» »

Visa Electron

Visa Electron

SumTingWong ::

Ali je velika razlika med Visa Electron in Mastercard? Trenutno sem pri Abanki in imam Viso Electron, razmišljam pa o prehodu na Delavsko hranilnico, kjer nimajo Vise, imajo pa Mastercard. To vem da je 12€ letno, kar ni nek znesek, bolj me zanima uporabnost in če so kakšni drugi stroški.

MrStein ::

Visa Electron je debit card (plačuješ direktno iz TRR).
Mastercard pa je plačilna kartica z odloženim plačilom. To pomeni (kot že opisano), da se plačila "nabirajo" na posebnem računu, ki se potem poravna iz TRR enkrat mesečno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

SumTingWong ::

Ahjej, pa se pri Mastercardu ne da narediti da se plača takoj? Problem je pri meni, da nekaj plačam, potem pa vidim da je še vedno na računu haha.

MrStein ::

Za to imajo Maestro (večina bank, razen seveda tistih, ki imaje namesto tega Visa Electron).

Sicer obstaja Debit Mastercard, samo ne vem, če to pri nas kdo ponuja.

(sicer bi bil počasi čas poenotiti te standarde... mimogrede, a v avtobusih že gre plačevati z debit/credit karticami , ali rabiš še sedmo kartico v tošlu, samo za njih?)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

St235 ::

Kreditna ne gre, deluje pa telefon. Tako kot moneta kakor tudi virtualna urbana.

t rex ::

hej mogoce kdo ve ce lahko z debetno kartico placuje

Hanzi77 ::

CrustyDOD je izjavil:

Banka Koper ima mobitel aplikacijo preko katere se lahko OTP generira kodo. Samo ne vem, če za Electron kartico tudi deluje. Moram preveriti enkrat. Well that was a useless tip :D

A lahko tole nekdo preveri? Ker sicer ne morem v Leclerc drive in drugje plačevati. Res mi ni jasno zakaj so za prepaid kartice uvedli te trapaste otp generatorje. Kaj mi nuca drajv aplikacija, če ne morem plačati brez tistega otp generatorja.

seba-beba ::

Zdravo!

Ker se je zakljucilo moje studentsko obdobje, moram urediti bancne zadeve (do sedaj je bilo vse zastonj glede bancnih racunov). Torej situacija je taka:

Primarni racun imam na NLB, na Abanki pa imam odprt racun samo zaradi Vise Electron (Paypal). Sedaj nameravam iz NLB preiti na Sparkasse udobni pozitivni racun (zaradi 0 stroskov), vendar zal ne ponujajo Vise Electron. Ponujajo samo Mastercard. Torej moram sedaj najti se eno banko pri kateri bi dobil Viso Electron. Na Abanki pride Visa Electron cca 15 eur na leto. Je kje kaksna bolj ugodna ponudba? Oz. obstaja kaksna podobna kartica primerna za Paypal (torej, da se nanjo nakazuje denar po potrebi oz. se lahko porabi samo toliko denarja kot je dobroimetja na kartici).?

Hvala

thramos ::

https://n26.com/

Trenutno vse brezplačno.

Furbo ::

In kje je tu visa electron?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

OvCa77 ::

seba-beba je izjavil:

Zdravo!

Ker se je zakljucilo moje studentsko obdobje, moram urediti bancne zadeve (do sedaj je bilo vse zastonj glede bancnih racunov). Torej situacija je taka:

Primarni racun imam na NLB, na Abanki pa imam odprt racun samo zaradi Vise Electron (Paypal). Sedaj nameravam iz NLB preiti na Sparkasse udobni pozitivni racun (zaradi 0 stroskov), vendar zal ne ponujajo Vise Electron. Ponujajo samo Mastercard. Torej moram sedaj najti se eno banko pri kateri bi dobil Viso Electron. Na Abanki pride Visa Electron cca 15 eur na leto. Je kje kaksna bolj ugodna ponudba? Oz. obstaja kaksna podobna kartica primerna za Paypal (torej, da se nanjo nakazuje denar po potrebi oz. se lahko porabi samo toliko denarja kot je dobroimetja na kartici).?

Hvala

Na NKBM je visa za 4 leta za 5€
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

thramos ::

Tu:

seba-beba je izjavil:

Oz. obstaja kaksna podobna kartica primerna za Paypal (torej, da se nanjo nakazuje denar po potrebi oz. se lahko porabi samo toliko denarja kot je dobroimetja na kartici).

seba-beba ::

Hvala za odgovore.

