» »

Drsna dvoriščna vrata

Drsna dvoriščna vrata

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3

miko22 ::

Pri vhodu za avtomobile bi si rad naredil drsna vrata na pilota. Nič posebnega, okvir not pa panelna mreža. Dolžina vrat je 3,5m višine 1,2m.
Imel sem nekaj ponudnikov. Najcenejši je 2000€ najdražji pa 5000€(te sem takoj odpikal).
Zdi se mi veliko tudi 2 jurja. Namreč železo je poceni, panelna ograja je meter cca 20€, električni sistem sem gledal na bolhi že od 250€ dalje(vrata so lahka, ne rabi biti zmogljiv motor). letel je tudi cca 150€. Ne vem kje pridejo do teh cifer.

Kaj je vaše mnenje? Je res to normalna cena?

Aston_11 ::

Dokler je kdo pripravljen plačati tako ceno, je očitno to normalna cena. Ko ne bo, bodo ceno spustili.
Naredi sam....

Zimonem ::

Nared pa je. Kaj te bremza?

Invictus ::

V ceni ni samo material. Nekdo ga mora skupaj sestaviti. In imeti orodje. Ki tudi stane.

A ti v sužbi delaš zastonj?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

manic ::

Identična bom v kratkem tudi sam montiral, le da bodo moja 3,4m X 1,2m, pa namesto panelne mreže si bom raje dal nekaj v stiku te rasnih desk not v horizontalno na dva polja. Pri meni je situacija taka, da boma večino dela s tastom sama naredila in na tak način mnogo prišparaš. Temelje in kablovje sma sama zbetonirala, železo za vrata sma že nabavla (cca 50eur) in tast jih bo sam skup "zašvasal" (je ključavničar z več kot 40 let izkušnjami). Set "za drsenje" bom naročil tule:

https://www.benkotehna.si/okovje-za-vra...

Za set za elektromotor z daljincem se pa še nisem fiksno odločil. To zadevo pa bom dal mojstru da naredi skup. Bi po vsej verjetnosti znal skup zvezat in usposobit, pa se mi ravno ne da. To pa raje plačam, pa naj bo zrihtano tak kot mora bit.

V ceno še vštej vsaj 2 stebra 100x100 in opcijsko mala vrata, domofon/videofon, mehanizem za odpiranje vrat, drobni material...

Lep pozdrav
Techno inside!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: manic ()

Highlag ::

2K€ zgleda veliko samo če gledaš samo čez material. Če hočeš, da bo zadeva nekaj časa lepo zgledala in da bo lepo narejena pa rabiš nekoga, ki ima opremo in znanje da to lepo naredi. Za konec moraš peljati zadevo na cinkanje, ki ga tudi dobiš za vsakim vogalom, pa zastonj je...

Odpri firmo pa delaj ceneje... boš verjetno hitro pristal na taki ceni...
Never trust a computer you can't throw out a window

Utk ::

Naredi sam, bo ceneje, bo pa tudi videt, da je ceneje.

miko22 ::

saj bi naredil sam, samo ne znam. Nisem iz te branže. Nisem pa rad, da me nategujejo.
Na hitro izračun materiala.
železo za vrata: 100€
letev: 150€
Panel: 100€
drsni sistem: 200€
Motor komplet: 300€

Torej cca 1000€ zaokrožno vse navzgor skupaj z barvanjem. Pa to je cena, ki je fejst zaokrožena navzgor. Torej je delo 1000€, pa mi je obljubil v 1 tednu. Jaz delam za tole cel mesec on pa v enem tednu.
Zato se mi zdi malo pretirano.

harvey ::

Kaj pa če nisi dobil pravih ponudnikov, marsikatero podjetje se morda s temi prčkarijami ne ukvarjajo specifično in jim je to motnja v rednem delu in odtod taka cena. Ali pa je izhodišče, da gledaš tekoči meter železa in potem sklep, koliko bi to moralo priti napačno :D
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

miko22 ::

Še to:
je reko da tekoči meter ograje(pocinkane, oblikovane) pride od 150-200€, meni pa za 4m zaračuna 2000€. Kje je tu logika?
Ko sem ga to vprašal, mi je reko, kaj ga lovim za ceno. Sem reko, da ga ne lovim, da je to njegova cena, ki mi je povedal, pa se izgovarjal, da je tu not še sistem za elektriko in ne vem kaj. Ja, samo ni pol razlike v ceni 200/500 na meter.

