» »

Windows 7 boot

Windows 7 boot

dgrabar ::

Na novo instalirani Windows 7 se ne zboota avtomatsko in ga moram vedno zagnat rocno z diska vseeno ce je v bios-u nastavljeno first boot from hdd, prejsnji Windows je bil 8.(Laptop je Samsung). Security boot je nastavljen na disable.

eric_cartman ::

Daj mu vse druge boot-e onemogoči. Torej imej samo tega na boot first from, ostale disable, pa potem probaj..

Johnny76 ::

Imam povsem podoben problem. Po instalaciji Win 7 sem pomotoma (po moje) izbrisal "bootmgr". Program sem poskušal naložiti z boot-anjem preko usb ključa in dvd-roma. Doma imamo 2 laptopa. Na enem lepo zazna dvd oz. usb, medtem ko na drugem noče zaznati ne eno ne drugo. Napiše mi le "bootmgr is missing".

"Quiet boot" imam "enabled".

Sem kar poslikal kako izgleda moj bios.







Tole imam na usb ključku. Zraven sta še dve datoteki office-a, ki najbrž ne motita. Na dvd-ju imam le Win 7. Oboje dela na drugem laptopu brez problema.



V zgornjem postu piše, da naj vse boot opcije, razen npr. dvd, onemogočim. Kako pa potem to dobim nazaj, ker jih ni več? Nisem upal shraniti....

Da še dodam. "quiet boot" imam "enabled".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Johnny76 ()

Johnny76 ::

Sem poskusil onemogočit vse opcije razen tiste iz katere boot-am (dvd in usb). V obeh primerih mi sistem javi napako:

"Reboot and select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press key"

gddr85 ::

če piše bootmgr missing potem je najbrž pokvarjen in ga moraš obnovit
pa usb moraš pravilno nardit bootable, najbolje z rufus programom

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

s6c-gEL ::

Včasih je trik v tem, da prvo narediš usb moraš bootable, greš v bios in ga tam označiš za prvega na seznamu za bootanje.

Johnny76 ::

s6c-gEL je izjavil:

Včasih je trik v tem, da prvo narediš usb moraš bootable, greš v bios in ga tam označiš za prvega na seznamu za bootanje.


A ni to na 1. sliki, ki sem jo objavil, kjer imam nastavljeno removable device za 1st boot. A je treba še kje drugje kaj nastaviti? Sem malo gledal, pa mi ni ravno jasno, kaj naj še naredim.

Pa klinc usb, saj dvd tudi ne deluje....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Johnny76 ()

s6c-gEL ::

Pozabil sem omeniti da naj bo tako pripravljen usb priklopljen, preden greš v bios.

gddr85 ::

ja to je to, samo bootable usb je treba nardit

Johnny76 ::

Pri snemanju datotek na usb nisem datotek le prenesel, temveč sem uporabil nek program, ki omogoča da je usb bootable. Moti me, da obe zadevi delujeta na drugem laptopu, na tem pa ne deluje nobena. Po tem sodeč napaka ni v obeh medijih, temveč v sistemu samem?

Ne vem, ugibam....

Johnny76 ::

Imam pa Asus Pro5DIseries Duo T6600 DVD Sup. MTI. Win 7 Ultimate. Če kaj pomaga....

Johnny76 ::

Uporabil sem NetBootIn.

Po forumih berem o fat, ntfs itd. datotečnih sistemih. Moj usb ima ntfs, dvd pa udf datotečni sistem. Kaj ima moja primarna particija trdega diska se ne spomnim prav dobro.

Že ko sem prvič naložil nove Win 7, sem jih pognal kar iz obstoječih Windowsov. V biosu lahko naredim bore malo. Probal bom zapeči na ključek kot fat dat. sistem.

Kaj lahko še naredim?

gddr85 ::

usb formatiraš kot fat32

Spajky ::

Nekje gor je omenjeno, da DVD ni delal, potem pa spodaj, da je UDF file format na njem. Za ta format mora bit naložen driver/program in v "Dos"-ovskem Biosu plate drajverja za to ni in ga ne vidi, da bi lahko bil bootable !!! Za OS naložen (vsaj WinXP in prej) pa rabiš instalirat program InCD, ki instalira driverje v OS, da lahko z optično enoto delaš kot z diskom ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Johnny76 ::

Sam nimam pojma kaj pomenijo kratice ntfs, udf in fat.

Ali lahko kaj naredim z usb-jem in dvd-jem? Ali lahko kako drugače zapečem?

