» »

Visa Electron

Visa Electron

««
«
1 / 7
»»

igorxx100 ::

Zanima me če lahko denar, ki imam na Visi Electon dvignem v gotovini.

blue ::

Stroj za take stvari se imenuje bankomat

igorxx100 ::

Vem vendar sem slišal da z Viso Electron nemoreš dvigniti gotovine ampak da lahko samo preko interneta kupuješ zanima me če je res.

gendale ::

a si dobil zraven pin kodo?
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

igorxx100 ::

Danes sem šel naročit kartico dobim jo po pošti.

gendale ::

zakaj nis vprašu na banki
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

igorxx100 ::

Negdo mi je to rekel po tem ko sem šel.

gendale ::

če boš dobil še pin kodo pol lahko dvigneš, če si brez pa ne
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

igorxx100 ::

Hvala

fosil ::

Dobiš pin in lahko dviguješ, isto kot pri maestru.
Tako je!

bond007 ::

Provizija pa taka da glava boli...

lambda ::

Jaz sem (pri Abanki) dobil dve kartici (in za vsako svoj PIN) - Maestro za račun na katerem so sredstva ter Viso Electron, ki je vezana na ta račun. Za bankomate uporabljam Maestro kartico kot bi pri vsaki običajni banki, Viso Electron pa uporabljaš le za splet.

johan11 ::

Debetna kartica Visa Electron je namenjena prav vsem, saj ni vezana na redni mesečni dohodek, za kartico pa se ne plačuje letne članarine.


Prednosti
varnejše poslovanje s kartico s čipom, ker plačilo potrdite z vnosom osebne številke (PIN)
kartica je namenjena vsem, saj ni vezana na redni mesečni dohodek
za kartico se ne plačuje letne članarine
omogoča vpogled v razpoložljivo stanje na osebnem računu na vseh bančnih avtomatih na svetu, ki sprejemajo plačilne kartice Visa Electron
sprotna bremenitev vašega računa vam omogoča natančen pregled nad porabo sredstev
zaprosite lahko tudi za izdajo ene ali več dodatnih kartic, porabo pa boste poravnali z istega računa
kartica omogoča spletno nakupovanje na spletnih mestih z oznako Visa Electron; na spletnih prodajnih mestih z oznako Verified by Visa se plačilo opravi z geslom Verified by Visa, na spletnih mestih brez navedenih oznak pa vnesete podatke s kartice, ki jih zahteva spletno prodajno mesto


Značilnosti
kartico lahko uporabljate za plačevanje in dviganje denarja doma in v tujini, na vseh mestih, označenih z znakom Visa Electron
pridobite jo lahko uporabniki Aračuna, Aračuna elektronskega in Akeša
možen vpogled v stanje sredstev na osebnem računu v lokalni valuti države, kjer se nahaja bančni avtomat
osebne številke (PIN) se ne da spremeniti
vsi zneski transakcij, ki jih opravite v državah zunaj evroobmočja, se preračunajo v EUR in so prikazani na mesečnem izpisku v EUR
pisno obveščanje o opravljenem prometu enkrat mesečno ter sprotni dostop do teh informacij v spletni banki Abanet
pogodbo za izdajo debetne kartice Visa Electron sklenete v poslovalnicah Abanke
prodajno mesto ali banka (lastnica bančnega avtomata) lahko zaračunata dodatno nadomestilo pri plačevanju ali dvigu z debetno kartico Visa Electron

amigo_no1 ::

bond007 je izjavil:

Provizija pa taka da glava boli...

Na atm-mu matične banke ni nobene provizije.

Vikking ::

igorxx100 je izjavil:

Vem vendar sem slišal da z Viso Electron nemoreš dvigniti gotovine ampak da lahko samo preko interneta kupuješ zanima me če je res.


Danes sem jo šel naročit, ker jo rabim, čaka se cca. 10 dni da jo izdelajo.

Z viso electron lahko dviguješ na bankomatih. Provizija je pa nekaj čez 1€. Vsekakor svetujejo da dviguješ pri nas z navadno kartico.
Kar se tiče plačila preko interneta, gre denar takoj z računa, dnevnega ali mesečnega limita ni (limit je edino samo stanje na računu). Za samo kartico se ne plačuje nobena naročnina, plačila pa lahko vidiš na mesečnem izpisku ali pa v kliku.
Zraven kartice pride tudi PIN koda.

Mi je pa bančna uslužbenka predlagala da vzamem čitalnik, saj nekatera internetna plačila zahtevajo 8 mestno kodo in brez čitalnika takšnih transkacij ki zahtevajo to kodo ne moreš izvesti. Cena čitalnika je 10€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

St235 ::

amigo_no1 je izjavil:

bond007 je izjavil:

Provizija pa taka da glava boli...

