» »

VGA ali digital

VGA ali digital

Mizuma ::

Živijo,

Mene pa zanima, če mi lahko kdo malo svetuje glede teh VGA ali digitalnih izhodov pri monitorjih?

Kolikor je meni znano je VGA izhod tisti moder ... thing... in je večinoma bol zastarela zadeva? Bojda naj bom pozoren, da bo monitor imel digitalni izhod (ta bel), ker se bo "hitreje" "pogovarjal" z računalnikom-grafično kartico in bo zato boljša slika?

Sem prav razumel ali me lahko kdo malo razsvetli :)?

LP

KoMar- ::

Gre čisto preprosto za razliko med analognim in digitalnim. "Ostrina" slike bo pri digitalni povezavi ves čas enaka, medtem ko pri analognem vedno poteka vzorčenje in pretvorba podatkov za prikaz na LCDju.

LCD je smiselno in pametno priklopit samo prek digitalnega priključka (belega).

mtosev ::

tistemu se rece DVI.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

KoMar- ::

Pa še prek digitalne povezave ni nobene potrebe po gumbu AUTO in premikanju slike gor/dol/levo/desno :)

Voluharr ::

Je očitna razlika. Mam 24" in če iz prenosnika priklopim na VGA je del zaslona če je odprta besedilna datoteka res težko brati saj je kar nekaj zamegljeno. DVI, to je pa prot VGA uf uf ane.

Dr_M ::

Mam 24" in če iz prenosnika priklopim na VGA je del zaslona če je odprta besedilna datoteka res težko brati saj je kar nekaj zamegljeno.


To je zato, ker nimas prave (native) locljivosti.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

McMallar ::

Zaradi samo dela zaslona sigurno ne. Bolj je verjetno, da mora nastaviti clock in pa fazo.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

maxum ::

kaj pa se zgodi če monitor ki ima DVI in VGA izhod vklopiš na PC DVI in na prenosnik VGA?? kako monitor ve katerega poslusati? se ne da na obeh imeti slike :D

Voluharr ::

@Dr_M: Ločjivost je prava in tudi osveževanje je pravo. Ločljivost je tako ali tako 1920x1200. Kolikor je meni znano je problem v tem, da mora grafična pretvorit v analogno monitor pa nazaj na digitalno in možno, da se ne ujame najbolje.
No sam toliko, brat pravi, da je slika čisto ok jaz pa opazim, da se težje bere tako, da ni res da se nebi dal ane ampak je toliko, da je mičkeno. Nastavit se ga pa ne da tako natančno da bi bili vsi pixli čisti.

@maxum: Na monitorju imaš običajno gumbek, ki ti omogoča preklapljanje med VGA in DVI.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Voluharr ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219879 (9392) kozorog
»

Kakovost DVI HDMI kablov in vpliv na sliko (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5523485 (14789) al3n
»

Dva monitorja na enem računalniku

Oddelek: Zvok in slika
142919 (2765) MonkeyHead
»

VGA/DVI (PC) to HDMI (plasma tv)

Oddelek: Zvok in slika
83199 (3076) sejmon
»

Ali obstaja pretvornik iz VGA v DVI?

Oddelek: Strojna oprema
132042 (1848) opeter

Več podobnih tem