» »

Sapphire Radeon 9000PRO TV out problem

Sapphire Radeon 9000PRO TV out problem

Swiwer ::

Kupil sem Sapphire Radeon 9000 PRO in naletel na tezave s funkcijo TV out. TV out funkcija deluje v redu v Windowsih (uporabljam WinXP z SP1), torej ko gledam npr. filme, ce pa se spravim igrat kako igro (npr. Quake2, Need For Speed Hot Pursuit 2, OpenGL pri 1024x768 ali manj) pa slika na TV po 5ih ali 10ih minutah izgine, random torej. Poiskusil sem z originalnimi CD driverji in najnovejsimi CATALYST 3.0 driverji. Napaka je pri obeh enaka in se pojavi le pri igranju iger. Je kdo ze naletel na podobno tezavo pri svoji kartici ?

Hvala za odgovor.

|Luka| ::

Sicer ti ne morem pomagati, me pa zanima nekaj drugega,
Kako si zadovoljen s to karto in koliko si odstel:D
Namrec kupujem novo graficno in zbiram mnenja

LP Lix

SisQ ::

Pozdrav!
Nimam ravno od Sapphire, vendar 9000 Pro
je zeeeelo dooooobra grafa. :D


|Luka| ::

Koliko rama 128 ali 64MB

LP Lix

kingec ::

Jaz mam to kartico 128 mb... in sem zadovoljen, zdaj se ravno igram malo in jo navijam.... pa zaenkrat še dela :) dal sem pa 33k...

LP

SisQ ::

Jaz ima 64, pa nimam nikjer problemov. Mislim pri igrah, seveda. Pri Mafii imam nastavljeno vse na HIGH, pa dela tekoče. Aja, pa še ni navita.


Swiwer ::

S kartico sem naceloma zadovoljen, moti me le ta TV out zadeva ki neha delovati ko igram igre. Pozor, monitor deluje dalje brezhibno, le slika iz televizorja izgine, oziroma postane ekran crn. Igro lahko brez problema igram dalje na monitorju !

Kartico sem kupil pri AGT racunalniki in zanjo dal 28.270 SIT. Kar se mi zdi pa nedopustno balkansko je pa to, da sem opazil ko sem pogledal doma kartico poblizje, da je imela kontakte na AGP konektorju vidno opraskane, kar kaze na to da je bila ze vsaj enkrat v taknjena v racunalnik. Tega tam nisem opazil ampak vseeno, take stvari se ne prodaja kot nove. Ravno zato sumim da so mi morda prodali kartico ki je je mogoce nekdo pred mano vrnil kot reklamacijo iste napake. V glavnem katastrofa kar si AGT dovoli ! V ponedeljek jo vrnem v kolikor na forumih oz. od Sapphire tech supporta ne dobim kakega pametnega odgovora in jo grem kupit k Mlacomu.

Brody ::

jst mam isto karto in me zanima, ce ma se kdo probleme pri predvajanju DVD filmov, kadar imam vključen monitor in Tvout, namreč na monitorju filmi tečejo popolnoma tekoče, medtem ko na tvju slika včasih mal štekne, oziroma se trga, v horizontalnih linijah....se posebi kadar se kamera hitro premika...anyone?

Swiwer ::

Malo sem prebiral tuje forume na temo Radeon 9000/PRO in ocitno ima precej ljudi isti problem z crkavanjem TV-outa (vsaj tisti ki so to sploh sprobali). Skoraj bi si upal trditi da zadeva ne deluje na nobeni Radeon 9000 PRO kartici, samo velika vecina lastnikov teh kartic tega sploh ne ve ker se niso sprobali. Ce ima kdo moznost naj pripne na kartico se na TV in naj zaigra kaksno (po moznosti OpenGL) igro. Po parih minutah igranja mu bo verjetno TV out funkcija odpovedala (crna slika na TV). Na monutorju bo pa slika sicer ostala. Enako se zgodi ce je je TV out disablan ko igras igro, potem ko se pa vrnes v Windowse pa opazis da se TV-out funkcije ne da vec vklopit.

Skratka Radeon 9000 PRO definitivno ne nudi obljubljene TV out opcije ker je le-ta defektna. Ce kdo lahko to potrdi z preiskusom na lastni kartici tega tipa naj prosim reply-ja.

Maximus ::

Žiu!

Jz mam grafikuljo od Sapphire Radeon 9000 PRO in sm zadovoln z njo. TV-OUT deluje čist normalno od predvajanja divX-ov, DVD-jev, ter igranja iger. Dolžina kabla pa je 20m.

LP!

Dr_M ::

dons sm govoru z enim prodajalcem u agt o tem in je reku da so ze dost pritozb dubil glede tega.pa tut sam je mel ze probleme s tem.pravi pa da ni problem v graficni kartici ampak v driverjih.to se da popravt...sam o dejatlih pa nisva govorla....
probite se mal z driverji poigrat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Swiwer ::

Ker mislim da lahko tale tema kaksnemu potencialnemu kupcu (Sapphire) Radeon 9000 PRO (64 MB) vseeno se pomaga bom napisal se eno ugotovitev.
Kot receno imam s to kartico problem pri TV out ki crkuje. Nekateri pravijo da stvar njim deluje brezhibno vendar pa sam nekako mislim da bi ugotovili drugace ce bi stvar le dobro preizkusili. Svojo kartico sem namrec odnesel zamenjati v AGT Racunalniki za enako in ugotovil da je napaka ista. Isto kartico sem testiral v treh razlicnih racunalnikih (P4 z Intel MB (i845PE), PIII z ASUS MB (i815) in PII z Intel MB (i440LX). Povsod je TV out crknil po parih minutah ali urah delovanja PCja. Kje je napaka ne vem. Ce je napaka ista na dveh razlicnih Sapphire Radeon 9000 PRO potem je lahko napaka ali v doloceni seriji kartic, ali v vseh Sapphire karticah ali pa v driverjih (kar bi pomenilo da so vse ATI Radeon kartice taksne).
P.S.: Na PIII sistemu sem igro igral 4 ure pa ni crknilo, naslednji dan po rebootu pa je trajalo je 5 minut. Zadeva crkne na random tako da je ni vedno enostavno reproducirati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je že komu kej jasno glede TV-outa na Radeon9000 PRO

Oddelek: Zvok in slika
7863 (712) Maximus
»

Namestitev grafične RADEON 9000PRO

Oddelek: Pomoč in nasveti
191443 (1115) ali3n
»

Radeon 8500,9000 ali 9100 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327130 (5121) ferjan
»

Slika prek tv out-a se iz neznanih razlogov isklaplja

Oddelek: Zvok in slika
101010 (873) Boky
»

RADEON™ 9000 PRO ali RADEON™ 8500 128MB

Oddelek: Kaj kupiti
332096 (1036) kuglvinkl

Več podobnih tem