Usb sem formatiral kot fat (prej ntfs), vendar ko sem nanj nalagal Windowse (uporabil sem uNetBootIn) mi je spet vse skupaj zapeklo kot ntfs (drugače ni prijelo).

Kako pa sploh lahko naložim kakšen fajl na moj računalnik, če pa ne boota iz nobene enote razen iz diska?

gddr85 ::

probaj rufus http://rufus.akeo.ie/ izbereš iso file in ti zapeče
potem pa startup repair oz. prek cmd

Johnny76 ::

Bom probal zapeči usb kot fat32. A z rufusom bo usb že bootable?

gddr85 ::

uporabiš rufus je vse že narjen

Johnny76 ::

Sem zapekel usb z Rufusom. Program mi ni dovolil, da za fat32 izberem "MBR particijska shema za BIOS ali UEFI računalnike". Tu sem izbral "MBR particijska shema za UEFI računalnike". Kaj tole pomeni nimam pojma.

No, usb dat. sistem je fat32, a pri instalaciji še vedno javi "bootmgr is missing".

Qushaak ::

gddr85 je izjavil:

uporabiš rufus je vse že narjen

A ta rufus naredi iz vsake ISO slike bootalbe USB/memory card ali samo za določene aplikacije (aka Windows, Linux distribucije,...)?

Johnny76 ::

Sem probal zapeči tudi dvd v kakšnem drugem formatu, kot pa udf, vendar mi vedno javi, da lahko datoteko večjo od 2gb zapeče le v tem formatu. Uporabljam pa Nero.

V Nerotu imam opcije:
- DVD-ROM (UDF)
- DVD Copy
- DVD-Video
- AVCHD™ video
- DVD-ROM (Boot)
- DVD-ROM (ISO)
- DVD-ROM (UDF/ISO)
- DVD-ROM (SecurDisc)

Kot UDF ne bo delovalo, ker sistem rabi še neke fajle - kje jih dobim, kako jih naložim, če pa ne boota iz nobenega medija....Vse kar imam je bios.

Kaj pa ostali formati dvd-ja. Ne bi rad poskušal vseh.

-------------------
USB

Lahko formatiram ali ntfs ali fat32, vendar zapečem pa lahko le kot ntfs. Potem itak ne dela.




Res mi že pobira živce vse skupaj..... ;)

FX6300B ::

za usb uporab rufus

in poizkusi drug ključek če ne bo delovalo poizkusi na drugmu računalniku

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

Johnny76 ::

FX6300B je izjavil:

za usb uporab rufus

in poizkusi drug ključek če ne bo delovalo poizkusi na drugmu računalniku


Ravno to sem naredil. Usb na drugem računalniku deluje, prav tako deluje tudi dvd.

Invictus ::

Najprej naj zboota sistem iz USB ključka.

Se mi zdi da se OPu tukaj ustavi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

solatko ::

UEFI bios ne pusti travniških verzij windows-a. Ali legacy ali original win.
Delo krepa človeka

Johnny76 ::

Sigurno se bo tukaj našel en štručko, ki ve kaj pomeni tole:



USB in DVD sta oba boot-able na drugem računalniku. Fino bi bilo vedeti, kaj pomenijo kratice UDF, FAT32, NTFS, UEFI itd.?

Ob nakupu računalnika nisem dobil cd-ja z Win 7, temveč so bili ti že naloženi.

Kaj mi še predlagate?

solatko ::

To so klasične bios nastavitve - sprehodi se po vseh poglavjih in jih pripni na ST. Na prvi strani lahko nastaviš samo datum in uro.
Delo krepa človeka

Johnny76 ::

solatko je izjavil:

To so klasične bios nastavitve - sprehodi se po vseh poglavjih in jih pripni na ST. Na prvi strani lahko nastaviš samo datum in uro.


Sem jih že pripel v 1. postu zgoraj.

gddr85 ::

solatko je izjavil:

UEFI bios ne pusti travniških verzij windows-a. Ali legacy ali original win.


Zakaj ne bi pustil?

feryz ::

Travniške verzije Win že dolgo (če so sploh kdaj) ne obstajajo.
Obstajajo le kopije win DVD-jev, ki se v ničemer ne razlikujejo od originala.
Razen kakšnih kvazi modifikacij.

solatko ::

Kadar ni original copija windows, ti UEFI ne prepozna bootable device, na originalu pa ti zahteva ključ, če ni bila že prednaložena enaka verzija.
Večina travniških verzij je modificirana in čisto težko najdeš.

