» »

Sony Xperia P vs Nokia Lumia 710

Sony Xperia P vs Nokia Lumia 710

«
1
2

Formula 1 ::

Torej kakšno mnenje ,predvsem o Sonyu.Všeč mi je predvsem oblika ki je samosvoja.Skrbi me bolj Android in hitrost njegovega delovanja.Sicer mudi se mi ravno ne,ker imam trenutno Nokio C6-01,staro malo več kot leto.Drugače ne bi menjal samo očetu šteka C5 in bi jaz kupil sebi nov telefonu njemu pa dam trenutno Nokio.Drgače priznam sem bolj ali manj Nokia fan ampak so mi novi Sonyi zanimivi za razliko od Samsungov in HTCjev.Windovsi so mi všeč zaradi tekočega delovanja,vsaj kolikor sem jih testiral ,so mi pa precej dolgočasni kar se izgleda tiče.
Kar se pa teh dveh mobitelov tiče,razlika med velikostmi zaslona mi ne igra vloge ker sta mi glede na sedanja 3,2 inča oba dovolj velika ima pa Sony precej boljšo kamero vrjetno in morada prikazuje tudi lepše barve(trenutno AMOLED zaslon in si ne želim iti na slabše).
Bi pa za telefon dal do 200 € v mobitelovi splošni akciji.Če pa bo slučajno Xperia P predraga pa ostane še Sony Sola ,ki je sicer malo slabša.

Formula 1 ::

Nihče nima mnenja ?

Morientes ::

Očitno se boš moral sam odločiti, ko bo P zunaj sprobaj oba modela v trgovini in tisti ki te bo navdušil vzameš.

Jaz mam itak Xperio, najbrž veš kam gre moj glas.
Pa Mobitel ma najdražje telefone poleg vezave. Pomoje ga bo SiMobil mel prej, ker ga ma že napovedanega.

SLO_Matej ::

Kar se tiče oblike, zaslona in kamere vsekakor Xperio P.

Kar se tiče OS-a pa vsekakor Lumio 710. Zato bi jaz raje vzel slednjo, čeprav ni tako elegantna. :) Sta pa opciji še Lumia 800 ali Omnia W, ki je vseeno nekoliko cenejša od Lumie 800, vendar vseeno dražja od tvojega cenovnega ranga.

Janac ::

lumnio vzami

Formula 1 ::

Lumia 800 mi je všeč ampak je cena zame tudi pri simobilu prevelika,Omnia W pa mi ni všeč pa še 80 € preveč je.Če je smobil kot operater vredu bi šel tudi k simobilu ,vzel pa bi paket orto smart.
Je pa še ena možnost(ki je bila tudi prva načrtovana),torej počakam na Nokie z WP8(na Nokia Wolrd v jeseni ali pa na MWC če ne bo na Nokia Worldu nič pametnega predstavljeno),oče pa kupi enega chip androida za 100 €,morda do 120 €.Je pa nekaj,nočem da se očetu smartphone takoj zameri zaradi nekega chip sranja.

SLO_Matej ::

Potem pa mu kupi npr. Lumio 610.

Če pa ti je pomembno dobro omrežje, ne pojdi k Si.mobilu oz. povedano drugače, ostani na Mobitelu. Si.mobilovim reklamam o super duper 3G-ju ne verjemi. Ga uporabljam vsak dan, kjer (omrežje) je. ;)

Zgodovina sprememb…

Formula 1 ::

Sem gledal Lumio 610 ampak je za očeta zahteva slovenščina.In slovenščina naj bi prišla z WP8 ki pa vprašane če bo za te sedanje telefone :).Sicer morda bi ga jutri zvlekel do mobi centra v cityparku pa naj proba ta WP7 ker morda bi pa šlo glede na to da je precej preprost za upravljanje.Me pa skrbi še cena,ker težko vrjamem da ga bodo naši operaterji ponudili po ceni od 100 do 120 €.Kaj pa kakšen android poceni recimo tole : http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_...