Na atm-mu matične banke ni nobene provizije.


Pri dviganju gotovine z Viso je vedno provizija.

fosil ::

Govorimo o visi electron, kjer so provizije enake kot pri bančni kartici (maestro).
Na bankomatih matične banke provizije ni, drugače pa 0,46€ v euro območju.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

amigo_no1 ::

Mi je pa bančna uslužbenka predlagala da vzamem čitalnik, saj nekatera internetna plačila zahtevajo 8 mestno kodo in brez čitalnika takšnih transkacij ki zahtevajo to kodo ne moreš izvesti. Cena čitalnika je 10€.

Prvič slišim za kaj takega.
Kakšno konkreten naslov ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

St235 ::

fosil je izjavil:

Govorimo o visi electron, kjer so provizije enake kot pri bančni kartici (maestro).
Na bankomatih matične banke provizije ni, drugače pa 0,46€ v euro območju.


True, pri visa elektron:

DVIG GOTOVINE


v Sloveniji na bančnem avtomatu ali bančnem okencu Abanke
brez nadomestila

v Sloveniji na bančnem avtomatu ali bančnem okencu druge banke
0,46 EUR

v državah članicah EMU na bančnem avtomatu ali bančnem okencu

0,46 EUR

v državah izven EMU na bančnem avtomatu ali bančnem okencu
1,96 EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Vikking ::

amigo_no1 je izjavil:

Mi je pa bančna uslužbenka predlagala da vzamem čitalnik, saj nekatera internetna plačila zahtevajo 8 mestno kodo in brez čitalnika takšnih transkacij ki zahtevajo to kodo ne moreš izvesti. Cena čitalnika je 10€.

Prvič slišim za kaj takega.
Kakšno konkreten naslov ?


Danes, mi je osebno bančna uslužbenka to povedala. Sicer je meni to tudi čudno.

evo sem našel nekaj in sicer:
Mednarodna korporacija VISA International je za kartice znamke Visa in za svojo storitev »Verified by VISA« sprejela standard 3D Secure. To pomeni, da bo postopek avtentikacije enak za pametne kartice Visa in MasterCard, opravljal pa se bo celo z isto napravo, za obe družini kartic.

Vse kartice Activa VISA (tudi Activa VISA Electron) so že samodejno vključene v program Verified by VISA in jih ni potrebno posebej registrirati.


1.



2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

johan11 ::

Mislim, da boš doktoliral iz predmeta "Visa Elektron "!

Vikking ::

johan11 je izjavil:

Mislim, da boš doktoliral iz predmeta "Visa Elektron "!


hehe niti ne, je pa res da sem danes urejal viso electron, tako da so informacije stare nekaj ur.

mihec87 ::

Večino tako plačuješ z paypal..Ne vem no, če je čitalnik zaston ok,drgač pa ga kr naj majo..

Vikking ::

Nimam paypala in ga ne rabim. Pa tudi z njim si nimam kaj pomagat, saj spletne strani s katerih želim naročiti robo ne podpirajo paypal-a.

Alamar ::

Kolikor vem mnoge trgovine tudi ne podpirajo vise electron.

randomP ::

Če podpirajo Viso (kreditna - ne rabiš imeti denarja na računu v času nakupa) podpirajo tudi Viso elektron (debetna - rabiš imeti denar na računu v času nakupa).

Mesar ::

Jaz mam tudi dobitno viso electron pa sem zadovoljen ful.
Your turn to burn!

cungalungaa ::

Živjo,

imam Viso electron, včeraj sem gor položil 3€, ampak ko jo poizkusim linkati na paypal mi še vedno javlja: This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card.

Kakšna ideja?

misek ::

chiick, verjetno na banki niso dokončno potrdili kartice in še ni aktivna. Vsaj tako je bilo pri meni. Oglasi se na banki pa jih opozori na to.

amigo_no1 ::

Od katere banke ?
Daj link.

Looooooka ::

Predplacnisko ma koprska banka a ne?
Je omejitev na transakcijo se zmeraj samo do 1000 eur ?
A ma kdo to pa da mu je ratal dvignit to omejitev na vsaj 5000 ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

cungalungaa ::

Ja, pri Banki Koper jo imam.

marjanmb ::

cungalungaa je izjavil:

Ja, pri Banki Koper jo imam.

tudi jaz sem si tu uredil debetno kartico(pred caa 2tedni) Visa Elektron(dvig caa 10.09.)Zakaj tako dolgo čakanje?
Pri dvigu kartice bom nanjo položil nekaj evrov(100e ali več).
In sedaj prosim za nasvet;lahko isti dan že to uporabim za PayPal plačilo? Ali se moram prijavit ne vem kam da lahko to izvedem?
Prosim za natančen odgovor saj ne bi rad zgubil evre po nepotrebnem(ta trenutek popolni laik).

bluefish ::

Najprej se registriraš na PayPal, tam potrdiš kartico in na podlagi kode na bančnem izpisku (osebni obisk banke ali čakanje na prejem izpiska ali uporaba e-bančništva, če ga imaš) zadevo aktiviraš. Nato lahko kupuješ.
Isti dan žal ne bo šlo.