BladE_ ::

Jaz se bom tudi lotil DIY drsnih dvoriščnih vrat... Žal ne dam(kot vidim minimalno) 2k€ za kos pobarvangea železa! Za 5k€ opremim pol hiše ne pa za ena železna vrata :)) Sicer pa kot pri vseh zadevah, ni material tisti faktor, ki nanese € ampak storitev!
Akcija - Reakcija

fikus_ ::

miko22 je izjavil:

saj bi naredil sam, samo ne znam. Nisem iz te branže. Nisem pa rad, da me nategujejo.
Na hitro izračun materiala.
železo za vrata: 100€
letev: 150€
Panel: 100€
drsni sistem: 200€
Motor komplet: 300€

Torej cca 1000€ zaokrožno vse navzgor skupaj z barvanjem. Pa to je cena, ki je fejst zaokrožena navzgor. Torej je delo 1000€, pa mi je obljubil v 1 tednu. Jaz delam za tole cel mesec on pa v enem tednu.
Zato se mi zdi malo pretirano.




A si pa računal svoj čas, orodja/stroje, potrošni material, amortizacije, verjetno cinkanje, . . .

Seveda ne, to je zastonj.

IL_DIAVOLO ::

Moraš vedeti, da nosilci morajo na nečem bit fiksirani. Torej 2 stebra bos rabil. Ce imas kakega bivsega pocarja aka zidarja, naj ti to naredi on. Pripravi teren in bo mnogo ceneje. Ne vem kolk racunajo, drago ne bi smelo bit. Ti samo pripravi material. Cement, soder, kamenje, zelezje, material(razne deske in stafli) za vlivanje betona. Ne vem, kje zivis, ampak ponavadi se take stvari valajo nekje na parceli :)

Ce bos pa vse prepustil izvajalcu, bo pa ZELO drago. Ograjo in material pa bos ze nabavil. Najdi nekaj cenovno ugodnega, aluminij imajo ponavadi, ker je lahek in ne rabi mocnega pogona.

Pozanimaj se, več kot 1000 evrov ne bi smelo prit. Valda da ne bos dal 2 jurja za neko simpl zadevo.

Aston_11 ::

miko22 je izjavil:

Torej je delo 1000€, pa mi je obljubil v 1 tednu. Jaz delam za tole cel mesec on pa v enem tednu.
Zato se mi zdi malo pretirano.
Čak mau zdej. Ti ne bi delal zastonj, on bi pa moral? ;) Sicer pa za jurja bi nabavil fleks, fleks šajbe, inverter varilni aparat, par kg elektrod in v tednu dni bi se naučil tudi variti in bi nato zavaril konstrukcijo. Ker za to res ne rabi nekoga s 40 let izkušnjami v varjenju. Kar tudi ni slaba opcija.

miko22 ::

Kdo je rekel zastojn?! Želim samo razumno ceno.
Hiter izračun dela.
1000€ zaslužka/40ur(končano v enem tednu) = 25€/uro.
Se vam zdi to fer cena? Aja, pa to je brez ddv.

Pa teren, torej betoniranje kam bo zadevo postavil moram jaz pripravit, sem pozabil rečt.

IL_DIAVOLO ::

3 dni nima kaj delat.

Aston_11 ::

miko22 je izjavil:

Se vam zdi to fer cena? Aja, pa to je brez ddv.
Meni je to dosti. Zato bi naredil sam. Če pa ne bi naredil sam, potem najbrž mojstra ne bi sekiral, kaj je oziroma kaj ni fer. Saj mi ni dolžan narediti.

Furbo ::

miko22 je izjavil:

Kdo je rekel zastojn?! Želim samo razumno ceno.
Hiter izračun dela.
1000€ zaslužka/40ur(končano v enem tednu) = 25€/uro.
Se vam zdi to fer cena? Aja, pa to je brez ddv.

Pa teren, torej betoniranje kam bo zadevo postavil moram jaz pripravit, sem pozabil rečt.

