» »

Dobičkonosen LinkedIn kupuje SlideShare

Dobičkonosen LinkedIn kupuje SlideShare

AllThingsD - LinkedIn je napovedal, da kupujejo SlideShare. Podjetji sta sodelovali že doslej, sedaj pa se bosta platforma za mreženje med poslovnimi partnerji (LinkedIn) in priljubljena stran za objavljanje predstavitev, dokumentov, seminarjev (SlideShare) povezali še tesneje. V izjavi za javnost so zapisali, da bo združitev prinesla prednosti uporabnikom obeh strani. Na LinkedInu (kjer je sicer že sedaj mogoče vgraditi povezavo do predstavitev na SlideSharu) se bodo partnerji lahko predstavljali s predstavitvami, po drugi strani pa bodo uporabniki SlideShara takoj videli, ali ima oseba, ki je objavila neko vsebino, poslovne kontakte na LinkedInu (spet, to je sicer že mogoče izvesti).

LinkedIn bo za SlideShare, ki je bil ustanovljen leta 2006 in je kasneje na javni ponudbi delnic zbral vsega tri milijone dolarjev, do danes pa je zrasel na 29 milijonov uporabnikov mesečno in devet milijonov objavljenih dokumentov, odštel 118,3 milijona dolarjev. Približno 45 odstotkov kupnine bodo plačali z denarnimi sredstvi, preostanek pa z lastnimi delnicami, so sporočili iz LinkedIna. Posel bo dokončan do polletja. Mimogrede, LinkedIn ima 161 milijonov članov in 107 milijonov obiskov mesečno.

Mimogrede je LinkedIn objavil še poslovne izide, ki so nad pričakovanji analitikov. V preteklem četrtletju so ustvarili 188,5 milijona dolarjev prihodkov (lani 93,9 milijona) in pet milijonov dolarjev dobička (lani 2,1 milijona). Analitiki so pričakovali zgolj pozitivno ničlo, zato je delnica po objavi rezultatov poletela za sedem odstotkov.

18 komentarjev

Blisk ::

Največji spammerji, ki se jih ne morem znebit!

Looooooka ::

jup.komi cakam, da oni fasejo kksno denarno kazen v visini googlovih in microsoftovih...barabe preklete.

Invictus ::

Kaj pa imate proti Linkedinu?

Najboljši portal kjer se dejansko dobi kako delo. Dobro plačano, če seveda kaj znaš ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Blisk ::

Proti marsikaj.... Sem ga dal na vse možne black liste in sezname za blokiranje mailov, od domen do IPjev dalje, pa še kljub temu prejemam njihove SPAMe. Takih zadev, če tudi bi bile koristne NE bi želel uporabljati, ker me posiljujejo na suho!

Invictus ::

Če te toliko moti Linkedin, si pa zbriši profil. Sam ne dobivam nobenega spama, poleg tega pa imaš v web mailih vedno filtre, ki si pomagajo pri takih zadevah.

Če ga ne bi bilo, bi jaz danes še vedno delal za majhno plačo za nekega slovenskega privatnika. Tako pa imam spodobno plačo za normalen delovnik. In sem sam svoj gospod.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

jype ::

Blisk> Sem ga dal na vse možne black liste in sezname za blokiranje mailov, od domen do IPjev dalje, pa še kljub temu prejemam njihove SPAMe.

Niso njihovi, Invictus ti prek linkedina teži.

No, ali pa kdo drug.

Sam sem ugotovil, da daleč največ obscenih pozivov dobim od ljudi, ki uporabniško ime in geslo za svoj e-mail račun zaupajo linkedinu, ta pa potem pošlje ponudbo za povezavo vsem tam notri.

Idioti so uporabniki, ne linkedin.

Invictus ::

Seveda jype ni sposoben odgovora brez pljuvanja po uporabnikih.

Ker mu zmanjka tehtnih argumentov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zee ::

LinkedIn je v Aziji zelo "in" za iskanje sluzbe.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Invictus ::

Tako kot v VB in ZDA.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Invictus> Seveda jype ni sposoben odgovora brez pljuvanja po uporabnikih.

Kakšnega pljuvanja? Samo kot primer sem te dal. Mene ne spamaš ti, me pa veliko drugih "uspešnih" uporabnikov linkedina, ki jih v resnici ne poznam, ampak jaz za to ne krivim direktno linkedina (čeprav se mi ideja, da tretji osebi ponudiš podatke za dostop do svojega poštnega predala, zdi popolnoma obscena).

Invictus ::

jype je izjavil:

Invictus> Seveda jype ni sposoben odgovora brez pljuvanja po uporabnikih.

