» »

Delavnost in ambicije

Delavnost in ambicije

«
1
2

vostok_1 ::

Koliko vas je takih, ki bi radi veliko delali in se predali delu, ampak ne najdete službe ali take, ki vam je všeč.
Mene to resnično muči. Iz preteklih izkušenj vem, da sem zmožen delati efektivno po 12 ali več ur straight, skoraj neprekinjeno. Ampak me mora stvar zanimati ali bit lastni projekt v katerega lahko notri čisto padem.
Kot mlajši sem imel veliko takih kreativnih zadev katerim se posvetil veliko ur, sedaj z redno službo pa je vse to zamrlo. Ne upam se vlagat čas (in denar) v neke nesigurne zadeve, ker gledam mnogo bolj konzervativno.
Želim se še toliko novih reči naučiti, ampak nisem prepričan če je pametno vlagat vanje čas.
V službi sem se prav tako mnogokrat počutil neizkoriščenega. Slednje ne mislim, v smislu, da bi me lahko delodajalec bolj zlorabljal, ampak, da bi lahko not prinesel še več (in bil primerno tudi nagrajen). Sam tudi delodajalec pogosto ni imel potreb.

Skratka, very awkward situation.

You feel me, anyone? :)

Ganon ::

Večina ljudi dela nekaj, kar jim ne ustreza povsem oz. sploh ne. Pa pač delajo, ker brez denarja težko živiš. Redki so tisti srečneži, ki najdejo točno tisto, kar jih veseli.

vostok_1 ::

Nič novega itak.
So pa ljudje, ki pa se jim ne ljubi preveč delat. Problem je ker trenutno smo vsi nekako ujeti v isti košari. Sicer se eni stegujejo vn, ampak rob je zelo visoko.

V času prosperitete je bilo mnogo več priložnosti, da se najdeš...sedaj pa je vse tako omejeno. Vidim. Marsikatero podjetje ne vlaga več tako velikodušno v razvoj ker se pač boji zgubljat krvavo potreben denar. Govorim za Slovenijo namreč (v svojem fahu). Tuje scene ne poznam toliko.

Heisenberg ::

vostok: se povsem poistovetim s tebom! Enkrat mi je šef celo rekel "ti si tukaj da delaš, mi smo tukaj da mislimo" bedak totalni. Tudi danes sem v taki situaciji da samo "delam" ... naučil sem se tudi že da je dostikrat bolje biti preprosto tiho, ker če ne drugega sem sam sebi naredil več dela za isto plačo

goldenratio ::

Največji problem po mojem mnenju je, da v Sloveniji ne cenijo trud in inovativnost in ne poznajo "povišnice"... v ameriki je navadno, da če dobro delaš lahko dobiš večjo plačo, tukaj razen redkih podjetij tega ne poznamo. potem pa vsi raje "stagniramo" in delamo samo osnovno za kar smo plačani

T0RN4D0 ::

To je kar tipično ja, da delaš za minimalca, večina po filozofiji da "te ne morejo tako malo plačat, kot lahko malo nardiš". Razmišljat seveda čim manj, bognedaj kakšno rečt, ko te šefi pošiljajo s košem po vodo. Pa se tudi nima ravno smisla naprej metat, večini vodilnih po fabrikah je glavno da se nekaj dela, pa magar do malice nekaj zaj* in po malici tisto popravljaš. :)

Sicer je pa tako, če imaš kakšno idejo, te nekaj veseli in imaš sredstva za nekaj, se ukvarjaj, tudi če bo na koncu minus. Vsaka šola nekaj stane, če ne zastaviš ravno svoje eksistence, ne moreš veliko zgrešit.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

flbroker ::

Je enkrat Alan Watts vprašal študente psihologije če denar ne bi bil ovira kaj bi najraje delali pa so odgovarjali da bi radi bili pisatelji, muzikanti, učitelji...pa jih je vprašal zakaj pa potem študirajo psihologijo, odgovor je bil da s tistim kar bi radi počeli se ne morejo preživljati.

