zemlje bo Zadrhtati,
Velika gužvu gledališče bo potopi,
Zraka, nebo in zemljo potemnite in Zadrhtati,
Nato Bog z njegovo svetnike Nevjernički arrollará.

On je rekel Nostradamus, da ko sonce doseže 20 ° bika (maj 20, 2012), na zemlji bo Zadrhtati in pogoltniti vseh gledalcev.

Uničenje Evrope
Anatomija nesreče
Potres in cunami v Italijanski polotok
20. Maja 2012


1) Da skladbe ali Nostradamus?

TRACK 1: (kjer zgodilo?)

Na mestu, kjer Hiero na svojo ladjo, proizvodnjo,
Tako bo veliko poplav in tako nenadoma,
Ne bo nobenih kraj ali zemljišče zatekate
Val bo dosegel olimpijskih Fesulano.

Pojasnilo:
Tam bo veliko cunami, povzročil potres v morju, Val plime ali cunami, ki je sprožilo velike valove, ki poplavljena večina otoka Sicilije, je seizmični val potres dosežejo Teatro Olimpico Vicenza.


Glede na Nostradamus
Potres bi vplivalo na
Iz Syracuse Sicilijo
Gor Teatro Olimpico v Vicenza
Poplava cunami
Na otoku Sicilijo in nekatere obalah polotoka

Proga 2: (ko je zgodilo?)

Dan dvajset Taurus tako močan zemlje bo Zadrhtati,
Velika gužvu gledališče bo potopi,
Zraka, nebo in zemljo potemnite in Zadrhtati,
Nato Bog z njegovo svetnike Nevjernički arrollará.

Pojasnilo:
V tem quatrain Nostradamus potrjuje to, dejansko se to nanaša na Teatro Olimpico Vicenza. Na 20 se bo zelo močan tremor, ki opustošil gledališče, samo v trenutku gledališče najbolj obiskanih

eatro Olimpico Vicenza

(Ki glede Nostradamus uniči na 20. maja 2012)
Opomba: ne lahko Roman Kolosej, ker Roman Kolosej se je pokvaril, in ni nič olimpico.

Sledi 3: (ne v letu, v katerem vse ocurrira?)

"Venus bo seveda, ki je tako uspešen"
>>Da boste ofuscará sonce katero koli pravo.

Pojasnilo:
Venus lahko ključ, ki nam omogoča, da dešifrira letu pojava takšnih cataclysm, ker med 2012, Veneri tranzitni s soncem točno na 6 juniju 2012.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Napovedujem, da bo 25. maja 2012 nekje na zemlji potres in da bo umrlo nekaj ljudi.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Mesar ::

Napovedujem, da bo 30. maja 2012 nekje na zemlji potres in da bo poletelo nekaj ljudi.
Your turn to burn!

Arto ::

Napovedujem, da bo 15. junija nekje potres.

TechBeats ::

In kok močan je bil ta potres, 5 po rihtarjevi?


Sicer sem pa dele 2 dni nazaj opazil lunin krajec, ki je vzhajal skoraj istočasno kot sonce (1 uro prej) okol 5h zjutri, že dolgo časa nisem opazil kaj takega, in zgleda da je je prav to ta trik za sončni mrk..

lol ja sem še strašil zjutraj xD
AciD TriP

Zelnick ::

Napovedujem, da bo med 15. in 20. junijem nekje potres in si bo nekdo zlomo roko. Pa konec sveta bo 2013...
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

globalna80 ::

No, vaša napoved bo verjetno 100% napačna. Tudi lokacijo niste napovedali. Tukaj je napovedana kar dosti natančno. Nostradamus je uporabljal položaje planetov, astronomijo in astrologijo za napovedi in ima dokaj visok procent uresničenih napovedi. Ni si kar nekaj izmislil.

Vsak si lahko pri dobrem in preverjenem astrologu da narest zelo natančno astrološko napoved kdaj se mu bo kaj zgodilo. Bi bili presenečeni kako lahko na dan natančno napovejo dokaj specifične dogodke za naslednja in tudi prejšnja leta vašega življenja na podlagi vplivov in prehodov planetov nad vami ob uri, minuti in lokaciji kateri ste se rodili.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

Zelnick ::

Globlana80, daj prosim linkaj to napoved v originalu.
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

bajsibajsi ::

TechBeats je izjavil:

In kok močan je bil ta potres, 5 po rihtarjevi?


Pri nas naj ne bi presegel 4. stopnje, ampak jaz sem ga precej obcutil. Sem par minut po tem (ja, ob 4 zjutraj) napisal v nakladalnico, ce je bil ravnokar potres. Predvsem se mi je zdelo, da je trajal dalj casa. Ne samo 2-3 sekundi, ampak kakih 10 sekund. Sprva mi ni blo nic jasno.. pred racunalnikom s slusalkami na glavi sem pomislil, da me obdaja pac neka cudna slabost in vrtenje ter se sele po nekaj sekundah zavedal, da dejansko trese. Seveda sem bil potem takoj s stola na nogah kot ninja. :D Pograbil denar, kartice, kljuce od avta, se oblekel malo bolj... in cakal, ce bo kaj bolj resnega. Pomislil sem tudi, da bi zacel odklapljati masine (in si vsaj en prenosnik vzel). :D

TechBeats ::

:D

hm jaz sme bil tudi pokonc in isto dobil ta občutek slabosti, ni da ni. Nism pa opazil tresenja, samo sem pa neki slišal balkonska vrata pokat lol
AciD TriP

bajsibajsi ::

Enako sem slisal pokanje oz. par neobicajnih zvokov stavbe. Jaz sem tresenje prvo zaznal, sele nato zvok, ko sem dal dol slusalke. Vmes ko sem se zalagal in "pripravljal" na post apokalipso, sem se razmisljal, koga cem klicati in zbuditi. :D

Zgodovina sprememb…

Gladi ::

Globalno, kako pa kej notranji svet pod zemljo s svojim soncem? Si že prišel do njega, al nisi mogel priti preko USA marincev?:))

donfilipo ::

Dan dvajset Taurus tako močan zemlje bo Zadrhtati,
Velika gužvu gledališče bo potopi,
Zraka, nebo in zemljo potemnite in Zadrhtati,
Nato Bog z njegovo svetnike Nevjernički arrollará.


To je iz širđega konteksta in je sicer taka satirična erotična pesnitev, ki napoveduje kvečjemu to, da znajo biti babe v pogubo:)

Pravilni prevod tega dela glede na kontekst je:

In dvajaet dni jo ruka kakor bik
da zbral bi že miljon gledalcev
se zdi da ne bo več videl jasen svit
dokler mu bog ne pošlje anglelskih odreševalcev.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Ziga Dolhar ::

Med drugim, Nostradamusu ni uspelo napovedati nekega zelo, zelo gotovega dogodka:

*Klik.*
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sedmerica obsojena, ker niso napovedali potresa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7316256 (12802) Vajenc

Leto 2012 .. velika katastrofa? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6911496 (5321) bluefish
»

nostradamusove prerokbe - WW III

Oddelek: Loža
359076 (7611) BigWhale
»

Rusilni potres v Sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
10314894 (9129) ABX
»

Za vse vraževerne

Oddelek: Loža
141388 (1148) Goofy

Več podobnih tem