Kakšnega pljuvanja? Samo kot primer sem te dal. Mene ne spamaš ti, me pa veliko drugih "uspešnih" uporabnikov linkedina, ki jih v resnici ne poznam, ampak jaz za to ne krivim direktno linkedina (čeprav se mi ideja, da tretji osebi ponudiš podatke za dostop do svojega poštnega predala, zdi popolnoma obscena).

Pa od kje vam ideja da ponudiš dostop do svojega poštnega predala?

Saj si lahko tam pogledaš svoj public profile, pa vidiš kaj je gor objavljeno. Če si pa na public profilu vpisal svoj email, pol se pa ne čudi če te spamarji najdejo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Phantomeye ::

Invictus je izjavil:

jype je izjavil:

Invictus> Seveda jype ni sposoben odgovora brez pljuvanja po uporabnikih.

Kakšnega pljuvanja? Samo kot primer sem te dal. Mene ne spamaš ti, me pa veliko drugih "uspešnih" uporabnikov linkedina, ki jih v resnici ne poznam, ampak jaz za to ne krivim direktno linkedina (čeprav se mi ideja, da tretji osebi ponudiš podatke za dostop do svojega poštnega predala, zdi popolnoma obscena).

Pa od kje vam ideja da ponudiš dostop do svojega poštnega predala?

Saj si lahko tam pogledaš svoj public profile, pa vidiš kaj je gor objavljeno. Če si pa na public profilu vpisal svoj email, pol se pa ne čudi če te spamarji najdejo.


Em socialna omrežja ponujajo moznost, da jim das geslo do drugih omrežij (gmail, yahoo, hotmail, facebook, itd), potem pa njihov algoritem pregleda stike potem pa bodisi uporabnika opozori, da ima prijatelje, ki so člani bodisi pa te stike povabi v omrežje.

to je mislil jype. i think.

Blisk ::

jype je izjavil:

Blisk> Sem ga dal na vse možne black liste in sezname za blokiranje mailov, od domen do IPjev dalje, pa še kljub temu prejemam njihove SPAMe.

Niso njihovi, Invictus ti prek linkedina teži.

No, ali pa kdo drug.

Sam sem ugotovil, da daleč največ obscenih pozivov dobim od ljudi, ki uporabniško ime in geslo za svoj e-mail račun zaupajo linkedinu, ta pa potem pošlje ponudbo za povezavo vsem tam notri.

Idioti so uporabniki, ne linkedin.


Ja ampak se jih ne moreš znebit, vse sem dal na black listo pa še vedno dobivam maile. Polteg tega imam v outlooku nastavljen filter, da gre direkt v spam, ampak se spet najde mail, ki pride čez....

para! ::

Očitno ne znaš delat filtrov.
Death before dishonor!

Blisk ::

para! je izjavil:

Očitno ne znaš delat filtrov.

verjetno bo to to :)

para! ::

Mislim, če so spamerji persistentni, potem se moraš spustit v borbo, ne samo klikat "filtriraj kot spam". Moraš gledat e-naslove iz katerih pošiljajo (ponavadi vedno različni, ampak imajo nek pattern, ki jih izda), kakšne title uporabljajo in pa ključne besede v sporočilu izklesat vn, da potem veš kako napisat filter :)

lp
Death before dishonor!

Blisk ::

para! je izjavil:

Mislim, če so spamerji persistentni, potem se moraš spustit v borbo, ne samo klikat "filtriraj kot spam". Moraš gledat e-naslove iz katerih pošiljajo (ponavadi vedno različni, ampak imajo nek pattern, ki jih izda), kakšne title uporabljajo in pa ključne besede v sporočilu izklesat vn, da potem veš kako napisat filter :)

lp

Ma lej, sej nisem včer prvič vklopu PCja, imam postavljen sistem, ki je eden redkih v sloveniji.
Dal sem filter za domeno, za IP naslove, za besede v sporočilih, za besede v naslovih, ni da ni. Vse ostalo je zablokirano, ampak tile hudiči pa vsake tok cajta pridejo čez...

Iatromantis ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LinkedInu leta 2012 ukradli 100 milijonov gesel, ne le 6

Oddelek: Novice / Kriptovalute
289350 (7479) [D]emon
»

Twitter se pripravlja na vstop na borzo

Oddelek: Novice / Ostale najave
95737 (2973) Tear_DR0P
»

LinkedIn izgubil 6,5 milijona gesel

Oddelek: Novice / Varnost
3818456 (16028) Jst
»

Še teden dni do javne ponudbe delnic LinkedIna

Oddelek: Novice / Ostale najave
103606 (3120) ravsek
»

LinkedIn želi s kotacijo prehiteti Facebook

Oddelek: Novice / Ostale najave
66700 (5588) Matevžk

Več podobnih tem