» »

Kvaliteten DVI kabel

Kvaliteten DVI kabel

1
2
»

Avby ::

To da še dodam:

Po analizi tržišča - v Sloveniji nekih "uber" kablov ni.

Še najdražji kabel 25 evrov, ki sem ga našel, je običen kabel, ki se ga da dobiti že od 10 evrov naprej v tujini... Pa še to je podlo, da je na zunaj preoblečen v dražjega brata. Ne moreš vrjeti, kaj si vse ne privoščijo.

50 evrov + pa tudi sam ne dam za kabel. Pa tudi če bi hotel kupiti tak kabel, ga v Sloveniji ni. Škoda. Pa še v tujini kmalu spoznaš situacijo, da kabel nosi zveneče ime, ampak po karakteristikah pa pač ni tako narejen, kot bi naj bil. Tako da je vseeno ali je Belkin, Vivanco ali no name.

Torej zaključek, med kablom ki stane 3 ali 8 evrov in do 25 evrov - to je nekje Slovenski razpon, res ne morete pričakovati, da bi bila kakšna razlika.

Saj je ni niti na papirju!!!

Zato tudi sam priporočam cenejšega a le toliko kvalitetno narejenega, da vam ne razpade že v roki. In da ne piše na njem naprimer dual link in je tanek kot špila. Upam pa, da bom naletel kdaj na kakšen kvaliteten kabel, ki bo tudi za moj žep. In pa da bo že na papirju obetal več. Vsaj čistoča bakra mora biti zagotovljena za vodnike...

Niti ime Belkin nič ne garantira, saj kmalu spoznaš, da njihovi kabli tudi dajo dosti na marketing. Tako imaš kabel istega imena (serije) z različno serijsko številko, kjer stane na eni strani 100 evrov drug z iste družine pa 15 evrov. In še informacije je težko najti zakaj je temu tako.

Ko pa jih najdeš, pa ugotoviš - da imata kabla le skupno ime. In v tem primeru tudi ne more biti razlike med navadnim in tem kablom. Saj je že na papirju ni!

jype ::

Avby> In da ne piše na njem naprimer dual link in je tanek kot špila.

Zvrhan kovček te mam.

Kaj ma pa veze debelina DVI kabla z njegovo kvaliteto? Kvečjemu je tanjši kvalitetnejši, ker mu očitno ni treba bit debel, da prenese tistih 330MHz!

T-h-o-r ::

Debelejši so dražji, zato so zagotovo boljši.0:)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

mihajlo carr ::

kako se sploh opazi razlika med kvalitetnim in slabim???
kaj je narobe s tistima kabloma, ki si jih kupil? zakaj sta slaba?
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

Zheegec ::

Ker ni über ojačan, pozlačen, ovit v zaščitne folije in oh in sploh dober. Slika je seveda na vseh enaka (razen, če ga zlomiš, ali pa je kaj narobe z monitorjem).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jype ::

Pa feritnih obročkov nima!!!

Avby ::

Jype a boš oporekal linkom ali pač rad cviliš v tri dni?

Ostalim pa priporočam da si preberejo celotno temo in sledijo navodilom, ki jih sem spisal posebej za Jype-ta.

Avby ::

Pa še za lenuhe, ki samo vskočijo v temo in serjejo v Jype stilu:

1 način kako se izmeri kvaliteta kabla!

Torej kot že napisano. Oporekajte linkom, slikam ne pa meni. Ker mene res ni treba prepričevati, da nimate pojma.

