» »

Microsoft prenavlja Bing, da bo bolj družaben

Microsoft prenavlja Bing, da bo bolj družaben

Microsoft - Da mu Google ne bi preveč ušel, je Microsoft prenovil svoj spletni iskalnik Bing, ki sedaj vključuje tudi iskalne rezultate z družabnih omrežij, so sporočili iz Redmonda. Sprememba se zgleduje po Googlu, a se od njihovega pristopa razlikuje v nekaj pomembnih podrobnostih.

Kot pojasnjujejo, se želijo s spremembami bolj približati uporabnikom. Trenutni način iskanja sicer solidno funkcionira, a ne odraža iskanja informacij, kot smo ga navajeni iz realnega sveta. Tam ne gre za vpisovanje ključnih besed in prebiranje statičnih strani, ampak se v veliki meri zanašamo na prijatelje in znance. Bing odslej počne prav to, a ne zgolj z enostavnim iskanjem po družabnih omrežjih.

Glavnina iskanja ostajajo z algoritmom določeni zadetki s statičnih strani, ki bodo še vedno prikazani v glavnem oknu. Za razliko od Googla, ki prav tako išče tudi po družabnih omrežjih, jih Bing ne bo mešal s temi rezultati. Na desni strani je polje za predogled strani, ne da bi dejansko zapustili iskalnik, kar Google tudi že ima. Skrajno desno pa Bing dodaja sivo polje, kjer posebej prikazuje rezultate z družabnih omrežij - vključeni so Facebook, Google+, Twitter, LinkedIn, Quora in Foursquare. Glede na vnesene ključne besede bo prikazal objave in komentarje prijateljev o iskani temi, predlagal imena tistih, ki bi o njej lahko kaj vedeli (npr. kdo je kliknil Všeč mi je na Facebooku), in celo imena nam neznanih ljudi, ki so veliki poznavalci na tem področju. Kako naj bi bilo vse skupaj videti, si lahko ogledate v spodnjem posnetku.

Nova preobleka Binga še ni na voljo v vseh državah in za vse uporabnike, a naj bi se razširila po svetu v naslednjih tednih.

17 komentarjev

RejZoR ::

Zakaj search ne more bit zgolj search in nič drugega? Ne da čakaš 5000 vrstic JS govna, preden se ti sploh odpre search polje zaradi česar si sploh pognal zadevo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jype ::

RejZoR> Zakaj search ne more bit zgolj search in nič drugega? Ne da čakaš 5000 vrstic JS govna, preden se ti sploh odpre search polje zaradi česar si sploh pognal zadevo.

https://duckduckgo.com/

Duck Duck Go @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

RejZoR ::

Zanimivo. Ga bom mal uporabljal, da vidim kako se obnese. Men je šlo tud na živce to, da si nekomu rekel kaj naj poišče v googlu, pa tega ni našel kot 3 link ampak kot ne vem katerega na drugi strani. Kar je zelo tečno, neukim ljudem pa je nerodno razlagat preko telefona kateri URL točno naj odtipkajo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RejZoR ::

Me čudi, da s svojo vsesplošno razgledanostjo tega nisem opazil. Hm. Sicer sem opazil en tečen bug, če uporabljaš Favicon+WOT ratinge, kjer ti link in opis razdeli s presledkom in naredi brskanje po rezultatih izjemno težavno in nepregledno ampak sem jim že sporočil. Je pa fajn, ko je povsem plain & simple, vgrajeni WOT ratingi so uporabni in najde kar primerne stvari. Sem si ga kar ruknil v Firefox namesto default Googla pa ga bom mal uporabljal. Drugače sem vmes že nekaj časa testiral Bing kot alternativo, pa me moti lag zaradi sicer lepih slikc na prvi strani...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jype ::

Počasen postaja, verjetno ga uporablja vedno več ljudi. Za večino kvalitetnih iskalnih nizov se odlično obnese, za iskanje po govnu pa razmeroma slabo. Tudi iskanja po slikah ne omogoča.

Uporabljam ga že kakšno leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

RejZoR ::

Ja, tole za slike sem ravnokar opazil. Kar pa mi je precej tečno glede na to da ogromno iščem po slikovnem materialu kar ga instantno anredi no-go. Škoda.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Cold1 ::

Ja, DuckDuckGo je trenutno res najboljša izbira, za tiste, ki ne želimo sračjega gnezda na zaslonu...

jype ::

RejZoR> Ja, tole za slike sem ravnokar opazil. Kar pa mi je precej tečno glede na to da ogromno iščem po slikovnem materialu kar ga instantno anredi no-go. Škoda.

V KDE (in verjetno tudi kje drugje) ta problem rešuje krunner, tako da natipkaš ggi:nage babe in dobiš google image search, d:manhattan circumference in dobiš duckduckgo rezultat, ali pa w:, b: in g: za wikipedio, bing in google.

Looooooka ::

ja...temu se rece search prefix in ga ma skor vsak browser(vkljucno z osovrazenim ie-jem).

darkolord ::

https://duckduckgo.com/

Duck Duck Go @ Wikipedia
Ne izgleda nič bolj clean od Binga

jype ::

Don't judge a search engine by its frontend.

darkolord ::

Post, na katerega si odgovoril s povezavo do tega searcha, se je nanašal ravno na frontend.

34054 ::

Obstaja še tudi http://yandex.com/ - ruska konkurenca. ) Kar všečna stvarca imajo iskanje po slikah, videih in (kar dobro) e-mail storitev.

Looooooka ::

Looooooka je izjavil:

ja...temu se rece search prefix in ga ma skor vsak browser(vkljucno z osovrazenim ie-jem).

Eh...i stand corrected.Kreteni so to dejansko vn vrgl iz ie9.Kaj hudica jim je slo pa tle po glavi :D

SLO_Matej ::

RejZoR je izjavil:

Kar je zelo tečno, neukim ljudem pa je nerodno razlagat preko telefona kateri URL točno naj odtipkajo...

Sej zato pa obstaja Google Url Shortener (pa še QR kodo za vsak skrajšan link ti generira). :)

jamiroq ::

jype je izjavil:

V KDE (in verjetno tudi kje drugje) ta problem rešuje krunner, tako da natipkaš ggi:nage babe in dobiš google image search, d:manhattan circumference in dobiš duckduckgo rezultat, ali pa w:, b: in g: za wikipedio, bing in google.

tole omogoča tudi duckduckgo; nekam v query vpišeš !gi in te, z ustrezno poizvedbo, preusmeri na google images. pozna tudi !bi za bing images, !m za google maps, !g za google, !b za bing, !w za wikipedio...

jype ::

Dobro vedet! Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Britanska vlada želi podatke z družabnih omrežij v realnem času

Oddelek: Novice / Zasebnost
4210623 (7698) joze67
»

Uporaba Facebooka škoduje razpoloženju

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3317706 (14775) vesolc
»

Največji Facebook, Google z drugim in tretjim mestom

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3112570 (10333) zelvahunter
»

Microsoft vložil patent za prikaz iskalnih rezultatov glede na sposobnosti uporabnika

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3210683 (9254) murmur

Več podobnih tem