Za EUR pa naj te ne skrbi, jih po nepotrebnem v tem postopku ne boš zgubil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

amigo_no1 ::

cungalungaa je izjavil:

Ja, pri Banki Koper jo imam.

ta
http://www.banka-koper.si/Fizicne_osebe...
ali ta ?
tale se pri njih obnaša kot kreditna, 1x mesečno trgajo:
http://www.banka-koper.si/Fizicne_osebe...

od abanke Visa electron je tudi prava debetna 8porabil lahko samo toliko, kot imaš na trr)
http://www.abanka.si/kartice/debetna-ka...

vorantz ::

bluefish je izjavil:

Najprej se registriraš na PayPal, tam potrdiš kartico in na podlagi kode na bančnem izpisku (osebni obisk banke ali čakanje na prejem izpiska ali uporaba e-bančništva, če ga imaš) zadevo aktiviraš. Nato lahko kupuješ.
Isti dan žal ne bo šlo.


nope
js tega sploh še nisem naredil za mjo viso elektron, pa sem že fulkrat plačal s paypal
tako da ja, načeloma bi jo lahko isti dan uporabil (sam sem jo po ene par dneh, ko sem jo dobil)

misek ::

vorantz, in kako Paypal ve s katere kartice trgati denar?

vorantz ::

kartico sem dodal v paypal, nisem pa opravil tiste verifikacije kot je razlagal bluefish

misek ::

Torej imaš unverified account.

vorantz ::

yes officer
kam to pelje? :P

misek ::

Nikamor. Sam sem mislil da tak account ne deluje. Ampak torej vseeno deluje. Imaš pa "boljši imidž" če je account verified in menda tudi več pravic pri paypal-u.

St235 ::

V to, da boš čez en teden spraševal zakaj ne moreš več plačevat preko paypala.

vorantz ::

Zej bo ene 2 mesca odkar mi tko brez problema dela, če bojo kej jamrali bom pa nrdil :P

Lonsarg ::

Jambral bodo, ko presežeš limit za unverified račune. Koliko je ne vem čist zihr, ampak sem slišal nekje da je 100€. In to se nikoli ne resetira.

vorantz ::

aha
Sending Limit Per year €1,000.00 EUR €901.81 EUR Jul 16, 2013
(max, current, reset date)

mam še neki cajta :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vorantz ()

bluefish ::

Lonsarg je izjavil:

Jambral bodo, ko presežeš limit za unverified račune. Koliko je ne vem čist zihr, ampak sem slišal nekje da je 100€. In to se nikoli ne resetira.
100€ je, če z računom sploh kartice ne povežeš.

cungalungaa ::

amigo_no1 je izjavil:

cungalungaa je izjavil:

Ja, pri Banki Koper jo imam.

ta
http://www.banka-koper.si/Fizicne_osebe...
ali ta ?
tale se pri njih obnaša kot kreditna, 1x mesečno trgajo:
http://www.banka-koper.si/Fizicne_osebe...

od abanke Visa electron je tudi prava debetna 8porabil lahko samo toliko, kot imaš na trr)
http://www.abanka.si/kartice/debetna-ka...


Imam na kartico na prvem linku. Naložil sem gor 3€, ampak nevem ali je to dovolj za paypal registracijo ali ne?

misek ::

chiick, isto kartico imam tudi jaz. Ker ni bila popolnima potrjena na banki se je še ni dalo uporabiti za paypal. Kot sem že napisal pojdi na banko in jih opozori na to. V mojem primeru je gospa za okencem takoj opazila napako, ki jo je naredila.

amigo_no1 ::

Je, ker trgajo 1.5E.

cungalungaa ::

Sem klical na banko in pravijo da je potrjena in jo lahko registriram na Paypal, ampak meni še vedno ne uspe. WTF?
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predplačniška visa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15038152 (16308) sbawe64
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261109195 (37116) Andro457
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106822 (33869) PINki
»

Odprtje PayPall accounta na firmo...

Oddelek: Loža
378695 (8023) c00L3r
»

Plačilne kartice

Oddelek: Loža
4310497 (6303) ...:TOMI:...

Več podobnih tem