Sem že tudi sam gledal nekaj v smeri NKBM...vendar nisem bil prepričan ali je Visa Electron = Predplačniška Visa...

Imel bi še nekaj vprašanj (mogoče predvsem za tiste, ki imate to zadevo):
Visa Electron = Predplačniška Visa?
Kakšna je razlika med Predplačniško Viso in Virtualno Predplačniško Viso?
Če prav razumem je celoten strošek Predplačniške Vise 10 EUR in velja za 4 leta?
Ali je Virtualna Predplačniška Visa samo 5 EUR? Na spletu ni definirano ali gre za enkratno plačilo ob izdaji...
Kako lahko pregledujem stanje na kartici? Nekje piše samo na bankomatih, nekje pa brezplačno preko Bank@neta...
Torej Bank@neta je popolnoma brezplačna storitev? Ta aplikacija omogoča samo pregled stanja računa? Je potreben kakšen certifikat za to? Stroški?
Kako lahko nakazujem na Predplačniško Viso? Je možno preko spletne banke Sparkasse?
Kako lahko dvignem denar na Predplačniški Visi? Na bankomatu? Kakšni stroški? Je možno nakazilo preko Bank@neta na moj račun pri Sparkasse?
Kako je z aktivacijo Predplačniške Vise na Paypalu. Moram odpreti nov račun ali lahko spremenim kartico v obstoječem računu? Me ponovno čaka aktivacija aktivacija kartice (odvzem 1,5 eur oz. nekje tam)?

Sicer se nameravam tako ali tako zglasitit naslednji teden pri NKBM in jih o vsem tem povprašati, vendar vseeno vprašam še tukaj za pomoč.

Hvala

Lonsarg ::

Prvo je treba ugotoviti kaj ti sploh pojem predplačniška Visa pomeni, ker uradna definicija ne obstaja.

Kot jaz razumem predplačniško je to Visa, ki ni vezana na osebni račun, ampak ima "svoj" račun, za katerega ne plačuješ mesečno, pač pa zgolj enkratno za nekaj let, pač tak posebni omejeni TRR račun namesto navadnega thats it, odvisno od banke koliko je omejen. Medtem ko je klasični način da je Visa povezana na račun, ki ga uporabljaš vsak dan. IMO je to drugo dosti bolj praktično, ker ne rabiš prenakazovat z enega na drug način, predplačniške Vise so bile popularne ko se navadnih Electron Vis še ni talalo zastonj pri bankah če imaš račun, zdaj se pri večini bankah!(ali pa ti dajo Debetno Viso kar je samo še dodatni plus).

Kar se definicije virtualna tiče pa to zgolj pomeni da nimaš fozične plastike v roki.

Ok zdaj smo obdelali povezavo banka-Visa, ki je POPOLNOMA ločena zgodba od povezave Visa-trgovec, ne tega mešat! Visa Electron je Visa Electron kar se trgovca(npr paypal) tiče on ne ve kako pogodbo imaš ti z banko (predplačniško, premium, whatever,..), vse kr tegovca briga je limit, tega pa se ti zmeniš z banko(vsekakor bo limit količina denarja na računu, ponavadi pa še nel max dbevni znesek določen). Tegovca dodatno beiga zudi tip kartice, najdejo se še taki(vedno bolj redki), ki Electron Vise ne sprejmejo, debetno in kreditno pa ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

smacker ::

NKBM predplačniška Visa: virtualna je 5eur, fizična pa 10eur. Velja 4 leta, dodatnih stroškov ni.
Stanje lahko preverjaš na banka netu, na bankomatih in v poslovalnici. Dostop do spletne banke je samo vpogledni - vidiš stanje, ne moreš plačevat položnic. Dobiš pa vse kar rabiš za dostop do banka neta brezplačno.
Denar nakažeš preko UPN obrazca enako kot plačuješ položnice - plačaš provizijo enako kot za položnice. Nakazilo je na kartici vidno naslednji delovni dan. Lahko pa tudi direktno naložiš denar v poslovalnici, tisto je brezplačno in vidno na računu takoj.
Če imaš fizično kartico, lahko dviguješ na bankomatih in plačuješ v trgovini. Na bankomatih NKBM ni stroškov. Nakazilo nazaj na sparkasse iz spletne banke ni možno, verjetno bi lahko to naredil v poslovalnici z določeno provizijo.
Lahko jo dodaš v obstoječ Paypal račun, staro kartico pa odstraniš. Aktivacija je brezplačna, Paypal odvzame 1eur (oz. tam nekje) in ga nato vrne na kartico. To je samo za preveritev, da gre za veljavno kartico.

karafeka ::

Lonsarg je izjavil:

Medtem ko je klasični način da je Visa povezana na račun, ki ga uporabljaš vsak dan. IMO je to drugo dosti bolj praktično, ker ne rabiš prenakazovat z enega na drug način, ...


