» »

27inch monitor

27inch monitor

««
9 / 15
»»

trnvpeti ::

Invictus je izjavil:

Nekako se šteje nad 200 ppi.

a ne 300?

skyline ::

Odvisno od tipa naprave (monitor ima lahko nižji ppi, ker ga gledaš z daljše razdalje kot npr. telefon).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyline ()

Opkow ::

Retina Display, stylized by Apple as Retina display, is a brand name used by Apple for liquid crystal displays that, according to Apple, have a high enough pixel density that the human eye is unable to notice pixelation at a typical viewing distance. The term is used for several Apple products, including the iPhone, iPod Touch, iPad, MacBook Pro, iPad Mini, and iPad Air.[1] Because the typical viewing distance is different, depending on each device's use, the pixels per inch claimed to be of Retina quality can differ, depending on the size of the display, with higher PPI for smaller displays and lower PPI for larger displays: 326 PPI for the smallest devices (iPhone, iPod Touch, and iPad Mini (2nd generation)), 264 PPI for mid-sized devices (iPad, including iPad Air), and 220 PPI for larger devices (MacBook Pro)

Vir Vikipedia - Retina display

PrimozR ::

Desktop monitor je ša precej dlje, torej je zlahka pod 200 DPI, pa bo še vedno 'retina'.

Itak se pa lahko izračuna za posamezen primer, a monitor (v določenem primeru, torej na vaši mizi) je al ni 'retina'. Človeško oko namreč nima točkovne, ampak ločno ločljivost, loči med dvema podrobnostima, ki sta med seboj razmaknjeni za nek kot. To je pa jasno odvisno od oddaljenosti od očesa.

prepelica ::

Yo!

A mi lahko mal pomagate pri izbiri monitorja:

Podatki o nakupu:

Budget: 200-300EUR
Velikost: 27inch - 1920*1080 (lahko 1920*1080 če ma kdo kaj ugodnega)
Tip: IPS panel
Uporaba: Pisarniško delo (5-6h/dan), občasno kak film/serija, iger se praktično ne bo igralo
Sedanje izkušnje: 24 inch 1920*1200

Monitor je namenjen za drugi računalnik - 24ka bo ostala, da ne bo dileme, da naj ostanemo na istem. :D

Namen je prešaltati iz obstoječe 17ke in zagotoviti udobno delo ter sproščene oči tudi po večih urah dela. Nismo tehno-friki, tako da resolucije 2550 in podobno niso potrebne ta trenutek.

Saj nekako imam že nagledano, ampak če zna kdo tehtnico prevesiti ne eno ali drugo stran zaželjeni tudi novi predlogi:

LCD LED monitor 27" HP 27xi IPS (C4D27AA) - 273EUR
http://www.anni.si/trgovina/monitorji/6...

ali
Monitor LG 27EA53VQ LED IPS (27EA53VQ-P) - 275EUR
http://www.pricaraj.si/index.php?page=s...

ali
Monitor LG IPS277L LED IPS (IPS277L-BN) - 299EUR
http://www.pricaraj.si/index.php?page=s...

Če lahko kdorkoli pomaga pri odločitvi sem mu neznansko hvaležen, saj bi monitor kupili v cca. 1-2 dneh :D

LP,
Prep

Zgodovina sprememb…

RC14 ::

Sam imam LG IPS277L in sem z njim zadovoljen (tok tok tok):).
Dizajn je lep, zelo tanek, mi je veliko lepši od 27EA53VQ, slika je lepa,barve ok, brez mrtvih pik, vidni kot pač pričakovan dober.

HP 27xi IPS pa ne poznam.

Imaš ga pa v trgovini enaa.com za 313 eur in je brezplačna dostava in tudi garancija 72 ur brez mrtvih pik
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

JamesQ ::

Živjo

Rabim zamenjat TV in zaradi postavitve pohištva prevelik TV ne morme postaviti v kot.

Gledam sem LG 27MA73D. Ima kdo kako izkušnjo s tem ali podobnim modelom?

Najlepša hvala za vse odgovore.

LDŽ

PrimozR ::

prepelica je izjavil:

Yo!