Tilk ::

Ce ti je kej do estetike, pol Xperia P. Tud jez sm v dilemi med Lumio 800 in Xperia P. Pri nokiji mi je vsec to smooth delovanje, samo se mi zdi da bi se hitro navelical vmesnika. Upam da bomo pr soniju zoptimiziral delovanje, to bi blo d best. Nekak nism biu ful naudusen nad paradnim konjem Xperio S. NI glih apple like delovanje...

no seveda tuki govoriva o telefonih srednjega razreda..
Tilk

Formula 1 ::

Apple like delovanja ne pričakujem ker za telefon tudi ne bom dal Apple like denarja ;) ,čeprav je Nokia že blizu z temi Windovsi.
Pa še nekaj me zanima kdaj se lahko pričakuje prve WP8 telefone ? Bodo predstavljeni na Nokia Worldu konec septembra ?

SLO_Matej ::

Formula 1 je izjavil:

Apple like delovanja ne pričakujem ker za telefon tudi ne bom dal Apple like denarja ;) ,čeprav je Nokia že blizu z temi Windovsi.

Kaj si hotel s tem povedati? Windows Phone 7 deluje res hitro in tekoče, tudi bolje od iOS-a. :| Če ne pričakuješ dobrega delovanja, pa posezi po Androidih, ker z Windows Phone 7 boš dobil še kako dobro, hitro in tekoče delovanje.

http://www.microsoft.com/windowsphone/e...

Formula 1 ::

Hotel sem povedati da naj deluje vsaj tako dobro in tekoče kot moja trenutna Nokia ni pa nič narobe če bo deloval boljše ;).Od Androida ne pričakujem ravno super hitrosti sploh glede na primerjavo med mojo Nokio in sošolcevim Aceom,ki ga Nokia nabije za šalo.Z iPhonom ne vem če sem se igral vse skupaj 5 min ,z Nokio pa sem se igral okoli 15 min.Direktne primerjave ne morem dati ker jih nisem primerjal skupaj.Skratka od Androida ne pričakujem ravno veliko,od Windovsa pa naj pričakujem tako tekoče delovanje kot od iPhona za v bistvu pol cene?

jmlina5 ::

no če zbiraš med lumio in xperio,pol najbrž dobro veš da je xperia dvojedrnik, nism pa še čul, da bi ga mela nokia. xperio S mnogi uporabniki izredno hvalijo, le baterija je slaba (kot skoraj pri vseh smartfonih) a mislm da ima xperia p vseeno boljšo baterijo od lumie 800. na splošno sony dela boljše fotografije (vsaj meni se zdijo boljše), je pa res da so nokie enostavnejše za uporabo, ker največja napaka pri sony-jih je ta, da zram naštimajo vsemogoče widgete in njihove aplikacije, tak da jih morš prej vse izklopit. je pa sony xperia P boljša po specifikacijah, nisem pa ziher, sam milslm da je tudi mal dražja (tam 50-80 eu). najbrž veš da je cena za xperio p 450 eu ko pride v prodajo (10. maj), če pa izbiraš med lumio 610 ali kero drugo razen lumie 800, pa raje vzemi xperio U ki bo za 260 eu (ima podobne specifikacije kot xperia P, le da je manjša in ima slapši fotoaparat).

jaz sam sem na strani HTC-jev in Sony-jev, ker me je nokia že s 1. telefonom razočarala, zdaj mam že 5. leto sony-ja in se odločam med xperio s in p (s je sicer super, a predraga), samsungi pa se mi ne zdijo nič posebnega (novi SGSIII se mi ne zdi nč bok-ve-ka), HTC-ji pa so imajo super vmesnik. apple je pa predrag glede na to ka ima.

darkolord ::

samo se mi zdi da bi se hitro navelical vmesnika
Dvomim, da bi se. Ta vmesnik ni tam, da ga čim dalj občuduješ, ampak da ga učinkovito uporabiš, takrat, ko ga potrebuješ.

dobro veš da je xperia dvojedrnik, nism pa še čul, da bi ga mela nokia
Glede na to, da Nokia deluje bolj tekoče, to ni ravno pomembna stvar.

Zgodovina sprememb…

SLO_Matej ::

Formula 1 je izjavil:

Skratka od Androida ne pričakujem ravno veliko,od Windovsa pa naj pričakujem tako tekoče delovanje kot od iPhona za v bistvu pol cene?