V takem svetu živimo. Ljudje smo orodja in v okolju ki je materialistično usmerjeno težko gledamo z drugimi očmi. Vsak bi nekaj najraje delal, potem pa vso življenje preživi opravljajoč neko delo ki ga ne mara ali pa je tako-tako zato ker drugače ne more plačati položnic. Potem pa še če pogledaš našo vzhodno evropsko mentaliteto kjer moraš živeti tako kot predniki, ker če razmišljaš malenkost drugače si takoj čuden in nekaj ni vredu s teboj in če nisi stabilna oseba ravno nimaš neke izbire s takimi ljudmi okrog sebe. Zaposli se za redno, poroči se, mej otroke in zazidaj hišo. To je povprečno slovensko oz. vzhodno evropsko življenje/razmišljanje. Ko imaš vse to potem si "uspel" v življenju in lahko se boš postavljal pred sosedi. Raje sem bikovo govno kot pa da živim tako povprečno življenje na koncu umrem kot še en povprečnež. Pa brez zamere ostalim, ne mislim nič osebnega, samo izražam negodovanje nad tako miselnostjo.

Ključ do sreče je da delaš tisto kar imaš rad. Ampak najprej se moraš vprašati kakšna oseba si in ali delaš stvari zaradi sebe ali zaradi drugih? Se rad hvališ pred drugimi, bi rad celemu svetu pokazal kdo si in kaj si ustvaril, si plehka oseba? Ker če si, potem boš stežka delal tisto kar imaš rad, če pa te ni sram (sramota=odstopanje od normale) hoditi peš po svetu, živeti v prikolici in življenji posvetiti življenju potem boš spoznal kaj pomeni biti srečen.

Jaz sem ubral poti v življenju za katere so čisto vsi pravili da so napačne, da sem bedak, da tega še nihče ni naredil, da mi bo žal...pa se je izkazalo da to da sem odjebal vse vključno s familijo in poslušal samo sebe za najboljšo potezo v življenju. Nihče ne ve kaj je najbolje za mene razen mene samega in mi dol visi kaj nekdo drugi pravi in ko neka skupina ljudi začne solit pamet, potem vem da moram naredit kontra da bo prav. Zato ker so ljudje na splošno retardirani kot ljudski rod.

Če te skrbi služba, potem pojdi na teren fizičarit za pol leta. Nato si vzami leto dni fraj in se financiraj s tem denarjem. V tem času pa ali volontiraj v podjetju kjer bi rad delal ali pa naredi kak hobi projekt. Tako sem jaz naredil pa sem vsaka dva tedna prejemal ponudbe za delo iz tujine, nato sem šel delat nekaj tretjega zato ker sem se naučil da tisto kar najraje delaš nikdar ne delaj za denar, ker se ti bo zagabilo. Mogoče je malo težko za razumet ali pa deluje kontradiktorno prejšnjemu odstavku ampak boš že sam skapiral kako in kaj.

aerie ::

Ja dandanes je jeba, ker baje moraš bit srečen, karkoli že pač to pomeni. Nekateri celo s celim esejem opišejo razloge za pot, ki so jo izbrali. Jeba.

fantasycamp ::

Ni druge,tujina!

Ko slišiš kako v Avstiji, na Švedskem ali drugje tretirajo zaposlene se zamisliš kaj sploh delaš tukaj, treba se sprijaznit, v Sloveniji ne bo sprememb čez noč, to lahko traja desetletja!

vostok_1 ::

To je res ja. Nekoč bo boljše, ampak takrat bo naša generacija že kr nekonkurenčna.

Ganon ::

fantasycamp je izjavil:

Ni druge,tujina!

Ko slišiš kako v Avstiji, na Švedskem ali drugje tretirajo zaposlene se zamisliš kaj sploh delaš tukaj, treba se sprijaznit, v Sloveniji ne bo sprememb čez noč, to lahko traja desetletja!