T-h-o-r ::

yes, we are infidels!

pa kako ne kapiraš, da pri digitalnih kablih kvaliteta ni pomembna? Imaš samo 2možnosti: slika je, ali pa je ni! Ni zamegljene slike, ni snega, ni zmešanih barv....
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Modri dirkač ::

Samo trenutek, da iz predala potegnem osciloskop ...:\
Everybody lies!

zcetrt ::

Ej, ljudje so se že umirili in sprejeli dejstvo, a ti greš še malo podrezat, da vidiš, če bo šlo. Mislim... Popolnoma verjamem, da se steklenica bolj kvalitetno odpre z Volvo buldožerjem in ustreznim nastavkom za omenjen delovni stroj. Ampak jaz ga ne bom kupil, ker si bom pir odprl z reklamnim plastičnim odpiračem. Stanji sta dve: Flaša zaprta ali odprta. Raje vložim v kvaliteto pira.

BTW: Kateri napajalni kabel za monitor uporabljaš?
4.

Modri dirkač ::

:D :)) :D
Everybody lies!

Zheegec ::

Damn, come to think of it, kje pa sploh dobiš pozlačen napajalni kabel?

Pa da ne bomo na koncu ugotovili, da je monitor nek poceni 22" s TN matriko >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Avby ::

Tako ste owned, da kar glava peče. 1 oseba je morda začela pravilno povezovati stvari v tej temi. In je odgovor zastavila z skepticizmom ampak vendarle se ji nekaj svita. Ostalo pa je zabetonitrano v nevednosti.

Vem da temo bere več ljudi, kot v njej sodeluje. In da nekateri zadeve tudi testirajo. Zato sem se čutil odgovornega tudi povdariti, da stanje na Slovenskem tržišču niti na papirju ne prinaša željenih rezultatov in da nebodo koga opeharili. To pač sem čutil neko odgovornost, čeprav gleden na stanje v temi...

Drugače pa dokler ne uvržete linkov, nevem zakaj sploh pišete v temo? Oporekajte linkom in ne meni. Lahko kak debatni krožek ustvarite pa da vidimo kako boste uvrgli napisano. Komaj čakam!


Recimo tudi da omenim odgovor tipa:

Samo trenutek, da iz predala potegnem osciloskop ...


Kaj bi naj realno na to odvrnil? Pač mulo je vletel pa ni vedel kaj bi, pa je nekaj skracal. Ali pa posnema pač Jype-ta in se dela pametnega? Brez, da bi ob pozivu in linku nekaj ovrgel, raje vstraja tam kjer je in napada populistično vse okrog sebe.

Torej poziv. Ovržite linke, praktično teoretično, z kontra linki ki označujejo stvari ki sem jih podal za lažne. Vsi odgovori ki so bili zastavljeni so v mojih odgovorih odgovorjeni.

Tako da preden sploh vprašate, poiščite odgovor in ga ovržite. Komaj čakam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avby ()

T-h-o-r ::

samo te je že čisto na začetku nekdo vprašal, kako ti opaziš razliko med dobrim in "slabim" kablom, pa še zdaj nisi povedal:D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Avby ::

@T-h-o-r

Vse piše, samo poiskati moraš... V linkih in deloma mojih odgovorih najdeš praktično vse. Vsekakor pa odgovor na tvoje vprašanje!

Če nisi pripravljen jih obdelati in jih podpreti ali ovreči pa kaj ti naj več rečem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avby ()

Modri dirkač ::

Dej, Avby umir se, vzem persen.
Kaj ti pa naj odgovorim na "tako se testirajo kabli".

Ja pi***a, a misliš, da imamo vsi osciloskop doma?


Ti se prvo vprašaj, kako ta "problem" vpliva na tvoje vsakodnevno življenje?
Kje je razlika, kako jo opaziš? Ti kocka, je plava rumena, rdeča zelena?


Ti mečeš sem neke linke od nekih aparatur in grafe in blabla. Kje je razlika v praksi?

Spominjaš me na glinika in na njegovo teorijo o supa-dupa kablih in CD-Rih kakšno leto, dve nazaj ...
Everybody lies!

Avby ::

@Modri dirkač in podobni

Berite odgovor, ki sem ga dal @T-h-o-r - u.

