» »

ATI Radeon HD 5850

ATI Radeon HD 5850

Dr_M ::

Nekako se mi zdi, kot da nekateri razmisljajo, da inziniriji pri nvidii hodijo na kavice vsak dan in igrat golf, kot da bi se ukvarjal s cipom.
Dokler bo GT300 tak kot obljubljajo, se nima nvidia popolnoma nicesar bat. :)

Mogoce bi blo pa bolje, da bi se zacel ukvarjat z manjsimi in preprostejsimi cipi. Samo kaj ko bi ATI spet na veliko zvisel.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bluefish ::

@Dr_M: sicer sem tudi sam bolj na strani zelenih, vendar je tako govorjenje neumnost - specifikacije so nekaj, končni produkt pa drugo.

Dr_M ::

Zato pa se ne zanasam na specifikacije prevec.
Ne morejo si privoscit se ene GF5 napake. Sploh v teh casih ne.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Od kje info, da Fermi sploh bil kar koli prestavljen? Zato ker pač ni prišel ven isti dan kot 58x0 ne moreš rečt, da je prestavljen, kvečjemu da zamuja glede na konkurenco.


http://www.xbitlabs.com/news/video/disp...

Nvidia itself claims that the card was an “engineering sample” and that the first commercial Fermi products will be released in Q4 2009.


Takih linkov je na stotine. In če je bila sprva napovedana za to leto, zdaj pa naj bi izšla naslednje je to zame zamujanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Dr_M ::

Sej pravi, da zamuja glede na 5800 ze, ampak uradne napovedi pa ni bilo, kdaj bo izsel, tako da izzid fermija ni prestavljen.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Sej pravi, da zamuja glede na 5800 ze, ampak uradne napovedi pa ni bilo, kdaj bo izsel, tako da izzid fermija ni prestavljen.

Sem ti še poudaril, če si prejle spregledal. Edina druga možna varijanta je, da po vseh straneh lažejo...

http://vr-zone.com/articles/updated--ru...

Nvidia's original release date was apparently set for late November, but recently Fudzilla reported that this date was shifted to December. Meanwhile, most other sources claimed retail availability of Fermi would only happen in Q1 2010.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Senitel ::

Ja super, začnimo se torej dret, da je Fermi prestavljen ko bo Q4 2009 ali pa vsaj november za nami...

M-XXXX ::

Ja super, začnimo se torej dret, da je Fermi prestavljen ko bo Q4 2009 ali pa vsaj november za nami...

Glede na to, da so zadevo prestavili na 2010 je teoretično sicer mogoče, da zadevo splavijo predčasno, sam vsaj jaz menim da malo verjetno, je pa tako kot si že rekel mogoče.

Senitel ::

Nvidia je rekla da bodo Fermija prestavli? :)

BALAST ::

Prej razstavili in ponovno sestavili.

Cveto ::

Uradni podatek od Nivdiie je še vedno Q4 09, neuradno pa še ne vedo ali bodo ujeli eno razstavo ki bo februarja naslednje leto.

M_T_M ::

Neuradna cena za 5870 Vapor-X http://www.demise-pc.si/product_info.ph...

LordTado ::

mislim da nvidia koplje grob samemu sebi...

Pšenični ::

Do takrat ko bo Nvidia izdala Fermi, bo pri Amd ati ju pripravljena nova serija kartic. Je pa tako, da zdaj nas AMD heca z cenami, ker ni konkurence. Mislim na grafe.

destroyer2k ::

Ali kdo ve, če ima kakšna slovenska trgovina na zalogi to grafično (demise ali kakšna taka trgovina odpade)?

kmetek ::

nobena.

eDDi ::

funtech je imel še včeraj :)

Dr_M ::

mislim da nvidia koplje grob samemu sebi...


Misliti, se pravi nic vedeti. :) V tem primeru drzi to kot pribito.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

LordTado ::

Ja me prav zanima če bosta kdaj pršla sploh še skupaj,z cenami in performansami.
Ta čas ki teče zdej je voda na mlin atiju...

