» »

DVI ali RGB

DVI ali RGB

scuba123 ::

Pozdravljeni,
zanima me zakaj mi ob povezavi PC-ja z monitorjrm na levi strani na začetku pokaže "ANALOG", se pravi na PC-ju VGA na monitorju pa RGB.
Predvideval sem da če zamenjam kabel z DVI/DVI bo kaj drugače, res da mi je napisalo "DIGITAL" vendar občasno preskoči na "ANALOG" in še povrh vsega mi je ekran postal temen,sploh nisem dobil več slike na monitor slika je pa bila na TV-ju ker imam PC povezan z TV-jem z HDMI-kablom.

KoMar- ::

Si odklopil prejšnji kabel?

scuba123 ::

Od monitorja ja iz PC pa ne, bi bil to vzrok?
Kaj bi pridobil ob vezavi DVI-DVI?

podtalje ::

Verjetno je res vzrok prejšnji priklopljen kabel.

Običajno pa pridobiš nekoliko boljšo slik, saj je DVI povezava digitalna, tako da vmes nimaš nobene analogne pretvorbe.

blackbfm ::

v teoriji je boljša, praktično pa enaka

Senitel ::

Odvisno od resulucije... Če greš kaj višje bo tudi v praksi očitno boljša. Ali pa daljši kabli,...

blackbfm ::

Za trenutno aktualne ločljivosti fullhd recimo je analogni rgb dovolj, se pravi kvaliteta tam tam, pa mislim da ima še malo rezerve.

Senitel ::

Generalno ne. Odvisno od detajlov. Ker je signal analogen gre lahko marsikaj narobe in bo na koncu slika sranje. Pri digitalnem pa ali slika je in je perfektna, ali je pa ni. Kot rečeno: kabli, dolžina, sama kvaliteta vezja na plati, itd. Lahko ti pa komot demonstriram to super kvaliteto, ki jo izpljune recimo moj laptop na 1920x1200. >:D

blackbfm ::

To imaš ti nek problem. Pri nekem normalnem setupu stvar ne sme bistveno odstopat po kvaliteti.

Z digitalno povezavo imaš lahko tudi sranje, ko napravam ne uspe handshake iz takšnih ali drugačnih razlogov, potem pa slike ni čeprav je vse tip top priključeno. Pri analognem takih butastih problemov ni, tako da kar se zanesljivosti tiče dam prej roko v ogenj za analogni priklop.

Jz vidim prednost pri digitalnem predvsem v bolj priročnih konektorjih in v možnosti prenosa zvoka, to je pa to.

Mavrik ::

Pa tem da nimaš pri 1920x1200 razmazanih črk zaradi DAC/ADC pretvorbe po poti, kar je zelo pogost simptom, ki se na določenem hardwaru začne poznati tudi že pri precej nižjih resolucijah. Tega načeloma na digitalnih povezavah ni.
The truth is rarely pure and never simple.

scuba123 ::

Hvala za pojasnila.Bom pa potem kar ostal na analognem.:(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5220012 (9525) kozorog
»

Kakovost DVI HDMI kablov in vpliv na sliko (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5523587 (14891) al3n
»

VGA ali digital

Oddelek: Pomoč in nasveti
8790 (674) Voluharr
»

Kvaliteten DVI kabel (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
905530 (3922) Karen
»

LCD TV namesto LCD monitorja?

Oddelek: Zvok in slika
173817 (3257) damirez

Več podobnih tem