Zakaj ne bi pričakoval hitrega in tekočega delovanja? Vsak Windows Phone mora izpolnjevati minimalne strojne zahteve, tako da vsak deluje hitro in tekoče. Koliko Nokia hoče zanj, pa je njihova odločitev. :)

jmlina5 ::

nokia ne dela nič bolj tekoče, razen če gledaš stare modele (ki pa niso na touch). verjemi-sem imel na voljo sprobat lumio 800 pa sem jo primerjal s xperio ray, pa je ray veliko hitrejša. sicer je res da pri hitrosti nima veliko veze če je dvojedrnik, RAM pa ima in pri sony-ju je skor 2x večji, pa če ne mislšiš imeti telefona za več kot leto, se ti bodo enojedrniki zdeli zastareli. tota nova nokia je edino bolj "tekoča" če ne izklopiš teh usranih sony-jevih aplikacij ... to tekoče z WP - tu po mojem dela WP najbolje na nokii, sam men WP ni nč posebnega.

Tilk ::

Sem samo izpostavil delovanje androida na Xperiji S,ki je močnejša od Xperije P in ni bilo čisto gladko.
Xperia P < Xperia S < Iphone po delovanju. Temu primerna je tudi cena.

Zanekrat sem še bada uporabnik in sem se z androidom bol kot ne samo igral pri kolegih od Ace-a pa do Xperie S oz SGS2. Zanima me ali se da vmesnik kako bol zoptimizirat(da ni tok pizdari gor) oz ali recmo lahko naložim npr. htc vmesnik na sonyia?

Mogoče bo ICS kej bolš laufu gor...
Tilk

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilk ()

Formula 1 ::

jmlina5 je izjavil:

je pa sony xperia P boljša po specifikacijah, nisem pa ziher, sam milslm da je tudi mal dražja (tam 50-80 eu). najbrž veš da je cena za xperio p 450 eu ko pride v prodajo (10. maj), če pa izbiraš med lumio 610 ali kero drugo razen lumie 800, pa raje vzemi xperio U ki bo za 260 eu (ima podobne specifikacije kot xperia P, le da je manjša in ima slapši fotoaparat).

Pa si ti sigurn da bo med Xperio S in P samo 35 € razlike v ceni ?
Xperia U pa ima premalo spomina,4 GB zapolnim takoj z slikami.
Če bo P predraga ostane samo še Xperia sola.

Zgodovina sprememb…

GeForce ::

Tilk je izjavil:


Zanekrat sem še bada uporabnik in sem se z androidom bol kot ne samo igral pri kolegih od Ace-a pa do Xperie S oz SGS2. Zanima me ali se da vmesnik kako bol zoptimizirat(da ni tok pizdari gor) oz ali recmo lahko naložim npr. htc vmesnik na sonyia?

Mogoče bo ICS kej bolš laufu gor...

Da se zoptimizirat oziroma odstraniti Sonyevo "sranje" iz telefona, v 5 minutah. Na srečo...:)
Sicer pa odgovor na o.p.. Če imaš sedaj AMOLED in nočeš iti na slabše, ti nebi priporočal navadnega LCD zaslona, saj se ti bodo barve zdele "izprane" in brez kontrasta in črna ne bo tista prava črn kot jo imaš sedaj na AMOLEDU. Edina prednost LCDja je boljši prikaz bele barve, ki jo AMOLED prikaže z nekoliko modrim odtenkom. Sam bi ti priporočal Xperio oz. Android telefon, če se želiš kdaj pa kdaj malo ukvarjati z "mod-anjem" telefona, če pa ga želiš uporabljati brez kakšnih modifikacij, bi ti pa priporočil tudi WP7. Sicer pa pojdi nekam, kjer imajo oba telefona na voljo za testiranje, oba testiraj in vzemi tistega ki te bo bolj navdušil.

jmlina5 ::

Formula 1 je izjavil:

jmlina5 je izjavil:

je pa sony xperia P boljša po specifikacijah, nisem pa ziher, sam milslm da je tudi mal dražja (tam 50-80 eu). najbrž veš da je cena za xperio p 450 eu ko pride v prodajo (10. maj), če pa izbiraš med lumio 610 ali kero drugo razen lumie 800, pa raje vzemi xperio U ki bo za 260 eu (ima podobne specifikacije kot xperia P, le da je manjša in ima slapši fotoaparat).

