» »

Microsoft najavil tristo milijonsko investicijo v Nooke

Microsoft najavil tristo milijonsko investicijo v Nooke

vir: BBC
BBC - Microsoft in Barnes&Noble sta očitno zgladila spore glede uporabe Microsoftove intelektualne lastnine v e-bralnikih Nook, saj je Redmond pravkar najavil 300 milijonov dolarjev težko skupno investicijo v nove nooke in njihovo globoko integracijo s prihajajočim operacijskim sistemom Windows 8.

Novica sledi januarski najavi B&N, da bodo svoj digitalni oddelek odcepili v ločeno hčerinsko družbo pod imenom "Newco". Ime bo najbrž še spremenjeno, lastništvo pa naj bi si delila B&N z 82.4% in Microsoft s preostalimi 17.6%.

B&N naj bi nujno potreboval denar za nadaljnji razvoj Nookov. Njihove knjigarne namreč poslujejo slabo; lani so denimo imele 5.7 milijarde dolarjev prihodkov, vendar zaradi nizkih marž in mahinacij s strani konkurence dobička ni bilo, prej obratno, saj so proizvedli 11 milijonov dolarjev izgube in obenem pokurili debelo polovico denarnih rezerv. Kako zelo slaba je situacija, lepo prikaže dejstvo, da je vrednost delnice B&N samo danes poskočila za 80%. Nekateri zato Microsoftovo potezo že primerjajo z njihovim bailoutom Appla l. 1997. Razlogi za Redmondov vstop naj bi bila predvsem njihova velika želja po pridobitvi kosa tablične pogače.

Tehnične podrobnosti, tj. ali bodo novi Nooki slučajno poganjali Okna in ne Android, še niso znane.

33 komentarjev

usoban ::

Dobro, malo vec konkurence. Amazon ima ze prevelik trzni delez.

tsatthoggua ::

Pred casom sem kupoval e-bralnik in mi ga niso hoteli prodat. Mi je kar hecno, da si sedaj upajo jamrat o slabem poslovanju. No, sej Amazon je imel tudi svoje fuzle, tako da sem na koncu nabavil Kindla preko ebaya.

jlpktnst ::

Amazonu gre tako dobro ker so dobri do strank jebiga.

Kindla dobiš v slovenijo v roku ~5 dni po naročilu! Iz ZDA. Pa je cena višja kot tam in je še vseeno poceni napram ostalim opcijam.

Pri nas naročaš nekaj lokalno in dobiš v 5 dneh...

Hja, nelojalna konkurenca? Nevem, samo itak je kindle samo MEDIJ, oz nakupovalni voziček za e-knjige. Itak ne služijo z njim. Saj tudi ps3 je bil pod ceno kar dolgo. Tako da težko bi trdil da je to. Plus navijanje e-knjig na nivo 2x papirnate? Apple... groza. Nič čudnega da gre amazonu ok. Nikjer ne piše "dont be evil" pa so še najmanj evil. trenutno. TUdi google ni več to kar je bil.

Jst ::

Jaz sem dve, tri leta nazaj jamral, kako se bojim googla, iz večih razlogov.

Sedaj so me postopno, nezavedno, zaprli v njihov ekosistem in si sploh ne predstavljam, kako bi bilo, če bi moral sedaj začeti uporabljati NE-android telefon, ker imam na googlov račun vse stike, v koledarju vse dogodke,...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

noraguta ::

Jst je izjavil:

Jaz sem dve, tri leta nazaj jamral, kako se bojim googla, iz večih razlogov.

Sedaj so me postopno, nezavedno, zaprli v njihov ekosistem in si sploh ne predstavljam, kako bi bilo, če bi moral sedaj začeti uporabljati NE-android telefon, ker imam na googlov račun vse stike, v koledarju vse dogodke,...

sinhronizeraš z outlookom pa je.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

poweroff ::

Hehe, sem prebral, da je Microsoft investiral 300 mio. v Nokio...

Da se ne bo ta zgodba končala podobno kot Nokijina? :))
sudo poweroff

TKPhysicist ::

poweroff je izjavil:

Hehe, sem prebral, da je Microsoft investiral 300 mio. v Nokio...