Mogoče je res bolj praktično, ampak si z varnostnega vidika ne predstavljam, kako bi enemu kitajcu ala aliexpress, dal kartico (recimo maestro) vezano na moj edini bančni račun. Kar prosim, da mi ga spraznijo (sicer je verjetno kak mesečni limit, ampak kljub temu).
Še na paypalu vedno brišem kartico, po opravljenem nakupu.

Tale NKBM visa je videti zelo ugodna zadeva.

Lonsarg ::

Kot prvo aliexpressu in podobnim kitajcem nikoli ne daš številke ampak plačaš preko posrednika, npr Paypal. Kot drugo v primeru kraje ti vrnejo vse brez komplikacij.

In seveda kot tretja, zakaj bi na glavnem računu imel gore denarja, to daš na ločene varčevalne račune do katerih Visa seveda ne more.

Dobro ne morem reč da imeti ločen račun za Viso ni še en dodatni korak za varnost, samo po moje nepotreben. Jaz si pač ne bi nikoli tako zakompliciral, jaz sem se odločil in kupil karte za letošnji dopust tekom dneva za odhod 2 dni kasneje, če bi moral prenakazovat na predplačniški račun bi moral najbrž spreminjati plane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

thramos ::

"Brez komplikacij" je v mojem primeru pomenilo dvakrat obisk banke in enkrat policije. Za 40 EUR. Da ni šlo čez par poizkusov transakcij za 2k, pa se imam zahvalit ločenemu računu.

Aja, pa banka, ki nima internega prenosa (med lastnimi računi) tudi izven urnikov plačilnega prometa, nima ravno dobro rešenih zadev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

smacker ::

thramos je izjavil:

Aja, pa banka, ki nima internega prenosa (med lastnimi računi) tudi izven urnikov plačilnega prometa, nima ravno dobro rešenih zadev.

Je tak interni prenos možen tudi, če sta računa pri različnih bankah? Recimo NKBM predplačniška VISA + TRR na xy banki, ki ni NKBM?

bluefish ::

To potem ni interni prenos.

seba-beba ::

Hvala za odgovore.

S primerjavo kartic (Electron, Predplacniska) sem mislil na to, ali se lahko obe uporabljata za Paypal.
V primeru da vzamem Virtualno kartico...potem je mozen dvig denarja samo osebno v poslovalnici?
Kako pa je z dnevnim limitom v primeru Predplacniske oz Virtualne? Kaksni stroski? Ga lahko sam dolocis oz. je neomejen? Namrec vcasih opravim nakup tudi prek 1.000 eur.

YaN-cH ::

Kot prvo aliexpressu in podobnim kitajcem nikoli ne daš številke ampak plačaš preko posrednika, npr Paypal. Kot drugo v primeru kraje ti vrnejo vse brez komplikacij.

Kako na aliexpressu plačaš s paypalom?

Lonsarg ::

Imaš prav aliexpress ne podpira paypala, razlog več za izbrat ebay(eden izmed mnogih). Kljub temu pa aliexpress ne daje kreditne prodajalcem ampak igra posrednika, torej to vseeno ni isto kot random trgovcu dat kreditno(kar se ne dela).

seba-beba je izjavil:


S primerjavo kartic (Electron, Predplacniska) sem mislil na to, ali se lahko obe uporabljata za Paypal.

Saj sem ti odgovoril, kar se tiče Paypala ga zanima samo tip kartica, obstajajo zgolj 3 tipi Visa kartice(Electron, Debit, Credit). Predplačniška Visa Electron ne obstaja, to je navadna Visa Electron, samo banka jo drugače oglašuje. Tisti predplačniški del je zgolj med tabo in banko.

Paypal pa itak sprejema VSE tipe kartic od vseh firm.

seba-beba je izjavil:


Kako pa je z dnevnim limitom v primeru Predplacniske oz Virtualne? Kaksni stroski? Ga lahko sam dolocis oz. je neomejen? Namrec vcasih opravim nakup tudi prek 1.000 eur.

To bo pa treba prebrat predstavitve ponudbe na spletnih straneh bank, ki to ponujajo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

smacker ::

seba-beba je izjavil:

Hvala za odgovore.

