» »

27inch monitor

27inch monitor

««
10 / 15
»»

hojnikb ::

kako je z temi krmilniki pri 4K monitorjih... a je še vedno tako, da jih je več in vsak dela svoj del panela (oz. nekaj v tem stilu) al je to že nativno, tako kot pri manjših resolucijah ?
#brezpodpisa

54j0 ::

energetik je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Mi je popolnoma jasno, da obstajajo ljudje z različnimi preferencami. Ampak a je tiste 3", ki prinesejo samo malce večjo piko (roko na srce, nič torej, razen placebo efekta), res vredno tistega dodatnega denarja?
Ja, je vredno. 27" 1080p imam zato, da so črke itd _fizično_ večje. Ker me zaradi miniaturnih črk boli glava. In da lohk gledam na njem TV iz 2m.
Nenazadnje pa zato, ker je 27" 1080p poceni. Za občasno rabo doma (net+TV) pač ne bom dajal več 100€ dodatno samo za tistih 120pik po višini.



Točno to je to, kar mu skušam dopovedati, pa si ne pusti - ker je pač mnenja, da je dobro samo tisto, kar rabi on. Tako razmišlja kar veliko ljudi na tem forumu. Saj ne vem, ali je sarkazem, ali je zanj 61 in 68 cm res isto. Ma, če nos pritisneš na monitor, je res! -Sem si smel dovoliti to pretiravanje? Ne, verjetno se bo zdaj vsulo :).

Oberyn ::

Jaz sem imel par mesecev nazaj tudi dilemo med 24" in 27", razmerje, delovna površina, velikost pike, flame wars ala pipi na forumih... Zadevo sem rešil salomonsko: 30" Dellov IPS monitor, case closed.

Kekec ::

katerega točno si nabavil?

Oberyn ::

Kekec je izjavil:

katerega točno si nabavil?

Dell U3014 30"

keitai ::

54j0 je izjavil:

Točno to je to, kar mu skušam dopovedati, pa si ne pusti - ker je pač mnenja, da je dobro samo tisto, kar rabi on. Tako razmišlja kar veliko ljudi na tem forumu. Saj ne vem, ali je sarkazem, ali je zanj 61 in 68 cm res isto. Ma, če nos pritisneš na monitor, je res! -Sem si smel dovoliti to pretiravanje? Ne, verjetno se bo zdaj vsulo :).


Problem je pač, da dajejo prevelik poudarek na lastno mnenje ter zanemarijo različne potrebe različnih ljudi. Osebno mi je na 27" dovolj 1080p, čeprav trenutno imam 27" 1440p.

kmetek ::

Kekec je izjavil:

kmetek je izjavil:

kaj pravite na to ponudbo

Monitor DELL U2713HM 375+ddv + gratis zvočniki?


Kje si pa dobil takšno ponudbo?


direktno dobavitelj....

PrimozR ::

ZaphodBB je izjavil:

Moj trenutni setup obsega 2x24" 1920x1200, 1x22" 1680x1050. Problem pri tem setupu je, da so monitorji enostavno preširoki in je treba sukat glavo kar je strašno nepraktično.

Zato bi imel raje 2x2560x1440 v 22" ločljivosti. In ZATO rabimo monitorje z večjo ločljivostjo v manjšem formatu.

Kaj pa 24" 4k? Pa nekoliko povišaš DPI v OS-u.

energetik je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Mi je popolnoma jasno, da obstajajo ljudje z različnimi preferencami. Ampak a je tiste 3", ki prinesejo samo malce večjo piko (roko na srce, nič torej, razen placebo efekta), res vredno tistega dodatnega denarja?
Ja, je vredno. 27" 1080p imam zato, da so črke itd _fizično_ večje. Ker me zaradi miniaturnih črk boli glava. In da lohk gledam na njem TV iz 2m.
Nenazadnje pa zato, ker je 27" 1080p poceni. Za občasno rabo doma (net+TV) pač ne bom dajal več 100€ dodatno samo za tistih 120pik po višini.

Vseeno je 24" 1080p še cenejši. In je, če je 5 cm bližje obrazu, črka enako velika. TV pa ne na 24 ne na 27" ne bo ravno užitek gledati.