Seveda si pozabil vse stroške obrtnika, orodje, kombi, poslovni prostori, prispevki..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

IL_DIAVOLO ::

Seveda si pozabil, da to stranke ne briga, kakšne stroske ima izvajalec. Kake mas lol

Aston_11 ::

Obrtnik bi moral dati popust na material in delo zastonj! Kdo/kaj pa je on, da bi še kaj zaslužil!

nekikr ::

miko22 je izjavil:

Kdo je rekel zastojn?! Želim samo razumno ceno.
Hiter izračun dela.
1000€ zaslužka/40ur(končano v enem tednu) = 25€/uro.
Se vam zdi to fer cena? Aja, pa to je brez ddv.

Pa teren, torej betoniranje kam bo zadevo postavil moram jaz pripravit, sem pozabil rečt.

Pa si odbil DDV od tega zneska? Cinkanje in prašno barvanje železa si tudi izpustil? Še to poštej zraven, pa boš hitro na 15€/uro, bruto, kar ni pa prav noben jackpot.

Furbo ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Seveda si pozabil, da to stranke ne briga, kakšne stroske ima izvajalec. Kake mas lol

Očitno ga briga, ampak je tako butast, da gre gledat samo material in misli, da se tu stroški končajo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

IL_DIAVOLO ::

Aston_11 je izjavil:

Obrtnik bi moral dati popust na material in delo zastonj! Kdo/kaj pa je on, da bi še kaj zaslužil!


Ne zaslužil, ampak opeharil stranko.

Oberyn ::

miko22 je izjavil:

Torej cca 1000€ zaokrožno vse navzgor skupaj z barvanjem. Pa to je cena, ki je fejst zaokrožena navzgor. Torej je delo 1000€, pa mi je obljubil v 1 tednu. Jaz delam za tole cel mesec on pa v enem tednu.

Glede tega se mogoče malo motiš. Ti ne delaš za 1000 eur cel mesec, ker če si zaposlen in toliko dobiš izplačila, je drugi bruto plus vsi operativni stroški vzdrževanja tvojega delovnega mesta ene 2500 eur na mesec. In tudi obrtnik ne bo dobil 1000 eur, tu notri je DDV in drugi davki, ki jih od tega da, ko izplača svojo plačo. Po moje obrtnik niti ni preveč pogolten, le v precej dragi družbi živimo. Pa glede na zadnji rebalans proračuna (4,2 milijarde minusa na treh četrtinah leta) bomo v prihodnosti živeli v še veliko dražji družbi. Ti kar naroči ta vrata, naslednje leto bo dražje.

miko22 ::

Vidim, da tukaj obračate moje besede in slabo berete. Sem omenil, da je to cena brez ddv, pa noben noče zastojn, ampak plačam pošteno, ne bom pa plačeval oderuštva.
Ok, te pa ko boste v tej situaciji naročite vrata za tako ceno kot vam dajo, jaz ne bom. Bom raje zaključil s tem, da se ne boste spotikali.

darkolord ::

Kot že omenjeno, očitno ne razumeš, kaj vse podjetnika stane poleg materiala:
- plače zaposlenih
- prispevki za zaposlene
- oprema za zaposlene (zaščitna oprema ...)
- prostori
- stroji in oprema (verjetno ne uporabljajo strojčkov iz lidla)
- kombi/kamion (nabavna cena, gorivo, registracija, gume, servisi, ...)
- računovodstvo
- davek na dobiček (od tistega, kar na koncu pač ostane)
- itd

IL_DIAVOLO ::

Se enkrat, to se stranke ne tice!

Kaj mehaniku poleg materiala in dela plačaš se 20. 000 vreden stroj? Resno, kaj vam kapitalistom dogaja?

fikus_ ::

Glej, če ti je 2k€+DDV preveč in misliš, da je lahko ceneje, je to dobra poslovna priložnost, da za začetek odpreš "popoldanski" sp in delaš ter montiraš vrata.

Sedaj pa resno, če se ti ne mudi, išči naprej, mogoče bo kdo brez DDV naredil še ceneje. (Furs vaju ne bo imel rad).

Zimonem ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Se enkrat, to se stranke ne tice!

Kaj mehaniku poleg materiala in dela plačaš se 20. 000 vreden stroj? Resno, kaj vam kapitalistom dogaja?

Pa naj najde ceneje.

darkolord ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Se enkrat, to se stranke ne tice!