Kakšne debate ste imeli in kaj je kdo trdil v preteklosti pa ne vem. Jaz vem kaj trdim, nisem pa prepričan, da večina tukaj ve kaj trdim.

Edit: Pa še to, sam nisem živčen in ne rabim persena. Se dejansko zabavam zraven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avby ()

Zheegec ::

Avby: na teden priključim minimalno 10 LCD monitorjev. Zadnjič sem stran vrgel 2 VGA kabla in pa en DVI-A VGA kabel, razlike med DVI kabli pa res še nikoli NIKOLI nisem opazil... kakšna bi bila razlika pri slabšem kablu?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

T-h-o-r ::

a maš vse kable z osciloskopom pretestirane? kaj če je od radia kabel preslab? ziher 130^n pa/hz izgubiš an

kakšna bi bila razlika pri slabšem kablu?

Saj vse v linku kako testiram dvi kabel piše! samo osciloskop rabiš
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Avby ::

@T-h-o-r

Link o "osciloskopu" o katerem govoriš (da še enkrat omenim) je bil podan za lene, ki ne berejo teme. Kot prikaz preprostega testa DVI kabla.

Linki, ki pa podajajo najvrjetneje odgovor na vsa tvoja vprašanja bolj podprobno..., pa so detaljno razdelani nekaj postov nazaj.

Zato še enkrat pravim, osnovne imate lepo čez temo polinkane in razložene in tudi v mojih odgovorih boste našli kakšno stvar ki bi jo radi vprašalic ali je že bila odgovorjena.

Torej kaj bi še radi, da vam sprintam in pošljem po pošti in raztolmačim? Samo potem boste pa res težko kaj ovrgli, če ne boste delali s svojo glavo. Ker boste že tako ali tako imeli težave pri tem početju, če boste delali s svojo glavo.

Zatorej resni interesenti preberite si prvo temo pa potem pametujte... Pa da vas vidim junake.

Edit: Slovenski Einstein bi bil Nullstein?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avby ()

T-h-o-r ::

pač ni mi jasno, kaj naj bi tisti test dokazoval?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Modri dirkač ::

Dej Avby, mi neki povej:

Če kupim DVI kabel za 10 € in DVI kabel za 30€ - oba dolžine 2m in priklopljena na en povprečen, recimo 22" monitor - a bom opazil kakšno razliko na lastne oči?


Čisto kratek odgovor - DA ali NE?
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

Avby ::

Če kupim DVI kabel za 10 € in DVI kabel za 30€ - oba dolžine 2m in priklopljena na en povprečen, recimo 22" monitor - a bom opazil kakšno razliko na lastne oči


Sem že napisla zgoraj pa bom ponovil.

NE.

Zakaj ne, pa si razloži spet sam. Ker nekdo, ki ne spoštuje teme toliko, da bi jo prebral. In skuša le nastaviti "past" da bo lahko sral in preseraval naprej, si niti ne zasluži bolj detaljne razlage. Že to je ogromno, da sem sploh ti dal odgovor. Upam da se zavedaš vsaj tega.

Da še mislim da tretjič ponovim:

Večino odgovorov na vaša vprašanja je že odgovorjenih v temi z moje strani in podanih linkih.

In tudi na to vprašanje je odgovor že bil KONKRETNO podan!

Konkretno in danes in ne na linku ampak v mojem KONKRETNEM odgovoru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avby ()

McMallar ::

Stvar je povsem enostavna:

- analogni kabel: vrednosti so zvezne, presluhi med žicami lahko povečajo/zmanjšajo amplitudo signala v drugi oz. povzročijo interferenčne motnje. To posledično pomeni motnje, slabšo sliko. Tako, na enostavno.

- digitalni kabel: vrednosti so 1 oz. 0. Vsaka vrednost ima svoj nivo s kar precejšnjimi tolerancami (0 je tudi še 0,4V). Interferenčne motnje so zanemarljive, ker takšnih napetosti ne inducirajo. Pravtako presluh. Edina stvar, ki je lahko problematična je kvaliteta bakra in spojev.