Enostavno me ne boste prepričali, ker ni enega dobrega razloga za 27" 1080p. Številke ne lažejo.

54j0 je izjavil:

energetik je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Mi je popolnoma jasno, da obstajajo ljudje z različnimi preferencami. Ampak a je tiste 3", ki prinesejo samo malce večjo piko (roko na srce, nič torej, razen placebo efekta), res vredno tistega dodatnega denarja?
Ja, je vredno. 27" 1080p imam zato, da so črke itd _fizično_ večje. Ker me zaradi miniaturnih črk boli glava. In da lohk gledam na njem TV iz 2m.
Nenazadnje pa zato, ker je 27" 1080p poceni. Za občasno rabo doma (net+TV) pač ne bom dajal več 100€ dodatno samo za tistih 120pik po višini.



Točno to je to, kar mu skušam dopovedati, pa si ne pusti - ker je pač mnenja, da je dobro samo tisto, kar rabi on. Tako razmišlja kar veliko ljudi na tem forumu. Saj ne vem, ali je sarkazem, ali je zanj 61 in 68 cm res isto. Ma, če nos pritisneš na monitor, je res! -Sem si smel dovoliti to pretiravanje? Ne, verjetno se bo zdaj vsulo :).

Lej, nimaš mi kaj dopovedati, kar je narobe. Zlahka se postavim v kožo drugega, po drugi strani sem pa sposoben logičnega razmišljanja. In logično razmišljanje pove, da 1080p 27" monitor NI logična izbira. Razen če ti denar smrdi oz. te žuli. Ampak v tem primeru imaš precej boljših izbir kot karkoli, kar ima 1920 x 1080 ločljivost.

Pa raje preizkusite 16:10 format, preden govorite, da ga ne potrebujete. Povsem enako je s tistimi, ki jim je 1366 x 768 na 15" laptopu dovolj. Potem je pa šok, revolucija in razsvetljenje, ko dobijo nekaj z normalno resolucijo in je slika kar naenkrat ostra, delovna površina pa uporabna.

Oberyn je izjavil:

Jaz sem imel par mesecev nazaj tudi dilemo med 24" in 27", razmerje, delovna površina, velikost pike, flame wars ala pipi na forumih... Zadevo sem rešil salomonsko: 30" Dellov IPS monitor, case closed.

Good choice ;)

keitai je izjavil:

54j0 je izjavil:

Točno to je to, kar mu skušam dopovedati, pa si ne pusti - ker je pač mnenja, da je dobro samo tisto, kar rabi on. Tako razmišlja kar veliko ljudi na tem forumu. Saj ne vem, ali je sarkazem, ali je zanj 61 in 68 cm res isto. Ma, če nos pritisneš na monitor, je res! -Sem si smel dovoliti to pretiravanje? Ne, verjetno se bo zdaj vsulo :).


Problem je pač, da dajejo prevelik poudarek na lastno mnenje ter zanemarijo različne potrebe različnih ljudi. Osebno mi je na 27" dovolj 1080p, čeprav trenutno imam 27" 1440p.

Problem je, da je pogosto lastno mnenje 'ne rabim', ne glede na to, a je boljše ali ne. Sej vem da je težko, če se motiš. Been there done that. Sam ne pa zdej mene kle napadat, če številke _ne_ lažejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

54j0 ::

Trenutno se motiš samo ti, PIPI. 27" je po velikosti opazno več od 24" in nakup zaradi velikosti je smiseln, sicer ne bi televizorji nikoli rasli, ampak bi bili še vedno 5x5 cm, kot je bil original.

Zakaj večji zaslon? Ker ga lahko gledam z večje razdalje in tako udobneje igram igre in gledam filme (kako si prišel do razlike v oddaljenosti 5 cm, razloži).

Zakaj NE višja ločljivost? Ker ne bo dovolj gtx 680, ampak bom rabil najmanj gtx 780, da bom lahko igral igre na enakih nastavitvah, kot do sedaj (pod 60fps zame pač ni gladko - sem okoli tega čuden tako, kot ti okoli tistih 120 pik).