Pa si ti sigurn da bo med Xperio S in P samo 35 € razlike v ceni ?
Xperia U pa ima premalo spomina,4 GB zapolnim takoj z slikami.
Če bo P predraga ostane samo še Xperia sola.


mislo sm razliko med lumio 800 in xperio P in to v prosti prodaji brez operaterjev ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jmlina5 ()

jmlina5 ::

in zdej ko sm malo pogledo ceno lumie mislm da bo pr operaterjih cenejši (pr mobitelu v splošni akciji mogoč do 300 eu, dražji od lumie 800 ne bo)

tilku:
prav si razvrsto mobitele, sam vseeno mislim da bi iPhone lahko bil vsaj 70 eu cenejši

GeForce:
ka to misliš one glupe aplikacije al cel vmesnik?

Formula 1 ::

jmlina5 je izjavil:

Formula 1 je izjavil:

jmlina5 je izjavil:

je pa sony xperia P boljša po specifikacijah, nisem pa ziher, sam milslm da je tudi mal dražja (tam 50-80 eu). najbrž veš da je cena za xperio p 450 eu ko pride v prodajo (10. maj), če pa izbiraš med lumio 610 ali kero drugo razen lumie 800, pa raje vzemi xperio U ki bo za 260 eu (ima podobne specifikacije kot xperia P, le da je manjša in ima slapši fotoaparat).

Pa si ti sigurn da bo med Xperio S in P samo 35 € razlike v ceni ?
Xperia U pa ima premalo spomina,4 GB zapolnim takoj z slikami.
Če bo P predraga ostane samo še Xperia sola.


mislo sm razliko med lumio 800 in xperio P in to v prosti prodaji brez operaterjev ...

Saj Xperia P bo kot ti praviš 450 € v prosti prodaji, Xperia S pa je v prosti prodaji 485 €,vsaj to ceno navaja Simobil.

jmlina5 ::

ne, prosta prodaja xperie s je 560 eu
http://www.blog.uporabnastran.si/2012/0...
485 je brez vezave za 24 mesecev

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jmlina5 ()

Formula 1 ::

Ajej tole pa ne bo prišlo na 200 € :(
Čakamo še solo.

Thunder wave ::

Xperia P gre pravkar v prodaju v Tajvanu. Redna cena je 360€. Pri nas bo verjetno dražja, a vseeno cenejša od 450€. Seveda gre za cene brez subvencij operaterjev.

GeForce ::

jmlina5 je izjavil:


GeForce:
ka to misliš one glupe aplikacije al cel vmesnik?

Ja odstraniš sebi neuporabne aplikacije (weather widget, wisepilot, liveware, in ostalo Sonyjevo nesnago) in narediš kakšen tweak z vmesnikom (oz. HOME.apk aplikacijo) da deluje bolj tekoče, pa imaš super usefull telefon.

Tilk ::

Osebno mi je senese 3.0 vmesnik zelo vsec, mal sem počekiral po netu in vidm, da se da brez večjih problemov tudi tega nastavit na sonyja =)
drugace se kar rad igram z telefonom, malo me edino moti dejstvo, da proizvajalci ne poskrbijo za flawless delovanje...kokr na iphonu (ja razumem,da je iOS dokaj zaprt sistem in da deluje tako samo zaradi tocno dolocenih strojnih specifikacij+cena).bada 1.2 mi je delovala ZELO gladko(zal malo nestbilno,sam useen),samo na tako nepodprt sistem ne grem vec!

Upam, da bo Xperia P v Slo dosegljiva v vseh barvah =)
Tilk

SLO_Matej ::

Tilk je izjavil:

... malo me edino moti dejstvo, da proizvajalci ne poskrbijo za flawless delovanje...kokr na iphonu (ja razumem,da je iOS dokaj zaprt sistem in da deluje tako samo zaradi tocno dolocenih strojnih specifikacij+cena).