Da se ne bo ta zgodba končala podobno kot Nokijina? :))

Že od vsega začetka berem komentarje o negativnem učinku povezave Nokija&Mikrosoft. Ampak zanimivo, da imajo pri Nokiji po dolgem času probleme z pravočasnimi dobavami Lumie 800 in sedaj še 900. In glede na vse kok smo oboževali tist odporto kodni Symbian. Nokijina zgodba z mikrosoftom se je šele začela. In ja, glede na vse...bi nokija s tistim svojim symbianom preprosto crknla...ker je zaspala na srednjeveškem OSu...in po dougem cajtu so Hvala Bogu pršl vn Pametni telefoni!...

Če gre sovraštvo do mikrosofta samo zaradi tega ker je to neka z dnarjem nabasana korporacija...še ne pomeni, da je v osnovi Evil...al whatever...spljoh pa MS obvlada kar se tiče softwaera...sej ga že lejp čas serjejo po samem vrhu...
Stroji so boljši od ljudi. Pokvarjen stroj se ustavi, pokvarjen človek se ne.

SLO_Matej ::

Jst je izjavil:

Sedaj so me postopno, nezavedno, zaprli v njihov ekosistem in si sploh ne predstavljam, kako bi bilo, če bi moral sedaj začeti uporabljati NE-android telefon, ker imam na googlov račun vse stike, v koledarju vse dogodke,...

Ti pa jaz povem kako bi bilo - povsem enostavno, če bi izbral Windows Phone. Se zna zelo lepo sinhronizirati z različnimi računi, tudi Googlovim (tudi sam z veseljem uporabljam Googlove storitve). Vpišeš e-poštni naslov in geslo in vse iz Googlovega računa je že na svojem mestu v WP-ju (stiki v People hubu, dogodki v koledarju, e-pošta v Outlooku). Seveda po želji lahko tudi odstraniš sinhronizacijo poljubnih stvari. ;)

win64 ::

TKPhysicist je izjavil:

poweroff je izjavil:

Hehe, sem prebral, da je Microsoft investiral 300 mio. v Nokio...

Da se ne bo ta zgodba končala podobno kot Nokijina? :))

Že od vsega začetka berem komentarje o negativnem učinku povezave Nokija&Mikrosoft. Ampak zanimivo, da imajo pri Nokiji po dolgem času probleme z pravočasnimi dobavami Lumie 800 in sedaj še 900. In glede na vse kok smo oboževali tist odporto kodni Symbian. Nokijina zgodba z mikrosoftom se je šele začela. In ja, glede na vse...bi nokija s tistim svojim symbianom preprosto crknla...ker je zaspala na srednjeveškem OSu...in po dougem cajtu so Hvala Bogu pršl vn Pametni telefoni!...

Če gre sovraštvo do mikrosofta samo zaradi tega ker je to neka z dnarjem nabasana korporacija...še ne pomeni, da je v osnovi Evil...al whatever...spljoh pa MS obvlada kar se tiče softwaera...sej ga že lejp čas serjejo po samem vrhu...


Symbian je dovolj pameten, vse kar je manjkalo/manjka je en bolj "moderen" vmesnik in večje osredotočenje na odpravljenje memory leakov s strani razvijalcev.

PARTyZAN ::

Nokia je imela že razvit moderen mobilen OS, pripravljen za uporabo. Google Meego oz. Nokia N9. Deal z MS je Nokii "zrihtal" samo instantno finančno injekcijo. So pa v zameno postali samo še en izdelovalec strojne opreme.

BALAST ::

Nokia je dobile več kot to! V prvi vrsti jim je zmanjkovalo publicitete in sploh niso imeli trdnega deleža med pametnimi mobilniki!

Kar se tiče uspešnosti na navadnih low-cost mobilnikih, se pa lahko zahvalijo nerazvitemu svetu da je tam sloves nokije še dokaj visok.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Bistri007 ::

Microsoft je investiral v Nokijo in v Nookije :P
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

TKPhysicist ::

NOOKIA...
Stroji so boljši od ljudi. Pokvarjen stroj se ustavi, pokvarjen človek se ne.

Gladi ::

PARTyZAN je izjavil:

So pa v zameno postali samo še en izdelovalec strojne opreme.