T-h-o-r ::

e to je ogromno, da sem sploh ti dal odgovor

Your cableness \o/
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Avby ::

@McMallar

Celo že drugi odgovor v temi, ki namiguje, da je premica morda lahko, če jo seveda pogledamo z druge prerspektive tudi krivulja?

Ne ga srat!

@Thor

Preberi vse odgovore v temi, pa mi povej, če bi ti še dal komu odgovor na isto vprašanje desetič. In ob 3 razlagi kje se odgovor najde? Če bi, potem vsaka ti čast!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avby ()

T-h-o-r ::

če ne opaziš, zakaj bi potem dal 100€ za dvi, če lahko daš 8€
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Avby ::

če ne opaziš, zakaj bi potem dal 100€ za dvi, če lahko daš 8€


Tega pa nisem trdil. Spet če bi prebral odgovor, ki sem ga danes dal konkretno (niti nebi ga rabil povezati z vsem prej) nisem tega trdil.

Kakšen kabel bi jaz kupil mislim, da je dovolj evidentno in konkretno napisano.

McMallar ::

O kakšni premici in krivulji ti meni? Pojdi študirat telekomunikacije pa ti bo jasno. Pa še zmeril boš v praksi kaj...

Na koncu pa boš še spoznal, da tudi pozlačeni kontakti nimajo nobene veze, da je važen samo baker (p.s. pa še srebro ima najboljšo prevodnost pri sobni temperaturi).

Avby ::

Če bi prebral temo, bi videl, da je bila omenjena čistoča bakra.

Tako da ti kar doštudiraj telekomunikacije ampak najprej se nauči brati? Upam da bo diploma, kaj več ti pomenila kot to, da si boš z njo brisal rit?

Na žalitev z žalitvijo.

Ker pa študiraš telekomunikacije, pa boš zlahka ovrgel tudi linke o meritvah? No da te vidimo Smartass, ki študira telekomunikacije? Da vidimo zdaj stručkota z diplomo. Oziroma študenta z "znanjem".

Edit: Tema raste in raste in za lenuhe se linki čedalje bolj umikajo. Zato bom sam se umaknil z teme, ker ko se umiri en Smartass vleti drugi z diplomo in spet vsaj 3 poste nabija + 3 poste mojih enoličnih odgovorov preden se umiri in spozna, da so odgovori že bili podani.

Torej ali se najde junak morda z doktoratom? Pa še z tistim te tri poste da se da skozi? Da se potem situacija umiri ali kaj bomo storili?

A bo že nekdo kaj konkretno ovrgel ali pač hoče vsak svoje tri poste smartass nabijanja?

Bom vam povedal kaj bomo storili:

Tema mi ni več zabavna in informacije, ki jih potrebujem imam vse. Ki mimogrede ni bilo dobene z vaše strani.

Žal mi je samo, da bo nekdo rekel čez 3 leta morda, tako kot je nekdo tukaj sedaj, da je obstajala neka tema, ko je nekdo o nečem nabijal in bil v zmoti.

Žal mi je, da mora tako biti, da ravno tisti, ki najbolj nabija in je v zmoti napiše zadnjo. Ampak naj si ga bodi. Ker kaj pa bi dosegel, če bi hotel vsem dokazati svoj prav in ga tudi bi? Nič. Niti za en tak kabel si nebi zaslužil zraven denarja in na koncu ne bi imel niti moralnega zadoščenja, ker bi pokuril preveč energije.

Torej še zadnji "poziv". Ovržite linke, ki so bili navedeni v tej temi če lahko ali pač živite v zmoti. Meni je vseeno. Morda pa imate prav. Le odgovora na linke nimate a ne da?