A mi lahko mal pomagate pri izbiri monitorja:

Podatki o nakupu:

Budget: 200-300EUR
Velikost: 27inch - 1920*1080 (lahko 1920*1080 če ma kdo kaj ugodnega)
Tip: IPS panel
Uporaba: Pisarniško delo (5-6h/dan), občasno kak film/serija, iger se praktično ne bo igralo
Sedanje izkušnje: 24 inch 1920*1200

Monitor je namenjen za drugi računalnik - 24ka bo ostala, da ne bo dileme, da naj ostanemo na istem. :D

Namen je prešaltati iz obstoječe 17ke in zagotoviti udobno delo ter sproščene oči tudi po večih urah dela. Nismo tehno-friki, tako da resolucije 2550 in podobno niso potrebne ta trenutek.

Saj nekako imam že nagledano, ampak če zna kdo tehtnico prevesiti ne eno ali drugo stran zaželjeni tudi novi predlogi:

LCD LED monitor 27" HP 27xi IPS (C4D27AA) - 273EUR
http://www.anni.si/trgovina/monitorji/6...

ali
Monitor LG 27EA53VQ LED IPS (27EA53VQ-P) - 275EUR
http://www.pricaraj.si/index.php?page=s...

ali
Monitor LG IPS277L LED IPS (IPS277L-BN) - 299EUR
http://www.pricaraj.si/index.php?page=s...

Če lahko kdorkoli pomaga pri odločitvi sem mu neznansko hvaležen, saj bi monitor kupili v cca. 1-2 dneh :D

LP,
Prep

Zakaj bi dal poleg obstoječe 24" nekaj z ogromno piko? Zakaj ne raje še enega podobnega 24" za enak denar (Dell U2412M je 250 €, 1920 x 1200, IPS)?

prepelica ::

Quote: Zakaj bi dal poleg obstoječe 24" nekaj z ogromno piko? Zakaj ne raje še enega podobnega 24" za enak denar (Dell U2412M je 250 €, 1920 x 1200, IPS)? /Quote

Hja, verjetno imaš prav, tudi tega Della sem imel na očeh, na koncu pa sem se vendarle odločil za HP 27xi. Zaenkrat se odlično obnese, na njem preživim precej ur na dan in vseeno imam občutek, da sem z dodatnimi centimetri pridobil večjo mero udobja.

Hvala za pomoč!

LP,
Prep.

Krizmk ::

Pozdravljeni,

Kupujem monitor 27inch, uporaba surfanje in filmi ter občasno kakšna igra.
Kaj priporočate v rangu do 350 EUR, samsung ali lg?

lp

PrimozR ::

Dell U2412M.

Krizmk ::

Tega imam že v službi in je supr, amak iščem 27col za domačo uporabo,
gledal sem LG IPS277L in pa SAMSUNG S27C570H, kaj pravite, kak drug predlog?

lp

PrimozR ::

Potem pa kupi nekaj spodobnega na 27" z 2560 x 1440 pikami. Sicer je 27" stran metanje denarja, ker je 2412M boljši od _VSAKEGA_ 27" 1080p monitorja.

Tomson ::

Se popolnoma strinjam s PiPijem ...

Dodaj kakšnega stotaka in si nabavi npr. odličnega Della U2713HM

Pri nas se ga dobi od 510€ dalje, v tujini od 475€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

GrimReaper ::

Omenjena dva Della, vse ostalo je res brezveze za doma.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

lanced ::

http://93.103.5.213/si/vsi-oddelki/zasl...

Prosil bi za mnenje o monitorju, ki mi je padel v oko :D

Mogoče tudi kakšna alternativa, ampak mora biti monitor s tunerjem.

PrimozR ::

A je opcija settopbox oz. nekaj, kar priklopiš na HDMI? Ker boš, sploh za takle denar, brez tunerja dobil en kup boljših opcij.

tx-z ::

Tale stvar ratuje zanimiva: http://www1.la.dell.com/bz/en/corp/peri... ..sicer okoli 1000€ zaenkrat ampak sej bo padla cena ;)
tx-z

PrimozR ::

Asus pa še nekdo pripravljata 27" 4k monitorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Invictus ::

Mislim da bodo stari 27 colski postali obsolete zdaj ko prihajajo ven 4k monitorji za skoraj enako ceno.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

lanced ::

PrimozR je izjavil:

A je opcija settopbox oz. nekaj, kar priklopiš na HDMI? Ker boš, sploh za takle denar, brez tunerja dobil en kup boljših opcij.


