» »

Nokia toži RIM, HTC, ViewSonic

Nokia toži RIM, HTC, ViewSonic

ZDNet - Medtem ko se Nokia doslej ni veliko bojevala v patentih tožbah, če seveda izvzamemo dolg proces proti Applu, ki pa se je lani končal s poravnavo in 430 milijoni evrov za Nokio, so sedaj v velikem slogu zamahnili proti RIM-u, HTC-ju in ViewSonicu. Zaradi domnevnih kršitev patentov jih tožijo v ZDA in Evropi.

Jabolko spora je, vsaj uradno, 45 patentov v Nokiini lasti (seznam), ki pokrivajo upravljanje z energijo, večopravilnost, navigacijo, šifriranje podatkov, dinamične menije, izvedbo antene, prenos priponk v elektronskih sporočil na mobilnih telefonih in podobno. Zaradi kršitev je Nokia zoper RIM vložila tožbi v Düsseldorfu in Mannheimu. Zoper ViewSonic so začeli postopka v Delawaru in Mannheimu. HTC, ki je očitno glavna tarča, pa se bo moral braniti kar na štirih frontah, saj ga tožijo tako v Delawaru, Mannheimu in Düsseldorfu kakor tudi pred ameriško Komisijo za mednarodno trgovino (ITC), ki lahko odredi prepoved uvoza izdelkov v ZDA. Prav slednji postopek je najresnejši.

V tipični izjavi za javnost je Nokia dejala, da so tožbe skrajna poteza, a da izbire niso imeli, saj omenjena podjetja neupravičeno uporabljajo njihovo intelektualno lastnino. Za Nokio so sicer licenčnine pomemben vir dohodkov, saj trenutno od svojih več tisoč patentov letno zberejo približno pol milijarde evrov. HTC, RIM in ViewSonic novih tožb ne komentirajo.

16 komentarjev

ender ::

Ko te začnejo tekmeci prehitevat, jih greš pa ustavljat s patenti...
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Bananovec ::

Ki so seveda v njihovi lasti in za katere so se trudili veliko let.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

jype ::

Super novica! Če Nokia ne zna več delat uporabnih telefonov, naj zdaj vsaj drugim prepreči, da bi mi kakšnega ugodno prodali!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Key Quest ::

ITT: Folk ki prvic slisi za patentne tozbe.

RejZoR ::

jype je izjavil:

Super novica! Če Nokia ne zna več delat uporabnih telefonov, naj zdaj vsaj drugim prepreči, da bi mi kakšnega ugodno prodali!


Če bi mal spremljal trenutne novice bi videl, da so Lumie zelo uspešni telefoni...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Invictus ::

RejZoR je izjavil:

jype je izjavil:

Super novica! Če Nokia ne zna več delat uporabnih telefonov, naj zdaj vsaj drugim prepreči, da bi mi kakšnega ugodno prodali!


Če bi mal spremljal trenutne novice bi videl, da so Lumie zelo uspešni telefoni...


Dokler MS ne objavi da se jih ne bo dalo nadgradit na Windows 8. Potem bo Nokia v veliki nemilosti ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

RejZoR ::

Invictus je izjavil:

RejZoR je izjavil:

jype je izjavil:

Super novica! Če Nokia ne zna več delat uporabnih telefonov, naj zdaj vsaj drugim prepreči, da bi mi kakšnega ugodno prodali!


Če bi mal spremljal trenutne novice bi videl, da so Lumie zelo uspešni telefoni...


Dokler MS ne objavi da se jih ne bo dalo nadgradit na Windows 8. Potem bo Nokia v veliki nemilosti ...


Kar bo tud veljalo za miljavžent Windows telefonov od Samsunga, HTC-ja itd itd... ne govorit kot da je Nokia edina, ki uporablja Windows na telefonih...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jype ::

Za Samsung, HTC in "itd itd", katerakoli firma že to je, Windows ni niti edini, niti primaren operacijski sistem.

Poleg tega so Lumie v primerjavi z E7x slaba šala.

nekikr ::

Top Lumnia za 99$ (v naročnini) je na Anandtechu dobila verdict: should you buy it? Not really.

win64 ::

nekikr je izjavil:

Top Lumnia za 99$ (v naročnini) je na Anandtechu dobila verdict: should you buy it? Not really.

link

c00L3r ::

RejZoR je izjavil:

jype je izjavil:

Super novica! Če Nokia ne zna več delat uporabnih telefonov, naj zdaj vsaj drugim prepreči, da bi mi kakšnega ugodno prodali!


Če bi mal spremljal trenutne novice bi videl, da so Lumie zelo uspešni telefoni...

Kako uspešna, koliko prodanih? Je št. prodanih sploh primerljivo z kakim Galaxy aparatom? Mogoče s kakim Desire ali pa Sensation telefonom?

Jst ::

Jaz sem pozimi poslušal podcast Tech News Today, kjer so povzeli nek source, da MS več zasluži s Android telefoni, od katerih od vsakega prodanega pobere 5-10$, kot pa od svoje linije Windows Phone telefonov...

Žalostno, da mora Linux skrbeti za finance MicroSoft-a... :D:D
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

SLO_Matej ::

Žalostno da mora Linux (če želiš, oz. Android) uporabljati, očitno, Microsoftove tehnologije, da ga ta potem toži ...

c00L3r ::

SLO_Matej je izjavil:

Žalostno da mora Linux (če želiš, oz. Android) uporabljati, očitno, Microsoftove tehnologije, da ga ta potem toži ...

Bulshit. Gre se samo za SW patente, ki zavirajo razvoj tehnologij. Velike korporacije pa se gredo s temi patenti igro pokra. Ravno obratna stvar je vidna v tej novici:
Motorola precej blizu prepovedi prodaje Oken in XBoxa v Nemčiji, kjer mora "očitno" MS uporabljati tehnologije Motorole.

jype ::

SLO_Matej> Microsoftove tehnologije

Jih ne, nobene.

Key Quest ::

jype je izjavil:

Poleg tega so Lumie v primerjavi z E7x slaba šala.


Lumia ne nadomesca E serije, pac pa kvecjemu dopolnjuje N. Tako da niti ne razumem tvoje opazke. Poleg tega pa se osebno z Lumio nadomestil E75 (pred tem pa sem imel E70) in ne vidim stosnosti niti v tem primeru.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prepoved prodaje HTC-jev v Nemčiji pred vrati

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
288768 (6515) antonija
»

HTC najverjetneje krši Applove patente z Androidom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
5820958 (19004) Icematxyz
»

Apple še enkrat nad HTC zaradi patentov

Oddelek: Novice / Tožbe
2510222 (8987) kr0mp1r
»

Apple toži HTC zaradi Androida

Oddelek: Novice / Android
3710421 (8911) ahac
»

NOKIA?!

Oddelek: Strojna oprema
201711 (1466) whatson

Več podobnih tem