Pol pa že.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avby ()

McMallar ::

- Link z osciloskopom: naslov je: Compliance Testing for DVI Cable Če ti prevedem v slovenščino, to pomeni, ali kabel ustreza specifikacijam. Te so že bile omenjene, preberi.

- Zahteve za sonde so tako striktne zaradi točnosti meritve. Da lahko rečeš, da je meritev točna moraš imeti vsaj za decimalno mesto točnejšo merilno opremo.

Vse ti je že bilo napisano, ampak ti vlečeš ven linke o nekih testiranjih kablov, ki jih dejansko izvajajo v industriji. Od merilca DVI napak, preko Wiki-ja z razlagami pojmov do raznih grafov. Povedali smo ti, kako stvari stojijo, ampak ti nas hočeš prepričati, da če premico pogledaš z druge strani je lahko krivulja.

P.S.: diplomo iz telekomunikacij pa imam, je pa res, da DVI kablov nismo nikoli merili. Se prof. Vidmarju ni zdelo smiselno >:D

McMallar ::

Še nekaj, če ti je to tako pomembno, potem si kupi takšen kabel, kot si želiš. Upam, da boš imel takšno sliko, kot si jo želiš in boš z njim zadovoljen.

Tudi moja žena je s šminko Loreal lepša kot s tisto od Max Factor. Tako pač je...

Avby ::

No da še dodam:

Zdaj si pa vse povedal. Pa upam da moja ne bo zadnja. Resnično. Skladno z napisanim.

McMallar ::

Da ne bo tvoja zadnja >:D

Priključil sem že ogromno monitorjev (kot sem v že eni drugi temi omenil, imamo v firmi preko 1000 PC-jev). Priključeni so od 15" na VGA, do 24" z DVI kabli. Še enkrat se ni zgodilo, da bi bila slika preko DVI kabla slaba oz. se pojavljale kakšne motnje.

Mavrik ::

Avby: Zakaj bi morali ovreči tvoje linke, ko pa sploh nimajo povezave s tem, o čem tu govorimo?
The truth is rarely pure and never simple.

McMallar ::

Mavrik: Ne bo ti uspelo, smo že drugi poizkušali... ;)

zcetrt ::

Menim, da je to ena tistih veselih debat, v kateri obe strani vesta vse in imata prav, le da se nočeta razumet.

Avby zagovarja, da so si DVI kabli po kvaliteti različni. Kar je popolnoma res. Podal je linke na meritve, kjer je nedvoumno pokazano, da so nekateri DVI kabli očitno boljši in kvalitetnejši kot drugi. Sicer je vmes prišel v za debato neugodne ekstreme o razpadu kabla pod težo stiska rok.

Ostala stran tukaj pravi, da jim za kvaliteto DVI kabla dol visi, dokler se z njim ne želijo obesiti oz. dokler sosedov doberman ni privezan z njim na svojo kočo. Kajti ko kabel preseže neko mejo kakovosti, ki bi lahko slišala na ime "meja uporabnosti", se jim ob opazovanju poteka signalov znotraj kabla ne orosijo prsne bradavice.

Torej obstaja absolutna in relativna kakovost. Absolutna kakovost je vseobča, medtem ko se relativna tiče uporabniškega stališča. Absolutno gledano je nekdo lahko bolj kakovostno mrtev kot nekdo drug. Lahko bi trdil, da je Jimi Hendrix precej nekakovostno, če ne kar mizerno class Z mrtev (tip se je utopil v lastnem kozlanje... ej...). Po drugi strani pa bi bil Alex Murphy lahko precej kakovostno pospravljen, če ne bi vzeli v obzir, da so mu vstavili BIOS in pognali command.com (modela so prerešetali s šibrovkami, mu odpihnili roko in nogo, malo požokali s škornji in mu pognali še šus v glavo... pompozno...). Verjetno, da bi sicer zdravniška stroka pri Jimiju na samem kraju poskusila še kaj storiti. Pri Murphyu bi rekli le:"Čreva na plot... Mater je mrtev." A končna ocena bi bila: Pokojen.

