» »

ATI Radeon HD 5850

ATI Radeon HD 5850

frudi ::

60W, kar pomeni okoli 15€ letno, če imaš računalnik prižgan 6h dnevno. Še zdaj ni vredno razlike.

Če od teh 6 ur 3 ure nabijaš igre, je pa že kakih 20-25€. Če je namesto 6 ur računalnik prižgan 12, je že 30€ (40€, če spet od teh 12 ur kake 3 ure nabijaš igre). Če slučajno računalnik dela 24/7 (frocovje in torrenti...), si že pri 60€+.
V takih primerih, ali pa če nameravaš kartico imeti recimo 2 leti+, se menjava lahko splača že zaradi prihranka elektrike :). Pa še hitrejša je...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

dzinks63 ::

Malo off topic, če je že ravno naneslo na to.
Če že imaš zelo močan gamerski računalnik, se ga nikakor ne uporablja za 24/7 torente. Sicer mi pa še ni jasno kako imajo nekateri prižgane zverinske računalnike z 400W+ porabe non stop. Popolna izguba, za torente si sestaviš nekaj z mini porabo, ali pa uporabiš kak starejši notebook in je ok.

Good Guy ::

pol se splača kupit tole zadevo al je kj podobnega pri nvidiji?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

M-XXXX ::

Malo off topic, če je že ravno naneslo na to.
Če že imaš zelo močan gamerski računalnik, se ga nikakor ne uporablja za 24/7 torente. Sicer mi pa še ni jasno kako imajo nekateri prižgane zverinske računalnike z 400W+ porabe non stop. Popolna izguba, za torente si sestaviš nekaj z mini porabo, ali pa uporabiš kak starejši notebook in je ok.

Točno tako. Sam imam v serverčku 7600, pa že dolgo iščem kaj poceni in z manjšo porabo...

wolverine22 ::

jaz vem da bom kupil tole zadevo8-)
zame dalec najvec ponuja za svoj denar v tem rangu , poleg seveda 4870/4850. Ampak ce je budget, zakaj ne 5850 :)

frudi ::

dzinks, se povsem strinjam... ampak to ni jasno tistim, ki še ne plačujejo svojih računov :).
So pa novi radeoni dobri tudi iz tega vidika; sploh če jih upariš z 1156 i5/i7, dobiš zmogljivo mašino za poganjanje vsega možnega, pa vendar z nizko idle porabo. Že 27W za 5850/70 je impresivno nizko, 5700 pa naj bi imela idle porabo ~10W.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Dr_M ::

Sam imam v serverčku 7600, pa že dolgo iščem kaj poceni in z manjšo porabo...


Kako si spregledal 4550 ali 4350? Minimalna poraba, za cca 30-40€.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

klinker ::

Sam imam v serverčku 7600, pa že dolgo iščem kaj poceni in z manjšo porabo...


Kako si spregledal 4550 ali 4350? Minimalna poraba, za cca 30-40€.


nVidia Gainward 8400GS, 512MB 27,74 €

M-XXXX ::

Kako si spregledal 4550 ali 4350? Minimalna poraba, za cca 30-40€.

Predrago, predrago iščem nekaj za max 20€, lahko tudi rabljenega...

Steinkauz ::

Kej tazga
http://www.bolha.com/oglas3819885/grafi...

Če maš sam za parkat pogledat vrh glave

M-XXXX ::

Sem pozabil omeniti- podpora Aero-tu je minimum.

st0jko ::

na serverju laufas aero? ;((
keks?

M-XXXX ::

na serverju laufas aero? ;((

Saj ne morem ravno rečt, da je server, ampak bolj "server":) PC, ki je ves čas prižgan, na njem so podatki, backup, obenem pa ga uporabljam za srfanje in vse ostalo...

AapocalypseE ::

Koliko bi pridobil s 5850 glede na 4850, ki jo mam zdaj? Sistem vidite v podpisu.
Čakam tudi na 5770, da vidim kako se bo odrezala. Pomoje ne kaj preveč dobro.

http://www.racunalniske-novice.com/novi...