Zakaj NE 16:10? Ker je večina filmov, nanizank in YT posnetkov prirejenih za 16:9.

To so moji razlogi (nisem edini, so ti drugi napisali isto, a si ignoriral in še kar naprej vozil svoje), ti pa si do sedaj prilepil le sliko spletne strani ST, kjer imaš na dnu še par priporočenih tem.

In tako vidiš, da ti imam nekaj za dopovedati - da monitorja ne uporabljam v enake namene, kot ti in ne potrebujem višjih ločljivosti od 1080p. Rabim pa večjo diagonalo. Ti zaradi mene uporabljaj 4K, če ga potrebuješ, drugim pa ne soli pameti, da ne vejo, kaj pišejo in da je tvoje mnenje edino pravilno. Fašist.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

ZaphodBB ::

Monitorji 1080p velikosti 27" so retarded. Ne vem zakaj sploh kupujete monitorje, kupite 47" 1080p televizijo pa si jo dajte na mizo, če je velikost res tako fajn in pomembna.

Kaj pa 24" 4k? Pa nekoliko povišaš DPI v OS-u.

To bi tudi šlo, sam zaenkrat so osveževalne frekvence še čisto prenizke, pa za gejmat je tud hudič grafično imet, ki to goni. Če imam dva manjša monitorja lahko enega izklopim pa je. ampak na dolgi rok, pa prav gotovo. In to 2x24" 4k!

54j0 ::

Bi kupil TV, ja, a ima večina input lag + dobri modeli so (pre)dragi.

ZaphodBB ::

To pa sploh ni res... Nekateri televizorji imajo manjši input lag od monitorjev.

54j0 ::

Nekateri monitorji imajo nižjega, nekateri višjega. Za TV pa je do nedavnega veljalo, da imajo v povprečju višjega od monitorjev (kljub izključenim "izboljšavam"). Če se je to spremenilo in se sedaj dobi kvaliteten TV z nizkim lag-om, po ugodni ceni, pa "my bad". Bi prosil tudi za kakšen link do teh primerkov, ker bom v bližnji prihodnosti nakupoval in rabim nekaj, kar me bo rešilo pred prekletstvom, ki je 27"1080p.

PrimozR ::

ZaphodBB je izjavil:

Monitorji 1080p velikosti 27" so retarded. Ne vem zakaj sploh kupujete monitorje, kupite 47" 1080p televizijo pa si jo dajte na mizo, če je velikost res tako fajn in pomembna.

Kaj pa 24" 4k? Pa nekoliko povišaš DPI v OS-u.

To bi tudi šlo, sam zaenkrat so osveževalne frekvence še čisto prenizke, pa za gejmat je tud hudič grafično imet, ki to goni. Če imam dva manjša monitorja lahko enega izklopim pa je. ampak na dolgi rok, pa prav gotovo. In to 2x24" 4k!

Prenizke? Pa sej so 60 Hz. Granted, moraš se iti daisy chaining, ampak dela.

EDIT: za gaming pač daš na 1080p pa je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Lonsarg ::

Gaming in video niti slučajno ne rabi več kot 1080p. Ločljivost očesa zaradi premikajočih stvari se razčetveri.
Brskanje po netu spet ni noben problem, ko je količina informacij že tako prevelika, da je le čim večje, da hitreje dešifrirajo možgani.

To našteto pa pokriva 99% uporabe večine ljudi. Ko imam latex in word hkrati odprt pa kake silne potrebe po več informacijah naenkrat tudi ne vidim.

Ne rečem pa, da ne bi prišlo prav. Medtem ko sama velikost pride veliko bolj prav. Manjše od 24" je brezpotrebno mučenje oči, pri zdajšnih cenah velikih monitorjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

kmetek ::

Kaj je bolje teoretično:

26/27 monitor tv ali tv za igranje konzol.

Iščem pa nekaj multifunkcijskega, da butnem gor PC/konzolo/TV sprejemnik za gledanje T-2 tvja.

Invictus ::

Kupi TV.

Po možnosti takega ki ima veliko HDMI portov. Da ne bo treba kablov preklapljat. Vsaj 3, veliko jih ima tudi 4 porte. To ti bo zadoščalo :).