Imam sicer kabelsko televizijo, kar pomeni, da bi moral kupiti DVBC pretvornik, ki ga trenutno nimam.
Če je kakšna pametna ponudba, potem bi mogoče šlo tudi to. Prosim za kak predlog :)

Invictus ::

Kupi 32" FullHD televizijo ... Bo ceneje ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

lanced ::

Invictus je izjavil:

Kupi 32" FullHD televizijo ... Bo ceneje ...


kaj je pa boljše: monitor ali TV? Predvsem me zanima kvaliteta slike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lanced ()

Lonsarg ::

lanced je izjavil:

Invictus je izjavil:

Kupi 32" FullHD televizijo ... Bo ceneje ...


kaj je pa boljše: monitor ali TV? Predvsem me zanima kvaliteta slike.

Kar se samega panela tiče, je panel pač panel. Je pa firmware/software v TVju poln enih "optimizacij", ki imajo lahko za PC vsebine tudi slabe učinke. Ampak to se praviloma da povsod izklopit, oziroma TV že akr sam zazna, da je PC priklopljen in lavfa v PC mode, moj 27" LG 3D TV/monitor z vgrajenim sprejemnikom je tak recimo.

Invictus ::

Popravek:

Kupi TV, ki se mu da izklopit izboljšavo slike ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

lanced ::

Invictus je izjavil:

Popravek:

Kupi TV, ki se mu da izklopit izboljšavo slike ...


kakšen predlog?
hvala.

medenko ::

Kateri 27'' ali več za igranje iger + konzolo bi imel gor - PS3.
Pogoj: IPS, zvočniki....500-600€.

Killermode ::

Zvočnike kupi raje posebej kake Genius SP-HF 1800A ali kj podobnega zram postaviš pa je.

medenko ::

jah še vedno rabim hdmi :P

54j0 ::

Pri monitorjih z visokimi ločljivostmi radi pozabite, da s sabo prinesejo cel kup dodatnih stroškov - ko so v igri igre. Zakaj bi bil 27" 1080p nesmiseln nakup... ne razumem.

PrimozR ::

Ker so 24" cenejši in enako dobri oz. celo boljši. Pa 24" obenem dobiš še 1920 x 1200, kar je pa sploh zmaga.

54j0 ::

Kako je 24" bolje od 27", če človek želi fizično večji panel?

Okapi ::

In zakaj bi hotel večji monitor? Da lahko od bolj daleč gledaš nanj? Na 10" tablici s 1080p ločljivostjo lahko vidiš večjo sliko kot na 65" plazemskem televizorju.

O.

Oki ::

Okapi je izjavil:

In zakaj bi hotel večji monitor? Da lahko od bolj daleč gledaš nanj? Na 10" tablici s 1080p ločljivostjo lahko vidiš večjo sliko kot na 65" plazemskem televizorju.

O.

Ja, seveda. Hočeš videti sliko 20" x 20" in vzameš v roke 10" tablico in pogledaš, ne? Pametnjakovič.:))

Okapi ::

Trolom ne odgovarjam, ostali pa itak razumejo.

O.

54j0 ::

Točno tako, da lahko nanj gledam z večje razdalje. In govora je o fizični velikosti naprave, ne ločljivosti. Če se hočeš delat pametnega v tej smeri, si na napačnem forumu.

Oki ::

Okapi je izjavil:

Trolom ne odgovarjam, ostali pa itak razumejo.

O.

Ja, vsi tisti razumejo, ki so si omislili telefon z UXGA resolucijo, da lahko TV gledajo... Ker baje vidiš več, kot na 55" TVju. No, ja, saj od desničarjev je to pričakovano.

PrimozR ::

54j0 je izjavil:

Točno tako, da lahko nanj gledam z večje razdalje. In govora je o fizični velikosti naprave, ne ločljivosti. Če se hočeš delat pametnega v tej smeri, si na napačnem forumu.

Kaj ti pa prinese gledanje z večje razdalje, poleg potrebe po večji mizi?

Govorimo o razliki 3 palcev, dobrih 10 % večji diagonali, ne o 40 proti 60 palčnem TV-ju...