Sporoči, ko se boš zbudil.

fantasycamp ::

Ganon je izjavil:

fantasycamp je izjavil:

Ni druge,tujina!

Ko slišiš kako v Avstiji, na Švedskem ali drugje tretirajo zaposlene se zamisliš kaj sploh delaš tukaj, treba se sprijaznit, v Sloveniji ne bo sprememb čez noč, to lahko traja desetletja!


Sporoči, ko se boš zbudil.


Letos rekordno leto glede izselitev, vse več Slovencev zapušča Slovenijo, sploh tisti ki imajo več izobrazbe!

flbroker ::

Ne vem če je rekordno, sej tisti ki so hoteli oditi so že odšli.

jype ::

fantasycamp> sploh tisti ki imajo več izobrazbe!

Ne. Statistika jasno kaže, da se izseljujejo predvsem tisti, ki nimajo nobene izobrazbe.

Izobraženi se imajo zlahka fino tudi tukaj.

vostok_1> ampak nisem prepričan če je pametno vlagat vanje čas.

V nič ni pametno vlagati časa.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Nummy ()

fantasycamp ::

jype je izjavil:

fantasycamp> sploh tisti ki imajo več izobrazbe!

Ne. Statistika jasno kaže, da se izseljujejo predvsem tisti, ki nimajo nobene izobrazbe.

Izobraženi se imajo zlahka fino tudi tukaj.

vostok_1> ampak nisem prepričan če je pametno vlagat vanje čas.

V nič ni pametno vlagati časa.



http://svet24.si/clanek/52ae0c1cb006e/i...

Yohan del Sud ::

Itak, vostok, ni nič akward v tvoji situaciji, postaja bolj pravilo, kot izjema. Rešitve niso na horuk, lahko greš v tujino, pošlješ pisma vsem slovenskim gazelam, ustvariš startup če imaš idejo, kakšna domača veza morda, greš povsem na svoje če kaj znaš in (misliš da) si lahko pridobiš stranke ...

Moja osebna izkušnja je podobna tistemu staremu vicu:

"Živjo Korl, se dolgo nisva videla, sem slišal da si pustil službo in se profesionalno posvetil svojemu ustvarjalnemu xy hobiju ..."
"Ja že več kot dve leti."
"Pa se da živet, si kaj prodal?"
"Ja, najprej avto, potem hišo, zdaj še bicikl ..."
www.strancar.com

GamerBoy ::

Jaz bi filozofijo kot predmet uvedel že v osnovni šoli in grem stavit, da bi kot produkt ven prišlo več samomislečih ljudi, ki bi v življenju lepše shajali in bili bolj zadovoljni kot so sedaj, ko pri 18 ratujejo že zategnjeni kot večina odraslih, ki ne pozna drugega kot služba/trgovina/kuhanje/tv&PC(ali kakšen drug klasičen hobi)/spanje in ponovi program, ker vse ostalo jim je že samoumevno.
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Scorpia ::

Sam tudi lahko delam po 12 ur in več. Imel sem službo, kjer sem zelo rad delal (tudi po 12 ur), pa tudi plača ni bila slaba. Danes imam to ''isto'' službo, ampak se je zelo spremenilo stanje. Tako, da to skoraj ni več ista služba. Sploh v zadnjem letu, odkar imamo novo vodstvo, rezanje plač, nobenih dodatkov več in še bi lahko našteval. Tudi do nadur več ne pridem, čeprav delam še vedno po 12 ur... pač zakonsko so uspeli spremeniti, kako nam ure trgati... tudi če delam celodnevno, gre sam men v minus, ker niti ne izplačujejo tko kot je treba. Če upoštevam, da ne jem po 18 uri, morem v službi 3x jest, dobim pa za en obrok in ne dva. Pa tudi če delaš 13-14 ur, ne bojo ti plačali dodatno malico. Celi december in praznike delal, + kar nekaj celodnevnih, plača pa takšna da se zjokaš. Še lani z manj ur, si dobil, precej več plačano. Lani, ko so nam še izplačevali nadure, sem dobil od dursa, za plačat skoraj eno plačo. Njihov izgovor, živim pri starših, nimam otrok niti nobenih odtegljajev. V prevodu, previsoko plačo imam za slovenski standard... tudi pri plačah so bili presenečeni, tako da so zdaj začeli več prispevkov dajati. Sam zanimivo, da zadnjih 7 let, nisem rabil niti 1x plačati od dursa, vedno obratno.
Kljub temu da imam službo, stanovanje, bom v enem letu ali dve (po končanem izobraževanju), odšel stran. Ker menjava službe nekako ne pride v poštev, ker slišim/berem, kakšno sranje je tukaj. In tudi uprašanje, če bi se tukaj, še lahko kje zaposlil.
////