S primerjavo kartic (Electron, Predplacniska) sem mislil na to, ali se lahko obe uporabljata za Paypal.
V primeru da vzamem Virtualno kartico...potem je mozen dvig denarja samo osebno v poslovalnici?
Kako pa je z dnevnim limitom v primeru Predplacniske oz Virtualne? Kaksni stroski? Ga lahko sam dolocis oz. je neomejen? Namrec vcasih opravim nakup tudi prek 1.000 eur.

Obe lahko uporabiš na Paypalu. Pri virtualni dobiš samo številko kartice, ki jo rabiš za plačevanje preko spleta, zato storitve, ki zahtevajo fizično kartico (bankomat, plačilo v trgovini,...) niso možne. Če mene vprašaš, se splača dodat 5eur za fizično kartico.
Limit je privzeto neomejen - edina omejitev je razpoložljivo stanje (s to kartico ne moreš it v minus). Lahko ga pa spremeniš, celo v banka netu je možno dat zahtevek za spremembo.
Edit: podatek za limite velja za NKBM predplačniško viso

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

seba-beba ::

Hvala za odgovore.

To je potem to kar iščem oz. mi bo nadomestilo obstoječo Viso Electron pri Abanki. :)

MrStein ::

Kaj pa MasterCard (tudi predplačniški) ? Saj ga lahko za Paypal uporabljaš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

neugoden ::

Na PaPalu že kar nekaj časa ne potrebuješ kartice za nakazilo sredstev. Če potrebuješ sredstva, zgolj spremeniš svoj profil v poslovni (brezplačno) in si sredstva nakažeš na katerikoli bančni račun v Sloveniji. Upam, da komu pomaga ...

Kron ::

Je še vedno najbolj ugodno imet viso electron pri Banki Koper, ki so jo pravkar prevzeli Italijani? Če prav razumem, ni razen 10€ ob izdaji kartice potem nobenih stroškov dokler je kartica veljavna? Kako je z vpogledom v stanje - možnost sms obveščanja stanja?
=**=C64=**=

Hanzi77 ::

Ce nisi njihov komitent potem enkrat mesečno dobiš izpisek na e-mail. Če si imel transakcijo.
Pa nekatere trgovine (Leclerc drive recimo) hočejo imeti plačilo preko calkulatorja code ki stane na banki Koper okoli 10 evrov (prvi naj bi stal 5 evrov)

St235 ::

Kron je izjavil:

Je še vedno najbolj ugodno imet viso electron pri Banki Koper, ki so jo pravkar prevzeli Italijani?


Pravkar????? Italijani so lastniki Banke Koper že 10 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Kron ::

ok, te kode so v uporabi samo v "fizičnih" trgovinah?
=**=C64=**=

Hanzi77 ::

Ne Leclerc drive ne gre brez nje, kar gre meni v nos. eBay (PayPal), aliexpresu (alipay) in podobno pa se nisem naletel na težavo. Edino če sedaj slučajno rabiš ob registraciji kako kodo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hanzi77 ()

seba-beba ::

Zdravo!

Pravkar sem prejel kartico VISA Debit od NKBM. Ko jo želim povezati s Paypalom pridem do težav.

1. Jo je potrebno dodati med "Bank account" ali "Credit cards"? Do sedaj sem imel VISO Electron od Abanke dodano med "Credit card".
2. Če jo dodam med "Credit card" mi izpiše "This card is not accepted. Please use a different card." Kaj je narobe?
3. Je možno vzrok temu, da še nisem dobil PIN kode po pošti?
4. Oz. kaj bi lahko bil vzrok?

Hvala

Edit: Bi moral imeti kaj denarja na njej?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: seba-beba ()

konspirator ::

3. Je možno.
Ko dobiš pin stopi do prvega bankomata in preveri stanje.

Potem bi morala delati.
--

Hanzi77 ::

Nekdo je napisal da si PayPal vzame in nato vrne en evro kot nek test. Tako da vsaj en evro nalozi

smacker ::

Jap, paypal "preveri" kartico tako, da cukne dol 1euro (mislim da ga pol vrne, al pa ostane na paypal računu, da ga lahko porabiš).

seba-beba ::

Bom počakal na PIN kodo. Sicer pa bom probal naložiti denar gor.

smacker ::

Denar boš moral met gor v vsakem primeru - preverjeno ;)

Dimnik ::

Jaz mam obe kartici od nkbm, debetno viso in kreditno(eurokard), to imam dodano za plačevanje. Zanima me, če bi šlo, da bi dodal katero od teh in bi lahko nakazal denar iz paypala na kartico?

amacar ::

Lahko si nakažeš direkt na trr brez provizije. Za dodajanje trr poglej tu: https://slo-tech.com/forum/t450878/p522...
Drugače na viso electron si gre nakazati denar, je pa 2€ provizije.

