» »

Corsair H110 'kvaliteta' - glasnost

Corsair H110 'kvaliteta' - glasnost

first_line ::

Kupil sem H110 hladilnik in je en veltilator glasen za pop. (ruži) in isto vodna pumpa zelo brni. Sicer nisem uspel dobiti kakšnega posnetka same pumpe da bi vedel koliko je 'lahko' glasna, a vseeno se mi zdi čudno da se na testih omenja samo glasnost ventilatorjev.

Ali ima kdo isti hladilnik da bi lahko podal mnenje o glasnosti same pumpe?

Kupil sem pa tudi Corsair HX napajalnik in tudi spušča ene brneče zvoke. Po Googlanju nisem edini, kur*c pa taka firma :/

Venum ::

Če se ti zdi da je res preglasno in da prekaša vse ostale ventilatorje (ali celo diske) in da zraven še ruži uveljavi garancijo... Corsair napajalniki ja.. Če maš veliko srečo boš naletel na enega brez napak, ki ti bo vrjetno služu vlko let, če je pa nimaš (kot jaz hehe) pa kupiš enermaxa :)

bluefish ::

H100 je imel tak problem, pri H100i pa naj bi bil odpravljen. Morda je podobno s tvojim. Na netu je sicer možna rešitev, vendar raje vrni oz. uveljavljaj garancijo.

Jst ::

Možno je tudi, da imaš tako našraufano na ohišje, da se prenašajo vibracije in "slišiš ohišje."
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

first_line ::

Ja garancijo bom itak zaradi ventilatorja uveljavil. Samo kolikor berem o temu, jih itak po ene 5x menjajo da dobijo enega normalnega. Sploh če ima naš uvoznik stare zaloge, menda ne ružijo šele zadnji ventilatorji (od aprila naprej).

EDIT: pumpa brenči tudi izven ohišja/nemontirana, dokler ne znižam obratov pod ~1000RPM. Sem itak pred vgradnjo probal, ker sem pričakoval sranje... (po štorijah s H100)

Napajalc sem uzel ta, ker ventilator ne vklaplja pri minimalni obremenitvi. Seveda pa nekaj v njem brenči, kar je še bolj nadležno. Morda se je sršen ujel not :)

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

first_line je izjavil:

Ja garancijo bom itak zaradi ventilatorja uveljavil. Samo kolikor berem o temu, jih itak po ene 5x menjajo da dobijo enega normalnega. Sploh če ima naš uvoznik stare zaloge, menda ne ružijo šele zadnji ventilatorji (od aprila naprej).
V tem primeru pa RMA.

RejZoR ::

Nadgradi firmware, to je v večini primerov zrihtalo ruženje črpalke.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Venum ::

To mi je znano glede corsair izdelkov (beri temo kateri napajalnik kupit). Priporočam ti da si izbereš en drug napajalnik (iz tiste teme ti lahko rečem sam naslednje: Js pa op sva skupi "kupila" tri corsairjeve napajalnike in od tega so bli vsi trije defektni.. + jaz sem še enega seasonica (seasonicove komponente so ble v "mojem" corsairju), ki je pravtako bil defektn.. Zatorej rabiš vlko srečo pri corsairjevih napajalnikih. Kupi od kake druge firme pa boš mirn (ne seasonic :D ).

Glede črpalke pa venta pa niti ne rmajaj, ampak zahtevaj neko drugo firmo oz. test pred dostavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Venum ()

first_line ::

RejZoR je izjavil:

Nadgradi firmware, to je v večini primerov zrihtalo ruženje črpalke.


Firmware zniža obrate, kaj drugega niti ne more narediti. Seveda pa H110 niti nima čipa, a pustimo to.

Verjetno bom počakal kakšen mesec, morda bo do takrat stanje kaj boljše. Drugače pa itak advanced RMA in na pošto.

Molde321 ::

Nehajte že kupovati te corsair napajalnike ker so za po****it... Meni sta se 2 pokvarila v roku 2 let... Eden je bil 750W in drugi potem 850W... z obema isti problemi.

Tastar ::

Škoda k nisi vzel H100i. Meni dela brez težav in neslišen na idle.

TOP ::

RejZoR je izjavil:

Nadgradi firmware, to je v večini primerov zrihtalo ruženje črpalke.

To je pa izjava leta.:))

first_line ::

TOP je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Nadgradi firmware, to je v večini primerov zrihtalo ruženje črpalke.

To je pa izjava leta.:))


Verjetno je mislil na H100i.