vostok_1 ::

Vrjamem, da obstajajo tudi v Sloveniji odlična podjetja in uber sposobni delavci (čeprav jih najbrž prešteješ na prste ene roke).

Kolk si lahko obeta v Sloveniji mlad, srednje-višje sposoben, brez vez, deloven inženir/tehničar?

1000€ neto?


Za Cimos sem slišal, da strojniki na CADu dobijo tam 800€. Kaj pa akrapovič in podobni?
Kaj pa napredovanja in nagrade? Kolk ste bli kej nagrajeni ko ste nekaj ekstra not firmi prinesli?



P.S. saj 1000€ neto ni slaba plača, če imaš podedovano stanovanje, si single ali brez družine in nisi pretirano razsipen. Greš skozi kar dobro.
Drgač pa. 400€ najemnina, 300€ hrana, položnice itd., 100€ lajf. Ostane 200€. Menjava gum...in že žicaš na okoli. Dopust? Kaj dlje kot južnim sosedom bolj težko.
Je kdo v taki situaciji btw? Rad bi kaj podatkov iz prve roke.

GGGGG ::

Če si pripravljen delati 12 ur na dan in si vsaj malo iznajdljiv, ti ne bi smelo biti hudega na "samostojni" poti. S tem mislim na kakšno freelance delo ali podjetništvo.

V čem točno je problem, da tega, kar te tako zelo zanima ne ponudiš na trgu? Oblik dela je neskončno veliko. Redna zaposlitev je ena iz med slabših, IMHO. Imaš en lažen občutek varnosti, po drugi strani pa si hudo omejen z delovnikom in zaslužkom navzgor.

V času prosperitete je bilo mnogo več priložnosti, da se najdeš...sedaj pa je vse tako omejeno. Vidim. Marsikatero podjetje ne vlaga več tako velikodušno v razvoj ker se pač boji zgubljat krvavo potreben denar. Govorim za Slovenijo namreč (v svojem fahu). Tuje scene ne poznam toliko.


Imam ravno obratne izkušnje. Priložnosti je vedno več. R&D sredstva krčijo predvsem dinozavri z nesposobnim vodstvom. Na drugi strani imaš pa cel kup podjetji, ki se širijo v tujino, cel kup startupov podprtih s tveganim kapitalom, večjih podjetji, ki svoje storitve selijo na manjše, bolj konkurenčne ponudnike...

Kolk si lahko obeta v Sloveniji mlad, srednje-višje sposoben, brez vez, deloven inženir/tehničar?

1000€ neto?


Obstajajo tudi taki s 5 mestnimi mesečnimi dohodki. Seveda ne gre za redno delovno razmerje. Če je tvoj cilj redna zaposlitev je pa verjetno okoli 1000 eur +- 200 eur realna ocena ja.

Invictus ::

flbroker je izjavil:

Ne vem če je rekordno, sej tisti ki so hoteli oditi so že odšli.