Dimnik ::

Ja sem že včeraj zvečer hotel dodati bančni račun, ampak ga ne sprejme oz. ne gre dodati....bom še probal par dni, če bo kaj....ker sedaj mi napiše, da naj probam za 5min, ker trenutno ne gre...

Dimnik ::

No sedaj mi je uspelo dodati viso pod kartice, kjer imam že eurokard dodan...Ampak če hočem denar iz PayPal-a na viso je provizija 2eur. Da bi pa to viso dodal pod račun, da nebi bilo provizije pa ne gre dodati. Je mogoče fora v kartici, ker je nova od NKBM in še ni bila na bankomatu, sicer z njo lahko opravim spletni nakup, sem aktiviral SMS obveščanje....

amacar ::

Brez provizije je samo na TRR, na Viso je 2€ provizije, kot že zgoraj omenjeno.

MrStein ::

A po novem gre prenos iz PayPal na TRR?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Dimnik ::

Ja to razumem, samo nevem zakaj mi ne doda kartico kot račun, da bi si lahko na trr nakazal....kartico sem lahko dodal samo k karticam, ne pa kot trr račun....amacar mogoče veš zakaj?

OvCa77 ::

TRR in št kartice nista enaki, za IBAN poglej zadaj kartice.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

amacar ::

MrStein je izjavil:

A po novem gre prenos iz PayPal na TRR?

Že vsaj pol leta, pa verjetno več.


Dimnik je izjavil:

Ja to razumem, samo nevem zakaj mi ne doda kartico kot račun, da bi si lahko na trr nakazal....kartico sem lahko dodal samo k karticam, ne pa kot trr račun....amacar mogoče veš zakaj?

Pri meni ima kartica različen IBAN kot TRR.

Dimnik ::

Ja, saj vpišem IBAN z zadnje strani SI56 in številke in ko dam potrditev mi ne nadaljuje ampak mi vrže obvestilo.....no sedaj mi je sprejelo račun in mi piše checking zraven ko je dodan račun...

Zdaj moram počakat do dva dni, da bo na računu opravljena verifikacija, dva majhna zneska...kateriva moram potem spet nakazat nazaj na račun.....če sem prav razumel

Sem pa dodajal po enakem postopku že od prejšnjega tedna....no glavno da je uspelo...

Aja, sem pa prej šel na bankomat preverit stanje....prvič uporabljena od kar sem jo dobil....mogoče je tu bila caka...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

N0t0ri0us ::

odprta imam 2 računa pri DH, kjer ne omogočajo vise, ampak mastercard. Glede na to, da bom imel večino prilivov na poslovni račun, na osebnega pa bolj malo. bi verjetno moral narediti depozit v primeru, da želim imeti mastercard na osebnem računu, kar mi ne ustreza. Na poslovnega pa tudi ne bi rad vezal kartice zaradi preglednosti poslovanja in podobno.

Tudi bolj bi mi ustrezala predplačniška visa na katero bi si naložil denar in ne bi bila nič vezana na noben račun. Ima kdo kak cenovno ugoden predlog za viso? Ne bi pa rad odpiral še enega računa samo za to, ker je imeti 3 račune nesmisel.

OvCa77 ::

N0t0ri0us je izjavil:

odprta imam 2 računa pri DH, kjer ne omogočajo vise, ampak mastercard. Glede na to, da bom imel večino prilivov na poslovni račun, na osebnega pa bolj malo. bi verjetno moral narediti depozit v primeru, da želim imeti mastercard na osebnem računu, kar mi ne ustreza. Na poslovnega pa tudi ne bi rad vezal kartice zaradi preglednosti poslovanja in podobno.

Tudi bolj bi mi ustrezala predplačniška visa na katero bi si naložil denar in ne bi bila nič vezana na noben račun. Ima kdo kak cenovno ugoden predlog za viso? Ne bi pa rad odpiral še enega računa samo za to, ker je imeti 3 račune nesmisel.

NKBM prepaid Visa za 10€/4leta ali virtualna za 5€, ima tudi NFC.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predplačniška visa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15037933 (16089) sbawe64
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261108490 (36411) Andro457
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106391 (33438) PINki
»

Odprtje PayPall accounta na firmo...

Oddelek: Loža
378647 (7975) c00L3r
»

Plačilne kartice

Oddelek: Loža
4310453 (6259) ...:TOMI:...

Več podobnih tem