Lahko pa se seveda zgodi,da nvidia februarja izda grafično,ki bo enkrat močnejša itd...

pustimo se presentit

DJ MartiNi ::

mislim da nvidia koplje grob samemu sebi...


Jap, koplje si ga. Če si ga bo pa skopala, bomo pa še videli.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

fr4nc ::

NVIDI-ova GTS 350 naj bi bila celo na rangu z 5850 in to v ceni, performancu in TDP-ju.
Enako velja za GTX 360, ki naj bi bila na rangu z 5870 v ceni, performencu in TDP-ju...

GTX 380 pa naj bi imela celo 384 bit-no vodilo in seveda GDDR5 (enako tudi GTS 350 ter GTX 360).

Sedaj če so tile podatki pravi bo to kar huda konkurenca AMD-ju/ATI-ju...
Še posebej glede na to, da naj bi GTX 395 imela 2x384 bit-no vodilo, GDDR5, TDP~300W ter naj bi bila tudi v 3GB različici (2x 1536MB)!

ATI pa naj bi v 1. četrtini leta predstavil svojo 5890, ki naj bi bila na 384bit-nem vodilu in kar za približno 10% hitrejša od 5870 in to s TDP~160W!

LP
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

galu ::

"Bi naj" besed je v zadnjem času pri Nvidii polno bilo...:|

Drugače če jim uspe to narediti, lahko pričakujemo cene GTX395 okoli 700EUR.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Pšenični ::

http://www.fudzilla.com/content/view/16...

Kolikor sem jaz to pravilno razumel, bo tud Nvidia imela probleme s količinami dobrih jeder za svoje grafične. Mislim da bo tako tud Fermi prihajal po kapljicah in še kasneje. Nič dobrega to ne pomeni za nas. To pomeni, da tud Fermija po dostopnih cenah še lep cajt ne bo in da nam Nvidia sadi rožice. Ker ima večji čip bo tudi dobrih jeder še manj...

mare4444 ::

zanima me če je kakšna razlika med grafično kartico proizvajalca Asus in Sapphire ati radeon 5850?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mare4444 ()

st0jko ::

Ja. Ena je ASUS, druga pa Sapphire. Torej razlika je ... v imenu.
keks?

LordTado ::

mogoče je na sapphire bolš ventilator,kolk sem jaz mel izkušnje,kasneje začnejo cvilt...

zdej pa še bo ati dal ven 5970 pa bo nvidii spet dal "čas za premislek" :))

Cveto ::

Sapphire je "hišna" firma od Ati-ja, tako da je pomoje zato boljši. Jest jo imam in dela res BP, ventilatorja praktično ni slišat, zraven pa je še kupon za Dirt2. Res je tudi da so v tej vse kartice narejene po referenčni zasnovi in zato praktično enake (tud serija 48xx so bile na začetku enake potem so pa začeli gor tlačit raznorazne ventilatorje). Če se ne motim je bilo pri eni od prejšnjih serij celo tako da so bile vse kartice narejene pri istem priozvajalcu in so potem samo nalepili gor različne nalepke, tako da je res vseeno. Kupi kar je cene oziroma kar dobiš prej.

Dr_M ::

Razlika pri 5850 je v biosu. MSI in Asus omogocata prakticno neomejeno navijanje, pri ostalih imajo pa omejene frekvence (mislim da je gpu omejen na 850MHz, nisem pa 100%)
Zato moras ostale flashat z biosom od MSI/Asus.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

LordTado ::

zdej kupujem i7 sistem pa nisem vedel ali naj na nvidio počakam ali ne,pa sem kar 5850 vzel.Baje v CF delata super,a lahk to kdo potrdi?
nvidia bo itak verjetno tako ceno nabila da bo joj...

mare4444 ::

torej je vseeno katero vzamem. asus ima tud zraven kupon za dirt2. a to si pol iz neta potegneš s kodo?