Kaj mehaniku poleg materiala in dela plačaš se 20. 000 vreden stroj? Resno, kaj vam kapitalistom dogaja?
V DELO, ki ti ga zaračuna, je seveda vključen tudi del tega 20.000EUR vrednega stroja.

Zgodovina sprememb…

Map ::

Meni se 2000 evrov ne zdi pretirana cena, čeprav se sprva sliši veliko. Kot že večkrat omenjeno, oprema ni zastonj, recimo že dober varilni aparat stane več kot ta vrata, ura takega dela pa je tudi okrog 20 evrov. Cinkanje in prašno barvanje je tudi lahko dražje, ker nimajo povsod tako velikih bazenov in peči. Vmes je še malo morje kakih malenkosti in potrošnega materiala, treba je znat varit, da ti vrat ne zvije itd. Sicer sem siguren, da ti lahko kdo tudi ceneje izdela, vprašanje pa je, če bo tako kvalitetno, ker ljubiteljski "mojstri" varilci znajo marsikaj skupaj spravit. Lahko naletiš tudi na prave mojstre, ampak taki imajo ponavadi dovolj dela, da ne delajo za minimalen zaslužek.

Vseeno pa priporočam, da povprašaš še na forumu strojništvo, tam ti bodo znali bolj točno povedat. Če imaš facebook, obstaja skupina varjenje, tudi tam ti bodo znali kaj povedat.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Se enkrat, to se stranke ne tice!

Kaj mehaniku poleg materiala in dela plačaš se 20. 000 vreden stroj? Resno, kaj vam kapitalistom dogaja?

Seveda ga. Plačaš mu tudi orodje, rokavice, računalnik in še mnogo drugih stvari, ker nič ni večno. Ponavadi je to na računu pod postavko potrošni material.

Kvinta ::

1000€ zaslužka/40ur(končano v enem tednu) = 25€/uro.


25€ na uro ma moja čistilka

Ko si on odbije vse kar si pač mora ne glede na to al ma s.p al pa doo mu od 1000 evrov malo ostane sploh ,če sta 2 človeka...malco jima boš ti dal pa na kocu leta ju boš poklico ,da si jima regres pripravo pa polj malo kasneje jima boš še božičnico dal....sumasumarum na koncu bi onadva še tebi mogla plačat in bit srečna da staprišla delat ;((
A.C.A.B

Zimonem ::

2ke je drago iz stališča materiala. Ampak je custom build, vključena montaža, garancija,... Če delaš kot podjetje pa rabiš orodje, prevoz, zaposlenim je treba plačat prispevke, bolniške, porodniške,... Pa na koncu je fajn imet nekaj dobička.
Če ne znaš sam se zmeni s kakim upokojenim šlosarjem pa naj ti zvari ogrodje. Bo pa treba pripeljati material domov, ali h majstru v delavnico in vse ostalo. Ker sam ne
samo,da ne znaš, tudi orodja nimaš.
Za pogon bo prišel pa štromar. Če ti ne gre montaža... Potem pa počakaj in privarčuj.

Invictus ::

miko22 je izjavil:

saj bi naredil sam, samo ne znam. Nisem iz te branže. Nisem pa rad, da me nategujejo.
Na hitro izračun materiala.
železo za vrata: 100€
letev: 150€
Panel: 100€
drsni sistem: 200€
Motor komplet: 300€

Torej cca 1000€ zaokrožno vse navzgor skupaj z barvanjem. Pa to je cena, ki je fejst zaokrožena navzgor. Torej je delo 1000€, pa mi je obljubil v 1 tednu. Jaz delam za tole cel mesec on pa v enem tednu.
Zato se mi zdi malo pretirano.

Noben ti ne bo sestavil ograje za 150 EUR, tudi če mu ti zrihtaš material.

Če delaš ti 1 mesec za malo plačo, si si pač sam kriv. Sestavljaj drsna vrata, pa boš bogat.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Če bi rad poceni, naredi sam. Pa brez švasanja, samo šraufaj.

feryz ::

Pri drsnih dvoriščnih vratih je najbolj pomembno, da jih postaviš tako, da med odpiranjem čakaš na cesti in ta čas blokiraš promet.
Kar je sicer logično, nihče jih ne postavi tako, da sebi zmanjša dvorišče, ampak raje ukrade del ceste, kjer čaka na odpiranje.

shuttle ::

Ko ima pa programer 50€/h je pa vse ok ?