In TV je lahko tudi 65 colski, kar je monitor težko :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

kmetek ::

ni prostora, to je velika ovira.....

klinker ::

kmetek je izjavil:

Kaj je bolje teoretično:

26/27 monitor tv ali tv za igranje konzol.

Iščem pa nekaj multifunkcijskega, da butnem gor PC/konzolo/TV sprejemnik za gledanje T-2 tvja.


Ce tv gledas samo preko sprejemnika TV tunerja ne rabis in lahko na prav vsakem zaslonu gledas vse.
Za 27" bi sam definitivno monitor vzel ker 27" TVji so sam krs.

kmetek ::

imaš prav, dejansko tv tuner ne rabim.....obstaja kak 27'' monitor, da ima 2 hdmija?

klinker ::

Obstajajo z 2x hdmi in se kaj.

blink ::

Moj laptop ima max. ločljivost 2k, kakšna je najcenejša varijanta za upgrade na 27"/30"/32" pri ločljivosti 2560x1440(1600)? Obstajajo kakšne zunanje grafične kartice (3D zmogljivosti ne potrebujem) za nizko ceno?

kmetek ::

tale ima 2 hdmija

pa da ima IPS, zvočnike, kamero itd

http://www.pchand.si/vsi-izdelki/izdele...

keks ::

da ne odpiram nove teme,bom kar tukaj vprašal.

ravno sem pred nakupom novega monitorja 27+ 2560*1440+ (mogoče tudi 30 inchnega della).
Danes pa sem ugotovil,da 99% ni varijante da povežem moj laptop monitorjme z tako resolucijo.
Pred nakupom prenosnika je bila top prioriteta pri laptopu...

Imam laptop asus n76v, ki ste mi ga svetovali na tem forumi. do sedaj zelo zadovoljen. sedaj je pa prišel
čas, da grem po večji monitor (sedaj sem ime dell u2412m 1920*1200) in sem ugotovil da nivarijante da povežem
recimo dell u27013hm, ker nima hdmi 1,4 z drugimi adapterji pa ne gre,ker monitor zazna izhod hdmi zato ne
spusti višje resolucije kot je 1920*1080. Bral sem po forumih ,da so ljudje kupili tak monitor,ampak povezave pa niso
mogli nardit,ker ni bil prav izhod.hdmi ni šel,dispely porta in DVI pa nimajo.adapterji pa isto ne delajo

A mi lahko kdo pove,če bi se s katerim monitorjem dalo povezat moj laptop na resolucijo vsaj 2560*1440? torej HDMI na HDMI?
a bi mogoče kateri od asusovih lcdejev šel?
http://www.asus.com/Monitors_Projectors...

ali pa dražji model:
http://www.asus.com/Monitors_Projectors...
v kolikor ne,kakšna druga opcija?
v laptopu je grafična : interl HD grapic card in nvidia gt650m , video izhod HDMI 1.4

hvala za pomoč !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: keks ()

Invictus ::

Mogoče bi docking station pomagal ...

http://www.asus.com/Docks/USB30_HZ1_DOC...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

keks ::

Invictus je izjavil:

Mogoče bi docking station pomagal ...

http://www.asus.com/Docks/USB30_HZ1_DOC...


bi pomagal če bi rabil dva monitorja recimo1920*1200/1080.

docking pa ne dvigne resolucije na 2560*1440.

rokp ::

Tale jo. Seveda rabis USB 3.0. Tocno takega uporabljam sam, na 27" Dellu in preverjeno laufa 2560x1440 (sicer se obcasno malo "zatakne", ce hkrati se kopiram kaj vecjega preko giga porta na taistem docku, ampak vecinoma je, vsaj za moje potrebe, cisto zadovoljivo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rokp ()

medenko ::

keks: kerga misliš vzeti?

keks ::

rokp je izjavil:

Tale jo. Seveda rabis USB 3.0. Tocno takega uporabljam sam, na 27" Dellu in preverjeno laufa 2560x1440 (sicer se obcasno malo "zatakne", ce hkrati se kopiram kaj vecjega preko giga porta na taistem docku, ampak vecinoma je, vsaj za moje potrebe, cisto zadovoljivo).


