» »

H100 brenči

H100 brenči

1
2
»

kmetek ::

teden je zelo hitro iz nemčije mar ne?

Starcraft|| ::

Nizozemske*
Ce ze imas Mugen3,imej kar njega in to prodaj..
Kako žalostni časi, ko je lažje razbiti atom kot predsodek. ~ Einstein

s51as ::

kmetek ja no sej je blo res kar hitro ja. Poslali so pa iz Nizozemske ja...

Na forumu sicer pišejo da odkrivajo napako sam tole kar so poslali gotovo še nima kakega popravka gor...
It's just me myself and I

s51as ::

Danes mi ta škatla od H100 ni dala mira in sem odprl in probal brez da bi montiral in...
supprise
It's just me myself and I

korenje3 ::

?
baje se ne sliši če ni montirano... sicer ne morem brat google dokumentov.

sem pa slišal da so odkrili problem in da so ga že odpravili. tako da če še enkrat rma, dobiš novega.
baje je bil problem v tolerancah v ležajnih pušah, tako da se je med vrtenjem os zaletavala ob ležaj in tako povzročala hrup.

s51as ::

Sem dal anyone with link can access... to bi moralo delaovat...

Drgače pa ropota tako kot je prejšnji... Bom videl kaj bodo odgovorili.
It's just me myself and I

first_line ::

Kdaj bojo pa dobavljivi popravljeni modeli? Še dobro da nisem že nabavljal, že tako so dragi. Da bi pa še za ptt razmetaval mi pa ni v interesu.

s51as ::

To še nisem slišal, da bi že kaj našli... Na uradnem forumu so samo zapisali, da raziskujejo...
It's just me myself and I

korenje3 ::

vpraši kdaj bo popravljen model na voljo.

TOP ::

s51as je izjavil:

Danes mi ta škatla od H100 ni dala mira in sem odprl in probal brez da bi montiral in...
supprise

Tako kot si ti tole izprobal nisi naredil nič,ker si postavil na brisačo ali nekaj podobnega in tisto blaži vibracje.Ti če hičeš slišat,če se še pojavljajo vibracje moraš montirat gor na proc,ampak ne sam postavit prov privijači,kot mora biti in potle,poročaj,če je kaj razlike.

korenje3 ::

če je uležajenje zanič, potem ne bo nič pomagal.

first_line ::

Se strinjam. Lahko zaliješ s kubikom betona, pa ne bo razlike. Bi pa za hladilno tekočino dal kaj manj viskoznega. Olje ali pa živo sredro :)

TOP ::

first_line je izjavil:

Se strinjam. Lahko zaliješ s kubikom betona, pa ne bo razlike. Bi pa za hladilno tekočino dal kaj manj viskoznega. Olje ali pa živo sredro :)

In kako bi pumpa potem potiskala naprimer olje ki je bolj gosto od vode,tale ziher ne.Tukaj ni problem v tekočini,ampak v pumpi,ki je glasna.

korenje3 ::

first_line je izjavil:

Se strinjam. Lahko zaliješ s kubikom betona, pa ne bo razlike. Bi pa za hladilno tekočino dal kaj manj viskoznega. Olje ali pa živo sredro :)


olje ima 1000x višjo viskoznost kot voda, poleg tega je konvekcija in kondukcija olja veliko slabša kot pri vodi.

s51as ::

TOP smiselno bi bilo montirat če bi bil na prostem tih... Če pa že na prostem brenči bo pritrjen kvečemu bolj...

Brisača je ravno zato da se ne sliši zvoka vibracij, ko bi ohišje vibriralo ob trdo podlago.

A se mor slišat klonkanje če radiator stresaš
It's just me myself and I

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s51as ()

first_line ::

Ni me treba jemati dobesedno in upam da tu ni takih strokovnjakov ki bi res dolivali živo srebro. Govorim o vzroku za nastanek ropotanja. Zvok iz hladilnika je podoben tistemu ko pumpa teče na suho- brez obremenitve oz. brez mazanja in hlajenja. Ker vem da starejše verzije in serije hladilnikov niso ropotale, je čisto mogoče da je tudi na hladilnem mediju kaj 'šparano'.

kmetek ::

s51as: vrnejo naj ti denar pa mir

s51as ::

Zdaj sem dobil drugi H100 iz RMA in tudi ta brni in ropoče... :(
Bom res rekel za denar nazaj...

Mi je pa zanimivo da je ta prišel iz hong konga in ne iz nizozemske, tako kot prvi.
It's just me myself and I

s51as ::

Danes so odgovorili da mi bodo dali denar nazaj, kolikor sem plačal + bančne stroške.
It's just me myself and I

Skyman ::

s51as sedaj imas nove modele h100 :D
http://www.techpowerup.com/174989/Corsa...

Excalibrus ::

Cene bojo pa zgleda skoraj identinčne prejšnima modeloma. Razmišljam, da bi počakal še malo, da pride na hoh in ga kupil. :)

s51as ::

Ne vem če si ti ne splača ga vzeti nekje v sloveniji... jaz sem kar nekaj zmetal za poštnino v nizozemsko...
It's just me myself and I

Excalibrus ::

Kdaj bi pa naj prišli tile novi modeli na police?

Janac ::

Brezveze to kupovat ker za dobrih 70EUR že dobiš konkreten pure wc sistem.

Excalibrus ::

No, pa mi daj kak konkreten primer, ker pod 100€ še zdaleč nisem do sedaj našel nič uporabnega :)

Black Dragon ::

Zanimivo branje s51as hehe, sem bil pred pol leta v dilemi med H100 in Noctua NH-D14 in sem raje vzel Noctua ker je bila razlika v ceni 40 eurov..
In če ti odbije oba ventilatorja, hladilnik še vedno lahko pasivno hladi do neke mere :D

Tudi sam se preletaval na veliko in počez forume in bral problematiko Corsair vodnih hladilnikov, ker sicer sem hotel imeti Corsair 500R ohišje ki je perfektno za H100.

No vsaj novi modeli so vrjetno vredni svojega denarja, še posebej če dodaš Noctua ventilatorje kar pa skoraj dobiš za ta denar pravo vodno...
Time will tell.

medenko ::

s51as: imaš kak kontakt od corsair nizozemcev?
moj tx2 650w modularni brenči....moteče u sto mater.

s51as ::

Uf ja gotov imam kak naslov kje ampak, ga dobiš po mailu ko na njihovi spletni strani izpolniš RMA zahtevek.
Neverjetno je kako popolnoma nič ne komplicirajo... Samo poštnina je tvoj strošek, to pa je hitro 20 EUR :(

Edit: sem našel naslov in telefon.
Attn: RMA Department
Corsair B.V.
Veluwezoom 50, 1327 AH
Almere, The Netherlands
Phone 510-657-8747
It's just me myself and I

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s51as ()

medenko ::

tole sem našel drugače:

Noisy PSU? Read this first! :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visoke temparature pri vodnem hlajenju?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517158 (6093) m0LN4r
»

Corsair Hydro H100i

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
183056 (2435) axee
»

Vodno hlajenje razlika?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222766 (2261) Janac
»

Corsair H110 'kvaliteta' - glasnost

Oddelek: Kaj kupiti
222107 (1754) first_line
»

Igričarski računalnik 2k+ EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5312188 (10998) TOP

Več podobnih tem