Blindyy - Poigraj se z boot nastavitvami v bios utilitiy.
Odpri vsako posebej in jo pripni.
Nastavit moraš katera enota je prva, če je to HDD/SSD, moraš to enoto dat kot prvo od diskov (hard disk nastavitve).
Delo krepa človeka

errhec ::

Si poizkusil pri zagonu izbrati medij zagona F8 ali F12 . Tam nato izberi USB.
dd

Johnny76 ::

Spodaj slike mojega bios-a. Seveda pod "Boot Device Priority" nastavljam za 1. CD oz. USB. To mi ne dela problemov, ker se medij lepo boot-a na drugem računalniku (btw oba sta prenosnika).

Tole je trenutno tako nastavljeno. Seveda ob željenem boot-anju s cd-ja, dam le-tega na 1. mesto. Enako velja za usb.











Tole je usb, ki je bil zapečen z Rufusom. Pred tem sem probal tudi uNetBootIn. Stvar deluje brez problema na drugem laptopu!!!


Tole pa je dvd, ki je bil zapečen z Nero-om. Stvar deluje brez problema na drugem laptopu!!!


Karkoli poskusim, na koncu vedno dobim:


Če izklopim vse pod "Boot Device Priority" razen željen (USB ali DVD), pa dobim tole:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Johnny76 ()

s6c-gEL ::

1/14 na prvo mesto daj hard drive

6/14 quiet boot izklopi
7/14 daj usb na prvo mesto (pred hdd)

11/14 uporabi program rufus, najti MS clean win7 iso, usb naj bo v fat32 FS če misliš bootati iz njega
12/14 wtf to delaš, da ti je uspelo zapeči cd v udf ? Uporabi program ImgBurn, "write image to disk" opcija, bolj enostavno ne more biti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Johnny76 ::

s6c-gEL je izjavil:

12/14 wtf to delaš, da ti je uspelo zapeči cd v udf ? Uporabi program ImgBurn, "write image to disk" opcija, bolj enostavno ne more biti...


Tudi ImgBurn mi zapeče v udf in sploh ni opcije, da bi lahko to spremenil. Katerikoli iso file (office itd.) hočem zapeči, dobim udf file.

Johnny76 ::

Johnny76 je izjavil:

Sem zapekel usb z Rufusom. Program mi ni dovolil, da za fat32 izberem "MBR particijska shema za BIOS ali UEFI računalnike". Tu sem izbral "MBR particijska shema za UEFI računalnike". Kaj tole pomeni nimam pojma.

No, usb dat. sistem je fat32, a pri instalaciji še vedno javi "bootmgr is missing".

s6c-gEL ::

Kot že prej napisano, najdi clean ms iso, ne nekih 3rd party...

http://msdn.microsoft.com/subscriptions...
Vsi so manjši od 4 Gb, gredo lepo na fat32 usb ključ.


Včeraj sem nameščal win 8.1 na en prenosnik preko usbja, iso Windows_8.1_EN-US_x86.ISO (SHA-1: 802CFCD3A411D99C097EA7E747F0B6697F9BDAC4 ).

solatko ::

V AOMEI partition assistent imaš opcijo make bootable CD wizard - ko ti ponudi opcijo medija, izberi USB.
Ko ti izvede to operacijo, na ključek copiraj razpakirano verzijo windows ISO (DVD razpakiraš v mapo in vsebino mape copiraš na ključek.
Rufus ne deluje vedno pravilno.
Delo krepa človeka

Johnny76 ::

Mi je včeraj končno uspelo!

Rufus mi ni hotel zapeči kot fat32, zato sem uporabil isotousb.com. V bios-u pa sem spremenil še tole (poleg seveda 1st boot device itd...)

Invictus ::

Lahko pa uporabiš YUMI.

Z njim še nisem imel problemov. Pa še več sistemov, ISOtov itd, lahko spraviš gor ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

s6c-gEL ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 Image ne boota iz USB-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
272895 (2212) MIHAc27
»

težave pri nameščanju windows 10 na ASUS-a (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5611573 (10100) solatko
»

SSD upgrade: BIOS najde disk, windows inštalacija ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6518533 (771) Mare2
»

Nalaganje OS na drugi trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
183192 (2816) daBunks23
»

Kako oz. s katerim programom nadgraditi BIOS? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
887181 (6639) mtosev

Več podobnih tem