» »

Vrstni red programov na TV

Vrstni red programov na TV

Mare3 ::

Pišem ker smo dobili digitalno TV doma vendar je nastal problem ko hočemo kakšen program nastaviti recimo na drugo številko in se več ne da spreminjati kot prej ko smo imeli tisti analogni al kaj je. Televizija je LG 50PZ550 in je zelo moteče ker je polovica programov zablokiranih zato bi bilo zelo lepo če bi se programe ki jih gledamo dali na prve številke ne pa da moram čez 100 programov da bi pogledal teh par ki jih spremljam. Morda kdo pozna rešitev?

DeFacto21 ::

Nastavi si seznam priljubljenih kanalov, kjer lahko razporediš programe kakor ti paše.

cekr ::

Mare3 je izjavil:

Pišem ker smo dobili digitalno TV doma vendar je nastal problem ko hočemo kakšen program nastaviti recimo na drugo številko in se več ne da spreminjati kot prej ko smo imeli tisti analogni al kaj je. Televizija je LG 50PZ550 in je zelo moteče ker je polovica programov zablokiranih zato bi bilo zelo lepo če bi se programe ki jih gledamo dali na prve številke ne pa da moram čez 100 programov da bi pogledal teh par ki jih spremljam. Morda kdo pozna rešitev?



Najprej povej, kaj si ti predstavljaš pod "digitalna televizija".

Glede na število programov, ki jih omenjaš, predvidevam, da imaš verjetno IPTV.
Če imaš preko Telekoma(SiOL) potem se vrstni red uredi na servisnih straneh.
Tako je običajno tudi pri drugih ponudnikih.

Če programe loviš preko DVB-T, se pa vrstni red uredi v samem TV aparatu.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

king67 ::

V meniju za iskanje kanalov 'odkljukaj' samodejno oštevilčenje.

lp,
king67

Mare3 ::

Bom poskusil tudi z priljubljenimi.

Imam preko Telemacha, kaj pa so to servisne strani?

V meniju ne najdem samodejnega oštevilčevanja.

All ::

v meniju za iskanje programov maš....
odstrani kljukico za samodejno oštevilčevanje in samodejno posodabljanje pa ne bo problemov...

RockyS ::

Lahko javiš, če ti je uspelo?

Namreč svojo plazmo (LG 353) sem poslal na servis, ker ni šlo shranjevat vrstnega reda programov, kljub temu da je bilo samodejno oštevilčenje izklopljeno. 10-15 programov si lahko shranil, kaj več pa ne.

Imam pa tudi DTV pri telemachu (167 programov) in njihov modul, smo tud tega zamenjali pa ni pomagalo.

Mare3 ::






Prilagam slike da si lažje predstavljate, prej smo v tem meniju iskali programe in določali oštevilčenje.

zavajon ::

Ko izklopiš samodejno številčenje, moraš obvezno narediti rescan, šele po tem dobiš v menuju opcijo za sortiranje. Glede tega so res loleki pri LG.

Mare3 ::

Kako se naredi rescan?

zavajon ::

Uf, zdaj se ne spomnem, sem pred letom ali dvema to delal pri sestri. Nekako moraš TV prepričati, da ponovno išče vse programe.

krebs11 ::

V meniju MOŽNOST, čist spodnji izberi drugo državo(nemčijo ali finsko, jaz imam finsko) in potem pojdi na NASTAVITEV, SAMODEJNA NASTAVITEV,KABEL,POLNO ISKANJE, OK, in nato odkljukaj preskok kodiranega programa in SAMODEJNO OŠTEVILČENJE in nato ZAČNI. Ko ti poišče vse programe, boš lahko urejal in premikal programe.
LP

Mare3 ::

Poiskal še enkrat vse programe pa mi še vedno ne gre urejati in premikati...

krebs11 ::

Preden daš iskanje programov ti mora pokazati samodejno iskanje, če tega ne pokaže, ne boš mogel urejati, zato pa izberi drugo državo, tudi jaz sem prvič izbral Slovenijo, pa tega menija sploh ni bilo. Prvo izberi drugo državo, potem pa ti bo pokazalo ta meni in boš lahko urejal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krebs11 ()

krebs11 ::

Še slike



Mare3 ::

To sem naredil točno po sliki, lahko zdaj še s slikami pokažeš kako prestaviš program? Ko boš imel čas seveda.

krebs11 ::

Zdaj greš pa v meni urejanje programa, izbereš program kot kaže slika(HD Sport klub) in pritisneš zeleno tipko na daljincu, ti spodaj kaže pomik

Nato pomikaš kamor ga hočeš, gor,dol, levo, desno, ti tako kaže številko programa in nato spet pritisneš zeleno tipko- pomik izklopljen, in tako naprej z vsakim programom

Mare3 ::

Kooončno, najlepša hvala krebs11.

Nagi Bator ::

Naj si sposodim temo.
Imam sicer Panasonic TX-P42X10, programe lahko nastavim kot zelim, vendar v primeru daljsega izpada kabelske,
ali pa, ko izklopim anteno ob nevihtah za dalje casa (vec kot cca. eno uro), izgubim nastavitve. Programe TV ponovno samodejno razporedi. Najveckrat se pa to zgodi, ko kak program nekaj casa ni na razpolago (famozni telemachov "ni storitve"), zadnje case je s tem sicer malo bolje.
Ja Telemach je ponudnik, DVB-C preko modula.
Ima kdo idejo zakaj TV izgubi programsko mesto za dolocen kanal, oz. za vse programe, v primeru, ko dalj casa ni signala?

RockyS ::

Evo, danes dobil TV nazaj iz servisa, da pri njih gre sortirat programe, pridem domov, priklopim, ne dela.

Mi lahko kdo pojasni kaj pomeni tista TV "skatla" poleg imena programov? Pri nekaterih je, pri nekaterih ni.

krebs11 ::

RockyS je izjavil:

Mi lahko kdo pojasni kaj pomeni tista TV "skatla" poleg imena programov? Pri nekaterih je, pri nekaterih ni.



To pomeni, da so kodirani in da je potrebna kartica, tisti, ki pa nimajo te oznake, se pa vidijo brez kartice.(Telemach), medtem ko Turnšek ima vse odklenjeno, samo za druge pakete moraš pa vseeno imeti kartico.

RockyS ::

Tnx

harvey ::

Ena butasta pri Telemachu je tudi njihov Cisco sprejemnik pri katerem lahko shraniš le cca 80 priljubljenih programov. Skratka, da ven pomečeš kodirane programe rabiš ene dva seznama priljubljenih programov.

Sicer pa ima Samsunga najbolj enostavno za sortiranje, kjer listo programov izvoziš na USB in potem s programom na računalniku posortiraš (cut/paste) programe en dva tri in potem samo uvoziš nazaj.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokažite svoje namizje! (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
710214590 (42909) nergac
»

Identifikacija avtomobilskega dela | Peugeot 607

Oddelek: Na cesti
5676 (631) connel
»

Cudna napravca

Oddelek: Pomoč in nasveti
71131 (943) T-Mac
»

Težave po posodobitvi biosa

Oddelek: Pomoč in nasveti
10717 (597) JamesTheMan
»

Windows 7 boot

Oddelek: Pomoč in nasveti
406188 (5509) s6c-gEL

Več podobnih tem