Tako je tudi na Windows Phonih. Minimalne strojne zahteve in vsak deluje odlično. Lumio 710 lahko dobiš v različnih barvah.

Janac ::

V KAKSNIH BARVAH PA?

ups

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

SLO_Matej ::

Janac je izjavil:

V KAKSNIH BARVAH PA?

ups

Lumia 710 je na voljo v črni in beli barvi z možnostjo menjanja zadnjih pokrovčkov za raznobarvne;

para! ::

Glede na obliko, bi rekel, da bolj pri otrocih, kot pri ženskah. 610ka je pa itak zmagovalec v kategoriji najgrših telefonov.
Death before dishonor!

darkolord ::

 Otroško?

Otroško?

para! ::

Ja, zgleda kot une poceni igračke od HTCja (wildfire al kaj so že bli). Vsaj v primerjavi z 800ko se mi zdi, kot da bi tole oblikovala neka x firma. Za 800ko so vsaj iPod design vzel.

Pa kr neporavnani kvadratki so, še zmer ne morm verjet! 8-O
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

Janac ::

oprosti, ampak kaksni kvadratki?

para! ::

Janac,

WP7 UI, kakršen je:

 WP7 Lumia 800

WP7 Lumia 800



WP7 UI s poravnanimi kvadratki (tiles) - estetika zahteva simetrijo:

 WP7 Lumia 800 SM

WP7 Lumia 800 SM



lp
Death before dishonor!

para! ::

Ja, oblika je vedno stvar okusa. Samo mi res ne da miru tale WP7 UI :)

lp
Death before dishonor!

Bolf3nk ::

samsung galasy s serija še zgleda bolj plastična jajca.

SLO_Matej ::

para! je izjavil:

Janac,

WP7 UI, kakršen je:

 WP7 Lumia 800

WP7 Lumia 800



WP7 UI s poravnanimi kvadratki (tiles) - estetika zahteva simetrijo:

 WP7 Lumia 800 SM

WP7 Lumia 800 SM



lp

Ne bi o uporabniškem vmesniku. Odločili so se pač za dizajn, ki je nekaj posebnega, puščica v desno predstavlja neke vrste zaščitni znak ...

Kakšno je stanje šele pri robotku, kjer lahko z UI-jem dela vsak kar hoče:
 HTC Sensation XL - pol teksta je odrezanega

HTC Sensation XL - pol teksta je odrezanega

Zgodovina sprememb…

para! ::

Ne bi o uporabniškem vmesniku. Odločili so se pač za dizajn, ki je nekaj posebnega, puščica v desno predstavlja neke vrste zaščitni znak ...

Res je, UI je nekaj posebnega: asimetričen je. Pa puščica v desno seveda ni zaščitni znak, ampak naj bi uporabniku dala vedeti, kar itak že ve :)

O UIju na Androidu pa raje ne bi, lahko namreč doživim kakšen napad :)

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

SLO_Matej ::

para! je izjavil:

Ne bi o uporabniškem vmesniku. Odločili so se pač za dizajn, ki je nekaj posebnega, puščica v desno predstavlja neke vrste zaščitni znak ...

Res je, UI je nekaj posebnega: asimetričen je. Pa puščica v desno seveda ni zaščitni znak, ampak naj bi uporabniku dala vedeti, kar itak že ve :)

Tudi to, ja. Drugače pa se ta puščica pojavlja še marsikje drugje, kar se tiče WP7. ;)

Gre pač za prepoznavni Start zaslon s puščico desno.

darkolord ::

WP7 UI s poravnanimi kvadratki (tiles) - estetika zahteva simetrijo:
Precej slabše:
- manj kvadratkov na zaslonu
- uporaba desnega palca je otežena (prekriva informacije na zaslonu, tapkanje kvadratkov na desni je težje)
- kam si dal uro?

Mislim, da imaš malo pokvarjen občutek za estetiko.

Zgodovina sprememb…

Tilk ::

ubistvu sem mislu za barve na xperiji P. pomembno mi je,da je telefon aluminjast. čeprov ga mam pa parih letih stolčnga xD
Tilk

Formula 1 ::

Kdaj se pa pričakuje prve telefone z WP8 aka. Apollo ?

