» »

H100 brenči

H100 brenči

«
1
2

s51as ::

Živjo,

Včeraj sem montiral H100 na računalnik in sem opazil da "brenči" in to kar precej naglas.
Odstranil sem grafično in izklopil/ustavil vse ventilatorje, tako da sem kar prepričan da je H100 (tudi zvok prihaja iz te smeri).

Če komu dela lahko posluša video VIDEO

Plošča je ASUS P8Z77-V PRO, procesor pa i5 5370K.

Računalnik drgače deluje, temperatura procesorja v idle je 25°C (v biosu, windowsow še nisem inštaliral).

Je že kdo videla kaj takega? Sem kaj narobe zmontiral ali je stvar za nazaj nest?
It's just me myself and I

hojnikb ::

poglej če pumpa dobi konstantnih 12v, da nimaš kakiga fan profila vkloplenga.
#brezpodpisa

s51as ::

To se bi v biosu vidlo?
It's just me myself and I

TOP ::

To je zvok pumpe,čeprav se mi zdi,da vseen mal preveč čudno brenči,kot da je premal vode,dvomim da je tukaj elektrika kriva.Je pa tudi res,da problem teh zaprtih vodnih hlajenj je lih v tem,da tukaj imaš pumpo montirano na bloku od proca in jo bo vedno slišat,ker se prenašajo vibracje.Jaz ki imam vodno od EK in pride pumpa posebej je tole enostavna rešitev,pumpo sem obesil na lastike in je neslišna.Daj slikaj s strani,kjer si blok pritdil na proc,sam dobro slikaj da vidim,če obstaja možnost kej podložit.

s51as ::

Sem tako razočaran.. Mam doma še enega neodprtega Mugena 3, me ma da bi kr tisto dal notri. Sem mislu da bo to najmanj slišna zadeva v kišti zdaj pa samo to slišim, pa je 7 ventilatorjev notri...

Popoldan slikam in prilepim.

Sem pa res preveril vse, če je kje kaj lufta, če se kje kaj vibrira in nisem nič zaznal.

Sam še neki... Tole je bilo posneto danes zjutraj in tisto ko se nekaj sliši da piskne ene parkrat so ptice in ne ventilator. Sem šele zdajle pogledal posnetek pa sem pomislil da morda koga zavajam.
It's just me myself and I

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s51as ()

TOP ::

Ja brenčanje je od pumpe to ziher in tega brenčanja ne boš moral rešit,ker sem ti že višje napisal zakaj.Edino če posliki vidim,če se da kako omilit.Ja večina,ko sliši besedo vodno pomisli na tišino pa ni res neglede na kako vodno misliš.Prednost maš to,kar se tiče tišine,da lahko ventilatorje odklopiš ali jim zmanšaš obrate,problem je pa pumpa,ki ob stiku z železem proizvaja moteč hrup.

s51as ::

Ja sej gledam na youtubu je tega kar veliko... Ne vem kako da corsair ne spremeni designa tako da se to nebi dogajalo. Tako kot je sem siguren da je vsako zračno hlajenje neprimerno tišje, ali pa vsaj nima tako nadležne frekvence hrupa....

No bomo vidli, ponavad se vse poštima, sem tudi corsairju na support prijavil problem, menda bojo že kaj pogruntali.

Zanima me samo še ali je varno uporabljati tak hladilnik? Ali lahko pride do tega da popolnoma neha hladit.
It's just me myself and I

TOP ::

Ja to je zdej tako,lahko se zgodi vse,kot se pri zračnem hlajenju.da ti vent odpove,tukaj ti lahko pumpa vse je možno so pa redki primeri.Mal povej kako kej hladi.

s51as ::

Ker še nimam vidovsov sem lahko gledal samo temeprature v biosu po cca 10 minutah je bilo 25°C
It's just me myself and I

s51as ::

Corsair mi je odobril RMA, zdaj moram pa poslat na Nizozemsko. Upam da ni predrago.
It's just me myself and I

freesty ::

A ne mors dat nazaj v trgovino kjer si kupil? Jaz sem pisal na sapphire pa so tudi rekli naj RMA-jam ampak pri reseller-ju.

korenje3 ::

s51as je izjavil:

Živjo,

Včeraj sem montiral H100 na računalnik in sem opazil da "brenči" in to kar precej naglas.
Odstranil sem grafično in izklopil/ustavil vse ventilatorje, tako da sem kar prepričan da je H100 (tudi zvok prihaja iz te smeri).