no zgleda da je pa tole rešitev :). vsaj nekaj upanja v kolikor ne bo šlo direkt.

hvala

keks ::

medenko je izjavil:

keks: kerga misliš vzeti?


nevem še.ker mi kvaliteta slike ni pomembna, oz. ne v takšni meri da bi mogu bit top color al kak se že reče..večino časa bo na destop mode- igrce se ne bodo igrale na njem. potrebujem samo veliko površino in 2560*1440 mi prinaša optimalno rešitev glede na velikost in ceno (cca 500€), v kolikor bom uspel vse povezat. sicer je tut u30 opcija,samo je enkrat dražji.

v prvi vrsti:

če gre skoz direkt na monitor, vsi tisti ki imajo 1,4 hdmi.
oba asusa cenejši za 550 in dražji za 800, pa še kak, ki mi trenutno ne pade

v kolikor tole odpade in pride v poštev dosking od HPja:

se pa razširi še na dell u27013hm in mogoče na dell ultra u30 (2560*1600)
ampak mislim, da realno:

No1 je ASUS pb278q - cca 550€ (predvsem ker sem zasledil dobre review in manj overall težav)
no2 je pa dell u27u13hm -490€

v tujini bi ga dobil za kak evro manj,vendar ga bom kupil doma, ker v kolikor kaj ne bo ok,ga bom zamenjal dokler ne pride tapravi. sicer je s tujino isto,ampak je vseen manj
težav s pošiljanjem doma kot v tujino.

kaj praviš ti glede monitorja?
hvala

rokp je izjavil:

Tale jo. Seveda rabis USB 3.0. Tocno takega uporabljam sam, na 27" Dellu in preverjeno laufa 2560x1440 (sicer se obcasno malo "zatakne", ce hkrati se kopiram kaj vecjega preko giga porta na taistem docku, ampak vecinoma je, vsaj za moje potrebe, cisto zadovoljivo).


zatekne samo ko delaš še kaj drugega na portu. drugače pa dela brez težav (ko je samo monitor gor?) ?

hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: keks ()

keks ::

Copyright-protected content (HDCP) will not be displayed on devices connected through the port replicator (such as external drives, display adapters, and monitors)

a mi lahko sam še poveste kaj je HDCP in zakaj je pomemben?
thx

PrimozR ::

A HDMI ne gre niti s 30 Hz? IIRC HDMI 1.4 podpira 4k pri 30 Hz (za 60 Hz potrebuješ displayport in daisy chaining, torej da uporabiš dva linka na istem kablu). Nižji HDMI-ji pač manj, sam težko si predstavljam, da 2560 x 1440 pri 30 Hz ne bi šlo skozi...

EDIT: sem pogooglal, ne gre, pre-1.3 HDMI-ji imajo hard limit na 1080p. Bedarija... -_-

Kaj pa še en 24"? :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Invictus ::

http://geizhals.at/eu/samsung-u28d590p-...

Tole bo moj naslednji monitor. Zgleda bodo cene kmalu padle ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PARTyZAN ::

TN...

Jaz bom lepo počakal na IPS.

rokp ::

keks je izjavil:

zatekne samo ko delaš še kaj drugega na portu. drugače pa dela brez težav (ko je samo monitor gor?) ?


Kaj pa vem, na dock imam priklopljeno tudi misko in tipkovnico in obcasno se zgodi, da se kurzor, kljub temu, da premaknem misko, ne premakne. Sicer se zgodi dokaj redko, ampak se. Nisem pa se niti probaval kako je, ce je na drugem usb portu (ker imam prenosnik z bolj malo porti ;).

kmetek ::

ramiz?! ::

Sam gledam tega ... Kakšne ima pomankljivosti in prednosti ... kot sem zasledil kar hvalijo ta samsungov ad-pls, ki naj bi bil enako dober kot ah-ips ali pa še malo boljši ...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Invictus ::

ramiz?! je izjavil:

Sam gledam tega ... Kakšne ima pomankljivosti in prednosti ... kot sem zasledil kar hvalijo ta samsungov ad-pls, ki naj bi bil enako dober kot ah-ips ali pa še malo boljši ...