Lani se je izselilo 20.000 Slovencev. Bolje izobraženih. Uvozili bomo najbrž isto število šiptarjev brez osnovne šole ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Nummy ::

fantasycamp je izjavil:

jype je izjavil:

fantasycamp> sploh tisti ki imajo več izobrazbe!

Ne. Statistika jasno kaže, da se izseljujejo predvsem tisti, ki nimajo nobene izobrazbe.

Izobraženi se imajo zlahka fino tudi tukaj.

vostok_1> ampak nisem prepričan če je pametno vlagat vanje čas.

V nič ni pametno vlagati časa.



http://svet24.si/clanek/52ae0c1cb006e/i...

Ma pust tega prvovrstnega trolla, ki samo nabija nekaj v 3 krasne inmlati prazno slamo... zasluži pa več kot 500€ na dan... :D (če verjameš v božička)

vostok_1 je izjavil:

Vrjamem, da obstajajo tudi v Sloveniji odlična podjetja in uber sposobni delavci (čeprav jih najbrž prešteješ na prste ene roke).

Kolk si lahko obeta v Sloveniji mlad, srednje-višje sposoben, brez vez, deloven inženir/tehničar?

1000€ neto?


Za Cimos sem slišal, da strojniki na CADu dobijo tam 800€. Kaj pa akrapovič in podobni?
Kaj pa napredovanja in nagrade? Kolk ste bli kej nagrajeni ko ste nekaj ekstra not firmi prinesli?



P.S. saj 1000€ neto ni slaba plača, če imaš podedovano stanovanje, si single ali brez družine in nisi pretirano razsipen. Greš skozi kar dobro.
Drgač pa. 400€ najemnina, 300€ hrana, položnice itd., 100€ lajf. Ostane 200€. Menjava gum...in že žicaš na okoli. Dopust? Kaj dlje kot južnim sosedom bolj težko.
Je kdo v taki situaciji btw? Rad bi kaj podatkov iz prve roke.


Ja sej 100€/mesec je pravzaprav prav mizerna plača, če živiš sam. Če si z nekom skupaj in še ena taka plača zraven se potem da nekako živet, ampak za vsako stvar moraš vzeti kredit in potem se ti nabirajo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

jype ::

Nummy> Ma pust tega prvovrstnega trolla,

Mhm, raje verjemi vrhunskemu novinarstvu spletnih strani, kakršna je "svet24.si".

Invictus> Lani se je izselilo 20.000 Slovencev. Bolje izobraženih.

Ne.

Invictus> Uvozili bomo najbrž isto število šiptarjev brez osnovne šole ...

To vsekakor, ker jih potrebujemo, ampak uvozili bomo tudi toliko visoko izobraženih, kolikor jih potrebujemo.

Glede na trenutno ponudbo na slovenskem trgu dela precej več kot nič.

Yohan del Sud> pošlješ pisma vsem slovenskim gazelam

To se ne dela.

Temeljito se pozanimaš, kaj podjetje počne, kdo tam dela in kakšne prireditve pripravljajo, potem se pa udeležiš kakšnega predavanja, srečanja ali delavnice in se tam zapleteš v pogovor o zaposlitvi, kjer se tudi pozanimaš, kako se je pametno pripravit na intervju, kar potem tudi storiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Hayabusa ::

Ne. Statistika jasno kaže, da se izseljujejo predvsem tisti, ki nimajo nobene izobrazbe.

izseljujejo predvsem tisti, ki nimajo tu nobene prihodnosti (in imajo visoko izobrazbo) ter so do tega sklepa že prišli .

Izobraženi se imajo zlahka fino tudi tukaj.

FDV diplomanti foruma 21 in podobnih združenj ne štejejo.

To vsekakor, ker jih potrebujemo, ampak uvozili bomo tudi toliko visoko izobraženih, kolikor jih potrebujemo.