Kateri mobilni proizvajalci pa dandanes niso? No, z izjemo Appla.

ter BB-ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()

Icematxyz ::

Sedaj so me postopno, nezavedno, zaprli v njihov ekosistem in si sploh ne predstavljam, kako bi bilo, če bi moral sedaj začeti uporabljati NE-android telefon, ker imam na googlov račun vse stike, v koledarju vse dogodke,...


V bistvu naj te to, da težavo tudi vidiš ne zavede, saj si verjetno bil, oziroma še si v enaki situaciji na namizju že kakšno desetletje ali dve. Sedaj, ko se je končno vzpostavilo vsaj nekaj konkurence je to bolj očitno da, ampak še kar nekaj konkurence manjka, da bodo na tem področju tudi kakšne bistvene spremembe.

Že od vsega začetka berem komentarje o negativnem učinku povezave Nokija&Mikrosoft. Ampak zanimivo, da imajo pri Nokiji po dolgem času probleme z pravočasnimi dobavami Lumie 800 in sedaj še 900. In glede na vse kok smo oboževali tist odporto kodni Symbian. Nokijina zgodba z mikrosoftom se je šele začela. In ja, glede na vse...bi nokija s tistim svojim symbianom preprosto crknla...ker je zaspala na srednjeveškem OSu...in po dougem cajtu so Hvala Bogu pršl vn Pametni telefoni!...


S tem da recimo:
-Je medtem Samsung postal največji in prehitel podjetje Nokia
-Da je v primerjavi WP vs. Symbian še vedno WP v rangu statistične napake
-Da na primer LG noče več proizvajati WP naprav, ker jim prinašajo izgubo

Tudi ta investicija višje je v podjetje, ki je po novici sodeč v težavah? Zanimivo da in zanimivo bi bilo, če bi slučajno denar, ki bo investiran prišel iz licenčnin za Android. Hm.

TKPhysicist ::

Icematxyz je izjavil:



S tem da recimo:
-Je medtem Samsung postal največji in prehitel podjetje Nokia
-Da je v primerjavi WP vs. Symbian še vedno WP v rangu statistične napake
-Da na primer LG noče več proizvajati WP naprav, ker jim prinašajo izgubo

Tudi ta investicija višje je v podjetje, ki je po novici sodeč v težavah? Zanimivo da in zanimivo bi bilo, če bi slučajno denar, ki bo investiran prišel iz licenčnin za Android. Hm.


Popravek:
- Je postal in se lahko na veliko zahvali Nokiji ker je trmarila pri Symbianu...sedaj z WP se zadeva malenkost obrača...
- Če upoštevaš vse low end telefone za afričane, kateri so še edino ostal pri njih...
- Da LG noče met WP gor ker bi jih pač premal prodal in ker je LG že na splošno u kurcu...whocares...in ker je postala Nokija najbolj zaželjen WP telefon...dej drugič probaj celoten problem prikazat...

Sploh pa sam nisem nasprotnik Symbiana (itk ga zj pod tem imenom ni več), ampak zadeva je le takšna da to kar je danes Nokia Belle oz. bo prihajajoča Carla...tako bi moral OS zgledat 5 let nazaj če bi želeli ostati korak s časom. Še večja žalost je to, da spizidjo stran ko pride na plano MeeGo na N9, ki je naravnost huda zadeva. To mi nikol ne bo jasn. Zaenkrat se pa lahko MSju zahvalijo, da so postal Nokia telefoni spet zaželjeni...
Stroji so boljši od ljudi. Pokvarjen stroj se ustavi, pokvarjen človek se ne.

Icematxyz ::

Je postal in se lahko na veliko zahvali Nokiji ker je trmarila pri Symbianu...sedaj z WP se zadeva malenkost obrača...


Niti se ne obrača kaj dosti. Trend je približno enak.

Če upoštevaš vse low end telefone za afričane, kateri so še edino ostal pri njih...


"Low end" še je v igri kakšno leto da, potem bo tudi tukaj težje.

Da LG noče met WP gor ker bi jih pač premal prodal in ker je LG že na splošno u kurcu...whocares...in ker je postala Nokija najbolj zaželjen WP telefon...dej drugič probaj celoten problem prikazat...


Track Record

Še večja žalost je to, da spizidjo stran ko pride na plano MeeGo na N9, ki je naravnost huda zadeva. To mi nikol ne bo jasn.


Politika in napačen CEO.

Zaenkrat se pa lahko MSju zahvalijo, da so postal Nokia telefoni spet zaželjeni...