Mene samo moti FullHD ločljivost. Bi imel raje več ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ramiz?! ::

Aja, to je mogoče res ... samo imam potem 2 težavici ... ena je da monitor priklopim na svoj ultrabook (ima integrirano grafiko in nevem kako bi delalo), druga pa, da so UHD malo ražji :)
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Invictus ::

Če ti video izhod podpira višje ločljivosti, potem ni panike ... Preveri ...

kmetek je izjavil:

REVIEW invictus:

http://forums.overclockers.co.uk/showth...

Ni ravno najbolje ocenjen kar se tiče kvalitete izdelave.

Mene tudi moti ker nima napajalnika integriranega v podstavek ali v sam monitor.

Upam pa da bodo cene padle. In to precej. Konkurenca res dela svoje.

Sam ga pač rabim za delo, ne za igrice ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

ramiz?! ::

Podpira ja ... a pa se splača kakšen korejski izdelek z visoko resolucijo vzet? :) Npr. kaj takega ali podobnega ...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

keks ::

Invictus je izjavil:

http://geizhals.at/eu/samsung-u28d590p-...

Tole bo moj naslednji monitor. Zgleda bodo cene kmalu padle ...



če mi najdeš rešitev da ga preklopim na svoj laptop, ga bom imel tudi jaz :)
jaz sem se odločil da grem po asus pb27-cca 550€, v kolikor bom lahka povezal z laptopom ok, če ne
pa bom dokupi še docking od HPja.
po revieview je boljši kot dell u27o13hm.

se strinjate s tem?

hvala vam za pomoč. do sedaj ste mi vedno dobro svetovali na tem forumu! very happy:)
lp

rokp je izjavil:

Tale jo. Seveda rabis USB 3.0. Tocno takega uporabljam sam, na 27" Dellu in preverjeno laufa 2560x1440 (sicer se obcasno malo "zatakne", ce hkrati se kopiram kaj vecjega preko giga porta na taistem docku, ampak vecinoma je, vsaj za moje potrebe, cisto zadovoljivo).


sam še eno vprašanja.

torej tole gr na usb 3.0. dam gor monitr z 2560*1440.
Hdmi je potem prosti in imam lahko gor še en monitor, do 1920*1080?

torej bi dejasnko lahko s tem dockingom naredu laprop plus dva monitorja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: keks ()

rokp ::

keks je izjavil:


torej tole gr na usb 3.0. dam gor monitr z 2560*1440.
Hdmi je potem prosti in imam lahko gor še en monitor, do 1920*1080?
torej bi dejasnko lahko s tem dockingom naredu laprop plus dva monitorja...


Uf, zdaj si mi pa naredil delo. ;)
Monitor, ki zmore 2560x1440 (v mojem primeru je 27" Dell) imam priklopljen preko displayporta na docku. Ce priklopim se dodaten monitor preko HDMI vmesnika na taistem docku, mi 27" monitor preklopi na 1920x1200 (in je to tudi najvisja locljivost, ki jo lahko uporabim), tisti preko HDMI je pa 1920x1080. Ce pa uporabim HDMI izhod na prenosniku, pa 27" ostane na 2560x1440, na HDMIju je pa spet 1920x1080. Odgovor na tvoje vprasanje (laptop + 2 monitorja) je torej ja, ce mislis HDMI izhod na samem laptopu oziroma ne najbolj optimalno, ce mislis HDMI izhod na docku.

keks ::

kot sem že zgoraj navedel. odločil sem se za Asus PB2789q.

zdej pa me še samo zanima,v kateri speltni trgovini ga nabavit:

Funtech- 544EUR
chiptrade- 546EUR
demice PC- 518 (najceneje pri nas,samo kolk sem bral po forumi..no go )

pol je pa še alternativa amazon.de- 505EUR+poštnina.

prek amazona sem kupoval z uk.co in .de ... bil zadovoljen. ampak so bile manjše stvari. monitor je pa kr ornk paket in v
primeru da je kaj narobe oz da bi ga bilo potrebno vrnit,pa postane kar postopek.

kaj mi svetujete? kakšna alternativa?

