» »

ATI 5870

ATI 5870

1
2
3 4

Bergyb ::

Te grafočne še znajo pridobiti ene 10-15% z boljšimi gonilniki, ker uradnih še vedno ni, pričakujejo se 2010, kot imajo napisano pri PowerColorju.
Cena primerjiva z GTX 285 v hitrosti pa primerljiva z 4870X2, tk da kdaj bodo padle cene Nvidiji? Drugače pa za novo tehnologijo in top grafično super cena in pametna poraba električne energije, sploh v IDLE.

Oktobra se pričakuje, da se bo povečala dobavljivost, čez kak teden bodo pa vsaj na policah... Zdej pa počakat, da pride 2GB verzija, kasneje še x2, pa da se cene umirijo.

Drugače pa, se sploh splača nakup 2GB grafične, če gledaš, da boš to grafično imel najmanj 3-5 let in laufal na enem 20-22"? Bo dodaten 1GB pomagal kaj, ko pa boš igre poganjal na medium čez čas...

Mr.B ::

Driverji bodo dobri čez kak mesec ko pride W7. Do takrat pa je itak za počakat.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

BALAST ::

Je že kdo našel kakšen test te nove Atijeve zverine na AMD Phenom II. Prosim za link.

timotejs ::

Na dinokopu imajo 5850 in 5870 že na ceniku. 5870 pride 384EUR in 5850 pride 277EUR.

Galaxy ::

Sedaj sem pravkar videl, da še vedno uporablja SIMD (Single Instruction Multiple Data). In če je res, da bo nVidia uporabila MIMD (Multiple Instruction Multiple Data), potem je ATI 5890 po domače "pečen"

mag3 ::

5870 dobijo na sestavi.si 29.9 lahko pa si ze rezervira kdo hoce cena je 380EUR
http://www.sestavi.si/punbb/viewtopic.p...

Bergyb ::

Sapphire Radeon HD 5870 Vapor-X bo prišel vrjetno enkrat oktobra.
The more interesting fact is the Vapor-X HD 5870 model which Sapphire is working on. Sapphire has only issued a render of the card but in any case it is better than nothing. We are quite sure that this card will come with some mean overclock, at least once AMD gives a green light to AIB partners that they can launch their own.

Nikje pa še podatka, kdaj pridejo 2GB verzije ven.

jedom86 ::

Zakaj še vedno 256 bitna? To mi ni všeč..A so biti sploh pomembni?

destroyer2k ::

jedom86

Ja in ne. Biti so pomembni, ampak zaradi gddr5 (večja frekvenca) je možno imeti majn komplicirano tiskanje oz. bitno vodilo. Pač večja kot je frekvenca ramov majn bitov potrebuješ (saveda do neke meje to velja le).

Senitel ::

Potrebuješ bandwidth, potem je pa vprašanje kako prideš do tega (ali večja frekvenca ali pa širše vodilo).

R O N I N ::

256 bit pri DDR5 je tako kot 512 bitno vodilo pri DDR3.

Dr_M ::

Ce bi imele 512 bitno vodilo, pristej 100€ k ceni.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

x45 ::

CALL ( = CUDA ) preformance:

http://www.anandtech.com/video/showdoc....

Mr.B ::

Same dobre ocene, pa driverji naj bi bili kao beta8-O.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

BALAST ::

Torej že kakšen test ATI 5870 na AMD platformi in ne na Intel?

Galaxy ::

Še en dokaz, da je intel pač best choise :) oz za vsaj 95% vseh velikih reviewerjev

Bergyb ::

Za enkrat zasledil samo na i7...
FUD:
Drugače bo menda ASUS izdal prve OC 5870/5850. In sicer, karti prideta z Voltage Tweakom, ki bo default frekvence 850/725MHz in pomnilnika 4800/4000MHz lahko pri 5870 spravil na 1035MHz za GPU in 5200MHz za spomin, 5850 pa na 1050MHz za GPU in 5200MHz za spomin!
Prvo boš dosegel z spremembo voltraže iz 1.15V na 1.35, drugo -5850 pa iz 1.088V na 1.4V. V 3DMark Vantage Extreme bi naj bil to skok iz 8,087 na 9,252 za 5870 in iz 6501 na 8987 za 5850, kar je boljše od privzetih nastavitev za 5870!
Bo treba počakat, da vidimo, kaj bodo naredili pri SAPPHIRE z Vapor-X in seveda na teste, kako se to pozna v igrah in na temperaturi -drugače je pa dokaj glasen cooler pri LOAD na teh kartah, res pa da se ne grejejo tolk.
 ASSUS 5870 Voltage Tweak

ASSUS 5870 Voltage Tweak

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bergyb ()

Dr_M ::

Dej buce prodajat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Torej že kakšen test ATI 5870 na AMD platformi in ne na Intel?