Iz Marsa ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

igor0203 ::

vostok_1 je izjavil:


P.S. saj 1000EUR neto ni slaba plača, če imaš podedovano stanovanje, si single ali brez družine in nisi pretirano razsipen. Greš skozi kar dobro.
Drgač pa. 400EUR najemnina, 300EUR hrana, položnice itd., 100EUR lajf. Ostane 200EUR. Menjava gum...in že žicaš na okoli. Dopust? Kaj dlje kot južnim sosedom bolj težko.
Je kdo v taki situaciji btw? Rad bi kaj podatkov iz prve roke.


Ja. Plača ni slaba, da bi si pa kaj privoščil oz. da bi šel na svoje...no F way. Tako da zaenkrat še zmeraj pri starših in počasi zbiram denar. Plača je tudi pred letom in pol šla dol za 200EUR (prej 1200, zdaj 1000 neto). Razlog..ga moram sploh napisat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

jype ::

Hayabusa> in imajo visoko izobrazbo

Statistika kaže, da to ni res, ker se izseljujejo predvsem ljudje z dokončano osnovno in poklicno šolo.

Hayabusa> FDV diplomanti foruma 21 in podobnih združenj ne štejejo.

Seveda ne.

Hayabusa> Iz Marsa ?

V zadnjem letu smo samo mi v Ljubljano "uvozili" enega Finca in enega Romuna. Bi še koga, če bi se javil, zaposlili bi pa tudi Slovenca, če bi kakšnega našli.

Hayabusa ::

Statistika kaže, da to ni res, ker se izseljujejo predvsem ljudje z dokončano osnovno in poklicno šolo.

Podatke si potegnil iz riti.To pa zato, ker te statistike Surs ne vodi.
http://www.delo.si/novice/slovenija/sel...

V zadnjem letu smo samo mi v Ljubljano "uvozili" enega Finca in enega Romuna. Bi še koga, če bi se javil, zaposlili bi pa tudi Slovenca, če bi kakšnega našli.

Do 20k ti še "malenkost" manjka.
"Zemant" v Slo ni tako veliko.

Seveda ne.

In kdo so ti skrivnosti diplomanti ?

alexa-lol ::

Problem v Sloveniji je da dobrega, kvalificiranega delavca ne moreš dobro plačati ker že pri malo večji neto plači država pobere veliko več kot tuje države.

GGGGG ::

Niti ne.

http://epp.eurostat.ec.europa.eu/statis...

Sploh pri poklicih z visoko dodano vrednostjo (dober kvalificirani delavec) to ne bi smel biti problem.

jype ::

Hayabusa> "Zemant" v Slo ni tako veliko.

Drži. Boste morali še kakšno narediti.

alexa-lol> Problem v Sloveniji je da dobrega, kvalificiranega delavca ne moreš dobro plačati ker že pri malo večji neto plači država pobere veliko več kot tuje države.

Veliko več je seveda 15% več, kar v industriji, kjer imaš visoko kvalificirano delovno silo, načeloma ne bi smel biti znaten strošek.

Po drugi strani ne bi bilo nič narobe, če bi bila davčna obremenitev malce bolj racionalna.

alexa-lol ::

@jype ne izmišljuj si podatkov

Sem že računal enkrat in je malo več kot 15%.
https://slo-tech.com/forum/t578395/p413...

jype ::

alexa-lol> Sem že računal enkrat in je malo več kot 15%.

Izračunal si za en specifičen primer, ja.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Ko se že prepirate, koliko kako izobraženih se je izselilo. Po podatkih SURS-a je za leto 2012 stanje takšno (pregled čez oba spola, vse starosti in državljane republike Slovenije):

Osnovnošolska izobrazba: 1981 oseb
Srednješolska izobrazba: 3598 oseb
Višja/visoka izobrazba: 1588 oseb

Podatke si lahko navrtate tukaj:


"http://pxweb.stat.si/pxweb/Dialog/varva...../Database/Dem_soc/05_prebivalstvo/40_selitve/20_05N32_soc_ek_znac_odsel/&lang=2"

(Skopirajte in vrzite v naslovno vrstico brskalnika (ne znam narediti povezave z doooolgim naslovom))

LP

Jože

Zgodovina sprememb…

alexa-lol ::

Očitno... za primer visoko kvalificiranega delvca. Če se izseli 100.000 nekvalificiranih delavcev ni nekega bistvenega problema.