MaTTe ::

Čakajte, kaj je sedaj narobe z Androidom? Res, da ne dela najbolj tekoče na slabših telefonih (Ace...) ampak na kakšnem malo boljšem telefonu oziroma na mojem Evo 3D dela vse skupaj čisto tekoče in nasploh brez problemov.
Sploh pa, ne vem za vas ampak meni UI pri WP7 s tistimi kvadratki ni ravno posrečen. Se mi zdi preveč tovarniški, da bi mi sedel, ker se nenazadnje rad igram s telefonom in ga prilagodim svojim potrebam in preferencam :)

para! ::

Precej slabše:
- manj kvadratkov na zaslonu
- uporaba desnega palca je otežena (prekriva informacije na zaslonu, tapkanje kvadratkov na desni je težje)
- kam si dal uro?

Mislim, da imaš malo pokvarjen občutek za estetiko.

Nisem si jaz zmislil, da za vzbunjanje občutka estetike potrebuješ simetrijo. Mi je pa tvoj odgovor dal misliti: dejansko ne vem kam bi umestil uro, glede palca ti ne verjamem razen, če je telefon narobe dimenzioniran (tako kot Samsungi), kar se tiče velikosti kvadratkov pa sem naredil (na drugi sliki) na hitro en upscale, tako da ni proporcionalno.

No ja, glede uri: en od kvadratkov bi lahko prikazoval trenutne informacije o okolju, kot je ura, temperatura ipd.

Bolj kot gledam sicer, bolj se mi zdi tale tile sistem faljen.

lp
Death before dishonor!

SLO_Matej ::

MaTTe je izjavil:

Sploh pa, ne vem za vas ampak meni UI pri WP7 s tistimi kvadratki ni ravno posrečen. Se mi zdi preveč tovarniški, da bi mi sedel, ker se nenazadnje rad igram s telefonom in ga prilagodim svojim potrebam in preferencam :)

Praktično vse (aplikacije, stike iz People huba, glasbo, videe, radijske postaje iz Zuna, spletne strani iz IE-ja, dokumente iz Offica, elemente iz posamezne aplikacije, če je tako narejena ...), tudi iz drugih aplikacij se da pripeti na Start zaslon, tako da imaš tam kar rabiš. Se da to tudi pri Androidu?

Zgodovina sprememb…

para! ::

Citiram sam sebe:
No ja, glede uri: en od kvadratkov bi lahko prikazoval trenutne informacije o okolju, kot je ura, temperatura ipd.

In ta kvadratek bi se, ko bi zapustil home screen, raztegnil na width 100%, height 20px in v obliki notification bara prikazoval bistvene podatke (uro), tudi med uporabo aplikacije.

lp
Death before dishonor!

MaTTe ::

Zakaj ne bi mogel v Androidu eno aplikacijo pripet na zaslon? Vglavnem gre.

Glede People hub ( je pa tako, da se meni zdi bolj pregleden (oprosti...) na Androidu, ker je manj nesnage in vsega nepotrebnega sranja ...

para! ::

Zakaj zdej težiš s tem Androidom, ki v tej temi nikogar ne zanima (uporablja se samo kot primerjavo kako naj zadeve ne bi izgledale).

lp
Death before dishonor!

SLO_Matej ::

Kaj pa je tako nepreglednega v People hubu? V bistvu je ravno obratno -> je precej pregledno, ker ti prikazuje podatke in novosti nekega stika iz različnih omrežij na enem mestu.

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Mobitela (strani: 1 2 3 448 49 50 51 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2529511429 (7739) Leko
»

Kateri mobitel za cca. 200EUR na Orto Smart ali Mingl 17

Oddelek: Kaj kupiti
232817 (2365) Wofk
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028303 (22466) leiito
»

Kateri mobilnik do 300€ brez vezave

Oddelek: Mobilne tehnologije
457447 (6522) ;-)
»

Kateri mobitel v rangu Galaxy Ace-a se še splača?

Oddelek: Kaj kupiti
4110049 (9368) mokasin

Več podobnih tem