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

AapocalypseE ::

Ja testov je dosti, ampak vsi so z i7 procesorjem, itd... pač high-end. Mene zanima glede na moj računalnik, če se splača nabavit 5850.

minimus ::

Glede nato da imas 22" monitor predvidevam da igras pri resuluciji 1680 x 1050.

Sedaj pa ti po testih glej kaksne so procentualne razlike med tema dvema karticama pri tej resuluciji.
Pomoje da se ti izplaca.Tvojo grafo prodas za 90EUR dodas se 150EUR in imas top grafo.

AapocalypseE ::

Ja razlike so velike med 4850 in 5850, ampak kot pravim z i7 procesorjem. Bi tudi moj tako gnal novega radeona? Malo dvomim...

Dr_M ::

Ah kaj da ne.
Razlika bi bila vec kot ocitna. Jaz bi na tvojem mestu zamenu, ce res potrebujes.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Cveto ::

Sam bom naredil podobno zamenjavo (iz 4850 na 5850 na quadu na 3ghz in 4gb rama). Kartica je že naročena in jo pričakujem v par dneh tako da bom lahko poročal. Glede na to da imam 22" monitor računam predvsem na uporabo AA in AF v večini iger.

AapocalypseE ::

Ja, če res potrebujem je relativno :D
Za zdaj mi vse igre delujejo čist ql na max., ampak tak malo razmišljam. :)

MedusasPath ::

Ja, če res potrebujem je relativno :D
Za zdaj mi vse igre delujejo čist ql na max., ampak tak malo razmišljam. :)

Ah, valda da boš imel izkoristek, saj maš dvojedrca navitga na skoraj 4GHz.

tilinho20 ::

Pri teh grafah je že vprašanje..

AapocalypseE ::

Pomoje neki izkoristek bi bil, ampak sigurno ne tako kot, če bi mel i7 na skoraj 4GHz :)

Nevem bomo vidli kak bo, ker za zdaj še tak vse igre delajo BP, tako da mogoče naslednjo leto zamenjam komplet računalnik.

Če pa bojo špili začeli preveč štekat pa bom nabavil 5850, da vidim koliko sem pridobil s tem :D Če bo še kar naprej štekalo, potem vem, da procesor šepa.

Zgodovina sprememb…

Steinkauz ::

Jst bom pomoje pa z 4850 šel na 5770, če bi tko kot trenutno 4770 skor enak 4850.

EH sm šele zdej vidu da bo 57xx serija bl tko...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

Dr_M ::

Če pa bojo špili začeli preveč štekat pa bom nabavil 5850, da vidim koliko sem pridobil s tem :D Če bo še kar naprej štekalo, potem vem, da procesor šepa.


Takrat bos moral tudi ze graficno menjat :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AapocalypseE ::

Sej sem napisal, če bojo špili začeli preveč štekat bom nabavil 5850. Nevem kaj ni jasno tukaj. :)

Dr_M ::

Jaz sem pa napisal, da ko bo tvoj trenutni procesor presvoh, bos moral tudi ze 5850 zamenjat. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AapocalypseE ::

Aja tak si mislo. Ja bomo vidli no :)

Galaxy ::

Avstrija, še večji P/P v ZGODOVINI GRAFIČNIH KARTIC. Sapphire 5850 1GB...

http://www.diskontcomputer.com/Sonstige...

za samo 204,80EUR

__Devil__ ::

to pa ja.. do konec leta bo ene 170-180 tale grafa v AT.

Galaxy ::

Le kakšen odgovor bo imela nVidia na takšne cene?

tsatthoggua ::

Se kak mesec ali dva pocakam, potem pa verjetno kar tole graficno nabavim. Trenutno mi 8800gt se kar dobro sluzi, moram pa kak detajl v igrah ki jih igram zmanjsat, da dobim uredu fps-je.

AapocalypseE ::

tsatthoggua, kak procesor maš?