Še dodatek
Če je strošek delodajalca v Sloveniji 60.000€ na leto dobi delavec neto plačo 2500€, v Nemčiji 3792€.

GGGGG ::

alexa-lol, tvoj izračun je napačen.

http://www.german-tax-consultants.com/w...
http://www.adecco.si/delodajalci/izracu...

Tukaj imaš kalkulator za Nemčijo in Slovenijo, pa se malo igraj.

Tudi za višje zneske je obdavčitev precej podobna. Sploh, ko v izračun všteješ še slovensko posebnost, kilometrino, malico in regres (tax free).

Nekaj 100 eur razlike pri teh profilih in 60k eur strošku na zaposlenega pač ne igra vloge.

thramos ::

Barbarpapa2 je izjavil:

Pozdrav

Ko se že prepirate, koliko kako izobraženih se je izselilo. Po podatkih SURS-a je za leto 2012 stanje takšno (pregled čez oba spola, vse starosti in državljane republike Slovenije):

Osnovnošolska izobrazba: 1981 oseb
Srednješolska izobrazba: 3598 oseb
Višja/visoka izobrazba: 1588 oseb

Podatke si lahko navrtate tukaj:


"http://pxweb.stat.si/pxweb/Dialog/varva...../Database/Dem_soc/05_prebivalstvo/40_selitve/20_05N32_soc_ek_znac_odsel/&lang=2"

(Skopirajte in vrzite v naslovno vrstico brskalnika (ne znam narediti povezave z doooolgim naslovom))

LP

Jože


Če so te podatki točni, se torej glede na izobrazbeno strukturo Slovencev izseljujejo predvsem tisti z višjo in malo manj tisti z najnižjo izobrazbo. Nekako pričakovano. Tisti ki "morajo" iti in tisti, ki lahko gredo.

GGGGG ::

Če se srednja šola šteje za "višjo" izobrazbo, potem imaš prav.

thramos ::

Ne, se ne.

Nummy ::

alexa-lol je izjavil:

@jype ne izmišljuj si podatkov

Sem že računal enkrat in je malo več kot 15%.
https://slo-tech.com/forum/t578395/p413...


Sej itak sam troll-a, linka pa spet nobenga... kot vedno. Zdaj bomo namest trollanja rekli da jypa [jajpa] :)

fantasycamp ::

Državi je v interesu da se čim več izobraženih izseli, potem nimajo ljudi ki jih kritizirajo, tako da da čim več ovc ostane.

Očitno da ta država nikoli ni imela namena da nekaj naredi z izobraženim kadrom ki nabira pohvale v tujini medtem pa doma nabiramo samo dolgove ki so zdaj že astronomski...

Če bi vse te milijarde uporabili za nakup visoko tehnološke opreme zato da bi gradili in proizvajali vrhunske produkte bi bilo vsaj opravičljivo če bi bili tako za-kreditirano, tako pa za te kredite nimamo nič za pokazat, to ne bo dobro za nas dolgoročno!

Ne moremo generirati denarja ker nimamo proizvodnje, ko pa bodo enkrat krediti morali biti poplačani bomo začeli zemljo prodajat, mogoče zdravstvo in najbolj vitalne dele gospodarstva?

Nekateri vidijo da ne bo moke iz tega kruha ko politik namesto ekonomist vodi gospodarstvo...zato je odselitev edina dolgoročna pravilna odločitev, res se tepem po glavi ker se kot mlajši nisem odselil...

Invictus ::

fantasycamp je izjavil:


Nekateri vidijo da ne bo moke iz tega kruha ko politik namesto ekonomist vodi gospodarstvo...zato je odselitev edina dolgoročna pravilna odločitev, res se tepem po glavi ker se kot mlajši nisem odselil...