A slučajno obstaja še kakkšen docking station ki podpira UHD (3840*2160) :)?

hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: keks ()

Invictus ::

Vsak z DisplayPortom 1.2 :).

Seveda če tvoj laptop tega ne podpira, ti tudi docking station ne pomaga ...

Ti USB 3.0 docking stationi so bolj izhod v sili kot pa pravi, ki ponavadi vključujejo dodaten konektor na laptopu in s tem tudi dražje laptope ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

keks ::

Invictus je izjavil:

Vsak z DisplayPortom 1.2 :).

Seveda če tvoj laptop tega ne podpira, ti tudi docking station ne pomaga ...

Ti USB 3.0 docking stationi so bolj izhod v sili kot pa pravi, ki ponavadi vključujejo dodaten konektor na laptopu in s tem tudi dražje laptope ...


ne ne podpira. mi je pa jasno da ne more bit isto usb 3.0 kot pa displyport.

ko sem kupoval sem imel top izbiro HP elite booka z displyportom...pol sem pa najdu asus z hdmi 1,4 pa še mal cenejši je bil .
pa sem bil zadovoljen,zdej pa sem prišel do problema z povezavo...:(

zaenkrat bomo ostal kr na mkas 2560*1600/1440. tole bo začasno zadost. zdej sem bil na 1920*1200 pa je bilo načeloma zadosti. tako da bo 2560*1440 tudi precej napredek.

tale asus ki ga nameravan kupit, bi NAJ podpiral hdmi do maks resolucije. kar pomen,da bi mogu delat direkt na laptopovem HDMI. bom pa še zraven vzel Hpjev port, da bom
imel možnost še dodatnega monitorja (HD ločljivost).

zdej sam še dilema kje kupit.
thx

rokp ::

keks je izjavil:


A slučajno obstaja še kakkšen docking station ki podpira UHD (3840*2160) :)?


Ko sem jaz gledal, so ti docki vecinoma uporabljali displaylink resitev. Ce je verjeti njihovi spletni strani, je 2560x1600 kar trenutni maksimum.
Ce isces samo zaradi priklopa monitorja, te morda kaksna USB graficna pride ceneje (npr. nekaj takega).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rokp ()

keks ::

thx za tile rešitev.
zdej pa sam še dilema kje kupit...


kako je z uveljavljanjem garancije prek amazona.de? kakšne izkušnje? kdo plača poštnino za garancijo oz. za zamenjavo lcdja v kolikor so stvarne napake?

keks ::

zdravo.

evo prišel moj novi monitor. Kupil sem pa Dell u2713hm.

Čeprav sem se precej nagibal k asus,ker sem domneval da je boljši in mogoče bolj kompatibilen z HDMI priklopom. Še preden sem ga hotel kupit, sem pisal na support (asus.com) če mi lahko povedo,ali bi moj laptop-asus, lahko priklopil na ta monitor...pa sem čaka slab teden in so rekli da NE. ok, čeprav bi skor kupil ker obstaja opcija da bi delal, sem se zarad čakanja na tak odgovor odločil,da rajši prišparam 60 EUR (na račun docking stationa) in kupim della,ki ima tudi USB obstrani,kar mi pri mojih vseh priklučkih pride prav...in ker mi itak po asusovo ne bo delal, zakaj dražjega.

no in danes pride domov. probam, seveda žal res ne dela avtomatsko. sem pa v tem času ko sem ga naročil in čakal, da monitr pride domov, googlal in najdu en TOP video,ki nakazuje na podobne problem in ponudi delno rešitev za tiste, ki imajo Nvidio gr. kartico.

in DELA!!! brez kakršnih dodatkov,navaden hdmi-dvi kabel za 6EUR. So happy:)
za tiste ki imate podoben problem...

evo video (neki me zeza pri pravilnem postanju linka:

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: keks ()
««
10 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

monitor 27" (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5534980 (19333) Argica
»

27" monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7021008 (13196) scipascapa
»

Nakup ekrana/monitorja 2012 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8121510 (16585) Spock83
»

Samsung predstavil novo linijo LCD-monitorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
7324525 (22068) ST-777

Več podobnih tem