Ales320 ::

mare4444 tako je, posnameš z njihovega strežnika.

mare4444 ::

zanimivo je da v vseh spletnih trgovinah kjer imajo obe grafične kartice je Asus-ova dražja.

Mitja358 ::

Pol pa vzami cenejšo.

him ::

Mare4444 a pa bi lahko povedu kje kupuješ to? Pa da je zaloga še :D
http://img395.imageshack.us/img395/4779/clips21ar.gif

mare4444 ::

gledal sem v trgovini solo, čeprav vem da je blo veliko kritik glede te trgovine. kot kaže jo imajo še na zalogi.

Steinkauz ::

Če piše da je na zalogi, še ne pomeni, da dejansko je...
Sploh pa pr solo zihr ni :))

him ::

Ammmm..sam za info...jst čakam na dobropis s solota, ker sem nesel grafo v servis Toxic 4850....in po 45dnevih je niso niti poslal na servis. Tok sm mel težave s tem(klicarjenje, osebni obiski....) :S.....tko da upam da dobiš, pa da se ti kej ne pokvar. Pa do zdej niso nakazal :)

P.S.: pa ne da delam ful slabo reklamo ane....sam pač povem zakaj sm jst črtal solo.si iz mojga seznama trgovin.
http://img395.imageshack.us/img395/4779/clips21ar.gif

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: him ()

st0jko ::

Če bi malo upošteval nasvete tega foruma, bi se v celoti izognil problemom.

Vsaka šola nekaj stane..
keks?

mare4444 ::

js sm dans klical in so rekli da jo majo na zalogi. v primeru okvare pa jo lahko pošljem direktno na servis proizvajalca je še povedala.

Galaxy ::

js sm dans klical in so rekli da jo majo na zalogi. v primeru okvare pa jo lahko pošljem direktno na servis proizvajalca je še povedala.

ne nasedaj.

mare4444 ::

a se splača kupit ati 5850, al raje ati 4890, ki je 70EUR cenejša?

bluefish ::

Če imaš namen igrati DX11 igre (več naslovov izide proti koncu leta), potem ti kaj drugega niti ne preostane. Drugače pa bo tudi 4890 odlična za vse trenutne igre.

jimyboy ::

Te "DX11" igre bojo imele dva sončna žarka drugače kot na DX9.

Dr_M ::

Ja in? Bols dva, kot nobenga :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bluefish ::

@jimyboy: si si sploh ogledal razlike (primer je recimo prihajajoči Dirt 2) ali bluziš nekaj na pamet?

mare4444 ::

men je zanimiva predvsem Dirt 2, ki jo bom pač igral na dx10. itak ko igraš ali voziš ne opaziš vsakega kamenčka, sence in vseh detajlov.

Cveto ::

Po ogledu "heaven" dema na DX11 me je zadeva prepričala. Razlike niso samo malenkostne kot pri nekateri novih verzijah DX doseda. Pri dirkačinah morda res da razlika ni tako očitna, a če bodo bolje ponazorili strukturo ceste, blata, peska itd... tudi ne bo slabo.

mare4444 ::

naj pove kdo izkušnje pri igranju Dirt2 na dx11 z ati 5850 ali boljšo.

Skyman ::

dirt2 izide sele 1.12 tak da dvomim da ima kdo izkusnje pr dirt 2 na dx 11 :D

boogie_xlr ::

A ma kdo izkušnje s tanovim stalkerjem na DX11?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično kartico kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
432186 (1519) Shumbi
»

Katera grafična za gamerja??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8716655 (14762) Meizu
»

ATI 5870 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
15511520 (6693) Shadow666
»

ATI Radeon HD 5870 X2 na ogled, detajli serije 5700

Oddelek: Novice / Grafične kartice
475146 (3450) nekikr
»

Novi Radeoni na policah trgovin (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
998950 (6253) LordPero

Več podobnih tem