Ne bi preveč računal na ekonomiste ... So bili že skoraj vsi prfoksi EF v vladi ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fantasycamp ::

Invictus je izjavil:

fantasycamp je izjavil:


Nekateri vidijo da ne bo moke iz tega kruha ko politik namesto ekonomist vodi gospodarstvo...zato je odselitev edina dolgoročna pravilna odločitev, res se tepem po glavi ker se kot mlajši nisem odselil...

Ne bi preveč računal na ekonomiste ... So bili že skoraj vsi prfoksi EF v vladi ...


ja bl na tiste mislim ki so prvo že imeli firme in bili uspešni, te ki nimajo izkušenj nebi nikoli kar iz faksa v politiko presedlal...

Pač nimamo nobenih vodil in pravil glede tega...

jype ::

Nummy> Sej itak sam troll-a, linka pa spet nobenga...

Link se je vmes že ljubilo poiskati nekomu drugemu, ampak tudi če bi ga jaz, bi svinjam metal bisere.

Nummy> Zdaj bomo namest trollanja rekli da jypa [jajpa] :)

Vem, da je dejstva težko sprejeti, ampak meni lahko zaupaš. Izseli se več neizobraženih kot izobraženih.

r3dkv1c4 ::

fantasycamp je izjavil:

Ni druge,tujina!

Ko slišiš kako v Avstiji, na Švedskem ali drugje tretirajo zaposlene se zamisliš kaj sploh delaš tukaj, treba se sprijaznit, v Sloveniji ne bo sprememb čez noč, to lahko traja desetletja!

kje si pa to prebral, na 24ur mogoče?

fantasycamp ::

r3dkv1c4 je izjavil:

fantasycamp je izjavil:

Ni druge,tujina!

Ko slišiš kako v Avstiji, na Švedskem ali drugje tretirajo zaposlene se zamisliš kaj sploh delaš tukaj, treba se sprijaznit, v Sloveniji ne bo sprememb čez noč, to lahko traja desetletja!

kje si pa to prebral, na 24ur mogoče?


Kolegi ki so šli in tudi poročanja drugih....

jype ::

fantasycamp> Kolegi ki so šli in tudi poročanja drugih....

Lahko bi šli tudi k drugemu delodajalcu.

fantasycamp ::

jype je izjavil:

fantasycamp> Kolegi ki so šli in tudi poročanja drugih....

Lahko bi šli tudi k drugemu delodajalcu.


ja pa nebi dobili po 2,5-3k mesečno, urejeno zdravstveno zavarovanje, takojšen kredit za stanovanje(primer nekoga iz švedske) .
Pa je delal v banki tukaj!

jype ::

fantasycamp> ja pa nebi dobili po 2,5-3k mesečno, urejeno zdravstveno zavarovanje, takojšen kredit za stanovanje(primer nekoga iz švedske)

Hm? Za kakšne vrste delo?

Načeloma ne vidim problema za nič od tega.

fantasycamp ::

jype je izjavil:

fantasycamp> ja pa nebi dobili po 2,5-3k mesečno, urejeno zdravstveno zavarovanje, takojšen kredit za stanovanje(primer nekoga iz švedske)

Hm? Za kakšne vrste delo?

Načeloma ne vidim problema za nič od tega.


IT, ne vem o čem govoriš samo plače 2,5 do 3k pri nas so sanje....

jype ::

fantasycamp> IT, ne vem o čem govoriš samo plače 2,5 do 3k pri nas so sanje....

Res? Meni se pa ne zdijo tako zelo redke.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Inženir Povprečna plača (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
419139768 (29840) dope1337

Preseljevanje in moralne dileme (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9911685 (9218) bluefish
»

Služba za programerja oz. inženirja na Gorenjskem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6414826 (11861) rekt
»

Nore zahteve za službo ... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10925833 (21053) Relanium

Več podobnih tem