Ne in tudi ni kaj kmalu za pričakovat. Vsaj na kašni resni strani ne. Ko se testira komponente, je potrebno imeti čim močnejšo platformo, da so razlike med testiranimi komponentami čim opaznejše. Ker če si zelo limitiran s strani procesorja so razlike med grafičnimi (v našem primeru) veliko manjše.

Dr_M ::

Torej bolj malo RL testov. Skoda.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Torej bolj malo RL testov. Skoda.

Ravno nasprotno. Pokažejo se razlike. Saj lahko testiraš na nekem enojedrnem procesorju pri 2000mhz. Sam kaj ko bo bosta tam 295GTX pa Radeon X700 skoraj izenačena. Testirat je potrebno na močni platformi pri čim višjih frekvencah (dosegljivih vsakemu, da ne bo kdo zdaj kaj pameten z sub0 hlajenjem). Kar pa pomeni nekako 3500-4500mhz i7 procesor skoraj mora bit.

bluefish ::

OK, če potrebuješ kar se le da neodvisne rezultate od preostanka platforme, potem razumljivo. Kljub vsemu pa ni odveč primerjava med dvema sistemoma - konec koncev Intel ni edini na trgu.

Dr_M ::

Kaj pa manjka i7 920 na stock ali 955BE na stock?
Teh procesorjev je precej veliko in vecina jih dela na stock.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Kaj pa manjka i7 920 na stock ali 955BE na stock?

Da sta oba procesorja prešvoh za top end grafične. Posebno za kašen CF ali SLI test.

Ti dam primerjavo, pa bom zanalašč posegel po dual core procesorju.

Kupuješ grafo in izbiraš med 5870 ter 285GTX. Recimo, da je cena zelo podobna.
Gledaš test, ki je narejen na Dual Core procesorju, ki bije pri 2600mhz. Vidiš, da v 3DMarku ni skoraj nobenih razlik, v GTA4 tudi nobene, drugod minimalna. Glej, ga glej, 285 GTX je celo nekaj cenejša, bom pa kar to grafično kupil. In kupiš 285 in daš v svoj Dual Core sistem. Čez pol leta menjaš procesor za quada, zadevo še naviješ in začneš primerjat z rezultati po internetu in se začneš spraševat: zakaj je pa 5870 skoraj še enkrat hitrejša od 285? Saj takrat v testu je bila pa enaka? Pa samo 20€ sem prihranil, pa imam skoraj za pol slabšo grafično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Dr_M ::

Bla bla bla...
Se kej?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

clix ::

Ni že to dost?

M-XXXX ::

Bla bla bla...
Se kej?

Uf si se pa pri argumentu tako zelo potrudil, da sem rabil dobrih 5 minut da sem vse te strani primerjav in argumentov prebral...

Preden spet rataš ves pameten, daj mi povej kje moj primer ne drži. Seveda je primerjava z dual corom vsaj za zdaj malo pretirana, vendar je enako tudi pri quadih, samo da je razlika malo manjša. Dober primer je bil recimo tiborjev sistem AMD, ter moj I7. On je imel CF 4890 ter Phenoma na 5ghz, jaz pa CF 4870 ter i7 na slabih 4500mhz. Rezultat je izenačen (28000 točk).

Če si ne moreš predstavljat: Jaz sem z eno 4890 ter procesorjem na 4200mhz dosegel skoraj 24 000 točk in to v 24/7 windowsih (kar pomeni da bi bilo okoli 24500 točk v XP).

Kar pomeni:
i7 na 4200 ter 4890= 24 000 točk
i7 na 4460 ter CF 4870= 28 000 točk
P2 na 5000mhz ter CF 4890= 28 000 točk

Pa to pomeni da so 4870 za okoli 30% hitrejše od 4890? Ne, procesor je toliko boljši!

Dr_M ::

Se pa res amatersko lotevas zadeve.
No, ce folk to kupuje, pa naj.
Jaz bi rad videl teste za svojo platformo, preden nabavim. Ker po trenutnih rezultatih s svojo 8800GT peljem scat marsikatero 4870 v 3dmark 06 (ce ze ravno omenjas 3dmark).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Jaz bi rad videl teste za svojo platformo, preden nabavim. Ker po trenutnih rezultatih s svojo 8800GT peljem scat marsikatero 4870 v 3dmark 06 (ce ze ravno omenjas 3dmark).

Aleluja- si le pogruntal:D

Pa to pomeni da je 8800GT boljša od 4870? Ne ni, samo procesor tako bremza. In če bi nekdo gledal recimo tvoj test na Phenomu bi mislil: ooo kolk je 8800 boljša pa če cenejša. Potem pa bi dal grafo v 4ghz I7 sistem, zagnal 3DMark06 in videl da ima za 30% slabši rezultat od ostalih z 4870 ter i7 na 4ghz.