Vem da sem zajebal (sedaj), sem mislil da je le folk tok glup in joče vsepovprek k ne znajo 'prklopit'. Je*i ga, vsaka šola nekaj stane. Čeprav se čudim da imajo Corsairjevi izdelki same dobre ocene (pri testerjih).

kr?en ::

Molde321 je izjavil:

Nehajte že kupovati te corsair napajalnike ker so za po****it... Meni sta se 2 pokvarila v roku 2 let... Eden je bil 750W in drugi potem 850W... z obema isti problemi.

Ti ves, da je debata o Corsairovem vodnem hlajenju?

mihco ::

Ne razumem kako se vedno nasedate Corsair-ju, medtem ko OCZ za S-T uporabnike vec ne obstaja, ker so na Vertex2E menjali flash brez, da bi to zapisali z rdecimi crkami. :S Svasta...

Venum ::

Debata je glede na op o vodnem hlajenju in o napajalniku..

mihco ::

debata je lahko tudi o op-jevi naivnosti in dvolicnosti "strokovnjakov" na tem forumu ali pac?

Venum ::

Ne vrjamem glede naivnosti.. Pac nakup corsairja je kot tombola.

Op ne cakat en mesec da se bo samo od sebe popravlo.. Pokvari se lahko samo od sebe popravi pa ne vrjamem :)

mihco ::

kot tombola??? jaz bi prej rekel kot vaski srecolov...vsaka zadane. Corsairjevi izdelki(kar vsi po vrsti!...ja, tudi ohisja stejem tukaj zraven) pac niso vredni nakupa in pika. nevem kaj je tu se potrebno ugotavljati.

Jst ::

No, ko sem uničil Noctuo 14, sem potem kupil H100 in sem očitno imel srečo, ker je neslišen, razen če ga greš z ušesom poslušati ob odprtjem ohišju.

Hladi na najnižjih obratih idealno zame. i7-3770K @ 4.5, temperatura po 12 urni obremenitvi je pod 80C. Max sicer skoči tudi čez 80C, ampak večinoma skačejo jedra od 60C do 70C. Pa še v ohišje v spodnji del mi lepo paše (spodnji in zgornji del sta ločena), ohišje samo ima pa protiprašne filtre, je tool-less in za komponente ima takšen sistem, da se vibracije ne prenašajo na zunanjo ohišje. Sem zelo zadovoljen uporabnik Corsairevega H100 vodnega hlajenja. Nisem edini. Tukaj je "Ivy 24/7 OC Stable Club lista, kjer so tudi napisana hlajenja in veliko jih ima H100 ob navitju 4.5 in več: http://www.overclock.net/t/1247869/offi...

Z H110 in H50 (ki je res poceni) pa so sploh zadeli terno, ker že H50 zelo dobro hladi, ampak se ga sliši, če navijaš in moraš imeti visoke obrate.

Njihove napajalnike pa ne poznam, ampak na guru3D forumu priporočajo nek 650W model z super izkoristkom. Nisem zasledil, da bi kdo imel probleme z njim.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

first_line ::

Pri H110 so se pritoževali čez ropotanje ventilatorjev, kar me ni motilo ker sem itak hotel dati svoje, a sem ugotovil da imajo moji prešvoh pritisk, prej sem gledal le na pretok. O pumpi ni noben jokal, nažalost moja fino igra najnovejše dubstep uspešnice :(

Jst ::

Če ti +12V linija od napajalnika dobavlja več kot 12.2V, potem se sliši grinding. (vir: Corsair forums) Druga varianta je pa, da je kakšen mehurček zraka noter.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

first_line ::

Jst je izjavil:

Če ti +12V linija od napajalnika dobavlja več kot 12.2V, potem se sliši grinding. (vir: Corsair forums) Druga varianta je pa, da je kakšen mehurček zraka noter.


Saj sem napisal da ruži vse do 1000rpm, te se pa itak lahko štela samo z voltažo :/

Mi se pa občasno res zasliši kot bi skozi pumpo zrak pozaugalo, jbg, vsaka šola nekaj stane.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visoke temparature pri vodnem hlajenju?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517147 (6082) m0LN4r
»

Pomoč pri gradnji PC-ja!

Oddelek: Pomoč in nasveti
262049 (1661) gddr85
»

Corsair Hydro H100i

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
183056 (2435) axee
»

Vodno hlajenje razlika?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222763 (2258) Janac
»

H100 brenči (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
789062 (6771) medenko

Več podobnih tem