In le največji navdušenci bi ob tabornem ognju in jetrni pašteti razglabljali o tem, kaj je res dobra roba.
4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zcetrt ()

perci ::

Funkcija DVI kabla je prenos slike. V tej temi govorimo o kvaliteti kabla glede na njegovo osnovno funkcijo - to je prenos slike.

Vsaj jaz sem tako mislil.

Če pa avby potrebuje DVI kabel za privezat dobermana ali obesit se, potem pa je dejansko potreba pogledat kolko je premer bakrenih zil (da se zadeva ob nepravem trenutku slucajno ne strga) in da ima dober ter mehek oklop (da ne žuli okoli vratu).

cegu ::

Pozdrav. Na to temo sem naletel, ker potrebujem 15m dolg kabel, moram rečt, da je bilo spremljati vašo temo zelo zabavno.

Edino, kar me je motilo je to, da Avby-ju nihče ni rekel (no, najbrž že ve), da DVI kabel prenaša tako analogen kot digitalen signal. Vi ste tu govorili izključno od DVI-D kablu, ki pa nese le digitalnega.

Tako da sodim, da imate vsi prav, DVI kabel je občutljiv na vse te motnje, ko preko nega teče analogni signal, ko pa teče digitlani, pa bolj malo, bi se pa strinjal da debelina žile vpliva na kvaliteto kabla (za kvaliteto slike pa ne vem):-)

..........................................
Bom pa probal zaključiti vašo sodbo.
Preko FTP kabla sem podaljšal VGA kabel (15m), slika je motna (ampak, manj kot sem pričakoval).
Ker nočem imeti motne slike (sem brez dioptrije), me zanima,kje se da dobiti DVI kabel po metrih oziroma, ali pa če se kje v Sloveniji (ali tujini preko spleta) da kupiti STP omrežni kabel, tak ki ima za vsak par žil tudi ščit (in je na ta način zelo podoben DVI kablu).

Ko ga dobim, ga bom scinu skupaj in vam povedal, kako dobro sliko da podaljšek, narejen iz omrežnega kabla (za katerega je znano da je jajc).

Karen ::

K zadnjemu sporočilu: to tudi mene zanima - kot amater sem uspešno po cevi zvlekel cca 10m VGA kabla in ga na koncu potem zaključil. Seveda tehnika napreduje (na računalnikovi strani hdmi izhod, na drugi strani sobe plazma s hdmi vhodom, vmes v steni cev fi 16) - predvsem me zanima ali realno gledano amater s spajkalnikom lahko potegne po cevi ene 8m hdmi kabla in na eni strani po vleki naspajka hdmi konektor (cev preozka za konektor skozi vlečt). Priznam, da sem se že z VGA konektorjem našvical. No tudi DVI bi šel, če je kaj enostavneje. A je to že kdo delal tukaj ali se od te ideje raje poslovim?

Aja pa še to: sem prebral tole dvi štorijo, pa se nekako strinjam da na vseh DVI kablih ki sem jih videl še nisem opazil kake razlike (razen če bi bil konektor fizično sesut).
Česar pa ne zastopim:
http://cablemountain.com/epages/eshop18...
(prevod: optični kabel s pozlačienimi konektorji ???!!!??!) wtf... sem mislil da je samo optika, nič bakra tukaj.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dvojni monitor

Oddelek: Strojna oprema
383907 (2726) BorutK-73
»

Kakšen HDMI kabel 15m? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7316218 (6603) jurehaup
»

Kakovost DVI HDMI kablov in vpliv na sliko (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5523573 (14877) al3n
»

DVI + AUDIO -> HDMI

Oddelek: Zvok in slika
317267 (5454) Okapi
»

DVI kabel 10m

Oddelek: Kaj kupiti
102089 (1976) WarpedGone

Več podobnih tem