Čeprav zelo navit P2 (na okoli 4ghz) je za eno kartico še nekako... Vendar so razlike vseeno manjše kot pri i7.

Da strnem:
zanič sistem da primerjavo za samo tiste, ki imajo zanič sistem
Zmogljiv sistem da priverjavo za VSE in ravno to hoče dosečt vsak tester.

Dr_M ::

Iz 3dmarkov bi moral izvzet cpu score iz koncnega rezultata, potem bi ble razlike malo bolj realne.
Potem bi 4870 lahko imela za 20-30% visji score, ne pa celo nizjega.
Vseeno pa me zanima, kako se obnese na AMD sistemu, ce ze testirajo AMD graficne.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Iz 3dmarkov bi moral izvzet cpu score iz koncnega rezultata, potem bi ble razlike malo bolj realne.
Potem bi 4870 lahko imela za 20-30% visji score, ne pa celo nizjega.

Kje pa, CPU score (pravzaprav razlika med sistemi) ne da tako veliko. Zaradi hitrejšega procesorja je tudi grafični del različen. Saj si lahko na netu najdeš formulo za izračun rezultata pa boš videl.

Dr_M ::

Cudno, zakaj se potem dobil za cca 1500 visji score z Ph2 3800MHz, kot pa z E3110 4400MHz?:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Cudno, zakaj se potem dobil za cca 1500 visji score z Ph2 3800MHz, kot pa z E3110 4400MHz?:)

Zato ker je frekvenca ZELO pomembna, skoraj tako kot procesorski rezultat.

RC14 ::

Dober dvojedrnik je še vedno v večini primerov boljši oz hitrejši kot pa povprečen quad, govorim seveda za igre.

Pri igrah če testiraš na enaki grafiki različna procesorja, recimo eden deluje na 3GHz, drugi pa na 4Ghz, bo razlika na recimo 1024x768 v igrah kar precejšna, ko pa recimo primerjaš na resoluciji 1680x1050 oz še na višji resoluciji, pa še po možnosti z vklopljenim 4xAA+16AF so pa razlike med procesorji minimalne. Nekateri se preveč obremenjujete z vašimi Mhz.

Še vedno je za igre boljša kombinacija soliden procesor in dobra grafična, kot pa dober proc in solidna grafika.
Čist tak osnovni primer:

1. CORE 2 DUO E8400 3.GHz + HD 5870

2. CORE I7- 950, 3.GHz + HD 4850

Kaj je hitrejše? mislim,da mi ni treba odgovorit, pa še prvi sistem je cenejši.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

mastah ::

Dober dvojedrnik je še vedno v večini primerov boljši oz hitrejši kot pa povprečen quad, govorim seveda za igre.

Pri igrah če testiraš na enaki grafiki različna procesorja, recimo eden deluje na 3GHz, drugi pa na 4Ghz, bo razlika na recimo 1024x768 v igrah kar precejšna, ko pa recimo primerjaš na resoluciji 1680x1050 oz še na višji resoluciji, pa še po možnosti z vklopljenim 4xAA+16AF so pa razlike med procesorji minimalne. Nekateri se preveč obremenjujete z vašimi Mhz.

Še vedno je za igre boljša kombinacija soliden procesor in dobra grafična, kot pa dober proc in solidna grafika.
Čist tak osnovni primer:

1. CORE 2 DUO E8400 3.GHz + HD 5870

2. CORE I7- 950, 3.GHz + HD 4850

Kaj je hitrejše? mislim,da mi ni treba odgovorit, pa še prvi sistem je cenejši.

Lp


tocno tko

M-XXXX ::

1. CORE 2 DUO E8400 3.GHz + HD 5870

2. CORE I7- 950, 3.GHz + HD 4850

Tole je dost extremen primer, posebno, ker si tlačil notri 950. Raje primerjaj takole:

E8400 +HD 5870
920 + 5850

Cena je dokaj podobna, vendar bi znalo biti da je i7 sistem hitrejši, oziroma podoben. Zdaj pa dodaj še eno grafično kartico da dobiš:
E8400 + CF 5870
920 + CF 5850

Je pa Drugi sistem občutno cenejši vendar HITREJŠI....