Kako je boljše 24 od 27 sem pa povedal, pri 1080p je 24" cenejši in nima popolnoma nobene pomankljivosti (tistih 3" manj ni pomankljivost, ker je delovan površina _ENAKA_), v primeru 1920 x 1200 monitorja ima pa zgolj prednosti (ker je, 3" manj navkljub, delovna površina, pazi to, VEČJA!). Če boš dvomil, na svojem 1920 x 1200 monitorju sem vklopil ločljivost 1080p (ima vgrajen scaler, ki vklopi črne robove). Rezultat je obupen, tistih 120 pik se morda sliši malo... Pa ni. Višina FTW!

Morda sem pristranski, ker na manjšo ločljivost pač ne bi mogel iti int ako ne vidim POPOLNOMA nobenega razloga, zakaj bi kupoval 1080p 27" monitor. Vidim pa razloge, zakaj bi kupil 27" 2560x1440 monitor. Ali pa še raje Dellovega 24" 4k.

54j0 je izjavil:

Točno tako, da lahko nanj gledam z večje razdalje. In govora je o fizični velikosti naprave, ne ločljivosti. Če se hočeš delat pametnega v tej smeri, si na napačnem forumu.

Fizična velikost, ko uporabljaš PC-je, ne igra pretirano vloge, ker ti delovno površino diktira le in samo ločljivost (dokler ne spreminjaš DPI settingov). Na telefonih in talbicah je malce drugače, ker ima vsaj Android odličen sistem za skaliranje vmesnika glede na fizično velikost zaslona, torej ti tukaj ločljivost da samo bolj ostro sliko (kar je seveda daleč od slabe stvari). Na PC-jih ti pa višja ločljivost pomeni samo, da v brskalniku, urejevalniku dokumentov, pregledovalniku PDF-jev, IDE-ju in še kje vidiš več vrstic, v Solidworksu, Blenderju, 3DS-u, Photoshopu ti pa manj zaslona zasedajo gumbki in vmesnik, vidiš pa več stvari, s katero dejansko delaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

kmetek ::

bluefish ::

Meh, TN. Čakam na kaj kvalitetnejšega.

Killermode ::

PIPI odvisno kaj delaš jst uporabljam 27" monitor že 4 leta in nebi mogu prestavt na 24" ker je enostavno premajhn pa čeprav ma "enako delovno površino" gledam ga pa iz iste razdalje kot je bil 24" prej in je razlika ogromna.

kmetek ::

kaj pravite na to ponudbo

Monitor DELL U2713HM 375+ddv + gratis zvočniki?

54j0 ::

PrimozR je izjavil:

54j0 je izjavil:

Točno tako, da lahko nanj gledam z večje razdalje. In govora je o fizični velikosti naprave, ne ločljivosti. Če se hočeš delat pametnega v tej smeri, si na napačnem forumu.

Kaj ti pa prinese gledanje z večje razdalje, poleg potrebe po večji mizi?

Govorimo o razliki 3 palcev, dobrih 10 % večji diagonali, ne o 40 proti 60 palčnem TV-ju...

Kako je boljše 24 od 27 sem pa povedal, pri 1080p je 24" cenejši in nima popolnoma nobene pomankljivosti (tistih 3" manj ni pomankljivost, ker je delovan površina _ENAKA_), v primeru 1920 x 1200 monitorja ima pa zgolj prednosti (ker je, 3" manj navkljub, delovna površina, pazi to, VEČJA!). Če boš dvomil, na svojem 1920 x 1200 monitorju sem vklopil ločljivost 1080p (ima vgrajen scaler, ki vklopi črne robove). Rezultat je obupen, tistih 120 pik se morda sliši malo... Pa ni. Višina FTW!

Morda sem pristranski, ker na manjšo ločljivost pač ne bi mogel iti int ako ne vidim POPOLNOMA nobenega razloga, zakaj bi kupoval 1080p 27" monitor. Vidim pa razloge, zakaj bi kupil 27" 2560x1440 monitor. Ali pa še raje Dellovega 24" 4k.

54j0 je izjavil:

Točno tako, da lahko nanj gledam z večje razdalje. In govora je o fizični velikosti naprave, ne ločljivosti. Če se hočeš delat pametnega v tej smeri, si na napačnem forumu.