Trenutno so zaželjeni iOS in Android pametni telefoni. Vse ostalo je bolj tako tako. Morda nekoč.

TKPhysicist ::

Če potegnem zaključek čez tvoja stališča, bi morala Nokia že počas končat stečajni postopek, al kako.

Glede LGja..."LG is dropping from the Windows Phone race and has no plans to release any gadgets of that kind. The decision is not final, of course, and LG will continue its partnership with Microsoft. As you can imagine, LG’s U-turn is based on the really weak sales and most probably the threat from the Microsoft/Nokia team."...dejstvo...pa ni treba LGja mešat zravn, k to je pa res podn od proizvajalca...tako da so njihove odločitve v celoti irelevantne...

Govoril sm pa o odnosu med Symbianom in WP...tako da ne bom delal primerjave še z Android in iOS zadevo...

Glede zaželjenosti pa tole (pri 800ki je bil enak problem):
If you are one of those waiting for the international launch of Lumia 900, we have some disappointing news. According to a Nokia's spokesman, the Lumia 900 will launch in the UK on May 14 as opposed to previously expected April 27.
The reason is reportedly very simple - the high demand for Lumia 900 in the USA that Nokia must satisfy. So AT&T's exclusivity will remain intact for a few more weeks.

Tako da ni vse tako črno...
Stroji so boljši od ljudi. Pokvarjen stroj se ustavi, pokvarjen človek se ne.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Tako da ni vse tako črno...


Lepo, konkurenca je OK.

LuGi ::

TKPhysicist je izjavil:

Glede LGja..."LG is dropping from the Windows Phone race and has no plans to release any gadgets of that kind. The decision is not final, of course, and LG will continue its partnership with Microsoft. As you can imagine, LG’s U-turn is based on the really weak sales and most probably the threat from the Microsoft/Nokia team."


Update, May 1: LG has officially denied all speculations of dropping the Windows Phone OS. The company may be focusing on Android OS right now, but it is still doing R&D on WP. Also "Regardless of which OS, LG is committed to offering consumers as wide a choice as possible", as the official statement goes.

Icematxyz ::

LG has officially denied all speculations of dropping the Windows Phone OS. The company may be focusing on Android OS right now, but it is still doing R&D on WP.


Torej na Android se osredotočajo le "trenutno".

"Regardless of which OS, LG is committed to offering consumers as wide a choice as possible"


Da, sliši se smiselno.

Bistri007 ::

Icematxyz je izjavil:

Da, sliši se smiselno.

Ne moreš dati vsega na kocko, še posebej z Oraclom na vidiku.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Icematxyz ::

Oracle bi rad del pogače in če bi ga dobil bi bil del verjetno manjši, če bi škodovali Android, oziroma obratno, Nokia verjetno bistveno več daje na kocko s WP. Zraven WP bi v tem trenutku zagotovo bila smiselna tudi ponudba Android naprav. Na primer N9 + Android bi verjetno šel za med.

Oziroma če bi vsaj pokazali nek napredek in interes na področju poenotenja tehnologij lastne platforme za "Smart" in "Featured" naprave, področje torej, ki dvomim, da bo ga WP kmalu obvladoval medtem, ko je to pri "konkurenci" samo še vprašanje časa.

Icematxyz ::

Drugače pa, če smo že pri sodnih procesih "patent trolling" je dvorezen meč. Epilogi vseh teh zgodb, ki se kuhajo zadnje čase bodo verjetno dokaj pretresljivi da. Bomo videli.

Matev ::

300 milijonov v e-bralnike

no lepo - torej lahko pričakujemo da se bo amazon malce spremenil in psotal bolj user frendly
in vsaj pdf-e začel podpirati

BALAST ::

Epilogi vseh teh zgodb, ki se kuhajo zadnje čase bodo verjetno dokaj pretresljivi da. Bomo videli.