Dr_M ::

Torej, kdo ve, kje se najceneje dobi HD5850 v Lj ali okolici?
Je to AGT?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Skyman ::

jap definitivno ima agt najcenejso 5850 pa vrjetno ne sam v okolici

st0jko ::

Hmm... Pri meni na 5850 NFS Shift ne dela dobro na 1680x1050 pri 16xAF/8xAA. Prepričan sem bil da bo delala vredu, ampak razočaranje je zelo hitro prišlo. Z Frapsom sem meril FPS-je, ki so v določenih scenah padli tudi pod 20. Povprečje je bilo okoli 30. A je to normalno al mi nekaj ne deluje tako kot mora. GPU-z je kazal obremenjenost GPU-ja na okoli 30-40% med igranjem.

Q6600 @ 3.4GHz
6GB ddr2 ram 800MHz

Dvomim da je CPU preslab!?

@edit

naj še omenim da na 3mark vantage dobim cca 12500 gpu pik.
keks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0jko ()

Dr_M ::

Gonilniki?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AapocalypseE ::

Jaz igram na isti resoluciji in istih nastavitvah in dela lepo. Sem mero z frapsom malo prej in ne pade pod 30fps, še narastejo tudi nad 40fps.

st0jko ::

Gonilniki?


Driver Packaging Version 8.66-090910a-088431E
Provider ATI Technologies Inc.
2D Driver Version 8.01.01.961
2D Driver File Path /REGISTRY/MACHINE/SYSTEM/ControlSet001/Control/CLASS/{4D36E968-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}/0000
Direct3D Version 8.14.10.0700
OpenGL Version 6.14.10.9016
Catalyst™ Control Center Version 2009.0910.2132.36839
keks?

tsatthoggua ::

@StreetRacer - imam E6750 (malo navit na 3200MHz).

Mogoce celo razmislim o nabavi celega sistema, samo glede na to da igram uglavnem starejse igre (CSS, Killing Floor, Titan Quest, L4D) in pa indie igre, ki ne zahtevajo neke napredne grafike mi verjetno ne bo slabo delal tudi s trenutnim sistemom. Bom pa sigurno se malo pocakal, ker vec kot 200€ ne mislim dajat za grafo.

Engineer_SLO ::

Hmm... Pri meni na 5850 NFS Shift ne dela dobro na 1680x1050 pri 16xAF/8xAA. Prepričan sem bil da bo delala vredu, ampak razočaranje je zelo hitro prišlo. Z Frapsom sem meril FPS-je, ki so v določenih scenah padli tudi pod 20. Povprečje je bilo okoli 30. A je to normalno al mi nekaj ne deluje tako kot mora. GPU-z je kazal obremenjenost GPU-ja na okoli 30-40% med igranjem.


kje pa opaziš razliko med 4xAA in 8xAA,razen v nižjih FPs.
Jaz ne vidim nobene razlike...

drugače pa so še težave z NFS Shift na ATI-jevih karticah,kakšen patch oziroma popravek gonilnikov bo zadevo sigurno odpravil.

meni na slabši kartici od nvidie GTX275 dela na tvojih nastavitvah povsem tekoče
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

DaVidQ ::

Jaz nisem imel nobenih problemov z 4870x2, vse delalo tako kot mora.

st0jko ::

Ok... Tukaj se očitno še ne konča..

Malo sem probal GTA4 in problem je enkak. Na defaultnih nastavitvah je gta praktično neigralen... FPSji padejo tudi do 10, veliko tekstur sploh ne naloži, tako da je avto včasih prozoren, samo lik lebdi nad cesto. V tisti sceni ko prvič prideš v safehouse (ko roman pohodi tistega ščurka) se postelja ni videla, itd... Da ne omenjam senc ki velikokrat utripajo. Na enem frejmu senca je, potem je na treh ni, potem se spet pojavi...

Zelo slabe izkušnje za mojo prvo rdečo grafično. Če se ne reši hitro se zna zgodit da pošljem nazaj in vzamem raje slabšo nvidio, ker z takimi problemi se mi pa res ne da ukvarjat...

skrinsot nastavitev v GTA
 GTA4

GTA4

keks?