Fizična velikost, ko uporabljaš PC-je, ne igra pretirano vloge, ker ti delovno površino diktira le in samo ločljivost (dokler ne spreminjaš DPI settingov). Na telefonih in talbicah je malce drugače, ker ima vsaj Android odličen sistem za skaliranje vmesnika glede na fizično velikost zaslona, torej ti tukaj ločljivost da samo bolj ostro sliko (kar je seveda daleč od slabe stvari). Na PC-jih ti pa višja ločljivost pomeni samo, da v brskalniku, urejevalniku dokumentov, pregledovalniku PDF-jev, IDE-ju in še kje vidiš več vrstic, v Solidworksu, Blenderju, 3DS-u, Photoshopu ti pa manj zaslona zasedajo gumbki in vmesnik, vidiš pa več stvari, s katero dejansko delaš.


Nehaj se delati norca s sebe in mene obenem. V isti sapi pišeš, kako ti je pomembnih tistih 120 pik vertikale, obenem pa je 3" zate nepotreben podatek. Še enkrat bom, na tretji način, napisal da mi je jasna razlika med dpi in cm/". Tebi pa očitno ne more biti jasno, da obstajajo ljudje z različnimi preferencami in potrebami. Postavi 24 in 27 enega ob drugem in brez slabe vesti reči, da je razlika zanemarljiva... Morda se bo nekomu (meni) zdela zanemarljiva razlika med 1080 in 1200, ki je, mimogrede, tudi okoli 10%. Forum troli spet trolajo.

PrimozR ::

kmetek je izjavil:

kaj pravite na to ponudbo

Monitor DELL U2713HM 375+ddv + gratis zvočniki?

Če bi imel 450 €, GIEV!

PrimozR ::

Ja ni ti jasno, da je razlika med DPI in cm/", če govoriš da se iz tebe delam norca, ko hočem 1920 x 1200, nočem pa 27" namesto 24". To je popolnoma jasen dokaz, da ti ni jasno.

Mi je popolnoma jasno, da obstajajo ljudje z različnimi preferencami. Ampak a je tiste 3", ki prinesejo samo malce večjo piko (roko na srce, nič torej, razen placebo efekta), res vredno tistega dodatnega denarja? Pomojem daleč od tega. Pomojem je bistveno bolj vrednih denarja dodatnih 120 pik višine. Če ti je prednost 120 pik zanemarljiva očitno še nisi imel 16:10 monitorja.

Na, direktna primerjava, da bo lažje. Tukaj je vsaj opazna razlika, ne pa pri 3" večji diagonali:


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

kmetek ::

pipi je potem ok? jaz pa tuhtam na tega:

http://b2b.avtera.si/src/article.php?ar...

PrimozR ::

Jah 2560 x 1440 je trenutno the way to go, če se ne misliš stegniti po 4k, Dell je pa vedno imel dobre monitorje. Sej se folk stalno dere, da se pri 24" kupuje 2412M. Z razlogom. 2713HM je nekaj podobnega, sam da je pač 27" WQXGA.

ZaphodBB ::

Moj trenutni setup obsega 2x24" 1920x1200, 1x22" 1680x1050. Problem pri tem setupu je, da so monitorji enostavno preširoki in je treba sukat glavo kar je strašno nepraktično.

Zato bi imel raje 2x2560x1440 v 22" ločljivosti. In ZATO rabimo monitorje z večjo ločljivostjo v manjšem formatu.

Kekec ::

kmetek je izjavil:

kaj pravite na to ponudbo

Monitor DELL U2713HM 375+ddv + gratis zvočniki?


Kje si pa dobil takšno ponudbo?

energetik ::

PrimozR je izjavil:

Mi je popolnoma jasno, da obstajajo ljudje z različnimi preferencami. Ampak a je tiste 3", ki prinesejo samo malce večjo piko (roko na srce, nič torej, razen placebo efekta), res vredno tistega dodatnega denarja?
Ja, je vredno. 27" 1080p imam zato, da so črke itd _fizično_ večje. Ker me zaradi miniaturnih črk boli glava. In da lohk gledam na njem TV iz 2m.
Nenazadnje pa zato, ker je 27" 1080p poceni. Za občasno rabo doma (net+TV) pač ne bom dajal več 100€ dodatno samo za tistih 120pik po višini.
««
9 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

monitor 27" (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5535043 (19396) Argica
»

27" monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7021064 (13252) scipascapa
»

Nakup ekrana/monitorja 2012 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8121575 (16650) Spock83
»

Samsung predstavil novo linijo LCD-monitorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
7324632 (22175) ST-777

Več podobnih tem