RC14 ::

Dal sem nalašč takšno primerjavo, saj je v prvem primeru kar dosti boljša kartica in bodo igre sigurno lepše, bolj gladko tekle kot na drugem sistemu, pa tudi tako primerjavo sem dal zato, ker oba proca delujeta na 3GHz in je drugi občutno dražji in 2vs4 jedra.
Hotel sem to povedat, da če ma kdo vsaj nekak spodoben proc in kupi dobro kartico mu bodo sigurno igre bolj gladko delovale, kot pa nekdo kupi nek drag proc zadnje mode, zraven pa da neko solidno grafo, mu procesor nič kaj dosti ne pomaga, kar pač grafika zmore pač zmore ane in mu noben superduper proc ne pomaga?

Ti pa si dal primerjavo dokaj enako zmogljivih grafičnih kartic.

Še enkrat, 3D marki so nekaj dugega kot (večina)iger to verjetno oba oz verjetno vsi vemo. V igrah na višjih resolucijah kar naenkrat ni več nekih razlik,razen mogoče par iger ki so res zelo odvisne od proca, kot je bil recimo half life2), dočim v 3Dmarkih so razlike še vedno zelo opazne z povišanjem zmogljivosti proca.

Sicer pa da se vrnem na temo, HD5870 je izpolnila moja pričakovanja, res pa je dolga kot ponedeljek.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

RC14 ::

Ali se mogoče že kaj ve, na kakšnih frekvencah bo delovala od Sapphire 5870 Vapor-X ?


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

galu ::

Ditech pa kar >50 kosov naroči še za naprej.:D
http://www.ditech.at/artikel/GPHG24/Gra...
Tako to gre.

Dr_M ::

Powercolor 5870. Vodno hlajen, s Slovenskim vodnim blokom - by EK :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Galaxy ::

Bravo EK! Uradno sodelovanje z Powercolor-jem ni slaba stvar. Mogoče bodo tudi zato cene za Slovence malo nižje :))

TechStreme ::

Bravo EK! Uradno sodelovanje z Powercolor-jem ni slaba stvar. Mogoče bodo tudi zato cene za Slovence malo nižje :))

Pol pa svizec zavije čokolado v foljo... (bistva mi ni treba povedat ne?)
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

Good Guy ::

pol se tole zadeva splača uzet?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

DarwiN ::

Seveda ne, ~370EUR se nikdar ne splača dat za grafično. ;(
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Good Guy ::

Seveda ne, ~370EUR se nikdar ne splača dat za grafično. ;(


uf sm mal temo zajebu.. mislu sm napisat v 5850.. :P
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Shadow666 ::

fantje,evo jez mam 5870 že naročeno
in sicer pr Dinokompu,
dau sm 344 EUR
pride pa dons po pošti.

Ko jo stestiram,
sporočim kako je z gonilniki
glasnostjo itd.

Za nakup sem se odločil ker
imam trenutno 4890 z Zalmanovim ventilatorjem in je waaaaaaaaay preglasna... :/
ke sem jo kupil pri Mimovrste (zelo dragi)
sem dal zanjo 270 EUR
tako da sem raje izkoristil priložnost
jo bom vrnil in dodal še teh 70 Eu
in imam zverino ^^

No, se tipkamo =)

element ::

Ja, potem maš zverino. 5870 je po glasnosti med reaktivcem in raketo. :)

Shadow666 ::

bi reku ja
čeprav se po mojem mnenju po glasnosti veliko boljše odreže od moje trenutne
4890 ki ima spodaj ogromen ventilator
kartica sploh ni zaprta
in je glasna do amena,
niti se ne da nastavljati vrtljajev fan-a

gre za tole varjanto:

http://www.mimovrste.com/artikel/263006...

tako da 5870 bo pomoje poslastica napram tej
prav tako dx 11=)
čeprav ni in še neeeekaaaj časa ne bo izkoriščen
bom meu vsaj mir za neki časa:D

kje so cajti k so ble grafe velike 13-15cm (dolge)
zdj pa 5870 rab 28 cm o.O

tko d č bo kdo kupvou
nj raj prej pogleda č gre v okvir :D

Zgodovina sprememb…

Mitja358 ::

Že načrti za naslednjo generacijo ATI 40 nm grafičnih za leto 2010!
Baje bo popolnoma nova arhitektura in ne le kot prehod iz RV 770 na RV 870.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

M-XXXX ::

Tudi sam testiram omenjene grafične kartice, tako da lahko kmalu pričakujete test 5850 ter 5870 v družbi 4870. ter seveda CF vezava omenjenih kartic:)
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup nove grafične (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16031452 (28020) JC Denton
»

Nakup nove grafične kartice (napajalnika)

Oddelek: Kaj kupiti
255248 (4951) fr4nc
»

ATI Radeon HD 5850 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
34523181 (10894) Xserces
»

Katera grafična za gamerja??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8716753 (14860) Meizu
»

Novi Radeoni na policah trgovin (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
999018 (6321) LordPero

Več podobnih tem