DaVidQ ::

Poženi benchmark v GTA IV, pa postaj screen.

Mitja358 ::

Glede nato da imas 22" monitor predvidevam da igras pri resuluciji 1680 x 1050.

Sedaj pa ti po testih glej kaksne so procentualne razlike med tema dvema karticama pri tej resuluciji.
Pomoje da se ti izplaca.Tvojo grafo prodas za 90EUR dodas se 150EUR in imas top grafo.

Ti pa si en drag. Ta grafa stane nova manj kot 90e, ne pa rabljena.

jest10 ::

Torej imaš težave z gonilniki in ne grafično

Mitja358 ::

Hmm... Pri meni na 5850 NFS Shift ne dela dobro na 1680x1050 pri 16xAF/8xAA. Prepričan sem bil da bo delala vredu, ampak razočaranje je zelo hitro prišlo. Z Frapsom sem meril FPS-je, ki so v določenih scenah padli tudi pod 20. Povprečje je bilo okoli 30. A je to normalno al mi nekaj ne deluje tako kot mora. GPU-z je kazal obremenjenost GPU-ja na okoli 30-40% med igranjem.

Q6600 @ 3.4GHz
6GB ddr2 ram 800MHz

Dvomim da je CPU preslab!?

@edit

naj še omenim da na 3mark vantage dobim cca 12500 gpu pik.

Kolikor jaz vem je v igrah GPU veš čas nad 90% obremenjen. To ni kot pri procesorjih da ti prilagaja. Tukaj če ti je premočna grafična za igro maš pač več fps-jev kot manjši usage.
Si naložil včerajšnje uradne gonilnike? Klik!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

st0jko ::

Statistics
Average FPS: 32.47
Duration: 37.14 sec
CPU Usage: 69%
System memory usage: 60%
Video memory usage: 81%

Graphics Settings
Video Mode: 1680 x 1050 (60 Hz)
Texture Quality: High
Render Quality: High
View Distance: 32
Detail Distance: 70

Hardware
Microsoft(R) Windows Vista" Ultimate
Service Pack 2
Video Adapter: ATI Radeon HD 5800 Series
Video Driver version: 8.14.10.700
Audio Adapter: Speakers (Creative SB Audigy 2 (WDM))
Intel(R) Core™2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz

File ID: Benchmark.cli


Kolikor sem zraven gledal so fpsji padli do 26.


Zdaj sem na novo downloadal driverje... Bom reinstaliral in testiral se enkrat...
keks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0jko ()

Cveto ::

Če ti kaj pomaga:na podobni konfiguraciji (Q6600@3ghz, 4GB@1000mhz, stock 5850, windows 7) imam v 3 mark vantage: 11890 overall, 10598 cpu, 12557 gpu

Sistem ni optimiziran, gonilniki so včerajšnji.

Edit: sem probal še NFS Shift. Pri 1680x1050, vse na max (high), 16xAF, 8 AA, imam konstantnih 60fps. Ni važno, ali je pogled iz kabine, od zadaj, iz haube, vedno je izjemno tekoče.

Fraps rezultat:

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg
1894, 31588, 59, 61, 59.959

Verjetno je omejeno na 60 zaradi refresha, a nisem šel gledat kje se to izklopi, ker mi je dovolj.

Crysis ima pri 1680x1050, vse na Very High, 4 AA povprečnih 30fps, kar je premalo za res gladko igro, zgleda pa hudo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cveto ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično kartico kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
432205 (1538) Shumbi
»

Katera grafična za gamerja??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8716719 (14826) Meizu
»

ATI 5870 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
15511571 (6744) Shadow666
»

ATI Radeon HD 5870 X2 na ogled, detajli serije 5700

Oddelek: Novice / Grafične kartice
475156 (3460) nekikr
»

Novi Radeoni na policah trgovin (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
998999 (6302) LordPero

Več podobnih tem