Furbo ::

Ja verjetno bi šel OP tudi njemu računati koliko materiala porabi in ko bi ugotovil, da gre samo za par red bullov, bi se mu strgalo, če bi dobil predračun za dva jurja. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Old Spice ::

Namreč železo je poceni, panelna ograja je meter cca 20€, električni sistem sem gledal na bolhi že od 250€ dalje(vrata so lahka, ne rabi biti zmogljiv motor). letel je tudi cca 150€. Ne vem kje pridejo do teh cifer.


Se pravi bi morala flaša kvalitetnega vina koštat tolko kot je notri grozdja? Zakaj se nisem že prej zbunil...

darkolord ::

Grozdje itak zraste samo, tako da ne stane nič ...

mirator ::

Res ste umetniki za kompliciranje.
Poiskati je potrebno vsaj še eno, še bolje dve ponudbi, potem pa se bo ugotovilo, katera cena je prava.

darkolord ::

Imel sem nekaj ponudnikov. Najcenejši je 2000€ najdražji pa 5000€(te sem takoj odpikal).

#000000 ::

Če daš izračunat šlosarju, je 2000 ZELO ugodno, če pa boš naredil sam, boš tudi dejansko ugotovil zakaj TAKE cene.

mirator ::

darkolord je izjavil:

Imel sem nekaj ponudnikov. Najcenejši je 2000€ najdražji pa 5000€(te sem takoj odpikal).

To sem pa spregledal. Jaz v takem primeru, kot izvajalec, dela ne bi več sprejel, ker bi investitor verjetno iskal dlako v jajcu, samo da bi znižal ceno.

Klemen12 ::

Mene pa zanima par reči glede pogona drsnih vrat.
Predvidevam, da imajo vsi pogoni možnost dodati sim modul, ali moram pazit na to?
A je možno sprogramirat odpiranje/zapiranje tako, da ko vrata odpreš na SIM ali na daljinec in ko vozilo vstopi, se vrata ne zaprejo takoj ali avtomatsko po določenem času, ki ga lahko nastaviš, ampak se zaprejo ko gre vozilo nazaj ven skozi vrata?
Hvala za zdaj!

WhiteAngel ::

Klemen12 je izjavil:

Mene pa zanima par reči glede pogona drsnih vrat.
Predvidevam, da imajo vsi pogoni možnost dodati sim modul, ali moram pazit na to?
A je možno sprogramirat odpiranje/zapiranje tako, da ko vrata odpreš na SIM ali na daljinec in ko vozilo vstopi, se vrata ne zaprejo takoj ali avtomatsko po določenem času, ki ga lahko nastaviš, ampak se zaprejo ko gre vozilo nazaj ven skozi vrata?
Hvala za zdaj!


Kako točno naj bi pa vrata vedela, da gre "vozilo nazaj ven skozi vrata"?

Zimonem ::

Dve celici daš.

Klemen12 ::

Ne vem, z današnjo tehniko je vse mogoče. Se ne spoznam glih na to zato sprašujem. No, mogoče bi moral reči da se vrata zaprejo, ko naslednjič senzor zazna prehod skozi.

Klemen12 ::

Se pravi dva para fotocelic vezat na pogon.
Sicer pa ta povezava omenja tudi dva para celic v eni izmed objav.
https://www.elektronik.si/phpBB2/viewto...

miko22 ::

Tisti, kateri ste bili pametni pa rekli da je 2 jurja spremljiva cena.
Na sliki vidite vrata, ki sem jih sam naredil.
Sosed je zašvasal okvir v nekaj urah, vse ostalo sem naredil sam.
material: 430€



Če želite, pa vam sedaj naredim vrata za 1200€. Ni problema. Sedaj znam.:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miko22 ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mašine za hobi mizarstvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8435779 (623) Hudobec82
»

Montažne hiše - pogajanje o ceni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7625576 (20434) UganiKdo
»

Podedoval hišo - kje začeti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19823121 (15142) hipertija
»

Delo na črno se ne bo več splačalo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7817385 (14718) imagodei

Več podobnih tem