Če komu dela lahko posluša video VIDEO

Plošča je ASUS P8Z77-V PRO, procesor pa i5 5370K.

Računalnik drgače deluje, temperatura procesorja v idle je 25°C (v biosu, windowsow še nisem inštaliral).

Je že kdo videla kaj takega? Sem kaj narobe zmontiral ali je stvar za nazaj nest?


jaz imam naročenega... verjetno se sliši črpalka. pravijo da je problem napetost. pomagal naj bi upor ali dioda. če imaš tisto reč za reguliranje ventilatorja, jo vtakni vmes, mogoče bo delalo normalno. če boš pošiljal, je možnost da bo isto pri naslednjem zelo velika.



ta fix podpira tudi corsair, ker je znan problem in je skoraj na vsaki drugi pumpi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

s51as ::

freesty oni so mi dali naslov kam naj pošljem in to je Nizozemska. Tudi v škatli je listek kjer piše da v primeru težav kontaktiraj njih in ne trgovine.
korenje3 Škoda da si ga naročil, meni se je tolko zameril da bi ti z veseljem prodal tistega ki pride iz RMA nazaj... No kakorkoli zdaj me hladi murgen 3 :D
It's just me myself and I

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s51as ()

korenje3 ::

hja sem ga naročil še preden sem vedel za problem... sem gledal sam reviewe, tam pa itak dela vse tip top...

pol ko greš gledat pa corsairov forum, vidš pa da ima tema v zvezi s tem problemom največ postov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

s51as ::

same here... :|
Moram pa priznat da sem bil na tem forumu pošteno opozorjen, da znajo bit težave in da to ni "pravo" vodno hlajenje.
It's just me myself and I

korenje3 ::

s51as je izjavil:

same here... :|
Moram pa priznat da sem bil na tem forumu pošteno opozorjen, da znajo bit težave in da to ni "pravo" vodno hlajenje.


je dobro vodno hlajenje, če bi delalo brez napak... pač črpalka je bila narobe skonstruirana.

TOP ::

Črpalka ni nič narobe skonstruirana ampak narobe je to ker je združena skupaj z blokom to pa zato,da so lahko dali čim manjšo gor in so posledično cevi kratke,da črpalka lažje poganja vodo.Če bi kupoval pri EK bi videl kolikšna je črpalka sam tudi piše koliko dolge cevi lahko daš,da bo pretok zadosti močan.Ne razumem pa zakaj pošiljaš na servis,ker dvomim da je s tvojim H100 kaj narobe.Sedaj še PTT stroški in boš kmalu prišel na ceno pravega vodnega sistema.

korenje3 ::

TOP je izjavil:

Črpalka ni nič narobe skonstruirana ampak narobe je to ker je združena skupaj z blokom to pa zato,da so lahko dali čim manjšo gor in so posledično cevi kratke,da črpalka lažje poganja vodo.Če bi kupoval pri EK bi videl kolikšna je črpalka sam tudi piše koliko dolge cevi lahko daš,da bo pretok zadosti močan.Ne razumem pa zakaj pošiljaš na servis,ker dvomim da je s tvojim H100 kaj narobe.Sedaj še PTT stroški in boš kmalu prišel na ceno pravega vodnega sistema.


pa ti človek še sam ne veš kaj pišeš. Prvo pridobi diplomo iz strojništva da boš lahko zdravo razmišljal, potem pa pametuj.

TOP ::

korenje3 je izjavil:

TOP je izjavil:

Črpalka ni nič narobe skonstruirana ampak narobe je to ker je združena skupaj z blokom to pa zato,da so lahko dali čim manjšo gor in so posledično cevi kratke,da črpalka lažje poganja vodo.Če bi kupoval pri EK bi videl kolikšna je črpalka sam tudi piše koliko dolge cevi lahko daš,da bo pretok zadosti močan.Ne razumem pa zakaj pošiljaš na servis,ker dvomim da je s tvojim H100 kaj narobe.Sedaj še PTT stroški in boš kmalu prišel na ceno pravega vodnega sistema.


pa ti človek še sam ne veš kaj pišeš. Prvo pridobi diplomo iz strojništva da boš lahko zdravo razmišljal, potem pa pametuj.