Pretresljivi v kakšnem smislu? Izvensodnih poravnav in medijskega molka, kot je to danes v navadi povsod po svetu, ali javne obsodbe in visoke odškodnine zagovornikom open source filozofije.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

opeter ::

Jaz zelo upam, da bodo low end (torej butasti) telefoni ostali z nami vsaj še nekaj let. Jaz razen telefoniranja in letno nekaj SMS-ov za drugo itak telefona ne uporabljam. Za fotografiranje imam fotoaparat, za internetno brskanje ipd. pa računalnik.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Matev ::

Jaz zelo upam, da bodo low end (torej butasti) telefoni ostali z nami vsaj še nekaj let. Jaz razen telefoniranja in letno nekaj SMS-ov za drugo itak telefona ne uporabljam.


nič bati
tudi z pametnim telefonom se da povsem normalno telefonirati in pošiljati sms sporočila

Icematxyz ::

Izvensodnih poravnav in medijskega molka, kot je to danes v navadi povsod po svetu


Ne živimo več v času/svetu medijskega molka in izvensodnih obravnav, ampak se zadeve odvijajo dokaj transparentno pred očmi zainteresirane javnosti.

ali javne obsodbe in visoke odškodnine zagovornikom open source filozofije.


Javne (ob)sodbe bolj malo vplivajo na obseg "patent trollinga" zadnje čase in odškodnine verjetno ne prej kakšna (sistemska) umiritev situacije (hiper patent trolling inflacije) ali pa pač naraven padec vrednosti pomena takšnega početja.

noraguta ::

Icematxyz je izjavil:

Izvensodnih poravnav in medijskega molka, kot je to danes v navadi povsod po svetu


Ne živimo več v času/svetu medijskega molka in izvensodnih obravnav, ampak se zadeve odvijajo dokaj transparentno pred očmi zainteresirane javnosti.

ali javne obsodbe in visoke odškodnine zagovornikom open source filozofije.


Javne (ob)sodbe bolj malo vplivajo na obseg "patent trollinga" zadnje čase in odškodnine verjetno ne prej kakšna (sistemska) umiritev situacije (hiper patent trolling inflacije) ali pa pač naraven padec vrednosti pomena takšnega početja.

še vedno pa živimo v svetu intelektualne lastnine, in z dalvikom je google obšel javoMe tu so pa intence obeh vprašljive. raziskovalo bo pa sodišče. oracle je kupil sun z zaprto licenco za javo mobile edition, google je pa naredil ovinek okrog omenjene tehnologije. fajn sam problem je da ni razvil svojega eko sistema. precej podocno sodbo je že precej nazaj doživel sybase z optimo++(daleč najbolj naprednim c++ idejem svojega časa), ko ga je MS pokopal da ne sme delat zadeve exejev za mfc knjižnice. bomo videli. google se rad troga na plečih drugih...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Icematxyz ::

še vedno pa živimo v svetu intelektualne lastnine


In "patent trolov" da.

z dalvikom je google obšel javoMe tu so pa intence obeh vprašljive. raziskovalo bo pa sodišče. oracle je kupil sun z zaprto licenco za javo mobile edition, google je pa naredil ovinek okrog omenjene tehnologije. fajn sam problem je da ni razvil svojega eko sistema.


To bomo še videli, kako je bilo da.

google se rad troga na plečih drugih...


Microsoft pa rad pobira denar na plečih podjetja Google (in Oracle? in Motorola? ...), skratka, kot sem rekel višje, bo že.

Jaz zelo upam, da bodo low end (torej butasti) telefoni ostali z nami vsaj še nekaj let. Jaz razen telefoniranja in letno nekaj SMS-ov za drugo itak telefona ne uporabljam.


Da, Elop naj poenoti tehnologije podjetja Nokia in čim prej da na tržišče v tem segmentu privlačne izdelke. Vse ostalo je bolj tako tako.

Icematxyz ::

BALAST ::

Nokia does not undertake any obligation to publicly update or revise forward-looking statements, whether as a result of new information, future events or otherwise, except to the extent legally required.


Haha, še tega se je manjkalo da so dodali pod "public update" glede na tožbo.

Tožba se bo še vlekla najmanj 5let. 8-O
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft kupuje Nooke?

Oddelek: Novice / Windows Mobile
215691 (4573) Qushaak
»

Nook Simple Touch

Oddelek: Kaj kupiti
71916 (1435) neres
»

Barnes & Noble predstavil oskubljeni in cenejši e-bralnik

Oddelek: Novice / Android
327192 (5996) karafeka
»

Barnes and Noble predstavil e-bralnik knjig - Nook

Oddelek: Novice / Android
176180 (5596) ender

Več podobnih tem