Tukaj nobeden nič ne pametuje,očitno ti ne veš kako sploh deluje vodno hlajenje,ko si ga boš boš razumel.
PS za montažo vodnega ne potrebuješ nobene diplome,pa brez zamere.

korenje3 ::

TOP je izjavil:

korenje3 je izjavil:

TOP je izjavil:

Črpalka ni nič narobe skonstruirana ampak narobe je to ker je združena skupaj z blokom to pa zato,da so lahko dali čim manjšo gor in so posledično cevi kratke,da črpalka lažje poganja vodo.Če bi kupoval pri EK bi videl kolikšna je črpalka sam tudi piše koliko dolge cevi lahko daš,da bo pretok zadosti močan.Ne razumem pa zakaj pošiljaš na servis,ker dvomim da je s tvojim H100 kaj narobe.Sedaj še PTT stroški in boš kmalu prišel na ceno pravega vodnega sistema.


pa ti človek še sam ne veš kaj pišeš. Prvo pridobi diplomo iz strojništva da boš lahko zdravo razmišljal, potem pa pametuj.

Tukaj nobeden nič ne pametuje,očitno ti ne veš kako sploh deluje vodno hlajenje,ko si ga boš boš razumel.
PS za montažo vodnega ne potrebuješ nobene diplome,pa brez zamere.


samo za info, sem že sam naredil vodno hlajenje, torej od frezanja bloka do nabave kondenzatorja. diplomo rabiš pa zato, da veš kakšen blok narediti in kako velik kondenzator kupiti, in kakšno črpalko izbrati, da bo hladilna enota odvedla določeno energijo.

očitno vse kar ti veš je kako kuptiti bundle za hladilno enoto. pa brez zamere, tvoje znanje se ne mora kosat z mojim, ker si 10 let za mano, da ne omenjam še morebitne psihične omejitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

kuglvinkl ::

OK, zdej se bomo vrnili nazaj k avtorju teme.

TOP ::

korenje3 je izjavil:

TOP je izjavil:

korenje3 je izjavil:

TOP je izjavil:

Črpalka ni nič narobe skonstruirana ampak narobe je to ker je združena skupaj z blokom to pa zato,da so lahko dali čim manjšo gor in so posledično cevi kratke,da črpalka lažje poganja vodo.Če bi kupoval pri EK bi videl kolikšna je črpalka sam tudi piše koliko dolge cevi lahko daš,da bo pretok zadosti močan.Ne razumem pa zakaj pošiljaš na servis,ker dvomim da je s tvojim H100 kaj narobe.Sedaj še PTT stroški in boš kmalu prišel na ceno pravega vodnega sistema.


pa ti človek še sam ne veš kaj pišeš. Prvo pridobi diplomo iz strojništva da boš lahko zdravo razmišljal, potem pa pametuj.

Tukaj nobeden nič ne pametuje,očitno ti ne veš kako sploh deluje vodno hlajenje,ko si ga boš boš razumel.
PS za montažo vodnega ne potrebuješ nobene diplome,pa brez zamere.


samo za info, sem že sam naredil vodno hlajenje, torej od frezanja bloka do nabave kondenzatorja. diplomo rabiš pa zato, da veš kakšen blok narediti in kako velik kondenzator kupiti, in kakšno črpalko izbrati, da bo hladilna enota odvedla določeno energijo.

očitno vse kar ti veš je kako kuptiti bundle za hladilno enoto. pa brez zamere, tvoje znanje se ne mora kosat z mojim, ker si 10 let za mano, da ne omenjam še morebitne psihične omejitve.

Če bi ti res naredil sam vodno in frezal bloke in podobno ne bi potem napisal,da si naroču H100,očitno maš probleme,sam tako malo za info
Zdej pa res se vračamo na temo,ker tole nepelje več nikamor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

s51as ::

Sej kar se mene tiče je teme konec jutri pošiljam vodno nazaj, ko pride nova škatla jo zapakirano dam na bolho in to je zame konec zgodbe, tako da kar debatirajte o čemerkoli :D
It's just me myself and I

korenje3 ::

Moj tudi brenči... sem ugotovil. Na srečo imam eno dido doma 1N4004. bom modificiral.

s51as ::

pa kako si lahko to privoščijo to ni normalno...
zakaj pa oni ne dajo te dijode notri če je to rešitev za vse probleme s tem coolerjem...
It's just me myself and I

korenje3 ::

slabo so naredil črpalko... me prov zanima kake ležaje ima, če ni preprosto propeler v luftu.

s51as ::

Upam da ti uspe! Ker mene je čist razjezil... zelo drag hladilnik, ki naj bi bil tih, dela največ hrupa v računalniku... ni logike..
It's just me myself and I

korenje3 ::

je logika... gor piše: made in china.

s51as ::

ja pa vseeno no.. tudi kitajci znajo bolje, sejo so poslali raketo v vesolje :|
It's just me myself and I

Sssaga ::

s51as je izjavil:

Sej kar se mene tiče je teme konec jutri pošiljam vodno nazaj, ko pride nova škatla jo zapakirano dam na bolho in to je zame konec zgodbe, tako da kar debatirajte o čemerkoli :D


Preizkusiti ni bilo greh.

s51as ::

Ja glede tega... na tistem linku piše da še niso dobili tako da nič novega... Bom javil ko bojo rešili karkoli že bodo rešili... mordap a bodo samo tole diodo notri prilotali in to je to...
It's just me myself and I

korenje3 ::

bom poročal, če dela v redu z diodo...

D3m ::

Poročaj korenček.
|HP EliteBook|R5 6650U|

kmetek ::

in to je kao višji rang od njih? h60,70,80 ali kako že?

ru7 ::

h100 je "top" model ja (oz je bil, nisem preverjal če so kaj dodajali).

s51as ::

korenje3 - si vgradil diodo? je kaj pomagalo?

Moj H100 je srečno prispel na Nizozemsko kjer ga pametni možje že cela dva dni gledajo in poslušajo :D
It's just me myself and I

korenje3 ::

s51as je izjavil:

korenje3 - si vgradil diodo? je kaj pomagalo?

Moj H100 je srečno prispel na Nizozemsko kjer ga pametni možje že cela dva dni gledajo in poslušajo :D


ni pomagalo... po moje bi mogu še bolj zreducirat voltažo. v bistvu je blo tko da je blo 1 sekundo tiho, 1 sekundo je mlelo.

s51as ::

Sem prebral vseh 55 strani na Corsairjevem forumu in so res napisali da z diodo ne odstraniš vzroka brenčanja... jaz sem kar na hoh napisal če jim lahko vrnem zapakeranega ker nekaj modelov tam pravi da so že 4x zamenjali pa ni nič bolje...
to ni lih pocen 1x poštnina je 17 EUR najcenej...
It's just me myself and I

korenje3 ::

pošlješ na njihove stroške :p

sicer pa moraš spravit vrtljaje tam na 1800.. default so na 2200. sam pravo diodo moraš met. jaz sem probal z 1N4004. Z 1N4001 bi bilo verjetno veliko bolje.

s51as ::

glej... mi je zelo žal, ampak to ni to... pravijo da ni razlike al je 2200 vrtljajev ali pa 2000 oz. kaka stopinja, ampak kar je pa pod tem si pa še zelo na ravni povprečnega zračnega hlajenja...

Misliš da lahko na njihove stroške pošljem? Se bom probal zmenit.
It's just me myself and I

korenje3 ::

bom zdej probal z dvema diodama zaporedno vezanima...

korenje3 ::

Ok pumpa je sedaj popolnoma neslišna. Dela z 1685 vrtljaji na minuto. Kar velik padec iz 2200... Temperature so praktično iste.

s51as ::

To je pa res velik padec! Čudno da so temperature iste! Sem vesel zate :D Bravo!
It's just me myself and I

s51as ::

Corsair je končno pogruntal da nekaj ne štima

So se pohvalili da so zadevo začeli preučevati. Najbolj zbode v oči da je napaka prisotna na zelo majhnem številu primerkov in da so morali napako poustvarjati... GROZA!
Kolkor se meni zdi se uporabnili ali hudujejo na vse pretega, ali pa jim dol visi.. brenči pa menda kar vsem...

nekateri pravijo da so zadevo RMAjali tudi 7x... groza...
It's just me myself and I

s51as ::

Pa je prišel novi H100... zdaj pa gledam pa študiram al naj sploh odprem škatlo al ne...
It's just me myself and I

korenje3 ::

odpri ;)
nč te ne stane :p

s51as ::

zaprtega po moje lažje in za več prodam :D
It's just me myself and I

kmetek ::

kako novi? ti si nazaj poslal pa tako hitro dobil novega?

s51as ::

no sej tok hitro pa spet ni blo... kak teden verjetno?
It's just me myself and I

korenje3 ::

ti ga sam odpri pa poročaj...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visoke temparature pri vodnem hlajenju?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517103 (6038) m0LN4r
»

Corsair Hydro H100i

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
183050 (2429) axee
»

Vodno hlajenje razlika?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222727 (2222) Janac
»

Corsair H110 'kvaliteta' - glasnost

Oddelek: Kaj kupiti
222095 (1742) first_line
»

Igričarski računalnik 2k+ EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5312085 (10895) TOP

Več podobnih tem